رفتن به مطلب

تاثیر سایز مانیتور در انتخاب گرافیک؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان من فکر می کردم برای گیم فقط رزولوشن مهمه و هر چی رزولشون بیشتر رم گرافیک هم بیشتر باید باشه. ولی کسایی که مشاوره می دن یکی از سوال هایی که می پرسند اینه که سایز مانیتورتون چنده؟ یکی توضیح می ده تاثیر سایز مانیتور در انتخاب کارت گرافیک چیه؟

ویرایش شده توسط T_L_O_T_D
لینک به دیدگاه

هر چقدر مانيتور سايزش بيشتر بشه ميزان حجم رم گرافيک تا حدى بيشتر ميشه ولي بعضي از تنظيمات گرافيکي هستن که حجم رم خيلي بيشترى ميخوان. مثلا gta v يه تکسچر داره که اگه از مديوم ببريش رو very high حدود يک گيگ فقط همين يه دونه تنظيم ميخواد. تنظيماتي هم هستن که رم نياز ندارن ( رم گرافيک )

کلا تکسچر هاى بالا رم گرافيک بالا ميخوان و اگه رم گراف کم باشه از رم اصلي سيستم ميگيره ( موقت ) البته سرعت رم خود گرافيک بالا تر از رم سيستمه. هر چقدر رزولوشن رو ببرى بالا ميزان لود گرافيک بيشتر ميشه و اگه گراف ضعيفي باشه ميزان پردازش کندتر ميشه حالا 100 گيگ هم رم داشته باشه.

لینک به دیدگاه

رزولوشن مهمه تره

سایز رو برای این میپرسن چون اگه سایز پایین باشه با fxaa هم کارت راه میافته اگه سایز بالا باشه AA سنگین مثل msaa لازمه

لینک به دیدگاه

رزولوشن مهمه تره

سایز رو برای این میپرسن چون اگه سایز پایین باشه با fxaa هم کارت راه میافته اگه سایز بالا باشه AA سنگین مثل msaa لازمه

در مورد fxaa و msaa یک توضیح می دین؟
لینک به دیدگاه

اگه رزولوشن یکی باشه من ک فک نکنم سایز حتی ذره ای تاثیرگذار باشه

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز سایز هیچ تاثییری تو گرافیک  نداره اون رزولیشن هست که هر چی بالاتر بره فشار گرافیکی بیشتر میشه . به عنوان مثال بنده تعداد فرمی که تو یه مانیتور فول اچی دی 23 اینچ میگیرم برابره با تعداد فرمی که تو یه  تلوزیون فول اچ دی 42 ایچ میگیرم 

ویرایش شده توسط babak_11
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سوال رو میپرسن چونکه معمولا از سایز مانیتور میشه روزلیشن رو حدس زد

متلا مانیتورهای 19 اینچ معمولا روزلیشن 1366 * 768

بعضی از مانیتورهای 20 اینچ همهمین روزلیشن رو دارن یا مقداری بالاتر

ولی در کل سایز ماینتور ملاک نیست بلکه روزلیشن مهم هست

لینک به دیدگاه

سایز هیچ نقشی نداره :eek:  هر کی بهت گفته نادان بوده =))
فقط رزولوشن مهمه همین بس
99% بازیهای روز در فول اچ دی با 2گیگ رم در تنظیمات high و ultra مشکلی ندارن
فقط gta v که رم 4 میخواد

لینک به دیدگاه

در مورد fxaa و msaa یک توضیح می دین؟

متاسفانه دوستانی که اطلاعی ندارن بقیه رو نادان خطاب میکنند

شما در نظر بگیر AA گوشه های تیز و دوندونه دندونه رو صاف میکنه FXAA نوع سبک و ضعیفش هست و SMAA متوسط خوب , MSAA هم سنگین

شما در نظر بگیر گرافیک برای مانیتور 23 اینچ و تی وی 40 اینچ با رزولوشن 1080p یک اندازه روش فشار میاد

ولی وقتی شما روبروی مانیتور 23 اینچ میشینین بستگی به بازی داره ولی در کل زیاد مشکلی بابت AA ندارین و با FXAA هم کارتون راه میافته چون صفحه کوچیک تره و جمع و جور

ولی وقتی پای سایز بزرگ تر میشینین احساس میکنین دندونه های بیشتری میبینین و لازمه AA سنگین تری استفاده کنین تا مشخص نباشه

خودم تست کردم و کاملا مشخص بود برام

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...