رفتن به مطلب

چطوری سیستم تو رنج ۲ تومن رو با بعضی قطعات دست۲ جمع کنم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.

من میخوام تا حدود ۱/۵، ۲ تومن برای خرید سیستم خرج کنم. توی فروم که میگشتم دیدم بخشی برای قطعات دست ۲ هست و بنظرم رسید که میشه با هزینه کمتر سیستم بهتری رو بست. الآن چنتا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.

اول اینکه خرید قطعات دست ۲ رو توصیه میکنید؟ چون دوستانی که قصد فروش دارن قطعشون رو ارتقا دادن اکثرا و اون قطعه ای که میخوان بفروشنش مشکلی که نداره. درسته ؟

و بعد اینکه چجوری میشه یه سیستم خوب رو با بعضی قطعات دست ۲ به بهترین شکل و جوری که با هم مچ باشن جور کرد؟ مثلا باید اول بیایم مین‌بورد رو مشخص و تهیه کنیم و بعد بریم سراغ جور کردن سایر قطعات؟ سوالم ازین نظر هست که خب ممکنه اون قطعه گیر نیاد و برای بستن سیستمی که قطعاتش با هم مچ باشن به مشکل بخوریم.

ضمنا استفاده گیمینگ هم ندارم از سیستم و استفادم کمی گرافیک ۲بعدی و وبگردی و... هست.

من همونطور که مشخصه تازه وارد جمع خوب لیون کامپیوتر شدم. و متاسفانه کوچکترین آشنایی با سخت افزار هم ندارم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

سلام داداش چرا میخوای دست 2 بگیری؟؟ سیستم رو برای چه کاری میخوای ؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام.

قطعاتی مثل cpu و رم دست دوشون با نو هیچ فرقی نداره اگه سالم باشن...

بقیه قطعات نو یا در حد نو باشن بهتره...

لینک به دیدگاه

سلام عزیز. همونطور که تو پست یک گفتم، استفادم وبگردی هست و کار گرافیک ۲ بعدی و البته کمی هم ادیت ویدئو کاملا مبتدی.

من خودم میخواستم تا همون بودجه ۱/۵، ۲ تومن سیستم آک جمع کنم. اما انجمن رو که دیدم گفتم شاید بشه با همین بودجه سیستم بهتری جمع کرد. خواستم که از بچه ها هم مشورت بگیرم.

بنظرتون کار عاقلانه ای هست که سیستم رو ترکیبی از قطعات آک و دست۲ جمع کنم ؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز. همونطور که تو پست یک گفتم، استفادم وبگردی هست و کار گرافیک ۲ بعدی و البته کمی هم ادیت ویدئو کاملا مبتدی.

من خودم میخواستم تا همون بودجه ۱/۵، ۲ تومن سیستم آک جمع کنم. اما انجمن رو که دیدم گفتم شاید بشه با همین بودجه سیستم بهتری جمع کرد. خواستم که از بچه ها هم مشورت بگیرم.

اتفاقا کار عاقلانه ایه...

البته شما اول باید مادربرد و cpu خودتو انتخاب کنی و بر اساس اونا قطعات دیگه رو بخری

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من میخوام تا حدود ۱/۵، ۲ تومن برای خرید سیستم خرج کنم. توی فروم که میگشتم دیدم بخشی برای قطعات دست ۲ هست و بنظرم رسید که میشه با هزینه کمتر سیستم بهتری رو بست. الآن چنتا سوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدید.

اول اینکه خرید قطعات دست ۲ رو توصیه میکنید؟ چون دوستانی که قصد فروش دارن قطعشون رو ارتقا دادن اکثرا و اون قطعه ای که میخوان بفروشنش مشکلی که نداره. درسته ؟

و بعد اینکه چجوری میشه یه سیستم خوب رو با بعضی قطعات دست ۲ به بهترین شکل و جوری که با هم مچ باشن جور کرد؟ مثلا باید اول بیایم مین‌بورد رو مشخص و تهیه کنیم و بعد بریم سراغ جور کردن سایر قطعات؟ سوالم ازین نظر هست که خب ممکنه اون قطعه گیر نیاد و برای بستن سیستمی که قطعاتش با هم مچ باشن به مشکل بخوریم.

ضمنا استفاده گیمینگ هم ندارم از سیستم و استفادم کمی گرافیک ۲بعدی و وبگردی و... هست.

من همونطور که مشخصه تازه وارد جمع خوب لیون کامپیوتر شدم. و متاسفانه کوچکترین آشنایی با سخت افزار هم ندارم. خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.

برای کسی که کاملا وارد هست، خرید قطعات دست دو خیلی بهتره!

ولی چون خودتونم میگید که زیاد وارد نیستید، بنظر من بهتره همون اک رو بگیرید!

*و چون برای گیم نمیخواید سیستم رو ، گرافیک لازم ندارید! و به همین دلیل با 2 تومن سیستم خیلی سرحالی میشه جمع کرد! 

مثال:

post-4580-0-39900500-1441351223_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بله, کار عاقلانه ایی هست...

من خودم به جز کیس هارد باقی قطعات دسته دوم هست هیچ مشکلیم نداشتم :)

لینک به دیدگاه

اگه طرفدار سی پی یو ای ام دی هستی میتونی یه سی پی یو هشت هسته بگیری تا برای 5 سال دیگه راحت باشی قیمت تمام لوازمش در حد دو تومن هس

لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی عزیزان.

اتفاقا کار عاقلانه ایه...

البته شما اول باید مادربرد و cpu خودتو انتخاب کنی و بر اساس اونا قطعات دیگه رو بخری

نکته خوبی بود، ممنونم.

برای کسی که کاملا وارد هست، خرید قطعات دست دو خیلی بهتره!

ولی چون خودتونم میگید که زیاد وارد نیستید، بنظر من بهتره همون اک رو بگیرید!

*و چون برای گیم نمیخواید سیستم رو ، گرافیک لازم ندارید! و به همین دلیل با 2 تومن سیستم خیلی سرحالی میشه جمع کرد! 

مثال:

attachicon.gifsys.jpg

ممنون. با گرافیک آنبرد یعنی میشه فتوشاپ و اینا کار کرد ؟ تاثیری توی کیفیت نمایش تصویر معمولی مثل عکس و... نداره یعنی ؟؟

بله, کار عاقلانه ایی هست...

من خودم به جز کیس هارد باقی قطعات دسته دوم هست هیچ مشکلیم نداشتم :)

ممنون از شما. میشه بفرمائید چطور تهیه کردید ؟ از کاربرای لیون یا طور دیگه ای ؟ توی تهیه سیستم با مشکلی مواجه نشدید ؟ و اینکه سیستمی که بستید چقدر از آکش پایین تر افتاد براتون؟

اگه طرفدار سی پی یو ای ام دی هستی میتونی یه سی پی یو هشت هسته بگیری تا برای 5 سال دیگه راحت باشی قیمت تمام لوازمش در حد دو تومن هس

ممنون. راستش من طرفدار هیچی نیستم :دی فقط میخوام با توجه به نیازم بهترین انتخاب رو داشته باشم.

حالا دوستان با توجه به استفاده من پیشنهاد میکنید با توجه به استفادم سیستم رو روی intel ببندم یا amd ؟ و چرا ؟ اصولا تفاوتشون چیه مگه ؟

خیلی ممنونم ازتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد.

ممنون. با گرافیک آنبرد یعنی میشه فتوشاپ و اینا کار کرد ؟ تاثیری توی کیفیت نمایش تصویر معمولی مثل عکس و... نداره یعنی ؟؟خیلی ممنونم ازتون.

بله میشه

گرافیک آنبرد سی پی یو در حد یه گرافیک 200 هزار تومنی کار میکنه (جیفورس 630)

فرقی نمیکنه شما کارت با عکسه و همون گرافیک سی پی یو کافیه

در صورت تمایل هم بعدا میتونید اضافه کنید

پیشنهاد بنده

راجب قطعات دست دو هم به نظرم چون شما بودجشو دارید بهتره آک بگیرید و چون زیاد از سخت افزار سردرنمیارید بهتره آک بگیرید

سیستم پایینی واسه کارهای فتوشاپ اینجور چیزا 5 سالی جوابگو هست (من با سیستم ddr1 تا سال پیش از واسه اینجور کارها استفاده میکردم بدون ارتقا)

1.jpg

لینک به دیدگاه

ممنون. با گرافیک آنبرد یعنی میشه فتوشاپ و اینا کار کرد ؟ تاثیری توی کیفیت نمایش تصویر معمولی مثل عکس و... نداره یعنی ؟؟

برای کار با فتوشاپ نیازی به گرافیک ندارید!

گرافیک مجتمع داخل پردازنده و گرافیک 2 میلیون تومنی تفاوت چندانی در کیفیت نمایش عکس و تصویر ندارند!

میتونید مطمعن باشید...

*همانطور هم که دوستمون گفتند، در آینده هم خواید، میتونید هر گرافیکی که بخواید تهیه کنید!(البته بازم میگم برای فتوشاپ نیاز نیست)

لینک به دیدگاه

بخاطر تازه وارد بودن نمیتونم زیر پست ها + بزنم. برا همین مجددا از همه دوستان تشکر میکنم بابت راهنمایی و مشورتشون.

یکی از دوستان با حدود یک و ۸۰۰ همچین سیستمی پیشنهاد داده به من (بهمراه مانیتور). میخواستم از شما دوستان بخوام که در مورد این سیستم پیشنهادی هم نظر بدید:

MSI-B85M E45

CPU intel G3220 3.0Ghz

HDD WesternDigital 1TB Blue

Ram patriot 2x4GB 1600

Power Deepcool DE 430 - 300W real

Vania/prefect

DVD RW Liteon

VGA GT730 4GB MSI

Monitor ASUS vs228 22inch FullHD

جمع سیستم پیشنهادی دوستمون شده یک و ۷۵۰

فقط میخواستم نظرتون رو بدونم در مورد پیشنهادشون؟

لینک به دیدگاه

بخاطر تازه وارد بودن نمیتونم زیر پست ها + بزنم. برا همین مجددا از همه دوستان تشکر میکنم بابت راهنمایی و مشورتشون.

یکی از دوستان با حدود یک و ۸۰۰ همچین سیستمی پیشنهاد داده به من (بهمراه مانیتور). میخواستم از شما دوستان بخوام که در مورد این سیستم پیشنهادی هم نظر بدید:

MSI-B85M E45

CPU intel G3220 3.0Ghz

Ram patriot 2x4GB 1600

Vania/prefect

DVD RW Liteon

VGA GT730 4GB MSI

کارت گرافیک رو این بگیرید بهتره:

http://lioncomputer.ir/product/4966/Palit+GT+740+2GB+GDDR5/#prettyPhoto

لینک به دیدگاه

MSI-B85M E45

CPU intel G3220 3.0Ghz

Ram patriot 2x4GB 1600

Vania/prefect

DVD RW Liteon

VGA GT730 4GB MSI

بجای خرید گرافیک، پیشنهاد میکنم پردازنده و i3 بردارید.

کاراییش خیلی بالاتر از این گرافیک هست.

لینک به دیدگاه

بنظرم حیفه آدم آخر نسلی سیستم بگیره 

یخورده صبر کنید میتونید یه i3 سوکت 1151 با یه برد B150 بگیرید 

خیلی تو پرفورمنس با سوکت فعلی تفاوت نداره ولی اگر عجله ای نیست 

میتونید رو این مورد هم فکر کنید. در مورد سیستم فعلی هم بنظرم پردازنده رو i3 برداریذ و گرافیک نگیرید

چون نه 740-730 برای شما گرافیک میشه نه پنتیوم پردازنده... بجای هارد هم اگر اس اس دی بگیرید بهتره و

اونوقت سرعت رو احساس می کنید مخصوصا بعد 5-4 ماه که ویندوز سنگین میشه اونجا اس اس دی خودشو بیشتر نشون میده

لینک به دیدگاه

سیستمی که آقای بابک تو صفحه اول پیشنهاد دادن خیلی بهتر از سیستمی هست که دوستتون پیشنهاد دادن ، الان در ابتدای استفاده از سیستم شاید براتون مهم نباشه ولی یکی دوسال دیگه تفاوت این دوتا براتون مثل تفاوت بنز با پراید میشه .

توصیه میکنم همون سیستم توصیه شده آقا بابک رو بگیرید به همراه مانیتور فول اچ دی .

بنز به جای پراید فقط با 500 هزارتومان تفاوت قیمت

انتخاب با خودتونه .

لینک به دیدگاه

دروديه سرى قطعات هستن که بر اثر کارکرد استحلاکشون ( درست نوشتم؟ :D ) کم ميشه و خريد دست دوم منطقي نيست.شما اولا اين که يه پاور 450 corsare کفايت ميکنه واستون و واسه ارتقا هم تا حدى واستون جا داره البته حتما نو بخريد.مورد بعدى هارد هست که اونم توصيه ميکنم نو بخريد و مدل پيشنهادى بنده WD Blue 1T هستش که فکر کنم تو سايت فروشگاه ليون هر دو مورد بالا رو داشته باشه.مورد بعدى که ميتونين کارکرده در حد نو بخريد و اگه نو بخريد بهتره , مادربورد هست که چون کارتون حرفه اى نيست يه مين از سوکت 1150 با چيپ H81 ترجيحا گيگا يا ايسوز واستون کفايت ميکنه و ليون هم داره.cpu رو کارکرده تو همين فروم حتما پيدا ميکنين و کافيه تو قصمت بازار چه فروم تو خريد و فروش cpu پست بزين با موضوع خريدار cpu 1150 و حد اقل چيزى که به دردتون ميخوره يه i3 هست. شايد دو هسته اى ها هم کارتو راه بندازن ولي ممکنه بعدا يه نرم افزار سنگين نصب کني و اين دو هسته اى کم بياد.کيس هم کيس هاى معمولي کفايت ميکنه.رم هم چون از گراف انبورد استفاده ميکنين حد اقل دو تا ماژول بزارين نه يکي. نيازى هم نيست از رم هاى دوال استفاده کنين بجاش پولشو صرف يه هارد ssd بکنين.پيشنهاد بنده دوتا رم kingston 1600 4G که رو هم بشه 8G و يه هارد ssd sumsung 128 يا 120 evo 850 که خود ليون داره. توجه کن که ويندوز و برنانه هاتو روى هارد ssd نصب کن تا سرعت سيستمت زياد بشه. گرافيک هم همون گراف انبورد داخل cpu کافيه. توجه کن ميني که انتخاب ميکني حتما خروجي تصوير داشته باشه.

شما واسه کارى که ميکنيد همينا واستون کافيه. پيشنهاد ميکنم همه رو نو بخريد تا خيالتون راحت باشه. جمعا هم نو بخريد ميشه 1/5

بيشتر هم خرج اضافست مگه اينکه يه ssd با حجم بالا تر بخريد.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

چقد خوبید شما! (با لحن عادل بخونیدش البته) :D

بازم ممنون از راهنمایی شما عزیزان.

من بازم یه مورد رو بپرسم که مطمئن شم دیگه!. گرافیک آنبرد برای ادیت ویدئو یا مثلا دیدن کنسرت و ویدئو فول اچ‌دی هم لنگ نمیزاره آدمو ؟

و اینکه مانیتور فول اچ‌دی چی پیشنهاد میکنین ؟ نهایتا ۲۲ اینچ باشه دیگه. همون مانیتور Monitor ASUS vs228 22inch FullHD که دوستمون پیشنهاد کردن و۴۵۰ قیمت دادن رو مناسب میدونید ؟

و اینکه اگر بخوایم کلا با اون ۲ تومن بودجه بنده، کیس + مانیتور پیشنهادی شما رو جمع کنیم، چه تغییری توی سیستم پیشنهادی باید انجام بشه ؟ البته این رو بگم که از کیس کم نکنید! چون صبح تا شب همش پای سیستم هستم میخوام کیسی باشه که ظاهر قشنگ و قابل تحملی داشته باشه و درب کنارش حتما شیشه ای باشه!. اون DeepCool که دوستمون پیشنهاد دادن خیلی خوبه و البته گرین X3+ Viper هم خیلی خوشم اومده.

با این مشخصات ممنون میشم که بازم راهنماییم کنید. تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من واسه این بعضی قطعاتو زیاد نوشتم که بعدا با عوض کردن نرم افزارها و سنگین ترشدن به مشکل نخورین

کیس خوبی گذاشتم هم از لحاظ ارتقا در آینده دستتون بازتر باشه هم کولینگ خوبی داره و هم زیبایی

پاورهم با اختلاف 40 تومنی سری گلد گذاشتم که با اضافه کردن بعضی چیزها کم نیاره

اگه آک میخواین بگرین این میشه + مانیتور

ولی میتونین سی پی یو رم مانیتور برد دست دو بگیرین که صرفه جویی میشه

مانیتور سعی کنین سری ips بگیرین که کارشو با عکسه و تفاوتشو میبینین

2.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سعی کنید قطعاتی مثل مین و گرافیک و هارد  و پاور رو نو بگیرید چون استهلاک بیشتری رو در زمان استفاده دارند .مین رو اما می تونید دست 2 بگیرید اما بعد فرصت و  تست هایی که انجام دادید .

ویرایش شده توسط RISING
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...