رفتن به مطلب

حذف شدن نام تجاری ATI برای همیشه از صحنه

اشتراک گذاری

16 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا شما با این تغییر و یکی شدن نام تجاری موافقید؟

Recommended Posts

170b.jpg

10x0830ub124sd24azc.jpg

radeon-logos2.jpg

کمپانی AMD از سال 2006 که شرکت ATI را خرید ، محصولات ساخت خود را با همین نام تا به امروز عرضه میکرد.

کمپانی AMD این شرکت را در سال 2006 با مبلغ 5.4 بیلیون دلار خرید تا راه خود را برای ورود به عرصه پرفروش کارتهای گرافیک و چیپ های گرافیکی باز کند.

هر چند تصمیم AMD برای حذف نام تجاری ATI قطعی می باشد ، ولی به نظر میآید که این نام در بین کاربران شهرت و محبوبیت زیادی دارد.

براساس گفته های کمپانی AMD ، طی تحقیقات صورت گرفته ، مشخص شده است که کاربران این برند ، محصولات آن را بیشتر تحت عنوان نام تجاری AMD و نه ATI می شناسند ، به همین سبب

این کمپانی تصمیم گرفته است برای همیشه این نام تجاری را حذف کند تا اتحاد بیشتری در بین کاربران خود از نظر شناخت نام تجاری ایجاد کند.

بر اساس این تحقیقات گسترده ، کمپانی AMD نظرات کاربرانی را از کشورهای آمریکا ، انگلیس ، چین و چندین کشور دیگر مورد بررسی قرار داده در این زمینه و این موارد را از تحقیقات خود ، بدست آورده:

1-بیشتر کاربران نام تجاری AMD را در زمان ادغام دو شرکت و همچنین در حال حاضر میپسندند.

2-نام تجاری AMD در رقابت با رقبای خود موفق تر بوده است.

3-دو نام Fire Pro و Radeon که تحت عنوان ATI عرضه میشوند ، به تنهایی بیشتر ترجیح داده می شوند.

با این وضع به نظر میرسد دیگر نیازی به وجود این نام تجاری در بین محصولات شرکت AMD نمی باشد و از طرف دیگر این نام تجاری دیگر به اندازه زمان گذشته از فراگیری و نفوذ در بین کاربران

برخوردار نیست و به نوعی تاریخ مصرف خود را طی کرده است ، همچنین تنها دو رده از محصولات AMD تحت عنوان ATI عرضه می شوند ، که Radeon و FirePro می باشند که طبق تحقیقات به عمل آمده

کاربران مشکلی با ذکر تنهای این نام ها ندارند.

این تغییر نام در محصولات جدید این شرکت اعمال خواهد شد ، و محصولات قدیمی و عرضه شده کماکان به همان نام قدیمی خود شناخته خواهند شد.

همچنین پردازنده های مجتمع Fusion که پردازنده هایی CPU-GPU خواهند بود ، تحت نام تجاری AMD عرضه خواهند شد.

این پردازنده ها برای سرور ها و سیستم های خانگی High-End در نظر گرفته شده اند.

نسخه دیگر این پردازنده ها که با نام Bobcat شناخته می شود ، برای نت بوک ها و Lower-End نت بوک ها عرضه خواهد شد.

منبع

ترجمه : MaKenZi

ویرایش شده توسط MaKenZi
لینک به دیدگاه

بنده به شخصه مخالف این حرکت هستم. مهندسان زیادی برای پیشرفت و بزرگ شدن نام ATI زحمت کشیدند و حالا AMD داره با پولش نام این برند رو می کشه فقط و فقط بدلیل پاره ای از مسائل . @};-

متاسفانه توی چنتا فروم دیگه (چه ایرانی و چه خارجی) دیدم که کاربرا از این خبر برای استارت جنگ لفظی بر سر AMD یا Intel استفاده کردند که جای تاسف داره .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

بنده به شخصه مخالف این حرکت هستم. مهندسان زیادی برای پیشرفت و بزرگ شدن نام ATI زحمت کشیدند و حالا AMD داره با پولش نام این برند رو می کشه فقط و فقط بدلیل پاره ای از مسائل . @};-

متاسفانه توی چنتا فروم دیگه (چه ایرانی و چه خارجی) دیدم که کاربرا از این خبر برای استارت جنگ لفظی بر سر AMD یا Intel استفاده کردند که جای تاسف داره .

موافقم ، ATi خیلی بهتره و ارزشش به همیه ! :D

لینک به دیدگاه

به نظر من که کلا ، گرافیک های این شرکت رو با برند ATI میشناختن.

و تنها CPU هاشو با نام AMD میشناختن.

حالا نمیدونم بررسی رو چطور انجام دادن که به این نتیجه رسیدن.

ولی هر جی هست قطعا ، دلیلش مواردی که عنوان شده نیست ، یا حداقل به نظر من این موارد نیست.

لینک به دیدگاه

به نظر من زیاد فرقی نداره و سریعا کاربران به همه چیز عادت میکنن . این مشکل تو ایرانه که همیشه دیر همه چیز عادی میشه @};-

لینک به دیدگاه

دیر یا زود این اتفاق میافتاد. چون عملا دیگر کمپانی مستقلی به اسم ATI نداریم و AMD داره کارتها رو تولید میکنه. AMD تا الان هم داشت از اسم و اعتبار برند ATI به نفع خودش استفاده کرد و به نظر میرسه بالاخره تصمیم گرفت که کلا کارتهای گرافیکی رو با برند خودش روانه بازار کنه. به نظر من یکی از دلیلاش میتونه افزایش اعتبار اسمی برند AMD باشه میدونید. که افزایش شهرت اسمی 1 برند یکی از راههای رقابت با برندهای دیگست و AMD دیگه نمیخواد اسمش پشت صحنه به عنوان تولید کننده مطرح بشه و میخواد مستقیما همه به عنوان تولید کننده کارت گرافیک بشناسنش و این خودش 1 نوع تبلیغ گسترده است . از این به بعد AMD فقط به خاطر پردازندهاش شناخته نمیشه و کاربرها به دیدن اسم AMD در کنار کارتهای گرافیکی عادت خواهند کرد و عملا 1 جورایی AMD اعتبار چندین ساله ATI رو به عنوان پشتوانه برند AMD استفاده مکنه. البته خیلی دلیلهای دیگر هم میتونه داشته باشه و این نظر شخصی بود

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

من برند ati رو خیلی دوست داشتم و از زمانی که کامپیوتر دارم (از سال 1381) تا حالا 3 دفعه کارت گرافیک عوض کردم و هر 3 بارو هم ati گرفتم

اون موقع هم که amd شرکت ati رو خرید از این خبر خیلی ناراحت شدم

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

من برند ati رو خیلی دوست داشتم و از زمانی که کامپیوتر دارم (از سال 1381) تا حالا 3 دفعه کارت گرافیک عوض کردم و هر 3 بارو هم ati گرفتم

اون موقع هم که amd شرکت ati رو خرید از این خبر خیلی ناراحت شدم

ولی AMD با خرید ATI تحولی در ATI ایجاد کرد که ATI به تنهایی چنین کاری ازش بر نمیومد

لینک به دیدگاه

دقیقا همینه مسئله...تا قبل خرید ATI توسط ATI , AMD کاملا زیر سایه Nvidia قرار داشت. بعد از خرید ATI به سرعت پیشرفت کرد و همین طور پشت سرهم سریهای جدید و پر فروش به بازار معرفی کرد و سهمش رو از بازار بسیار افزایش داد و بعد از مدتها انویدیا مجبور شد برای حفظ سهمش وارد رقابتی سخت با ATI بشه و دقیقا به دلیل همین رقابت شدید ما شاهد کارتهای بسیار متنوع تر در مقایسه با قبل هستیم و این جنگ قیمت به نفع خریدار تموم میشه.

ویرایش شده توسط lo.fiction
لینک به دیدگاه

من به شخصه موافق این حرکتم.. ;B)

اما تنها مشکلی که احتمال داره تو بازار ایران پیش بیاد,سردرگمی بعضی از کاربرهایی هست که اطلاعات کمی دارند و فکر میکنند که فروشنده میخواد سرشون رو کلاه بذاره و کارت قلابی جای کارت اصل بفروشه! @};-?

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم! :D (هنوز هم مشاهده میشه که برخی قدرت کارت گرافیک رو از روی حجم رم گرافیکی میسنجند!!! :) )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...