رفتن به مطلب

از بیرون کوچک، از درون غول: معرفی سیستم کوچکی که در آن از پردازنده 18 هسته ای و کارت گرافیک R9 Nano استفاده شده!

Recommended Posts

dyx75cvnd79rqu6dbw6.jpg

کارت گرافیک R9 Nano، کارت گرافیکی کوچک که تنها شش اینچ طول دارد و از مموری پرسرعت HBM و چیپ گرافیکی Fiji بهره مند است و تنها یک هفته از زمان انتشار جهانی آن گذشته، اینبار بدست وبسایت DGLee افتاده و از آن در سیستم کوچک mini-ITX خود، در کنار پردازنده 18 هسته ای Intel Xeon E5-2699 V3 استفاده شده است.

شرکت AMD از راه های نسبتاََ زیادی برای تبلیغ کارت گرافیک R9 Nano استفاده کردند، مانند منتشر کردن مشخصات کارت، معرفی و بررسی کارت، طی استریم آنلاین در سرویس Twitch، و واگذار کردن کارت گرافیک به افراد حرفه ای در زمینه ساخت سیستم PC. یکی از افراد لیست شرکت AMD ، اعضای وب سایت DGLee بود که آنها نیز از خجالت شرکت AMD در آمده، و از تمام حرفه خود برای ساخت یک سیستم حرفه ای، قدرتمند و در عین حال، بسیار کوچک و در اندازه mini-ITX استفاده کردند. آنها اسم این سیستم را "Unprecedented High Density Teraflops Machine" یا "ماشین بی نظیر در تراکم پذیری بالای عملیات پردازش یک تریلیون نقطع متغیر در ثانیه" (هر تریلیون برابر 10 به توان 12 یا عدد 10 با 12 صفر جلوی آن!) گذاشته اند. با اینکه اسم این سیستم چندان جذاب و جالب نیست، ولی مشخصات سخت افزاری بسیار قدرتمندی دارد.

dj8dgxixd63zpj906kmz.jpg

آنها در این سیستم از پردازنده Intel Xeon E5-2699 V3 با 18 هسته با 36 رشته ی پردازشی، فرکانس 2.3GHz در حالت پایه و 3.6GHz در حالت Boost و 45 مگابایت کش لایه سوم و مصرف 145 واتی، کارت گرافیک R9 Nano با 4 گیگابایت مموری پرسرعت HBM ، مادربرد ASRock Rack EPC612D4I با سوکت LGA2011-V3 و چیپست C612 و اندازه ITX ، دو عدد ماژول رم 8 گیگابایتی Crucial DDR4 PC4-17000 با فرکانس 2133MHz ، سه عدد درایو حالت جامد Toshiba Q300 Pro 256GB با تنظیمات RAID 0 و منبع تغذیه SilverStone SFX Series SX600-G با توان 600 وات و اندازه SFX استفاده کردند.

در ابتدا قرار بود در این سیستم از دو کارت گرافیک R9 Nano استفاده کنند، ولی بدلیل بدلیل محدودیت فضا و استفاده از اسپلیتر PCI-Express ، این امر میسر واقع نشد. برای پوشاندن این سیستم، از یک جعبه کیس با ابعاد 166x244x188 میلیمتر (طولxارتفاعxعرض) با حجم 7.65 لیتر استفاده شده است. در این کیس همجنین برای زیبایی بیشتر، به پنل شیشه ای و لوگوی سری Radeon و شرکت AMD و چندین طرح فلزی استفاده شد. کارت گرافیک در سفف کیس و پاور نیز بصورت افقی در پایین کیس نصب شده است. تعدادی منفذ و یک فن نیز در پشت و جلوی کیس ایجاد شده تا هوای خنک و گرم بخوبی عبور کنند. این سیستم، به همراه چندین سیستم دیگر در دو روز دیگر از طریق سرویس استریم آنلاین Twitch بنمایش در می آیند.

برای دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم، به منبع خبر مراجعه کنید.

wchkr99v5o0n722aqirc.jpggh22v6f1r4fzjmd35y07.jpg

etn98jxanrcz2vz85sb.jpg3orqx5ywov48lyso9rp.jpg

lq436kumjpxa80jng7.jpgw5smdjxmbxfrymdrytya.jpg

منبع: wccftech

مترجم: مجتبی حیدرزاده

ویرایش شده توسط مجتبی حیدرزاده
لینک به دیدگاه

حال میده یه همچین PCای داشته باشی موقع مسافرت با خودت ببری!(حالا چقدرهم مسافرتم میریم :D )

مجتبی داداش خسته نباشی

لینک به دیدگاه

تمامی برند هایی که من واقعا علاقه ی شخصی بهشون دارم وجود داره. توشیبا. سیلور استون و Crucial و Intel Xeon و در آخر R9 nano

لینک به دیدگاه

تمامی برند هایی که من واقعا علاقه ی شخصی بهشون دارم وجود داره. توشیبا. سیلور استون و Crucial و Intel Xeon و در آخر R9 nano

برند Thermalright رو یادتون رفت :D از فن این برند در ساخت سیستم استفاده شده

xjdglxdqxvnyosbpaiou.jpg

لینک به دیدگاه

برند Thermalright رو یادتون رفت :D از فن این برند در ساخت سیستم استفاده شده

xjdglxdqxvnyosbpaiou.jpg

آره اتفاقا جا موند این برند محشر.

post-6175-0-14691100-1441666428_thumb.jpg

فن فوق العاده خوبیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام ممنون از مطالب زیبا وجذاب از شا هکار این  کیس استفاده  پاورسیلور استون که بالاترین رده sfx پاوره کوچک وبا توان بالا600Wآن هم  با استاندار PLUS (GOLD)80که جای خالی این سری در کشور احساس می شود متاسفانه باوجود کیس مینی که به تعداد محدود وارد  ویا تولید می شود  فقط سری 330 گرین موجود است که استاندار وتوان  قابل قبولی ندارد   شاید وقت آن است  که به کیس مینی اهمیت بیشتر داده شود واقعا جای کیس  جمع وجور  وزیبا PHONIX گرین  خالی با این مادربرد های جدیدMINI ITX

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

حالا قیمتش چنده؟

فکر کنم بالای 2000 دلار قیمت باشه.

لینک به دیدگاه

عنوان تاپیکو دیدم یاد این ترانه افتادم: از جلو شبیه جولی و... =))

لینک به دیدگاه

عنوان تاپیکو دیدم یاد این ترانه افتادم: از جلو شبیه جولی و... =))

امان از دست جنیفر =)) =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

اشتباه کردم دوستان

تنها قیمت خودِ پردازنده 2400 دلار قیمت داره :D

650 دلار هم پول کارت گرافیک + 360 دلار پول سه تا SSD + 80 دلار هم پول پاور + 300 دلار هم پول بقیه چیزهایش. سرجمع 3700 دلار پولش شده :D

چقدر ارزون منم برم یکی بخرم :D

لینک به دیدگاه

اشتباه کردم دوستان

تنها قیمت خودِ پردازنده 2400 دلار قیمت داره :D

650 دلار هم پول کارت گرافیک + 360 دلار پول سه تا SSD + 80 دلار هم پول پاور + 300 دلار هم پول بقیه چیزهایش. سرجمع 3700 دلار پولش شده :D

چقدر ارزون منم برم یکی بخرم :D

ماشالا ارزون تر شد  :D

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

هر چقدر غول ولی من خودم شخصا تا زمانی که ابعاد نداشته باشه به من حال  نمیده 

اصلا احساس ضعف میکنم .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...