رفتن به مطلب

ASIC چیست؟؟؟؟

eq-sun
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

توی gpu-z دقیقا باید رو کدوم گزینه کلیک کنم؟؟

روی تایتل راست کلیک کنید
لینک به دیدگاه

مرسی آقا بهمن راستی 75.3% خوبه واسه کارت گرافیک gtx 560ti EVGA؟؟؟؟آیا؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی آقا بهمن راستی 75.3% خوبه واسه کارت گرافیک gtx 560ti EVGA؟؟؟؟آیا؟؟

خواهش میکنم. 75 درصد جزو متوسط به بالا حساب میشه. هرچند که اکثر 560ti هایی که دیدم اسیک بالایی داشتن.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام asic quality  گرافیک من 76% هست . میخواستم ببینم این خوبه یا بد ؟ کلا asic quality  ها چجوری هستن ؟ مثلا مثل فریم ریت که از 30 به پایین بازی را بد میاره و 30 تا مثلا 40 بازی خوبه  و 50 به بالا هم روون. asic quality  ها هم اینجورین ؟ اگه اینطوری هستن لطفا کامل توضیح بدید. ممنون

Untitled_1.jpg

لینک به دیدگاه

ASIC که به مدارهای خاص مجتمع معروف است ٬ همان چیپ یا هسته اصلی از جنس سیلیکون قطعات الکترونیکی میباشد. ASIC Quality در واقع کیفیت ساخت و درصد خلوص سیلیکون Die یا ویفر اصلی این مدار مجتمع ترانزیستوری میباشد. هرچه میزان خلوص بالاتر باشد ٬ در کارت های گرافیکی و پردازنده ها ٬ این درصد برای افراد اورکلاکر بسیار مهم است ٬چرا که درصد بالاتر در میزان خلوص امکان اورکلاک آن قطعه را افزایش میدهد ٬ همچنین تحمل ولتاژهای بالاتر برای هسته چیپ امکان پذیر میشود. پس Asic Quality بالاتر در شرایط برابر از لحاظ طراحی مدار چاپی برابر است با کیفت بالاتر آن قطعه . Asic Quality بالا میزان ولتاژ اولیه قطعه را کاهش میدهد .

ASIC quality < 75% – 1.1750 V
ASIC quality < 80% – 1.1125 V
ASIC quality < 85% – 1.0500 V
ASIC quality < 90% – 1.0250 V
ASIC quality ≤ 100% – 1.0250 V

به همین دلیل است که افراد اورکلاکر میتوانند با توجه به ولتاژ پایه پایین اولیه ٬ به میزان بالاتری از کلاک و فرکانس دسترسی پیدا کنند.البته ASIC Quality تنها فاکتور برای سنجش یک قطعه نیست و در این امر طراحی بورد مدار چاپی ٬ خازن ٬ چوک و دیگر قطعات استفاده شده با کیفیت نیز دخیل است.

منبع

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

ASIC quality is a measure of how (voltage) leaky the chip is. The leakier the chip the more voltage it will need to run at its intended clock speed which earns it a lower ASIC quality score. But, since the chip can tolerate high(er) voltages that also means it can reach higher stable overclocked speeds.

مربوط به مصرف ولتاژ هم هست برای کسایی که اورکلاک نمیکنن میتونه مهم باشه . اگه پایین باشه یعنی مصرف بیشتر از اون چیزیه که کارخونه گفته در واقع .

لینک به دیدگاه

از هر دوتون ممنونم . حالا اون asic quality گرافیکم که گفتم 76 خوبه یا نه ؟ ( چقدر مناسبه اورکلاکه ) . به نظر شما گرافیک لپ تاپمو اورکلاک کنم ؟

لینک به دیدگاه

از هر دوتون ممنونم . حالا اون asic quality گرافیکم که گفتم 76 خوبه یا نه ؟ ( چقدر مناسبه اورکلاکه ) . به نظر شما گرافیک لپ تاپمو اورکلاک کنم ؟

در واقع بر عکس چیزی که دوستمون گفتن اسیک پایین یعنی کارت ولتاژ بیشتری رو میتونه قبول کنه . یعنی پایداری در ولتاژ بالاتر در واقع توان استابیلیتی بیشتر توی اورکلاک!! ولی گرمای بیشتر و مصرف بالاتر .  و اینکه شما ملاکتون برای اورکلاک باید توان پاور و گرما و چیزای دیگه باشه نه اسیک ... توی فرومای خارجی میخوندم گفته بودن شما اصلا کاری به اسیک نداشته باشید . به فاکتورهای اصلی برای اورکلاک توجه کنید . اسیک بیشتر یه عدد ساخته gpu z هست ... یه معیاره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ASIC که به مدارهای خاص مجتمع معروف است ٬ همان چیپ یا هسته اصلی از جنس سیلیکون قطعات الکترونیکی میباشد. ASIC Quality در واقع کیفیت ساخت و درصد خلوص سیلیکون Die یا ویفر اصلی این مدار مجتمع ترانزیستوری میباشد. هرچه میزان خلوص بالاتر باشد ٬ در کارت های گرافیکی و پردازنده ها ٬ این درصد برای افراد اورکلاکر بسیار مهم است ٬چرا که درصد بالاتر در میزان خلوص امکان اورکلاک آن قطعه را افزایش میدهد ٬ همچنین تحمل ولتاژهای بالاتر برای هسته چیپ امکان پذیر میشود. پس Asic Quality بالاتر در شرایط برابر از لحاظ طراحی مدار چاپی برابر است با کیفت بالاتر آن قطعه . Asic Quality بالا میزان ولتاژ اولیه قطعه را کاهش میدهد .

ASIC quality < 75% – 1.1750 V

ASIC quality < 80% – 1.1125 V

ASIC quality < 85% – 1.0500 V

ASIC quality < 90% – 1.0250 V

ASIC quality ≤ 100% – 1.0250 V

به همین دلیل است که افراد اورکلاکر میتوانند با توجه به ولتاژ پایه پایین اولیه ٬ به میزان بالاتری از کلاک و فرکانس دسترسی پیدا کنند.البته ASIC Quality تنها فاکتور برای سنجش یک قطعه نیست و در این امر طراحی بورد مدار چاپی ٬ خازن ٬ چوک و دیگر قطعات استفاده شده با کیفیت نیز دخیل است.

دوست من وقتی مطالب رو از جایی کپی می کنید منبع رو هم ذکر کنید !

http://parsbtc.com/1393/08/what-is-asic-quality/

ضمن اینکه این ولتاژ ها عمومیت نداره و فکر می کنم مربوط به 7950 و 7970 بر می گرده با توجه به سایتی که مطلب رو گذاشته ! 

لینک به دیدگاه

چیپ گرافیکی لپتاپتون چی هست؟ 

به نظر من چون خنک کنندگی در لپتاپها زیاد مناسب نیست تا حد امکان از اور کردن صرف نظر کنید چون باعث بالا رفتن حرارت میشه و پایداری خودش رو از دست میده

لینک به دیدگاه

اگه زبانتون خوبه اینو مطالعه بفرمایید !!  تجربه مردمه :

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18456713

The card with the highest ASIC quality is the coolest card, but not the best clocking, mine at all 71 to 83% and all do 1250mhz, the uber one does 1350 (depending on benchmark).

The worst card I owned was an MSI TF3 7850. It had an ASIC of 64% an struggled to run stable at 1050MHz, no matter the voltage. The remaning 3x 7850's I have owned (I build systems for other people), overclocked somewhere between 1150 to 1250MHz and had ASIC's between low 70's to high 70's.

کلا یه چیز نسبیه . . .

Totally meaningless value as far as I can see. Each of the last 4 releases of GPU-z has given a different value for my current card.

لینک به دیدگاه

ضمن اینکه این ولتاژ ها عمومیت نداره و فکر می کنم مربوط به 7950 و 7970 بر می گرده با توجه به سایتی که مطلب رو گذاشته ! 

خوبه ایشون به ما هشدار میدادن میگفتن کپی میزنین منبع بزارین بعد گزارش میداد  :laughing:  :laughing:  :laughing:  منفی هم میداد  =))  =))  =))  =))

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شرمنده یه لحظه یادم رفت منبع رو ذکر کنم . مطالب کپی شده  که من تو انجمن میزارم میتونی بررسی کنی در اخرش چه تاپیک باشه چه پست منبعشو حتما میزارم. نه مثل این اقای SaeedSYS دو کلاس انگلیسی بلد نیست میره کپی میکنه از سایت های ایرانی گیم بعد وقتی بهش میگی شاکی میشه میگه نه خودم ترجمه کردم اصلا کپی نیس  !!!! میره مطلب ترجمه شده رو از سایتای ایرانی کپی میکنه بعد عکسو هم از منبع اصلی کپی میکنه میاد میزاره اینجا  که بگه مثلا من ترجمه کردم خخخخخخ

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شرمنده یه لحظه یادم رفت منبع رو ذکر کنم . مطالب کپی شده  که من تو انجمن میزارم میتونی بررسی کنی در اخرش چه تاپیک باشه چه پست منبعشو حتما میزارم. نه مثل این اقای SaeedSYS دو کلاس انگلیسی بلد نیست میره کپی میکنه از سایت های ایرانی گیم بعد وقتی بهش میگی شاکی میشه میگه نه خودم ترجمه کردم اصلا کپی نیس  !!!! میره مطلب ترجمه شده رو از سایتای ایرانی کپی میکنه بعد عکسو هم از منبع اصلی کپی میکنه میاد میزاره اینجا  که بگه مثلا من ترجمه کردم خخخخخخ

مشکلی نیست دوست من، هر کسی خودش باید امانت دار باشه .

من  این مطلب با توجه به اینکه دیدم جامعیت نداره و اون رنج ولتاژ که برای آسیک ها زده فقط برای یکسری کارتهای با معماری GCN هست و متوجه شدم مطالب کپی هست.

یه مطلب رو به صورت کلی میگم :

سعی کنید همیشه تو فروم از ادبیات درست و رسمی استفاده کنید و به دیگران کار نداشته باشید. چون معمولا فروم ناظر و مدیر داره ...

لینک به دیدگاه

بعضی ها ارزش دهن به دهن شدن هم ندارن !!!

چند بار جواب دادم چرا اون قضیه پیش اومد . . . . و چرا منبع لازم نیست ..... ولی بعضی ها نمیتونند یا نمیخوان متوجه بشن  .... 

به چه زبونی باید بگم ....

کسی که دو کلاس انگلیسی ضعف دیگری قضاوت میکنه..... خودش میاد کپی بدون منبع میزنه دو تا پست اونور تر که مثلا من که دکترای زبان دارم من فلان و بهمان .......

در کل من دوست دارم با همه رفیق باشم حتی اگر بحثی پیش بیاد ولی وقتی کسی با کلمه "این" کسی رو خطاب قرار بده ..... مشکل داره چیکار میشه کرد 

هر چی میخواد بگه بنده توجه ای ندارم چون نظرم اینه خیلی ها ارزش جواب پس دادن هم ندارند .....

اگر حرفتون رو پس بگیرین منم حرفم رو پس میگرم و دوستانه حل میشه وگرنه که هیچ خوشباشین با کپی و منبعتون 

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

اگه زبانتون خوبه اینو مطالعه بفرمایید !!  تجربه مردمه :

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18456713

The card with the highest ASIC quality is the coolest card, but not the best clocking, mine at all 71 to 83% and all do 1250mhz, the uber one does 1350 (depending on benchmark).

The worst card I owned was an MSI TF3 7850. It had an ASIC of 64% an struggled to run stable at 1050MHz, no matter the voltage. The remaning 3x 7850's I have owned (I build systems for other people), overclocked somewhere between 1150 to 1250MHz and had ASIC's between low 70's to high 70's.

کلا یه چیز نسبیه . . .

Totally meaningless value as far as I can see. Each of the last 4 releases of GPU-z has given a different value for my current card.

قبلا همه ی اینا و مطالبی که تو سایت هایی مانند : tomshardware و ... بود رو خوندم گفتم تو فروم های ایرانی هم بگردم ببینم چی میشه .

لینک به دیدگاه

چیپ گرافیکی لپتاپتون چی هست؟ 

به نظر من چون خنک کنندگی در لپتاپها زیاد مناسب نیست تا حد امکان از اور کردن صرف نظر کنید چون باعث بالا رفتن حرارت میشه و پایداری خودش رو از دست میده

انویدیا ( 28nm )  راستش خودمم میترسم اورکلاکش کنم . فعلا منتظرم تا ویندوز 10 بیاد بریزم ببینم directx 12 چیکار میکنه .

لینک به دیدگاه

asic  quality  ارتباطی به فریم دهی نداره یا خیلی خیلی کم تاثیر گذاره 

بهرحال تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بالا 65-70 درصد  asic خوب و بالای 80 عالی تلقی میشه

لینک به دیدگاه

متاسفم برای یه نفر

منفی میده بچه  =))

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تعجب میکنم که چرا دوستان قضیه رو منحرف میکنن و اکثر مواقع همینطوری بوده بحث علمی کنین عزیزان به جای منفی دادن و... و بحث های بیهوده که ارزشش صفر هست . 

استاتر عزیز AsIc کیفیت چیپ گرافیک هست که برای یه گیمر عادی یا حتی اورکلاکر نیمه حرفه ای چندان تاثیری نداره برای اورکلاکر بسیار حرفه ای اهمیت بسیار بالایی داره و حتی اون دسته اورکلاکر هایی که میخوان کارتشونو ببرن زیر نیترو و... 

روی ایر هر چی اسیک بالاتر باشه بهتره اما از سری 500 گرافیک های انویدیا کم کم Asic کم اهمیت شد و زیاد تاثیری به اون صورتی که قبل از سری 500 داشت رو از دست داد توی سری 600 ، 700 ، 900 زیاد دیگه اسیک تاثیری نداشت البته بدون تاثیر نیست و تاثیر داره اما باز هم تاکید میکنم اصلا برای کسی که گیمر هست یا حتی اورکلاکر نیمه حرفه ای اهمیتی نداره . ;)

زیاد حساسیت نشان ندهید از کارتتان لذت ببرید این حساسیت ها باعث میشه تا اون لذت سیستموتون از بین بره و... 

کسی هم که مخواد بصورت حرفه ای اورکلاک کنه باید اصولی باشه اورکلاک غیر اصولی باعث مشکل ساز کردن قطعات و حتی خرابی و سوزوندن اونها میشه . ;)

ویرایش شده توسط EHSAN BAHAVAR
لینک به دیدگاه

دوستمون SaeedSYS از کاربرای گل این سایته سعیدجان منفی خنثی شد @};-

لطف شماست ممنونم بابک گل  @};-

فقط بنده خدا اومده شروع کرده و و و ..... بعد من میام میگم بگذریم و .... دوباره منفی میده ....که بی خیال

ببخشین بابت یکی دو تا پست بی ربط که دادم  @};-  @};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

به درصد خلوص مواد بکار رفته در چیپ گرافیکی میگن که هر چقدر بالا تر باشه کیفیت بهتری داره و قابلیت اورکلاک بهتری هم خواهد داشت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...