رفتن به مطلب

ارتقا یا ماندن در وضعیت فعلی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان همانطور که از عنوان تایپیک پیداست بعد از ورود پردازنده های نسل ششم مدتیست که دارم به ارتقا فکر میکنم طبیعتا پردازنده

مادربرد و رم نیز باید عوض شوند و قطعات مورد نظر من  ram 32 gig gskil ddr4 intel 6700k mb asus z170 deluxe   هستند

میخواستم بدون ایا ارتقا به صرفه هست ( منظورم اینه که نسبت هزینه به افزایش کارایی محسوس هست یا خیر) در شرایط کنونی و با توجه به اینکه من تازگیها 16 گیگ رم ddr3 خریدم و حجم رم رو به 32 گیگ افزایش دادم

مشخصات سیستم هم در امضام هست

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظر من شما ارزش نداره سیستم فعلی رو بفروشی و این سیستم جدید رو بگیری چون تغییر محسوسی حس نمیکنی 

سیستم به این خوبی داری خیلی زود هست برای ارتقا 

لینک به دیدگاه

سلام .

شما با سیستم فعلیت چه کار میکنی ؟

لینک به دیدگاه

ارتقا به نسل بعدی فعلا ارزشش رو نداره
 صبر کنین تا 1.5-2 سال دیگه

لینک به دیدگاه

سلام .

شما با سیستم فعلیت چه کار میکنی ؟

درود بر شما

والا کار خاصی انجام نمیدم الا انجام بازیهای روز با بالاترین تنظیمات

لینک به دیدگاه

منم جریانم دقیقا همین هست .

منم دوستان قصد فروش سیستمم رو داشتم نظرتون چی هست نگهش دارم یا ردش کنم ؟

کاربرد هم فقط گیم هت .

cpu : i7 4790 k

Main : g1 sniper 5 Z87

Ram Gskill Trident 2400 8x2

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

با سلام.

با توجه به سیستم فعلی به هیچ وجه ارتقا توجیه نداره و پیشنهاد بنده این هست که اگه قصد هزینه کردن دارین یا 980ti بگیرین برای بهبود frametime variance .چون بخوبی میدونین sli با اینکه موجب افزایش fps میشه اما این همیشه به معنی روان تر بودن نیست و در برخی شرایط minimum fps کم هست یا دچار نوسان میشه که کمی ناروان میشه بخصوص در بازی هایی که بدرستی بهینه نشدن. یا اینکه مانیتور uhd یا qhd 144hz تهیه کنین.در ضمن مانیتور با پشتیبانی freesync هم میتونه بسیار تجربه ی بازی هاتون رو روان تر کنه

لینک به دیدگاه

درود بر شما

والا کار خاصی انجام نمیدم الا انجام بازیهای روز با بالاترین تنظیمات

نظر شخصی بنده:

اینجوری که از سیستم حال حاضرتون معلومه دقدقه ی مالی نداری(مایه داری) :D  پس درنتیجه ارتقا بدی بهتره تفاوت فریم هم نامحسوسه به واسته ی سی پی یو جدیدی که قراره بخری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بنظر بنده ارتقا برای سیستمی که شما دارین لزومی نداره. باتوجه به مانیتوری که دارین (منم یکی ازین مانیتورو دارم) و رزولیشن فول اچ دی میتونین تمام بازیهارو رو ultra اجرا کنین .

موفق باشین :)

لینک به دیدگاه

اعتیاد به تعویض قطعه داریی درکت میکنم منم چند وقت اعتیاد گرفتم ول کن ادم نیست  :laughing:

در کل ارزش نداره چون حس جدیدیی بهت نمیده پولت جا دیگه خرج کن یک حس جدیدیی بدست بیار گاهی زیاد روی تکرار به وجود میاره  :)

لینک به دیدگاه

منم جریانم دقیقا همین هست .

منم دوستان قصد فروش سیستمم رو داشتم نظرتون چی هست نگهش دارم یا ردش کنم ؟

کاربرد هم فقط گیم هت .

cpu : i7 4790 k

Main : g1 sniper 5 Z87

Ram Gskill Trident 2400 8x2

پولت حروم نکن که چی بشه ارتقا بدیی ؟  :-? بازی ها اونقدر ارزش خرج کردن ندارن 

لینک به دیدگاه

پولت حروم نکن که چی بشه ارتقا بدیی ؟  :-? بازی ها اونقدر ارزش خرج کردن ندارن 

ممنون با اون تیکه  اعتیاد به ارتقات خیلی حال کردم .

منم یکی از بچه ها میخواست 980 Ti G1 خودشو بفروشه  منم 970 G1  داشتم  گرافیکم رو فروختم الان دارم با انبورد Cpu  میمیرم :( کارت 980 Ti هم یجا دیگه فروش رفته .

حالا ما موندیم بدون گرافیک  دی :D

شاید بهترین موقع هست یکم ترک کنم گیم رو .

برای یک ماه .

لینک به دیدگاه

ممنون با اون تیکه  اعتیاد به ارتقات خیلی حال کردم .

منم یکی از بچه ها میخواست 980 Ti G1 خودشو بفروشه  منم 970 G1  داشتم  گرافیکم رو فروختم الان دارم با انبورد Cpu  میمیرم :( کارت 980 Ti هم یجا دیگه فروش رفته .

حالا ما موندیم بدون گرافیک  دی :D

شاید بهترین موقع هست یکم ترک کنم گیم رو .

برای یک ماه .

@};-

کمی صبر کنی 980 ti پیدا میشه دست دو 

بقیه سیستمت خیلی خوب هست تنها قطعه ایی که ارزش تعویض داره همیشه کارت گرافیک هست 

لینک به دیدگاه

درود مجددا

با جمع بندی نظرات دوستان مشخص شد که نسبت هزینه به کارایی بسیار نامحسوس هست اما فقط یک سوال ایا گرافیک 980 ti از دوتا 290  کراس شده قویتره یانه منظورم اینه که در این مورد ایا نسبت هزینه به کارایی قابل محسوس هست یا خیر یعنی من گرافیکهام رو بفروشم

(الیته طبیعتا با ضرر) و 980 ti بگیرم لازم به ذکر هست که مانیتور من 1080 هست

با تشکر از همه دوستان که در این مقوله به یاری بنده شتافتند

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

سلام واسه چی سیستم به این توپی رو میخوای بفروشی اگه توی بازی ها کم میاره اون یه حرفیه به نظر من پولتو جای دیگه ای خرج کن منم مثل شمام ولی قبلش یه حساب سرانگشتی میکنم اگه حداقل ۳۰٪ افزایش پرفومنس داشته باشه معقولانس پیروز باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

بله 980ti قویتر از 2 تا 290 هست. ولی با توجه به بنچمارک هایی که برای تنها بازی تولید شده DX12 فعلا وضعیت در آینده به نفع AMD هست .و بنظر بنده صلاح نیست بفروشین منتظر باشین تا عید.

موفق باشین :)

لینک به دیدگاه

درود مجددا

با جمع بندی نظرات دوستان مشخص شد که نسبت هزینه به کارایی بسیار نامحسوس هست اما فقط یک سوال ایا گرافیک 980 ti از دوتا 290  کراس شده قویتره یانه منظورم اینه که در این مورد ایا نسبت هزینه به کارایی قابل محسوس هست یا خیر یعنی من گرافیکهام رو بفروشم

(الیته طبیعتا با ضرر) و 980 ti بگیرم لازم به ذکر هست که مانیتور من 1080 هست

با تشکر از همه دوستان که در این مقوله به یاری بنده شتافتند

سلام.

درست هست مشکلات SLI و کراسفایر زیاد هست اما قرار این مشکلات تو DX12 اکثرا  بر طرف بشه از طرفی قدرت 2تا 290 بیشتر از یه 980TI هست و به صرفه نیست بازهم این تغییر 

و البته یه نکته دیگه ای هم که هست این هست که با توجه به شواهد مثل اینکه کارت های AMDتو DX12 بهتر عمل میکنن.

دوست عزیز پول اضافی داری یکم کمک کن ما این سیستم رو ارتقاع بدیم :دی :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میدونید مشکل اساسی کجاست؟

ماژول های DDR4 غالباً با قیمت دلاری 5 تا 8 تومن عرضه می شن!!!!! Z170 یه برند خاص رو که دیگه نگو تا 7 تومن هم میره! :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

قیمتای اینتل خوبه اما مادربرد و رم وحشتناکه، حالا مین های ایسوس یه کوچولو قابل قبولن

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

2 عدد 980 ti در fhd کاملا بیهوده هست (فقط درصورتی که بخواین بازی ها روانتر اجرا بشن در fhd میتونین یک 980ti بگیرین بجای 2تا 290 که دیگه مشکلات sli و همچنین frame time variance کمتر باشه چون همونطور که عرض کردم صرفا fps بیشتر بمعنی روانتر اجرا شدن نیست. همونطور که عرض کردم هیچ نیازی به ارتقا نیست و خرید یک مانیتور qhd با رفرش ریت 144hz یا uhd با پنل ips گزینه ی بهتری هست .

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما هم مثل خیلی از کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای کلمپیوتر به بیماری ارتقا سخت افزار بدون دلیل و منطق مبطلاع شدید

سیستم فعلی شما به قدری قوی هست که شاید سیستم جدید را بخری احساس کنی کمی هم به عقب برگشتی

اگر به گفته خودت استفاده خاصی از سیستم نداری زیاد انگولکش نکن ( منظورم جیب مبارکت هست ) :cool:

ولی اگر دیدی بیماری در مرحله ای هست که نمیتونی جلوشو بگیری کار خودت را انجام بده وخیال خودت را راحت کن چون فکر تعویض قطعات نمیزاره ادم شب راحت بخوابه :D

من هم این مریضی را داشتم ولی مدتی هست که پاک پاکم @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما هم مثل خیلی از کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای کلمپیوتر به بیماری ارتقا سخت افزار بدون دلیل و منطق مبطلاع شدید

سیستم فعلی شما به قدری قوی هست که شاید سیستم جدید را بخری احساس کنی کمی هم به عقب برگشتی

اگر به گفته خودت استفاده خاصی از سیستم نداری زیاد انگولکش نکن ( منظورم جیب مبارکت هست ) :cool:

ولی اگر دیدی بیماری در مرحله ای هست که نمیتونی جلوشو بگیری کار خودت را انجام بده وخیال خودت را راحت کن چون فکر تعویض قطعات نمیزاره ادم شب راحت بخوابه :D

من هم این مریضی را داشتم ولی مدتی هست که پاک پاکم @};-

من از زمان p67 به بیماری م آگاهی یافتم و کما بیش ترک کرده ام. برخی وقتها که خماری ش می آد سراغم با رایانه هایی که واسه همکاران می بندم میل رو تسکین می دم.

برای آغاز گر تاپیک هم از طرف یکی از دوستان که اعتیادش خطرناک و چند جانبه هست و تازگی ها با z170 اوردوز کرده عرض کنم که پولت رو حرام نکن رفیق. من و چند تای دیگه از دوستان هم که دچار وسوسه ش شده بودیم، با خط شکنی این همکار فعلا منصرف شده ایم.

لینک به دیدگاه

این بیماری رو من 1 سال پیش سر گوشی گرفته بودم .

الان به PC کشیده   بد دردیه .

بیماره معتاد بودن به اینترنت هم  که به کنار .

من از 24 ساعت شبانه روز  20 ساعتش رو پشت سیستم هستم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز من به جای شما بودم بعدا به فکر ارتقا میفتادم چون سیستم شما خوبه چیزی کم نداره

لینک به دیدگاه

یک تاپیک مرتبط که چندان توجهی به ش نشد:http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=41093&hl=

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...