رفتن به مطلب

این چه قرصیه ؟ (کمک در خواندن نسخه پزشک )

Mahyar Curious
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

دکتر واسم دوتا صفحه دارو نوشته و گفته صفحه اول رو مصرف کنم بعد دوتا هفته اوکی نشدم صفحه دوم رو هم تهیه کنم و مصرف کنم :D

حالا من کنج کاو شدم این قرصی که توی صفحه دوم نوشته چیه ؟ کسی میتونه بخونه ؟

post-7116-0-23363300-1442251484_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این خط رو یه دکتر باید بخونه ولی به نظرم آسپیرین نوشته

راستش آسپیرین فکر نمیکنم باشه :D

ویرایش شده توسط Mahyar Curious
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

دکتر واسم دوتا صفحه دارو نوشته و گفته صفحه اول رو مصرف کنم بعد دوتا هفته اوکی نشدم صفحه دوم رو هم تهیه کنم و مصرف کنم :D

حالا من کنج کاو شدم این قرصی که توی صفحه دوم نوشته چیه ؟ کسی میتونه بخونه ؟

سلام

به خبات بگو

لینک به دیدگاه

سرما خوردگی بزرگ سالان تولید داخل افتخار ملی  :big hug:

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام

به خبات بگو

خبات مگه از نسخه خونی هم سر رشته داره عطا خان ؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روان پزشک رفتی ؟

نه ، گوارش .

ولی این قرصه میتونه ربط داشته باشه به همچین چیزایی . چون قرص فعلی که داده آسنترا هست :-S

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

buspirone 5 میلی گرم بدون 1 درصد شک

آسنتزا همون Sertraline هست

برای جزئیات کامل بیا خصوصی

در جواب دانیال عزیز بله بنده مدرک تکنسین داروخونه دارم

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:clapping:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قرص افسردگی هستن 

مهیار چه کردیی با خودت  :crying:

نه لزوماً

داروهای ضد افسردگی یا به طور دقیقتر سروتونرژیک در درمان اختلالات گوارشی مثل روده تحریک پذیر کاربرد دارن

لینک به دیدگاه

ما که میریم دکتر تا میشینیم دکتر نسخه رو نوشته میگه به سلامت دو هفته دیگه دوباره بیا! اونوقت مردم میرن دکتر کلی باشون حرف میزنه درد و بلاشونو میشنون بعد همه نسخه هایی رو که باید مصرف کنن یکجا مینویسن و فقط یک برگه مخصوص پزشک میکنن! مشقای دبستانمونو هم ببریم بالاخره با دست پر از داروخونه بیرون خواهیم اومد!  راستی این همه پول میدیم برای سرانه درمانی که خدا رو شکر ازش استفاده نمیکنیم و اگه هم بخواهیم استفاده کنیم فقط دو تومن فرقشه با نسخه های آزاد مگه اینکه خلافشو ببینید!  این آخریا هم رفتم دکتر واسم شروع کرد به دعا خوندن دیگه قرص هم ننوشت شاید بار بعدی برام فاتحه هم بخونه. در ضمن من تاکنون احتیاجی ره روانپزشک پیدا نکردم... با این حال شرمنده یک زنگ تفریح در تاپیکتون ارسال کردم. بزنید تو کار درمان گیاهی.

لینک به دیدگاه

نه لزوماً

داروهای ضد افسردگی یا به طور دقیقتر سروتونرژیک در درمان اختلالات گوارشی مثل روده تحریک پذیر کاربرد دارن که محتمل ترین تجویز برای مهیار هست

فدا  @};-

:-? پس که اینطور فکر کردم برا افسردگی هست فقط 

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما که میریم دکتر تا میشینیم دکتر نسخه رو نوشته میگه به سلامت دو هفته دیگه دوباره بیا! اونوقت مردم میرن دکتر کلی باشون حرف میزنه درد و بلاشونو میشنون بعد همه نسخه هایی رو که باید مصرف کنن یکجا مینویسن و فقط یک برگه مخصوص پزشک میکنن! مشقای دبستانمونو هم ببریم بالاخره با دست پر از داروخونه بیرون خواهیم اومد!  راستی این همه پول میدیم برای سرانه درمانی که خدا رو شکر ازش استفاده نمیکنیم و اگه هم بخواهیم استفاده کنیم فقط دو تومن فرقشه با نسخه های آزاد مگه اینکه خلافشو ببینید!  این آخریا هم رفتم دکتر واسم شروع کرد به دعا خوندن دیگه قرص هم ننوشت شاید بار بعدی برام فاتحه هم بخونه. در ضمن من تاکنون احتیاجی ره روانپزشک پیدا نکردم... با این حال شرمنده یک زنگ تفریح در تاپیکتون ارسال کردم. بزنید تو کار درمان گیاهی.

همه ما به روانپزشک نیاز داریم اما نه لزوماً برای اختلالات روانی!

از خواب گرفته تا اشتها و روابط شخصی

متاسفانه مردم کارکرد روانپزشک رو نمیدونن که بخش عمده به دلیل انگ زنی هست

باور کنید اطراف ما آدم هایی هستن که طبق تشخیص علمی 100% بیمار هستن اما ما فکر میکنیم عادی هستن یا خدا اینطوری درستشون کرده :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

از وسواس و عصبانیت گرفته تا مرض داشتن و اذیت کردن و پر خوری و منفی بافی...........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قرص افسردگی هستن 

مهیار چه کردیی با خودت  :crying:

همونطو که خبات جان گفتن ، مشکل بیماری روده تحریک پذیر هست . البته مطمئن نیستم از اینکه پزش درست تشخیص داده باشه چون دو هفته است داروهایی رو که داده مصرف کردم که تفاوتی نداشته .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطو که خبات جان گفتن ، مشکل بیماری روده تحریک پذیر هست . البته مطمئن نیستم از اینکه پزش درست تشخیص داده باشه چون دو هفته است داروهایی رو که داده مصرف کردم که تفاوتی نداشته .

مهیار جان سرترالین زیر 4-5 هفته اثر نمیکنه و معمولا باید دوز شما از مقدار کمی مثل نصف قرص 50 میلی شروع و بعد یک تا دو هفته به قرص کامل افزایش پیدا کنه، پس هیچ نگران نباش اثر میکنه اما نه انقد سریع. معمولا بعد 5 هفته اثر خودش رو نشون میده. این بوسپیرون چیز خطرناکی نیست و اگه بهتر نشدی میتونی همین الان به طور موازی مصرف کنی البته قصد دخالت در رویه پزشکی رو ندارم

لینک به دیدگاه

انصافا نمیدونستم خبات عزیز ، نگفته بودی بهم :) @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهیار جان سرترالین زیر 4-5 هفته اثر نمیکنه و معمولا باید دوز شما از مقدار کمی مثل نصف قرص 50 میلی شروع و بعد یک تا دو هفته به قرص کامل افزایش پیدا کنه، پس هیچ نگران نباش اثر میکنه اما نه انقد سریع. معمولا بعد 5 هفته اثر خودش رو نشون میده. این بوسپیرون چیز خطرناکی نیست و اگه بهتر نشدی میتونی همین الان به طور موازی مصرف کنی البته قصد دخالت در وریه پزشکی رو ندارم

ممنون خبات جان ،

پزشک هم دقیقا حرف شما رو میزد و گفت بعد دو هفته دیدی اثر نکرد باهم مصرف کن ، سرترالین رو مصرف میکنم گیج و منگ میشم ، تپش قلب پیدا میکنم و شب تا صبح خوابم نمیبره :wacko:  .

موندم چیکار کنم =((

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون خبات جان ،

پزشک هم دقیقا حرف شما رو میزد و گفت بعد دو هفته دیدی اثر نکرد باهم مصرف کن ، سرترالین رو مصرف میکنم گیج و منگ میشم ، تپش قلب پیدا میکنم و شب تا صبح خوابم نمیبره :wacko:  .

موندم چیکار کنم =((

مهیار جان دوز سرترالین چقده یعنی چقد مصرف میکنی؟ با این علائمی که گفتی یعنی از دوز بالایی مثل 50 شروع کردی، طبق پرنسیو ها باید سرترالین از نصف قرص 50 شروع بشه بعد 1 تا 2 هفته بشه قرص کامل.حتی بعضی موارد بعد مثلا 30 روز

اگه اینطوریه که خیالت تخت باید نصف کنی و بعد 1 هفته دوباره به دوز فعلی برگردی- همچنین میتونی نصف صبح نصف شب

حتی میشه صبح یا عصر خورد تا خواب رو بهم نریزه اما بازم مطمئنم که دوز شما به درستی انتخاب نشده که این مشکل رو دارید.

سرترالین اصلاً داروی بدی نیست و مغز و روان آدم رو دربرار استرس ها وفشار ها محافظت میکنه. یکی اثرات جالبش هم تو کارای خاک بر سریه! :D :D :D

@};-  @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انصافا نمیدونستم خبات عزیز ، نگفته بودی بهم :) @};-

مخلصم دانیال جان، امری بود در خدمتم @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهیار جان دوز سرترالین چقده یعنی چقد مصرف میکنی؟ با این علائمی که گفتی یعنی از دوز بالایی مثل 50 شروع کردی، طبق پرنسیو ها باید سرترالین از نصف قرص 50 شروع بشه بعد 1 تا 2 هفته بشه قرص کامل.حتی بعضی موارد بعد مثلا 30 روز

اگه اینطوریه که خیالت تخت باید نصف کنی و بعد 1 هفته دوباره به دوز فعلی برگردی- همچنین میتونی نصف صبح نصف شب

حتی میشه صبح یا عصر خورد تا خواب رو بهم نریزه اما بازم مطمئنم که دوز شما به درستی انتخاب نشده که این مشکل رو دارید.

سرترالین اصلاً داروی بدی نیست و مغز و روان آدم رو دربرار استرس ها وفشار ها محافظت میکنه. یکی اثرات جالبش هم تو کارای خاک بر سریه! :D :D :D

@};-  @};- 

از یک چهارم ، رسیدم به نصف . و فعلا نصف یک قرص رو در روز مصرف میکنم . یک چهارم صبح یک چهارم بعد از ظهر .

لینک به دیدگاه

متاسفانه پدر بنده هم این بیماری رو داره ...با فشار عصبی نسبت مستقیم داره ...پزشک به پدرم توصیه کره لبنیات (دوغ و ماست و کشک و شیر) مصرف نکنه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از یک چهارم ، رسیدم به نصف . و فعلا نصف یک قرص رو در روز مصرف میکنم . یک چهارم صبح یک چهارم بعد از ظهر .

مهیار جان این دوزی که گفتی اصلاً مشکلی نداره و احتمالاً عوامل زمینه ای مثل اضطراب داری و بهترین کار همون مصرف بوسپیرون هست و به نظرم فردا بگیر مصرف کن @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...