رفتن به مطلب

آموزش بازی دوتا 2 و تاپی هواداران این بازی

Moein Frozen
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خدایا DOTA بازهارو از دست RUSSTARDs رها بفرماااااااا...آمیننننننننن :D کشور مسخره ای داریم یه بازی هم نمیشه کرد اینجا با این محدودیت سرورها.سرور Russ که هیچی اصلا مرد میخواد بری توش :laughing: EU هم که باز توش ترک و روس زیاد میبینی.تاحالا بیشتر از 3.5k نتونستم solo mmr بگیرم.

اره الان تو همه سرورا روس پیدا میشه.

از همه جالب تر امروز بود با specter  بودم به bane  گفتم  ward بخر میگه تو داری lh میزنی پس خودت بخر :wacko:

تا دیقه 30 هنوز up cur  نکرده بود!

لینک به دیدگاه

• ارسال 196
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یعنی الان دیگه نمیشه ؟ باید بعد اتمام بازی میزدم ؟

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

بله

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان این mmr که میگن چیه این عکس پروفایل من ممنون میشم راهنمایی کنید

2c7wk0cqbholb8v44msa.jpg

این battlepas  چیه ؟ بعضی ها بعد بازی لول می گیرن !

ویرایش شده توسط kenzo
لینک به دیدگاه

دوستان این mmr که میگن چیه این عکس پروفایل من ممنون میشم راهنمایی کنید

2c7wk0cqbholb8v44msa.jpg

این battlepas  چیه ؟ بعضی ها بعد بازی لول می گیرن !

وقتی لولتون به یه حدی برسه براتون ranked match باز میشه

بعد شما 10 تا بازی رنک می کنی یه رنک به شما میده

مثلا 2000 اگه ببرید رنکتون بیشتر میشه

اگه ببازید رنکتون کمتر میشه

در ضمن رنک ها دو نو هستند

solo rank

team rank

که جدا هستند

مثلا شاید رنک تیمی تون 4000 باشه رنک تکی تون 2000

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان مسابقات International 2016 هم شروع شده و ایتم های جدید Treasure  هم خیلی عالی هستند .

پیشنهاد میکنم ست های جدیدش رو بگیرید .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

دوستان مسابقات International 2016 هم شروع شده و ایتم های جدید Treasure  هم خیلی عالی هستند .

پیشنهاد میکنم ست های جدیدش رو بگیرید .

دوست عزیز اینترنشنال توی ماه آگوست هست فکر می کنم . این مسابقات Major manila هست. از تاریخی که بوک اومد هر خرید و فروشی که بشه 25 درصدش میره برای جایزه کل مسابقات. نظر شخصیم اینه که به 23 تا 24 برسه شایدم بیشتر... :wacko:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اینترنشنال توی ماه آگوست هست فکر می کنم . این مسابقات Major manila هست. از تاریخی که بوک اومد هر خرید و فروشی که بشه 25 درصدش میره برای جایزه کل مسابقات. نظر شخصیم اینه که به 23 تا 24 برسه شایدم بیشتر... :wacko:

بله درست میگید مسابقات هنوز مونده ولی کتاب International اومده .

لینک به دیدگاه

بله درست میگید مسابقات هنوز مونده ولی کتاب International اومده .

معمولا 2. 3 ماه زودتر میاد تا جایزه جمع بشه . خوش به حال اونا که سالی 1بار حد اقل 5 نفرشون میلیونر میشن...  :mellow:

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان.
بنده مدت زیادیه که از وار دور بودم. قبلا وار بازی میکردم همون معمولی.

چند وقت پیش با دوستان صمیمی رفتیم کارای قدیمی بکنیم دیدیم ملت دارن یه چیزی بازی میکنن شبیه کارتونه!! بعد فهمیدیم مثل اینکه ورژن جدید وار اومده!

سوالم اینه برای کسی که دوتا بلد بوده این چه قدر سخته؟ بازی خیلی فرق کرده؟

دوم اینکه افلاین هم میشه بازی کرد؟ با اینسین یا یه همچین چیزی.

لینک دانلود از اخرین اپدیتش رو دارید هم ممنون میشم بدید. واسه دوتا باید ورژن AL میگرفتی که بشه insane بازی کرد. اینم اینجوریه؟
پیشاپیش یک دنیا تشکر از توضیحاتتون.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

توی خود بازی اموزش بازی کردن رو داره  و بهتون توضیح میده .

بله هم افلاین میشه بازی کرد و هم انلاین ولی افلاین  تک نفره هست .

داخل استیم  بازی رو که اضافه کردید  خودش خودکار دانلود میکنه بازی رو .

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

در صورت آنلاین بودت مشکلی نداره.

قاب گوشی , گارد گوشی http://farsmob.com

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان

منم بالاخره بعد چند سال! سر گرفت دوتا2 نصب کنم!(جزو اولویت ها نبوده اما همیشه میخواستم تستش کنم)?

الان هم این پست رو میزنم یک هفته ای هست نصب کردم 3-4 بار هم اپدیت داده?

راه افتادم تا حدودی !خیلی علاقه مند هم شدم(خدا به خیر کنه!

کمی ناراحتم چرا زودتر  شروع نکرده بودم?

میشه یکم راجب باتل پس  (بوک و...)کامل توضیح بدید؟

الان تروفیم 8 هست ?

اگه باتل پس هم نگریم بازم آیتم میده؟ (یکی البته بهم داده برای اون هیروی   آب هست  "هیرو قحطی بوده!یک ایتم مسخره هم داده" )

باتل پس تموم شده الان؟و فقط باتل پس رو برای اسکین "کاستوم کاراکتر-چیپ هفتگی که در نهایت همون کاستوم کاراتر هست"میخرن؟

این هیرو چالنج هم دارم میرم تا وقتی که رانک باز شه؟مهمه هیرو چالنج رو برم؟تروفی 20 رانک باز میشه ؟

فعلا همینا!?

?

ویرایش شده توسط amir*
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، amir* گفته است :

سلام دوستان

منم بالاخره بعد چند سال! سر گرفت دوتا2 نصب کنم!(جزو اولویت ها نبوده اما همیشه میخواستم تستش کنم)?

الان هم این پست رو میزنم یک هفته ای هست نصب کردم 3-4 بار هم اپدیت داده?

راه افتادم تا حدودی !خیلی علاقه مند هم شدم(خدا به خیر کنه!

کمی ناراحتم چرا زودتر  شروع نکرده بودم?

میشه یکم راجب باتل پس  (بوک و...)کامل توضیح بدید؟

الان تروفیم 8 هست ?

اگه باتل پس هم نگریم بازم آیتم میده؟ (یکی البته بهم داده برای اون هیروی   آب هست  "هیرو قحطی بوده!یک ایتم مسخره هم داده" )

باتل پس تموم شده الان؟و فقط باتل پس رو برای اسکین "کاستوم کاراکتر-چیپ هفتگی که در نهایت همون کاستوم کاراتر هست"میخرن؟

این هیرو چالنج هم دارم میرم تا وقتی که رانک باز شه؟مهمه هیرو چالنج رو برم؟تروفی 20 رانک باز میشه ؟

فعلا همینا!?

?

Battlepass پاییز که تموم شد یه هفته پیش 

ولی در کل Battlepass یه آیتم هم که روی پروفایل دوتا2 شما فعال میشه و به شما هی ماموریت هایی میده که با انجام اون ها امتیاز battlepass شما زیاد میشه ، مثلا با هیرو X فلان آیتم رو تا دقیقه فلان بگیر و بازی رو ببرن که 500 امتیاز بهت بدم ، بطور معمول هم هر 2000 تا امتیاز یه آیتمی میده که بین 0.5 تا 1 دلار ارزش داره.

کوئست هاش واقعا سخته برای من که از سال 2012 دارم بازی میکنم بعضی ها پدرم رو در آورد تا تموم کنم آخر هم از 60000 امتیاز بیشتر از 48000 نتونستم بگیرم.

درکل اصلا برای تازه وارد ها توصیه نمیشه.

برای کسانی هم که تازه وارد بازی میشن مهم تر از همه خوب این چیز ها رو یاد بگیرن

لول هر هیرو چه کاری رو انجام میده.

فلان آیتم چه کاری رو انجام میده.

رول توی بازی چیه.

البته همه این سوالا توی این سایت پاسخ داده شده ولی همه Eng هست

http://dota2.gamepedia.com/Dota_2_Wiki

در آخر خودت رو  زیاد درگیر بازی نکن ، مثل wow خیلی اعتیاد داره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام 

در واقع من اولین بارمه استراتژی بازی میکنم و اون هم دوتا 2 هس

منتها چون لولم یک هستش هیچ جا نمیتونم انلاین بازی کنم و همه کیک میکنن

چیکار کنم لولم بره بالا ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Raiden گفته است :

سلام 

در واقع من اولین بارمه استراتژی بازی میکنم و اون هم دوتا 2 هس

منتها چون لولم یک هستش هیچ جا نمیتونم انلاین بازی کنم و همه کیک میکنن

چیکار کنم لولم بره بالا ؟

کسی نیس راهنمایی کنه ؟ @ATER

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Raiden گفته است :

کسی نیس راهنمایی کنه ؟ @ATER

سلام

بله در خدمتم

چه کمک از برمیاد؟

شما کیک نمیشید ، شما چون بلد نیستید به دست بقیه بازی کن ها ریپورت شدید و باعث شده بن بشید ، بن هم به این صورت که توی قسمت Play مینویسه شما برای 1 یا 2 تا5 بازی باید در قسمت Lp بازی کنید (جایی که همه بازی کن های بد توشون هستن) و باید بازی رو ببرید تا از بن دربیاید.

اگر تازه وارد هستید بهتره هست  با Bot یا همون کامپیوتر بازی کنید ، بعد شروع کنید مکانیزم های بازی رو یاد بگیرید ، که کدوم skill که قابلیتی داره ، کدوم Item که قابلیت داره

روی 1 یا 2 هیرو تمرکز کنید و فقط بازی رو با اون ها یاد بگیرید تا کارتون راحت تر بشه.

سوال دیگه دارید در خدمتم

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...
در ۱۳۹۶/۱/۱۴ در 20:12، ATER گفته است:

سلام

بله در خدمتم

چه کمک از برمیاد؟

شما کیک نمیشید ، شما چون بلد نیستید به دست بقیه بازی کن ها ریپورت شدید و باعث شده بن بشید ، بن هم به این صورت که توی قسمت Play مینویسه شما برای 1 یا 2 تا5 بازی باید در قسمت Lp بازی کنید (جایی که همه بازی کن های بد توشون هستن) و باید بازی رو ببرید تا از بن دربیاید.

اگر تازه وارد هستید بهتره هست  با Bot یا همون کامپیوتر بازی کنید ، بعد شروع کنید مکانیزم های بازی رو یاد بگیرید ، که کدوم skill که قابلیتی داره ، کدوم Item که قابلیت داره

روی 1 یا 2 هیرو تمرکز کنید و فقط بازی رو با اون ها یاد بگیرید تا کارتون راحت تر بشه.

سوال دیگه دارید در خدمتم

Up ...  For A Long Time Ago ...

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۴/۶/۲۷ در 01:23، Moein Frozen گفته است:

به نام حدا

▂▃▅▆▇█    █▇▆▅▃▂

http://8pic.ir/images/jumvoqa5udqlc99hju6w.jpg

بازی Warcraft III Frozen Throne برای اولین بار توسط شرکت Blizzard ساخته شد بعد ها  ICe FRog برای این بازی مپی به نام Dota  ساخت که این مپ به مرور زمان در بین کاربران با استقبال زیادی مواجه شد

بعد ها شرکت Valve به همراه ICE FRog بازی دوتا 2 را ساختند که در واقع نسخه ی الهام گرفته از بازی Dota است

بازی Dota2 توسط شرکت Valve ساخته شده است و به همین دلیل بر روی Steam برای بازی آنلاین عرضه شده و در این مدت علاقمندان بسیار زیادی را به خود جذب کرده است

این بازی در سبک Strategy است و در واقع سبک جدیدی را به دنیای بازی عرضه کرده است که بازی استراتژی به این صورت قبل از Dota وجود نداشته است.

در این بازی بیشتر از ۹۰ قهرمان (Hero) وجود دارد. شما ابتدای بازی یکی از قهرمان ها را انتخاب می کنید و با هم تیمی های خود با استفاده از قابلیت های (Skills) قهرمان و استفاده از شیوه ی خاص بازی را برنده شوید.

در دنیای دوتا 2  قانون حکم فرما نیز برای تعیین بین قدرتمند و ضعیف  تنها پول خواهد بود . در صورتی که بتوانید پول بیشتری جمع آوری کنید , مسلما می توانید قهرمان قدرتمند تری داشته باشید . در همین راستا رعایت چند نکته ساده خیلی خیلی به ما کمک خواهد کرد ..

1- auto attack اتو اتک ( ضربه پشت سر هم ) به کریپ و یونیت ها ندیم و تنها ضربه نهایی رو برای کسب پول وارد کنیم

2- یونیت های خودی را denied  کنیم ( این باعث میشه تا دشمنان شما پول زیادی کسب نکنند و در نتیجه از شما ضعیف تر با خرید ایتم های کم از شما ضعیف تر خواهند شد )

3 – از اول بازی برای تبدیل شدن قهرمان خودمان به یک قهرمان قدرتمند برنامه داشته باشید مثلا ایتم های مختلف رو در نظر داشته باشیم و در ادامه سعی کنیم با رعایت حالت 1-2 پول کافی برای خرید این ایتم ها رو کسب کنیم

4 – با کسب پول کافی ایتم مورد نظر رو بلافاصله تهیه کنیم

5- به پیام ها و هشدارهای missing توجه کنیم ! و همچنین به دوستان خود اطلاع بدهیم

6- در صورت تهیه آیتم هایی که دارای نامه هستند اولویت را در خرید ایتم قرار داده و در نهایت نامه را تهییه کنید . ( دلیلش هم خیلی واضحه , چراکه نامه به هیچ وجه به قدرت شما اضافه نخواهد کرد )

7- بعد از کشته شدن و یا برخورد با نوابین گرامی خونسردی خودتان را حفظ کنید

8- ward ward ward از وارد برای مشاهده هرچه بهتر در نقاط مختلف نقشه استفاده کنید . ! هرچه دید بیشتر باشه مسلما تلفات دشمن نیز بیشتر خواهد بود

9 – سعی کنید مقدار کافی teleport برای انتقال و جابه جایی سریع داشته باشید ..

10- فقط به فکر کشتن نباشید ! دوتا 2 یک بازی گروهی هستش …

خب این موارد یک سری نکات ساده برای بهتر شدن در بازی دوتا هست که فک کنم با منطق دوتا 2 اکثر شما ها نیز هم خوانی داشته باشه .. برای حرفه ای شدن در دوتا 2 تنها یاد گرفتن این نکات کافی نیست , تجربه و درک درست از ویژگی ها و لول های هیروها و نحوه بکارگیری آنها همراه با رعایت نکات ذکر شده به شما کمک خواهد کرد که یک پلیر حرفه ای باشید .

http://8pic.ir/images/ahkweyi69rq3tqor0x8d.jpg

از نکاتی که باقی مونده و میتونیم اشاره کنیم …

باتوجه به دسته بندی گروه های مختلف هیروها مثل : هیرو های کری , هیرو های ساپورتر , هیرو های تانک , هیرو های فارمر , بسیاری از کاربران بر این باور هستند که هریک از هیروها فقط می توانند در محدوده وظایف خودشان ایفای نقش بکنند . مثلا یک هیروی تانک نمیتونه کری بشه و یا یک هیروی ساپورتر نمیتونه کری بشه یا ..

خب در جواب می شه گفت تا حدودی صحیح هست ولی مطلقا اینجوری نبوده و نیس به عنوان مثال شما می توانید با رعایت 10 نکته فوق به راحتی با هیروی pudge  ( هیروی تانک ) به راحتی تبدیل به یک هیروی کری بشید و یا به طور مثال با هیروی زئوس که یک هیروی مغز هست و تنها وظیفش ساپورت یا پشتیبانی از گروه هست , با رعایت نکات فوق به راحتی می توانید به یک هیروی کری تبدیل کنید و حتی تا رمپیج گام بردارید .

داخل پرانتز …

( هیرو های ساپورتر :  وظیفه پشتیبانی سایر هیروها رو برعهده دارند . به عنوان مثال هیرو های Omniknight , dazzle از هیروهای ساپورتر هستند.

http://8pic.ir/images/b3zd6xt2d99luuk9i0fm.jpg

هیرو های کری ( crry ) :  به هیروهایی که دارای damge بالایی بوده و در آخر بازی نقش تعیین کننده ای رو ایفا می کنند البته اگر درست هدایت شوند به عنوان مثال هیروهای phantom assassin , phantom lancer , troll warlord

http://8pic.ir/images/p0s18msajekql9ydszc8.jpg

هیرو های فارمر : به هیروهایی که می توانند در ابتدای بازی به راحتی به جنگل بروند و کریپ های جنگل رو بکشند و پول کسب کنند هیروی فارمر یا جنگل رو می گویند . به عنوان مثال lifestealer , lycan , nature prophet  از هیروهای فارمر هستن

هیرو های تانک : به هیروهایی که مقدار خون زیادی دارند و به قول معروف به عنوان پیش مرگ در دوتا 2 کاربر دارند , به عنوان مثال axe , pudge , Centaur Warrunner  از هیروهای تانک هستند

http://8pic.ir/images/p21o0vdtgfge2xyi61xb.jpg

سایر دسته بندی هیرو ها شامل  pusher , lane support , nuker , escape , initiator , disabler و … هم هستند ولی خب وقتی بحث هیرو میاد این 4 دسته بیشتر مطرح هست . برای مشاهده هیروهای دسته بندی های فوق لازم هست فقط از قسمت FILTER BY انواع دسته بندی هیروها را انتخاب و سپس مشاهده کنید . )

برای حرفه ای شدن در بازی دوتا 2 بایستی نکات ذکر شده به صورت پایه در شما وجود داشته باشه که ما در این پست سعی کردیم فقط اون ها رو به یادتون بیاریم

در آموزش بعدی ایتم های مناسب با توجه به شرایط بازی برای هیروها , البته به صورت 4-5 قسمت به دلیل زیاد بودن هیروها قرار داده خواهد شد امیدواریم مطالب ذکر شده کمک خوبی به شما کرده باشه در صورت داشتن سوال و یا انتقاد با نظرات گرم خودتون گروه هدف دانلود را همراهی کنید . موفق باشید

شروع بازی

بازی در 3 لاین شروع میشود و در این 3 لاین یونیت ها حرکت میکنند .

http://8pic.ir/images/sku18sb1j3qk7t5595v2.png

باید در این 3 لاین بازی کنید و با کشتن یونیت های طرف پول جمع کنید  و Level up کنید و ایتم بخرید تا هیرو قوی بشه

سلام به دوستان

نمیدونم چرا این اپلود سنتر های ایرانی اسم خودشون رو اپلود سنتر میذارن اونم وقتی که بعد از گذشت چند سال عکس ها رو پاک میکنن .

یکی از اشتباهات من اون زمان این بود که عکس ها رو توی سایت های چرت  و پرت ایرانی اپلود کردم

احتمالا عکس های تاپیک ها در سیستمم موجود باشن و در خود همین لیون کامپیوتر اپلودشون کنم .

لینک به دیدگاه

شما هم آپ دادی پست شروع دوتا2 منم که اینجاست...😁

ازون زمان وقتی کمی یاد گرفتم (چون خودم بودم به تنهایی)وقتی میخواستم رنک بزنم یک اکانت دیگه ساختم! که شروع رنک کنم هنوزم چیز زیادی یاد نداشتم و خب رنک کروسیدر 3 رو داد زیاد رنک نمیرفتم اعصاب میخواست.اون موقع دوتا2 هم پیچیده تر بود مثلا BKB رو یکسری مجیکا کار میکرد! تا الان ساده تر شده نسبت به قبل ...

من چون ژانر اصلیم FPS ه که دوست دارم (چون قدیم همه جور گیم بازی میکردم از سایبریا تا ماشیناریوم و استارکرافت و ... خب اینم بدجور منو گرفت!) کنترل بازی واسم یکم مشکل بود من بازیم کردنم تو دوتا کاملا متفاوته😂مپ کیبرد بزارم پشمی واستون نمیمونه!😆

4 تایی اکانت دارم که بخاطر بتل پس رایگان تو دور مجدد افتاد و واسه کلید dead reckoning دوباره جون گرفتن اکانتام بیشتر واسه یادگیری بود 

چون هنوز وقتی لول 20 25 بودم هنوز خودم رو نوب میدونستم و بخاطر تاکسیک بود پلیر ها اکانت ها رو ساختم 

هیچی طولی نکشید بازی مد توربو رو داد منم دیگه فقط توربو بازی میکنم با اینکه تفریحی بازی میکنم اما گاهی خیلی رو اعصاب میرن بازیکنان!

خلاصه بازی رو به کسی که میخواد شروع کنه توصیه نمیکنم مثل بیشتر دوستان دوتا باز ! (1.بخاطر اعصابتون 2.اعتیاد 3.تاکسیک بودن پلیرها)

اینم تایم پلی من! 5663 / 24 = 235.95 روز!🤐🥶

1.png.2ace12d921a00bb03576fd3c6b378662.png2.png.014fa6a0e950a201602a1a8c020adb31.png3.png.ee5b04e5d826102de85c7c198063715d.png4.png.c2390b8700b24c939260f8013d426dbd.png

لینک به دیدگاه

هم اکنون، amir* گفته است:

خلاصه بازی رو به کسی که میخواد شروع کنه توصیه نمیکنم مثل بیشتر دوستان دوتا باز ! (1.بخاطر اعصابتون 2.اعتیاد 3.تاکسیک بودن پلیرها)

من از 2013 ( قبل ترش هم DotA ) عمرم رو پای این بازی هدر دادم 

ای کاش هیچوقت آشنا نمیشدم باهاش 🤣

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، Slasher گفته است:

فکر کنم باید تصحیح کنم به این صورت

خلاصه بازی رو به کسی که میخواد شروع کنه توصیه نمیکنم مثل بیشتر دوستان دوتا باز ! (1.عمرتون"وقت تلف شده در بازی و عمر کم شده از مورد 2"

2.بخاطر اعصابتون 3..اعتیاد 4.تاکسیک بودن پلیرها)😅

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۳/۱۸ در 14:00، Slasher گفته است:

همش تقصیر وارکرافته، و اون کسی که CUSTOM MAP DOTA رو ایجاد کرد 😂، تموم بدختی ها زیر سر سازنده اون مپ هستش.

البته اون زمان من با این مپ DOTA حال نمیکردم ولی خب DOTA2 که منتشر شد، گرافیک بهتر شده بود و به عنوان یه بازی مستقل منتشر شده بود و این بود شروع... 😐

ویرایش شده توسط md3848
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...