رفتن به مطلب

ولتاژ دقیق CPU من چنده؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من میخوام ببینم ولتاژ اصلی CPU من چنده؟

توی بایوس این رو میزنه

0zp577tx8t7zmtbiz3y1.jpg

توی CPU-Z این رو میزنه

jdahykyp4ican1ry61pi.jpg

حالا من موندم کدوم ولتاژ اصلی هست

و اینکه من اگه بخوام ولتاژ رو ببرم بالا از چند باید شروع کنم ببرم بالا؟

لینک به دیدگاه

همون 1.4 هست دیگه

عزیز میدونم 1.4 هست

ولی 1.4 کلی هست خب

همون 1.4 خودش چند تا ولتاژ داره مثلا از

1.4000

شروع میشه تا 1.4099

البته مثال بود

الان میخوام ببینم دقیقا من اگه بخوام ولتاژ رو ببرم بالا باید از چند به بالا شروع کنم ببرم؟

مثلا 1.4002

یا 1.4008 به طور مثال

چون توی بایوس زده

1.3875

توی برنامه زده

1.432

برای همین موندم برای بیشتر کردن از کدوم ولتاژ باید برم بالاتر؟

لینک به دیدگاه

سلام.

ولتاژ دیفالت 8350 برای فرکانس دیفالت که 4.0GHz هست دقیقا 1.3375 ولته.

شما با این مادربردتون 990Fxa فرکانس 4.6GHz رو با ولتاژ 1.4125 میتونی Stable کنی.ولتاژ NB VID هم روی 1.2375 باشه.

و با 1.4500 هم میتونی 4.7GHz رو استیبل کنی.ولتاژ NB VID هم 1.2375  (یادت باشه قبل از هر اورکلاکی ابتدا AMD turbo Core رو از توی بایوس Disable کرده باشی)

4_7Ghz.jpg

البته اینها ولتاژهای نرم افزار AMD overdrive هست. شاید مقادیرش با BIOS یه مقدار کمی فرق کنن.

نظر بنده: اگه از نرم افزار AMD Overdrive استفاده کنی بهتره تا از توی بایوس بخوای اور کنی.

موفث باشی.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام.

ولتاژ دیفالت 8350 برای فرکانس دیفالت که 4.0GHz هست دقیقا 1.3375 ولته.

شما با این مادربردتون 990Fxa فرکانس 4.6GHz رو با ولتاژ 1.4125 میتونی Stable کنی.ولتاژ NB VID هم روی 1.2375 باشه.

و با 1.4500 هم میتونی 4.7GHz رو استیبل کنی.ولتاژ NB VID هم 1.2375  (یادت باشه قبل از هر اورکلاکی ابتدا AMD turbo Core رو از توی بایوس Disable کرده باشی)

4_7Ghz.jpg

البته اینها ولتاژهای نرم افزار AMD overdrive هست. شاید مقادیرش با BIOS یه مقدار کمی فرق کنن.

نظر بنده: اگه از نرم افزار AMD Overdrive استفاده کنی بهتره تا از توی بایوس بخوای اور کنی.

موفث باشی.

عزیز دقیقا همین ولتاژ ها رو اعمال کردم توی این برنامه

ولی استیبل نشد متاسفانه و توی تست بلو اسکرین داد

تازه روی 4.5 ست کردم نه 4.6

لینک به دیدگاه

1-بایوس رو دیفالت کن.

2-ریست .

3-بعد AMD turbo core رو دوباره از بایوس disable کن

4-ریست .

5-نرم افزار AMD turbo core رو اجرا کن.و از قسمت turbo core control باز هم تیک Enable Turbo Core رو بردار.

چون احتمال زیاد قبل از اینکه از توی بایوس Turbo Core رو غیر فعال کنی اقدام به نصب AMD overDrive کردی .در این صورت با هر بار اجرا شدن AMD OverDrive خود به خود Turbo Core فعال میشه.

برای فرکانس 4.5GHz ولتاژ 1.3750 و NB VID روی 1.1750 میتونی استیبل کنی ولتاژ بالاتر از این برای 4.5GHz امکان هنگ کردن یا بلو اسکرین زیاده.

فقط Multiplier رو افزایش بده.bus speed روی 200.00MHz باشه.

با چه نرم افزاری تست میکنی که Blue screen میده ؟ من خودم روی 4.7GHz تا به حال هنگ نکرده و یا bluescreen نداده. با AIDA - Prime - هر کدوم حدود 15 تا 20 دقیقه تست گرفتم مشکلی نداشته.

CinebenchR15 هم امتیاز 745 داده به فرکانس 4.7GHz

لینک به دیدگاه

1-بایوس رو دیفالت کن.

2-ریست .

3-بعد AMD turbo core رو دوباره از بایوس disable کن

4-ریست .

5-نرم افزار AMD turbo core رو اجرا کن.و از قسمت turbo core control باز هم تیک Enable Turbo Core رو بردار.

چون احتمال زیاد قبل از اینکه از توی بایوس Turbo Core رو غیر فعال کنی اقدام به نصب AMD overDrive کردی .در این صورت با هر بار اجرا شدن AMD OverDrive خود به خود Turbo Core فعال میشه.

برای فرکانس 4.5GHz ولتاژ 1.3750 و NB VID روی 1.1750 میتونی استیبل کنی ولتاژ بالاتر از این برای 4.5GHz امکان هنگ کردن یا بلو اسکرین زیاده.

فقط Multiplier رو افزایش بده.bus speed روی 200.00MHz باشه.

با چه نرم افزاری تست میکنی که Blue screen میده ؟ من خودم روی 4.7GHz تا به حال هنگ نکرده و یا bluescreen نداده. با AIDA - Prime - CINEBench- هر کدوم حدود 15 تا 20 دقیقه تست گرفتم مشکلی نداشته.

من کلا AMD turbo core غیر فعال هست همیشه چون دستی میزارم روی 4.1

نرم افزار هم با wPrime تست میکنم

لینک به دیدگاه

Wprime نرم افزار بنچمارکه برای تست پایداری از prime یا aida استفاده کن .

البته همین هم نباید blue screen میداد.

4.5GHz بدن افزایش ولتاژ هم پایداره تا اونجایی که من تست کردم.یعنی با همون 1.3350v یا نهایت 1.37v

ولتاژ رو کم کن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...