رفتن به مطلب

کمک فوری...مشکل حاد در سیستم high end :(

javad max
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک نکته در مورد این عکس خواستم بگم:

اینکه cpu utilization رو روی 100% ست کردید، کار درستی نیست.

مخصوصا برای ردازنده قویی مثل 6600K !

شاید در زمان بازی، حتی 5% مواقع هم cpu utilization تا 100% بالا نره...

ولی اگر بره  کار خودش رو کرده.

البته با استارتر حرف زدم دوباره رفته یه جا با این تستر های پاور چک کرده مشکل از پاورش بوده.

---

دوستان باز هم میگم زمان انتخاب پاور بیشتر دقت به خرج بدید ، برق کامپیوتر شما شوخی بردار نیست.

لینک به دیدگاه

• ارسال 74
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ولی اگر بره کار خودش رو کرده.

البته با استارتر حرف زدم دوباره رفته یه جا با این تستر های پاور چک کرده مشکل از پاورش بوده.

---

دوستان باز هم میگم زمان انتخاب پاور بیشتر دقت به خرج بدید ، برق کامپیوتر شما شوخی بردار نیست.

با این حرفتون موافقم متاسفانه بعضی از دوستان بخاطر ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومن هزینه بیشتر (حالا اسمشو بزاریم خصاصت یا صرفه جویی یا بی اطلاعی) یک سیستم ۴ تا ۵ تومنی رو به فنا میدن. ویرایش شده توسط gigabytes
لینک به دیدگاه

چرا کافیه ؟

شما حساب کردید این گرافیک اور شده هست و مادربورد در حالت پیشفرض بیشتر از نیاز سی پی یو بهش ولتاژ میده ؟

3lhz_sss.jpg

ببخشید این سایتی که ازش تست گرفتین لینکشو میشه بدید به نظر سایت کاملی میاد برای تست پاور میخواستم بدونم 

لینک به دیدگاه

یک نکته در مورد این عکس خواستم بگم:

اینکه cpu utilization رو روی 100% ست کردید، کار درستی نیست.

مخصوصا برای ردازنده قویی مثل 6600K !

شاید در زمان بازی، حتی 5% مواقع هم cpu utilization تا 100% بالا نره...

خوب همه بازی ها یکسان نیستن که بگین لودش اینقدر میشه ممکنه تو بعضی بازی ها لودش بیشتر از بقیه باشه

لینک به دیدگاه

درود بر شما داداشم

برای این مشکل چنده راه وجود داره

1.اگه دستکاری تنظیمات Bios کردین برید به حالت دیفالت دربیارید

2.حتما چک بفرمایید پایه فن محکم به مین متصله که دلیل گرم کردن پردازنده نباشه

3.نسخه پاور رو تغییر بدین

4.رم هارو در شکاف دیگه قرار بدین

5.پاور رو روی یک سیستم دیگه قرار بدین و با نرم افزار OCCTPT میزان ولتاژه v5+ و -v5 رو چک کنید ببیند که میزان ولتاژ چقدر به این رقم نزدیکه چه بیشتر چه کمتر

6.واقعا پاورتون کمه چون این سری بین 70 تا 80 اون توان خروجی میده

اینم محاسبه گر گرین

http://green.ir/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%DA%AF%D8%B1.aspx

ویرایش شده توسط Toraj
لینک به دیدگاه

میدونم بی ارتباط با موضوع هست دوستان جسارت نباشه ولی برای احترام به طرف مقابل شایسته و بایسته هست که بگیم آقای ایکس فرمود(نه عرض کرد) دوستان فرمودند و ...

برای خودمون فقط باید از "عرض کردن" استفاده کنیم یعنی شما فرمودید/ من عرض کردم...

چون تایپک رو میخوندم، چندبار با این مورد مواجه شدم گفتم که عرض کنم به خدمتتون چون اینجا که جمع دوستانه هست و درک میکنند همگی ولی آدم در واقعیت یه وقت جلوی کسی همچین سوتی ایی بده باعث ناراحتی شخص مقابل میتونه بشه.

امیدوارم کسی دلخور نشه یه وقت بابت این شفاف سازی

@};-

پ.ن:

در خصوص مشکل صاحب تاپیک هم اینقدر دوستان جامع توضیح فرموده اند که نیازی به عرض بنده نیست.

لینک به دیدگاه

خوب همه بازی ها یکسان نیستن که بگین لودش اینقدر میشه ممکنه تو بعضی بازی ها لودش بیشتر از بقیه باشه

عزیز، اون مهندسی که اون محاسبگر رو طراحی کرده ، گفته بهتره روی 90% ست بشه.

و اینکه ضعیفترین پردازنده(مثلا g1820) هم در بازی ها تا 100% لود نمیشه.

لینک به دیدگاه

عزیز، اون مهندسی که اون محاسبگر رو طراحی کرده ، گفته بهتره روی 90% ست بشه.

و اینکه ضعیفترین پردازنده(مثلا g1820) هم در بازی ها تا 100% لود نمیشه.

در این بازیStronghold Crusader 2

cpu g3220 روی 100% لود میشه. 

لینک به دیدگاه

دوستان امروز پاور رو زدم به تستر مشکل از پاورم بود. امیدوارم به باقی قطعات اسیب نزده باشه.اخه من بعد این مشکل زیاد با سیستم ور نرفتم

ویرایش شده توسط javad max
لینک به دیدگاه

در این بازیStronghold Crusader 2

cpu g3220 روی 100% لود میشه. 

تو Wolfenstein The New Order و Battlefield Hardline و NFS که پردازنده G1820  که 100% نمیشه!(گرافیک هم GTX960 هست)

شما سیستمت رو کنترل کن ببین چرا داره روی 100% کار میکنه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان امروز پاور رو زدم به تستر مشکل از پاورم بود. امیدوارم به باقی قطعات اسیب نزده باشه.اخه من بعد این مشکل زیاد با سیستم ور نرفتم

انشالله پاور جدید و بهتری تهیه کنید و من بهتون پاور HX850i رو پیشنهاد میدم اگر هم قصد ارتقا دارید بنظرم میتونید 1000 واتشو انتخاب کنید اما اگر قصد ارتقا ندارید همان پاور کاملا مناسب هست هم از لحاظ کارایی هم از لحاظ قیمتی.  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

100 درصد مشکل از میزان کم توان پاور بوده است-

دقت کنید دوست عزیز که پاور ها در طول زمان بر اثر دمای کاری  افت توان پیدا میکنند -کارت زوتاک در تست گورو نزدیک به 400 وات در فول لود پاور دراو داره یعنی شما باقی قطعات رو گذاشتید روی حساب 150 یا 200 وات که اصلا مناسب نیست و برای سیستم های اند هیچ کس از پاور 650 وات استفاده نمیکنه و ریسک این همه هزینه رو پای یک  پاور قدیمی نمیگذاره- کسی که اسمبل  کرده کم تجربه بوده- پاور 750 با 850 با کیفیت از  EVGA یا کورسیر پیشنهاد میشه - سری Hx کورسیر و سری G2   از EVGA پاو رهای بی نظیری در 750 یا 850 وات پیک کاری دارند که بسیار از انتخاب پاور شما بهتر هستند.معمولا عدم   داشتن توان لازم در پایدار نگه داشتن سیستم به اجزا آسیب نمیزنه پس امیدوارم خوش شانس باشید-

http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_980_ti_amp_extreme_review,8.html

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

درود

100 درصد مشکل از میزان کم توان پاور بوده است-

دقت کنید دوست عزیز که پاور ها در طول زمان بر اثر دمای کاری  افت توان پیدا میکنند -کارت زوتاک در تست گورو نزدیک به 400 وات در فول لود پاور دراو داره یعنی شما باقی قطعات رو گذاشتید روی حساب 150 یا 200 وات که اصلا مناسب نیست و برای سیستم های اند هیچ کس از پاور 650 وات استفاده نمیکنه و ریسک این همه هزینه رو پای یک مصلا پاور قدیمی نمیگذاره- کسی که اسمبل  کرده کم تجربه بوده- پاور 750 با 850 با کیفیت از  EVGA یا کورسیر پیشنهاد میشه - سری Hx کورسیر و سری G2   از EVGA پاو رهای بی نظیری در 750 یا 850 وات پیک کاری دارند که بسیار از انتخاب پاور شما بهتر هستند.معمولا عدم   داشتن توان لازم در پایدار نگه داشتن سیستم به اجزا آسیب نمیزنه پس امیدوارم خوش شانس باشید-

http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_980_ti_amp_extreme_review,8.html

درود بر رضا جان کاملا موافقم و این نکته بگم یک پاور حتی در رده پلتنیوم بین 90 تا 96 درصد توان خروجی اسمی داره و در سری Gold بین 80 تا 85 اگه صحبت رضا جان هم اضافه کنید میشه حدود 550 تا 600

لینک به دیدگاه

سلام شما به احتمال زیاد مشکل بایوس دارید

یا مشکل رم

البته این میون ممکنه برای ویندوزتون هم مشکل به وجود اومده باشه

یه مشکل دیگه هم اینکه میتونه مشکل سی پی یو باشه و اونم اینکه مموری کنترلر سی پی یو شما مشکل دار شده و با این یکی نمیشه کاری کرد

تنها راه اینکه با یه اسلات رم تست کنید تا از این بابت خالتون راحت بشه

اگر مشکل از سی پی یو نبود باید شرایطی که دوستان گفتند رو امتحان کنید

موفق باشید...

لینک به دیدگاه

سلام شما به احتمال زیاد مشکل بایوس دارید

یا مشکل رم

البته این میون ممکنه برای ویندوزتون هم مشکل به وجود اومده باشه

یه مشکل دیگه هم اینکه میتونه مشکل سی پی یو باشه و اونم اینکه مموری کنترلر سی پی یو شما مشکل دار شده و با این یکی نمیشه کاری کرد

تنها راه اینکه با یه اسلات رم تست کنید تا از این بابت خالتون راحت بشه

اگر مشکل از سی پی یو نبود باید شرایطی که دوستان گفتند رو امتحان کنید

موفق باشید...

خیلی باحالی :)))

یارو اومده میگه مشکل از پاور بوده بعد شما میفرمایید از بایوس و ویندوزه  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

لینک به دیدگاه

تو Wolfenstein The New Order و Battlefield Hardline و NFS که پردازنده G1820  که 100% نمیشه!(گرافیک هم GTX960 هست)

شما سیستمت رو کنترل کن ببین چرا داره روی 100% کار میکنه...

چرا روی 100 کار می کنه رو باید بری ازسازنده بازی سوال کنی من کار ندارم که روی چه بازی فلان پردازنده روی 100% فول نمیشه روی این بازی که گفتم g3220 فول میشه و میتونی امتحان کنی ! :)

اسم کامل بازی هم اینه Stronghold Crusader 2 TheEmperor and The Hermit

ویرایش شده توسط PCI
لینک به دیدگاه

دوستان پاورو عوض کردم یه گرین 850 برداشتم.دیروز برا نیم ساعت تونستم وارد ویندوز بشم و حتی ویچرو بازی کردم .ولی بعدش بازم رو لوگوی ایسوس گیر کرد.رم ها رو جابجا کردم حل نشد.رو گرافیک انبرد گاهی اوقات تصویر شطرجی میشه. به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

جالب اینجاس یه هفته اول مثل ساعت کار کرد و قطعات کاملا با هم مچ بودن. ولی بعد از مشکلی که برای پاور پیش اومد این داستانا شروع شد

لینک به دیدگاه

دوستان پاورو عوض کردم یه گرین 850 برداشتم.دیروز برا نیم ساعت تونستم وارد ویندوز بشم و حتی ویچرو بازی کردم .ولی بعدش بازم رو لوگوی ایسوس گیر کرد.رم ها رو جابجا کردم حل نشد.رو گرافیک انبرد گاهی اوقات تصویر شطرجی میشه. به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

جالب اینجاس یه هفته اول مثل ساعت کار کرد و قطعات کاملا با هم مچ بودن. ولی بعد از مشکلی که برای پاور پیش اومد این داستانا شروع شد

البته قبل از اینکه پاور جدیدتون رو تهیه کنید

زمانی ک پاور کم باشه برای یک سیستم ممکنه ب هر جایی اسیب بزنه مخصوصا هارد یا اس اس دی حالا شما برای صحت سالم بودن باید تمامی قطعات رو یک ب یک چک کنی

من خودم ی سیستم داشتم پاور کم بود اول گرافو زد سوزوند بعدم مادربود بالا نمیومد

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

هیچ کس اندازم من تو این ضمینه تجربه نداره.

دقیقا مشکل شما رو داشتم

من 4 تا 290 رفرنس رو به یه پاور1350 وصل کرده بودم. اینطوری میشد

بعد 2 پاور همزمان کردم مشکل حل شد

یعنی برق کم میاره و هر لحظه ممکنه همه سیستمت بسوزه (برا من قبلش یه دور کل سیستم سوخت.3 تا 290 با مین و پردازنده حتی هارد )

خلاصه اگه پولت زیادی کرده بزار خودش بسوزه اگه نه که پاشو پاور 650 دیگه بخر از طریق رله وصل کن یا پاورت رو بفروش یه پاور 1350 بگیر یا قوی تر

لینک به دیدگاه

هیچ کس اندازم من تو این ضمینه تجربه نداره.

دقیقا مشکل شما رو داشتم

من 4 تا 290 رفرنس رو به یه پاور1350 وصل کرده بودم. اینطوری میشد

بعد 2 پاور همزمان کردم مشکل حل شد

یعنی برق کم میاره و هر لحظه ممکنه همه سیستمت بسوزه (برا من قبلش یه دور کل سیستم سوخت.3 تا 290 با مین و پردازنده حتی هارد )

خلاصه اگه پولت زیادی کرده بزار خودش بسوزه اگه نه که پاشو پاور 650 دیگه بخر از طریق رله وصل کن یا پاورت رو بفروش یه پاور 1350 بگیر یا قوی ترینی

ینی شما میگی برای سیستم ایشون پاور 1350 وات نیازه؟ من ک فکر نمیکنم ی نگاهی ب قطعاتشون بندازین

لینک به دیدگاه

برادر من پاور 1350 ؟ عجبا

ببین داداش من اگر دوستی اشنایی رفیقی دوروبرت هست ک سیستمش مشابه شماس(منظور سوکت 1151) هست سیستمتو ببر پیشش و تک تک قطعاتو چک کن اولم گرافیک

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

اولا که کسی این سیستمو نداره. بعدشم داداش گلم من با گرافیکم ویچرو اجرا گرفتم 10 دقیقه هم بدون مشکل بازیش کردم.سی پی یو که سالمه. هاردم که سالمه. 

لینک به دیدگاه

اولا که کسی این سیستمو نداره. بعدشم داداش گلم من با گرافیکم ویچرو اجرا گرفتم 10 دقیقه هم بدون مشکل بازیش کردم.سی پی یو که سالمه. هاردم که سالمه. 

پس ب احتمال زیاد باید باید ماربوردت داداش واسش مشکل ایجاد شده باشه

لینک به دیدگاه

فردا قراره مادربرده جدیدم برسه اینو بفرستم گارانتی.ایشالا با مادربرد جدید حل شه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...