رفتن به مطلب

بین 970 G1 و 390 MSI کدام رو بخرم؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل 390 از نظر شما چیه؟

~ Ї'м йот lazу, Ї'м ой єйєяgу $avїиg моdє ~

مشکل که نداره من فرقشونو به چشم دیدم تو فریم بازی ها من میگم ۹۷۰ بهتره

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

مشکل که نداره من فرقشونو به چشم دیدم تو فریم بازی ها من میگم ۹۷۰ بهتره

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

میتونید بگید تو چه بازی هایی به چشم دیدید؟؟؟ تو فریم دادن که شکی نیس تو 1080 چند فریم بیشتره. بازم بستگی به گیم داره

لینک به دیدگاه

حتما 390 بگیر چون:

8 گیگ حافظه داره و اینکه 970 مشکل حافظه داره و اونم 4 گیگ کامل نیست 3.5 + 500 مگ من خودم این کارتو دارم توی بازی Rome II و attila توی تنظیمات گرافیکی بجای اینکه 4 گیگ نشون بده فقط 3 گیگ نشون میده و این باعث افت شدید فریم توی بازیم میشه چون اینجور بازی ها مثل gta v به حافظه رم بیشتری نیاز دارند قطعا به مشکل بر خواهد خورد.

واینکه انودیا کلا از نظر دایرکس 12 توی معماری مکسول گند زده ولی اگه پنجمارک هارو دیده باشی کارت 290x توی اولین بازی با دایرکس 12 46 درصد کاراییش افزایش پیدا کرده ولی 970 فکر کنم دقیق یادم نیست ولی اصلا افزایش کارایی نداشته و این مشکل هم سخت افزاری هست نه نرم افزاری.

من الان از خرید 970 واقعا پشیمونم اگه الان میخواستم کارت بخرم حتما 390 رو انتخاب میکردم. :x @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

واقعا الان قیمت های کارت های ام اس ای رو دیدم.خیلی خنده داره 390x رو زده 1900 اون وقت 390 رو زده 1400.قیمت دلاری این دو تا فقط 30 دلار تفاوت داره .390x قیمتش 350 دلاره اون یکی هم 320 دلار.الان من موندم اینا چرا دلار رو 20000 تومن حساب کردن؟

لینک به دیدگاه

من که میرم از سلیمانیه میخرم به این ماتریکس دزد باج نمیدم

لینک به دیدگاه

واقعا الان قیمت های کارت های ام اس ای رو دیدم.خیلی خنده داره 390x رو زده 1900 اون وقت 390 رو زده 1400.قیمت دلاری این دو تا فقط 30 دلار تفاوت داره .390x قیمتش 350 دلاره اون یکی هم 320 دلار.الان من موندم اینا چرا دلار رو 20000 تومن حساب کردن؟

[emoji2] [emoji2] آره واقعا خنده داره البته چیزه عجیبی نیست قیمت دست وارد کننده هاست. تو ایران چیزی که جدید میاد با یک قیمت فضایی وارد بازار میشه. بد از مدتی شاید یکم قیمت ها کاهش پیدا کنن.

لینک به دیدگاه

با سلام

گمان میکنم این مطلب که قابل تکیه و اطمینان هست بخوبی بتونه پاسخ سوالتون رو بده بخصوص که بررسی ویدیویی داره و فقط آمار و ارقام نیست و بخوبی میتونین stutter و سک سکه های کارت گرافیک ها رو هم ببینین که بشه بهتر نتیجه گیری کرد البته حتما ویدیو ها رو در بیشترین کیفیت تماشا یا دانلود بفرمایین. http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-graphics-card-upgrade-guide-update-3?page=4

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با سلام

گمان میکنم این مطلب که قابل تکیه و اطمینان هست بخوبی بتونه پاسخ سوالتون رو بده بخصوص که بررسی ویدیویی داره و فقط آمار و ارقام نیست و بخوبی میتونین stutter و سک سکه های کارت گرافیک ها رو هم ببینین که بشه بهتر نتیجه گیری کرد البته حتما ویدیو ها رو در بیشترین کیفیت تماشا یا دانلود بفرمایین. http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-graphics-card-upgrade-guide-update-3?page=4

برسی بسیار کامل و با جزئیات ممنون
لینک به دیدگاه

به نظرم با توجه به قیمت.

مدل 390 سافایر.

http://lioncomputer.ir/product/5458/Sapphire+NITRO+R9+390+OC+Tri-X+8GB+GDDR5/

و مدل 970 زوتک.

http://lioncomputer.ir/product/5103/Zotac+GTX+970+AMP%21+Extreme+CORE+Edition+4GB+GDDR5/

.

خرید 970 خیلی به صرفه تره مخصوصا اینکه این مدل زوتک شاهکاره میشه گفت قویترین 970 موجود در بازار ایرانه.

به علاوه به نظرم 8 گیگ مموری رو فول اچ دی زیادیه !!

بعید میدونم اصن قابل استفاده باشه.همه چی که حجم مموری نیس.

:|

در کل نظر من 970 مخصوصا مدل لینک بالایی هستش.

اگر نصبت به بازهای الان مقایسه کنیم آره 970 یک سر و گردن بالاتره. ولی 390 آینده بهتری داره.

مخصوصا" واسه بازی های از جمله Gta بخاطر vram بالاش.

لینک به دیدگاه

با سلام.

این قضیه برای gtx 960 2gb و 4gb هم صدق میکنه متاسفانه یا همچنین مینبورد های رده بالای گیگابایت به خصوص g1 و سیاست قیمت گذاری در کشور ما هیچ معیار و منطقی نداره و ای کاش نظارت بهتری در این زمینه ها بود . با توجه به اختلاف کارایی کم 390x و 390 ، کارت گرافیک 390 msi  با قیمت 1390.000 ارزش خرید بسیار منطقی تری نسبت به 390x داره.

لینک به دیدگاه

در زمینه پشتیبانی از Api دایرکت ایکس دوازده کارت Amd بسیار بهتر عمل میکنه چون Amd تصمیم به تغییر معماری GCN نداره و در سال 2016 قراره همین معماری بهبود بده .

اما انویدیا در سال 2016 معماری پاسکال عرضه می کنه که تفاوت ها و تغییرات اساسی نسبت به مکسول داره . همچنین طراحی تعدادی از دستورالعمل های سخت افزاری مکسول محدودیت هایی برای استفاده حداکثری توسط Api دایرکت ایکس دوازده ایجاد میکنه که قراره در پاسکال این مشکلات حل بشه . تو اولین بنچمارک های دایرکت ایکس دوازده هم این مشکل معماری مکسول کاملا مشخص بود .

Sent from my LG-D724 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

منم نظرم رو GTX 970 هست. حیف به خاطر حجم مموری بخوایم کارتی رو بگیریم که در 90 در صد موارد نسبت به رقیب ضعف داره. به خصوص حرارت بسیار بالا و مصرف زیاد. خیلی جالبه تا همین دیروز که سری 300 شرکت amd نیومده بود بین 290X و GTX 970 همه انتخاب ها GTX 970 بود ولی حالا AMD همون 290X رو با 8 گیگ حافظه ریبرند کرده نظرات دگرگون شده. مثل اینکه هنوز هم بعضیا برتری رو به گیگ میدونن!!  :laughing:

تایتل های بزرگ هم اکثرا تایتل انویدیا هستند و نتیجش بهینه تر بودن واسه انویدیا و استفاده از گیم ورکز که نکته بسیار مهمیه. در ضمن این بحث DX12 هم به نظرم الان زوده باید صبر کرد که چند بازی AAA بزرگ بر پایه DX12 عرضه بشن که بشه به خوبی مقایسه کرد. در ضمن سطح پشتیبانی DX 12.1 مکسول رو هم در نظر بگیرید که باز یک نکته مثبته. در کل با در نظر گرفتن تمام موارد مثبت و منفی هر دو کارت، GTX 970 سرتره در اکثر موارد(در 1080p)

برای 2k و 4k من 390 رو پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

در مورد resolution بیشتر از fhd برتری مطلق با 390 هست.اما در fhd و تنظیمات Ultra و استفاده از aa که میشه گفت بیشتر دوستان هم در همین دسته قرار میگیرین و مقایسه ی نمونه های رفرنس میشه گفت بیشتر به بازی مورد نظر مربوط میشه به عنوان مثال در shadow of mordor تقریبا 15fps بیشتر میده 390 و در ryse 10fps و در farcry 4 تقریبا 5fps و در crysis 3 حدود 4fps اما در مقابل در بازی ای مانند the witcher 3 نزدیک به 3fps و در tomb raider 2fps کمتر میده و در عناوینی مانند assassins creed unity وbattlefield 4  میزان اختلاف بسیار جزیی هست در average fps ها. البته اینها average fps هست و برای بهتر نظر دادن حتما باید مقایسه ی ویدیویی رو مشاهده کنین.البته نکته ی دیگه هم در واقع بروزرسانی های درایور ها و همچنین بهینه تر بودن برخی عناوین با nvidia یا ati هست.

اما نکته ای که کفه ی ترازو رو به سمت 970 میبره در واقع نسخه های غیر رفرنس بسیار مناسب و با کلاک پیش فرض بالا و همچنین از اون مهم تر توان اورکلاک بالاتر و بی دردسر هست و قدرت نهایی 970 رو بالاتر میبره و همچنان 970 رو به گزینه ی بهتری در حال حاضر تبدیل میکنه و مزایای دیگری از جمله مصرف و حرارت بسیار کمتر.همچنین نکته ای که باید اضافه کنم vram 970 هست که درحال حاضر با تنظیمات منطقی کاملا کفایت میکنه و هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه هرچند شخصا از فریب خریداران توسط nvidia در این مورد خشنود نیستم.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-graphics-card-upgrade-guide-update-3?page=4

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

من تو نظرات قبلی گفتم بازم میگم ! میگن معماری انویدیا اشتباه هست و از این حرفا ! الان 82 درصد بازار فروش گرافیک دست همین معماری به قول شما اشتبه انویدیا هست و شما مطمئن باش هنوز dx12 رسما نیومده و این تست ها هم چیزی رو نشون نمیده ! با یه آپدیت درایور از انویدیا قطعا بازم خیلی چیزها عوض میشه و این شرکت بیکار نمیشینه تا شرکتی که فقط 18 درصد بازار رو داره عرض اندام بکنه ! برای حال حاضر 970 رقیب نداره و تا نسل بعد هم شرکت ها باید  محصولشون رو عرضه بکنن و تست بشه تا بشه نظر داد ،  ولی در حال حاضر 970 برای FULL HD منطقی تر هست ! 

ویرایش شده توسط Google
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، 

اگر الان میخواید گرافیک بخرید، به نظر من 970 بهتر جواب شما رو میتونه بده. چون دارید FHD کار میکنید. و فکر نمیکنم هیچکدومشون به درد رزلوشن 4K بخوره. 970 بابت مموری کم میاره همینجوریش و هر دو در پردازش کم میارن.

قراره انویدیا برای سال بعد(اینطور که میگفتن بهار 2016) پاسکال عرضه بشه و مشخص نیست واقعا گرافیک های جیفورسش از نظر قدرت(با دایرکت ایکس 12) و خصوصا قیمت چه طور بشن چون هم معماری میخواد عوض بشه و هم تکنولوژی داره به 16nm میره. همچنین احتمال داره بیشتر تمرکز پاسکال روی استفاده غیرگیمینگ باشه. 

AMD هم از اون طرف داره به تکنولوژی 16nm میره و قطعا مصرف و کاراییش خیلی بهبود پیدا میکنه.

فکر میکنم علت اصلی برتری AMD در رزلوشن های بالا، پهنای باند بیشتری هست که نسبت به کارت گرافیک های Nvidia دارن. تو معماری پاسکال هم قراره از مموری های HBM2(مثل AMD که در سری 400 استفاده میکنه) استفاده کنه. اونجا باید دید که آیا AMD باز هم پهنای باند بیشتری استفاده میکنه و برنده رقابت تو رزلوشن بالا میشه یا نه! البته اینجوری که میگن AMD به دلیل همکاری در ساخت HBM در درسترسی به HBM2 اولویت داره و احتمالا سری 400 هم زودتر از سری 1000 انویدیا میاد.

الان دو حالت داره:

یا هر کدوم که ارزونتره رو بگیر(با در نظر نگرفتن معایب و مزایا) بصورت دست دوم یا نو صرفا جهت کار راه انداختن تا بهار آینده.

یا کمی دیگه پول جمع کن و یه جی پی یو بهتر بخر.

یا کاملا صبر کن و همینجور پول جمع کن تا سال دیگه که نسل های بعدی بیاد. البته در مورد انویدیا تا بخواد عرضه بشه و بیاد تو ایران و قیمتش کمی متعادل بشه، به شهریور 95 رسیدی.

به نظر من وقتی که هر دو شرکت میخوان جهش کنن و چیز جدیدی ارائه بدن، خرید کارت گرافیک نو به قصد استفاده دائمی اشتباهه.

لینک به دیدگاه

به نظرم الان ۹۷۰ بگیرید هر وقت دایرکت ایکس ۱۲ اومد یا مانیتور ۴کا خریدی و نسل آینده بازی ها و تکنولوژی ها اومد گرافیک رو عوض کنید، من به شخصه از amd پا خوردم و زیاد به وعده هاش دیگه اعتماد ندارم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز،

اگر الان میخواید گرافیک بخرید، به نظر من 970 بهتر جواب شما رو میتونه بده. چون دارید FHD کار میکنید. و فکر نمیکنم هیچکدومشون به درد رزلوشن 4K بخوره. 970 بابت مموری کم میاره همینجوریش و هر دو در پردازش کم میارن.

قراره انویدیا برای سال بعد(اینطور که میگفتن بهار 2016) پاسکال عرضه بشه و مشخص نیست واقعا گرافیک های جیفورسش از نظر قدرت(با دایرکت ایکس 12) و خصوصا قیمت چه طور بشن چون هم معماری میخواد عوض بشه و هم تکنولوژی داره به 16nm میره. همچنین احتمال داره بیشتر تمرکز پاسکال روی استفاده غیرگیمینگ باشه.

AMD هم از اون طرف داره به تکنولوژی 16nm میره و قطعا مصرف و کاراییش خیلی بهبود پیدا میکنه.

فکر میکنم علت اصلی برتری AMD در رزلوشن های بالا، پهنای باند بیشتری هست که نسبت به کارت گرافیک های Nvidia دارن. تو معماری پاسکال هم قراره از مموری های HBM2(مثل AMD که در سری 400 استفاده میکنه) استفاده کنه. اونجا باید دید که آیا AMD باز هم پهنای باند بیشتری استفاده میکنه و برنده رقابت تو رزلوشن بالا میشه یا نه! البته اینجوری که میگن AMD به دلیل همکاری در ساخت HBM در درسترسی به HBM2 اولویت داره و احتمالا سری 400 هم زودتر از سری 1000 انویدیا میاد.

الان دو حالت داره:

یا هر کدوم که ارزونتره رو بگیر(با در نظر نگرفتن معایب و مزایا) بصورت دست دوم یا نو صرفا جهت کار راه انداختن تا بهار آینده.

یا کمی دیگه پول جمع کن و یه جی پی یو بهتر بخر.

یا کاملا صبر کن و همینجور پول جمع کن تا سال دیگه که نسل های بعدی بیاد. البته در مورد انویدیا تا بخواد عرضه بشه و بیاد تو ایران و قیمتش کمی متعادل بشه، به شهریور 95 رسیدی.

به نظر من وقتی که هر دو شرکت میخوان جهش کنن و چیز جدیدی ارائه بدن، خرید کارت گرافیک نو به قصد استفاده دائمی اشتباهه.

حرف شما 100 % درسته. به نظر شما چه کارتی بگیرم واسه 1080 که بیشتر ارزش داشته باشه . و اگه بتونم بودجه رو افزایش بدم چه کارتی و چه برندی بگیرم؟
لینک به دیدگاه

سلام

تو 1080 انتخاب زیاده ارزونترین رو انتخاب کنید و اگر مشکل مالی ندارین 970 inno3d بگیرید یا g1 3x wf زیاد هم وارد بحث های ریز نشید. اابته تمام فرمایشات دوستان قابل تحسینه.

در کل شما تو کیفیت 1080 کارت با کارتای پایین تر هم راه میفته ولی 970 2 سال تضمینت میگنه

Sent from my D5503 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

حرف شما 100 % درسته. به نظر شما چه کارتی بگیرم واسه 1080 که بیشتر ارزش داشته باشه . و اگه بتونم بودجه رو افزایش بدم چه کارتی و چه برندی بگیرم؟

از هر لحاظ که نگاه میکنیم، می بینم از نظر کارایی 390 قوی تر هست ولی این برتری کارایی نسبت به معایبش مثل توان مصرفی، حرارت، قیمتش(مخصوصا تو ایران) و البته آینده اش برای فروش اصلا به صرفه نیست.

شما اگر الان 970 رو دست دوم یا نو بخرید، خیلی راحت هم میتونید بفروشید و چون تقاضا براش بالا هست سه سوته فروش میره با قیمت مناسبی. در صورتی که فروش گرافیکهای AMD سخت تره.

همچنین 970 خیلی سریعتر و بهتر قیمتش متعادل شد نسبت به 390 و الان هم قیمت دست دومش و هم قیمت نوش متعادل تره.

من اگر خودم میخواستم خرید کنم، 970 دست دوم از شخص مطمئن میگرفتم و باش حال میکردم، الان هم از GTX 680 دست دوم خودم خیلی راضیم و احتمالا آپگرید بعدی به پاسکال باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان بین این دو برند خنک تر و بهتر کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟

http://lioncomputer.ir/product/6259/R9+390+GAMING+8G+-+%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA+%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+%D8%A2%D8%B19+390+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+8+%DA%AF%DB%8C%DA%AF/

http://lioncomputer.ir/product/5458/Sapphire+NITRO+R9+390+OC+Tri-X+8GB+GDDR5/

ویرایش شده توسط amin071
لینک به دیدگاه

Sapphire NITRO R9 390 OC Tri-X 8GB  قطعا خنک تر هست در کل سری tri-X جز خنک ترین ها هستن.

لینک به دیدگاه

Sapphire NITRO R9 390 OC Tri-X 8GB قطعا خنک تر هست در کل سری tri-X جز خنک ترین ها هستن.

این کارت واسه اورر جا داره؟

چون الان 1010 هست.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به خاطر چند هزار تومن ارزونتر از ام اس ای نگذر.تمام سایت ها و بررسی های ویدئویی رو نگاه کن همشون از ام اس ای تعریف و تمجید میکنن.تمام برد رو از اساس تغییر داده و اون کولر که واقعاً باید بگیم شاهکار مهندسی.توین فروزر ۵

لینک به دیدگاه

ببخشید عزیزان که دخالت میکنم ولی شما وقتی بازی میکنید فقط به این فکر میکنید که چقدر فریم میده؟ :-?

اصلا کیفیت بازی و نوع رنگ بندی و غیره برای شما مهم نیست!!! #-o

در ضمن مگه میزان حافظه تو چندتا بازی هست که تاثیر گذاره

تنها بازی GTA V هست که از 3750 مگابایت حافظه گرافیکی استفاده میکنه بقیه بازی ها همگی مقداری کمتر از این رو دارن

حتی بازی Middle Earth Shadow of Mordor که به گفته خود بازی برای تنظیم تکسچر روی الترا باید 6 گیگ گرافیک داشته باشید

و این فقط در صورتی که از رزولوشن 4K استفاده کنید نیازه نه 1080

ویرایش شده توسط rayan54080
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...