رفتن به مطلب

در خواست راهنمایی در فتوشاپ (Not enough memory)

ace
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام 

دوستان من تو برنامه فتوشاپ با یه مشکلی برخورد کردم. 

دیشب یه فایل 3 بعدی رو با فتوشاپ ساختم امروز که می خوام فایل رو باز کنم و ادامه کار رو انجام بدم خطا می ده که حافظه کافی در دسترس نیست. 

سیستم من 16 گیگ رم داره که حدود 10 گیگ رو به فتوشاپ اختصاص دادم به علاوه قابلیت pagefile رو هم فعال کردم. 

فایل کلا 23 مگابایت حجم داره. سیستم فایلهای به مراتب بزرگتر با لایه های بیشتر رو می تونه باز کنه و مشکلی نداره اما این فایل رو نمی تونه باز کنه. 

post-7706-0-22903300-1443430285_thumb.jpg

اینم تصویر قسمت تنظیمات مربوط به performance هست 

post-7706-0-11727900-1443430358_thumb.jpg

نسخه برنامه photoshop cs6 هست

ممنون می شه از دوستان اگه کسی راه حلی بلده عنوان کنه 

با تشکر 

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شاید بی ربط باشه ولی منم این مشکل رو با کانتر داشتم و اخر هم درست نشد

لینک به دیدگاه

من اومدم بگم که برین تو تنظیمات اون رم مجازی برای فتوشاپو تنظیم کنین که کردین...

من خودم یه فایلی کار میکردم 1 گیگ حجمش بود وفتی بازش میکردم کلی فضای هاردو میگرفت...

فتوشاپ رو دوباره نصب کنین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هم این چیزی را که گفتی تجربه کردم و سیستم من 32GB حافظه داره که وقتی سایز تصویر را تغییر دادم 28GB از حافظه را اشغال کرد....احتمالا عادی هست و باید حجم رم را افزایش بدی یا شاید هم تنظیماتی داره که من شخصا اطلاعی ندارم در این مورد

لینک به دیدگاه

من اومدم بگم که برین تو تنظیمات اون رم مجازی برای فتوشاپو تنظیم کنین که کردین...

من خودم یه فایلی کار میکردم 1 گیگ حجمش بود وفتی بازش میکردم کلی فضای هاردو میگرفت...

فتوشاپ رو دوباره نصب کنین

دوباره هم نصب کردم با adobe cc cleaner  هم بقایاش رو حذف کردم.

ولی باز اوضاع همونه 

دوست عزیز من هم این چیزی را که گفتی تجربه کردم و سیستم من 32GB حافظه داره که وقتی سایز تصویر را تغییر دادم 28GB از حافظه را اشغال کرد....احتمالا عادی هست و باید حجم رم را افزایش بدی یا شاید هم تنظیماتی داره که من شخصا اطلاعی ندارم در این مورد

آخه این فایل رو من دیشب باز کردم و روش کار کردم امروز صبح باز هم باز شد یه رنگ تصویر رو تغیر دادم و یه ریفلکس اضافه کردم هنگ کرد و بسته شد دیگه هم فایل رو باز نمی کنه فایل هم سالمه و با نرم افزار های دیگه باز می شه از جمله acdsee. قبول دارم که فتوشاپ مصرف رم بالایی داره ولی خب به هر حال قابلیت pagefile واسه همین تازه pagefile رو هم دادم از ssd برداره

بالاخره مگه یه فایل 23 مگابایتی 1200 در 1200 با 300 dpi و سر جمع 12 تا لایه که lightsource هم بهش اضافه نشده چقدر مگه رم نیاز داره؟!

لینک به دیدگاه

سلام .

دوستان منم یک سوال دارم گفتم حالا که این دوستمون تاپیک رو شروع کرده ما هم سوال کنیم .

توی فتوشاپ اگه بخواییم یه تیکه از یک عکس رو علامت گذاری کنیم  مثلا مستطیل یا داره شکل باشه باید چکار کرد ؟

لینک به دیدگاه

سلام .

دوستان منم یک سوال دارم گفتم حالا که این دوستمون تاپیک رو شروع کرده ما هم سوال کنیم .

توی فتوشاپ اگه بخواییم یه تیکه از یک عکس رو علامت گذاری کنیم  مثلا مستطیل یا داره شکل باشه باید چکار کرد ؟

با ابزار marquee اون تیکه رو که می خوایم علامت بزنیم انتخاب می کنیم بعد روش راست کلیک می کنیم و گزینه Stroke رو انتخاب می کنیم 

ابزار marquee: 

post-7706-0-88464300-1443465939_thumb.jpg

*

post-7706-0-41390000-1443465748_thumb.jpg

با راست کلیک روی این ابزار می تونی شکل دایره رو هم انتخاب کنی، با نگه داشتن کلید shift می تونی مربع یا مستطیل و دایره یا بیضی ترسیم کنی.

post-7706-0-41390000-1443465748_thumb.jpg

بعد از پنجره باز شده قطر و رنگ و اینکه رنگ بیرون، مرکز و یا داخل فضای انتخاب شده رو بپوشونه رو انتخاب می کنیم. 

post-7706-0-27140200-1443465858_thumb.jpg

بعد هم روی اوکی کلیک می کنیم.

نتیجه :

post-7706-0-95164300-1443465888_thumb.jpg

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

ممکنه ایراد از نرم افزار یا سیستم عامل باشه، چون من با 8 گیگ رم و فایلهای بزرگتر از این چنین مشکلی ندیده ام. اول توی همون برگه performance تنظیمات رو به حالت پیشفرص برگردان و بعد تعداد وضعیت های تاریخچه رو از 55 به 20 تغییر بده. فتوشاپ رو ببند و از نو اجرا کن.

در مرحله ی بعد cache levelsرو روی 4 بگذار و باز فتوشاپ رو از نو اجرا کن. اگر مشکل باقی است نسخه ی فتوشاپ cc 2015 رو نصب کن.

اون فایل رو هم اگر مشکلی نیست upload کن تا روی رایانه م بیازمایم ش.

پ.ن دقت نکرده بودم که پروژه سه بعدی ه. برای پروژه های سه بعدی حجم فایل ارتباطی به نوع پردازش نداره، چون بسیاری از اجزاء سنتز می شن یا با پردازش سنگین مواد خام موجود ساخته می شن و این فرایند ممکنه مقدار زیادی حافظه یا دیگر منایع رایانه رو درگیر کنه. توی 3dmax و premiere هم ممکنه یک پروژه بسیار سنگین باشه ولی فایل پروژه در حد چند کیلوبایت یا مگابایت باشه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

با ابزار marquee اون تیکه رو که می خوایم علامت بزنیم انتخاب می کنیم بعد روش راست کلیک می کنیم و گزینه Stroke رو انتخاب می کنیم 

ابزار marquee: 

attachicon.gifCapture.JPG

*

attachicon.gifUntitled-1.jpg

با راست کلیک روی این ابزار می تونی شکل دایره رو هم انتخاب کنی، با نگه داشتن کلید shift می تونی مربع یا مستطیل و دایره یا بیضی ترسیم کنی.

attachicon.gifUntitled-1.jpg

بعد از پنجره باز شده قطر و رنگ و اینکه رنگ بیرون، مرکز و یا داخل فضای انتخاب شده رو بپوشونه رو انتخاب می کنیم. 

attachicon.gif1.jpg

بعد هم روی اوکی کلیک می کنیم.

نتیجه :

attachicon.gifPenguins.jpg

ممنون زحمت کشیدید .

یه سوال دیگه برای اموزش اولیه کار با فتوشاپ چکار باید کرد ؟

لینک خاصی دارید بهم بدید .

ممنون :)

لینک به دیدگاه

ممکنه ایراد از نرم افزار یا سیستم عامل باشه، چون من با 8 گیگ رم و فایلهای بزرگتر از این چنین مشکلی ندیده ام. اول توی همون برگه performance تنظیمات رو به حالت پیشفرص برگردان و بعد تعداد وضعیت های تاریخچه رو از 55 به 20 تغییر بده. فتوشاپ رو ببند و از نو اجرا کن.

در مرحله ی بعد cache levelsرو روی 4 بگذار و باز فتوشاپ رو از نو اجرا کن. اگر مشکل باقی است نسخه ی فتوشاپ cc 2015 رو نصب کن.

اون فایل رو هم اگر مشکلی نیست upload کن تا روی رایانه م بیازمایم ش.

پ.ن دقت نکرده بودم که پروژه سه بعدی ه. برای پروژه های سه بعدی حجم فایل ارتباطی به نوع پردازش نداره، چون بسیاری از اجزاء سنتز می شن یا با پردازش سنگین مواد خام موجود ساخته می شن و این فرایند ممکنه مقدار زیادی حافظه یا دیگر منایع رایانه رو درگیر کنه. توی 3dmax و premiere هم ممکنه یک پروژه بسیار سنگین باشه ولی فایل پروزه در حد چند کیلوبایت یا مگابایت باشه.

تغییر دادم وضعیت تاریخچه و کش رو فایده ای نداشت. فتوشاپ Cc رو فعلا دسترسی ندارم فردا می گیرم امتحان می کنم. 

فایل رو نمی تونم آپلود کنم متاسافانه شخصیه. به هر حال ممنون بابت پیشنهاد 

آره خب رندر کلا حتی برای یه فایل کوچیک هم کلی سیستم رو تحت فشار می گذاره حرف شما درسته. 

راست یه سوالی داشتم راجع به تاثیر کارت گرافیک روی سرعت و کیفیت رندر. 

من الان پردازنده گرافیکی مجتمع رو واسه رندر استفاده می کنم که واسه فایل های به نسبت کوچیک ای کار راه اندازه می خواستم ببینم آیا نصب کارت تاثیر چشمگیری روی سرعت رندر داره؟ و اینکه آیا کیفیت رندر هم تغییری می کنه چون شنیدم نتیجه رندر با کارت های سری quadro با کیفیت تر از کارت های Gaming هست. 

اگه جواب سوال بالا مثبته کارت های nvidia واسه این کار پیشنهاد می شن به خاطر هسته cuda یا کارت های Amd؟ 

ممنون می شم اگه دوستان اطلاع دارن از این مطلب اینجا بیان کنن. 

لینک به دیدگاه

ممنون زحمت کشیدید .

یه سوال دیگه برای اموزش اولیه کار با فتوشاپ چکار باید کرد ؟

لینک خاصی دارید بهم بدید .

ممنون :)

خواهش می کنم 

والا فتوشاپ یه سری مفاهیم داره که اگه اونا رو بلد باشی بقیه بیشتر بر می گرده به تمرین و خلاقیت . 

سایت خارجی tutsplus و سایت وطنی graphiran آموزش های خوبی رو از سطح مبتدی تا نسبتا پیشرفته گذاشتن. 

سایت زیادی در زمینه آموزش هستن مجموعه آموزشی پرند هم هست که می تونید تهیه کنید. 

لینک به دیدگاه

گرافیک حتی برای کارهای دو بعدی هم بسته به مورد موثره، برای پردازش سه بعدی هم قطعا.

برای نیازهای متوسط کارتهای دسکتاپ کارایی بهتری نسبت به کارتهای ws مثل کوادرو و فایرپرو دارند.

کارتهای ws مصرف کمتر و سازگاری بهتر با برنامه های مدل سازی و ویرایش تصویر دارند، مثلا ادوبی و اتودسک با هر بروزرسانی بهینه سازی هایی هم برای این رده کارتها انجام می دن ولی مثلا تا این لحظه در نرم افزارهای ادوبی از کارتهای سری 9 انویدیا بدون هک و دستکاری نمی شه استفاده ی بهینه کرد.

اطلاعات بیشتر رو توی تاپیک مخصوص رایانه های رندر پی بگیر.

لینک به دیدگاه

1443468250567.jpg

این گزینه تیکش بردار فتوشاپ ببند دوباره باز کن یک بار این مشکل داشتم این کار کردم

لینک به دیدگاه

این کار هم کن

scartch disk رو یک درایو دیگه قرار بده نه دو درایو ترجیحا درایو h که خالی تره 

لینک به دیدگاه

1443468250567.jpg

این گزینه تیکش بردار فتوشاپ ببند دوباره باز کن یک بار این مشکل داشتم این کار کردم

نه خب تیک این گزینه رو بردارم باز می شه منتهی کل فایل رو rasterize می کنه اونجوری ارزشی نداره یا فایل خام رندر نشده نصفه غیر قابل ویرایش به کار نمیاد.

این کار هم کن

scartch disk رو یک درایو دیگه قرار بده نه دو درایو ترجیحا درایو h که خالی تره 

امتحان کردم متاسفانه تاثیری نداشت 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چیزی که مسلمه اینه که شما با کمبود رم مواجه میشی ، اگه رمت کمه ارتقا بده یا ببین page file سیستم غیر فعال نکرده نباشی

لینک به دیدگاه

به روز رسانی

مشکل با نصب فتوشاپ CC حل شد با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...