رفتن به مطلب

کمک برای اسمبلی سیستم از صفر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همگی...

سریع توضیح میدم تا انشالله وقتتون رو نگیرم

من سیستم فعلی رو فروختم به غیر دو هارد که دارم دی وی دی رایتر و کیس

حالا با کمک این سایت یک سری قطعات انتخاب کردم البته از دوستان اهل فن مشورت گرفتم و نتیجه شد عکس اولی

نکته: دوستان من توی یک شهر کوچک زندگی می کنم که متاسفانه همین مسئله باعث شده خیلی از قطعات به سختی گیر بیان البته فقط سی پی یو رو خریدم

فردا هم میخوام برم شیراز تا بقیه قطعات رو بخرم

خب میرم سر اصل مطلب: من یک کیس دارم به مدل green tuniq3 و دو تا هارد و یک دی وی دی رایتر

فردا همه قطعات تکمیل میشند و چون نمیتونم کیس رو با خودم ببرم شیراز میخوام قطعات رو بخرم و خودم اسمبل کنم

چند تا نکته اولا اینکه تجربه یکی دو بار اسمبل سیستم های low end رو داشتم و دوما اینکه تاپیکی که آقا مهدی زدند به نام چگونه یک اسمبل تر و تمیز داشته باشیم رو هم خوندم ولی چون خیلی وقت از اون موقع ها گذشته و من فراموش کردم و همچنین این قطعات با اونا خیلی فرق می کنن ممنون میشم هر کس میتونه کمک کنه دریغ نکنه

ادامه در پست بعد

post-21497-0-92838800-1443453573_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

قسمت اول :

دوستان این پاوری که من انتخاب کردم به قولی قابلیت کابل کشی از پشت سینی رو داره

در ضمن کیس هم فک کنم این قابلیت رو باید داشته باشه خب یه عکس میذارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

یک نکته: متاسفانه نتونستم و نمیشه کیس رو بفروشم بنابراین باید همین کیس رو بپذیرم و با همین کارم رو راه بندازم

post-21497-0-78841400-1443454213_thumb.jpg

post-21497-0-86337200-1443454246_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام زیاد فرقی بین اسمبل سیستم low با high نیست فقط اگه کولر غیر اصلی سیپیو بگیرید فرقشون هست که آموزشش با تصویر چاپ شده درون کارتون کولر هست و حتما از دستکش استفاده کنید که الکتریسیته ساکن به قطعاتتون آسیب وارد نکنه.

لینک به دیدگاه

قسمت اول :

دوستان این پاوری که من انتخاب کردم به قولی قابلیت کابل کشی از پشت سینی رو داره

در ضمن کیس هم فک کنم این قابلیت رو باید داشته باشه خب یه عکس میذارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

یک نکته: متاسفانه نتونستم و نمیشه کیس رو بفروشم بنابراین باید همین کیس رو بپذیرم و با همین کارم رو راه بندازم

این تصویری که من میبینم این قابلیت رو نداره.
لینک به دیدگاه

سلام زیاد فرقی بین اسمبل سیستم low با high نیست فقط اگه کولر غیر اصلی سیپیو بگیرید فرقشون هست که آموزشش با تصویر چاپ شده درون کارتون کولر هست و حتما از دستکش استفاده کنید که الکتریسیته ساکن به قطعاتتون آسیب وارد نکنه.

ممنون بابت پاسخگویی و راهنمایی

با یکی از دوستان توی همین انجمن مشورت می کردم گفتند که نیازی نیست و با فن خودش کارم راه میفته

من متاسفانه در خصوص اسمبل هیچی یادم نمیاد اخه اون سری که اسمبل کردم یک نفر بالا سرم بود و هی میگفت اینو بزن اینجا اون رو بزن اونجا اینقدر هم سریع می گفت که من کلا چیزی یاد نگرفتم

حالا با کمک شما دوستان عزیز میخوام اینکار رو انجام بدم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

متشکرم

لینک به دیدگاه

به نظرم یک سرچی تو نت داشته باشین و چنتا PDF و ویدیو ببنید خیلی بهتون کمک میکنه اگه جایی گیر کردید بپرسید دوستان کمکتون میکنن.

لینک به دیدگاه

این تصویری که من میبینم این قابلیت رو نداره.

خ

خب پس کارم رو باید یه جور دیگه راه بندازم حالا یکی دو تا سوال دیگه دارم توی این عکس اون قطعه آبی دقیقا چیه و کارش چیه و اون کابل ها چکاری ازشون بر میاد

post-21497-0-99351600-1443455145_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Darksiren
لینک به دیدگاه

به نظرم یک سرچی تو نت داشته باشین و چنتا PDF و ویدیو ببنید خیلی بهتون کمک میکنه اگه جایی گیر کردید بپرسید دوستان کمکتون میکنن.

یه سرچ کردم معمولا مطالب مربوط به اسمبل کردن خیلی قدیمی هستند مربوط به سیستم های خیلی قدیمی

تنها جایی که پیدا کردم همین انجمن هست اون هم آقا مهدی زحمتش رو کشیدند البته ایشون هم اشاره جزیی کردند و رد شدند

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند تا اسمبل کردن ما ختم به خیر بشه

لینک به دیدگاه

این دو سری کابل ها رو میدونم چی هستند البته روی خودشون هم نوشته :دی!!

این ها دقیقا جاشون روی مین مشخصه دیگه درسته؟

post-21497-0-90792100-1443455918_thumb.jpg

post-21497-0-19395100-1443455939_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سوال بعدم راجع به فن کیس هست

کلا فن رو میشه عوض کرد برای خنک تر کردن کیس... چون به نظرم این خیلی کند کار می کنه؟ اگر اره مدلی چیزی بگید تا فردا که دارم میرم شیراز بگیرم

post-21497-0-76551500-1443456460_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام پیسنهاد میکنم این سیستم رو تهیه کنید 

MB : P85-Gaming 3  : 350,000

Core i5-4460: 580,000

GSkill Ripjaws 8GB DDR3 1600MHz CL9: 200,000

GTX 950 OC WF 2X 2GB: 690,000

PSU: Corsair VS550 : 185,000

Case: Green X+ Eagle Gaming: 120,000

لینک به دیدگاه

سلام پیسنهاد میکنم این سیستم رو تهیه کنید

MB : P85-Gaming 3 : 350,000

Core i5-4460: 580,000

GSkill Ripjaws 8GB DDR3 1600MHz CL9: 200,000

GTX 950 OC WF 2X 2GB: 690,000

PSU: Corsair VS550 : 185,000

Case: Green X+ Eagle Gaming: 120,000

ممنون از راهنماییتون

اما این سیستم رو دو تا از مدیران عزیز همین سایت پیشنهاد دادن

یک مطلب دیگه اینکه اصلا نمی تونم کیس دیگه ای بگیرم چون کیس خودم رو نمیتونم بفروشم و روی دستم میمونه

ولی باز هم ممنون از پیشنهادتون

اگر براتون مقدوره و اطلاعاتی راجع به اسمبل دارید ممنون میشم توی این تاپیک کمکم کنید

لینک به دیدگاه

سوال بعدم راجع به فن کیس هست

کلا فن رو میشه عوض کرد برای خنک تر کردن کیس... چون به نظرم این خیلی کند کار می کنه؟ اگر اره مدلی چیزی بگید تا فردا که دارم میرم شیراز بگیرم

این فن خوبه ولی خب بهترش هم هست ولی قیمتشون بالاترهhttp://lioncomputer.ir/product/5222/GREEN+GF140W-PWM+Case+Fan/

فن رو هم اره میشه عوض کرد

ویرایش شده توسط K.GH
لینک به دیدگاه

این دو سری کابل ها رو میدونم چی هستند البته روی خودشون هم نوشته :دی!!

این ها دقیقا جاشون روی مین مشخصه دیگه درسته؟

بله عزیز توی دفترچه مادربورد رو نگاه کنید کاملا توضیح داده

لینک به دیدگاه

سیم های کیس دو تا سیم داره یکیش رنگیه یکیش سفید که سفید منفی است و رنگی مثبت که روی مادربرد هم مثبت منفیش مشخصه، کابل یو اس بی ۲ و اسپیکر های جلو کیس شبیه هم ان ولی جای پایه هاش فرق داره و با توجه به پایه هاش نصب کنید، کابل ساتا یک سرش به مادر برد وصل می شه و یک سرش به درایو مثل هارد یا دی وی دی رام. کابل مادر برد هم بزرگترین کابل پاوره که سوکتش مشخصه. کابل فن سی پی یو هم مشخصه رو مادر برد، کابل برق سی پی یو شبیه کابل های پی سی آی اکسپرس هست ولی روش نوشته atx.

لینک به دیدگاه

کابل برق ساتا هم سوکت های سیاه و باریکیه که مشخصه و امکان نصب کابل اشتباه نداره، شما واسه شروع زیاد تمیز هم اسمبل نکردید مهم نیست، کلیاتش رو بدونید بعد سلیقه ای انجام بدین، دقت کنید سیم هایی که وصل می کنید به سوکت در حال کشیدگی نباشن که ممکنه کابل یا سوکت خراب شه

لینک به دیدگاه

از همه دوستان بابت راهنمایی هاشون ممنون و سپاسگذارم

1- آقا مهدی لطفا نگاه کنید ببینید این کیس قابلیت این رو داره که کابل ها رو از پشت سینی رد کنم یا نه؟؟؟دو تا عکس توی صفحه اول همین تاپیک گذاشتم... ممنون میشم راهنمایی کنید

با توجه به توضیحاتی که دوستان دادند دستم اومد که به طور کلی چکار باید بکنم حتی یکی دو تا ویدیو توی یو تیوب هم دیدم بهتر شدم اما یک سوال دیگه دارم :

2- توی این عکسی که میگذارم این قطعه آبی رنگ چیه ؟کارش چیه؟این دو تا سیم رنگی که یک کلید آف و آن هم داره چکار میکنن؟ممنون میشم این رو هم توضیح بدید؟؟؟

post-21450-0-24754400-1443522342_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...