رفتن به مطلب

مراحل ساخت واتر کولر دست ساز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به جای چسب یا جوش ممکنه از لحیم استفاده کنم

لحیم با هویه نمیشه چون قطعه بزرگه حرارت لحیم رو جذب میکنه و سرد میشه نمیچسبه
لینک به دیدگاه

ممنون اگه به مشکلی بر خوردم مزاحمت میشم

خواهش میکنم
لینک به دیدگاه

عالیه داداش فقط تنها مشکلی که داری قسمت بلاکش هست.

یه بلاک خوب طراحی کنی یا حتی بخری فک کنم محشر میشه!

لینک به دیدگاه

عالیه داداش فقط تنها مشکلی که داری قسمت بلاکش هست.

یه بلاک خوب طراحی کنی یا حتی بخری فک کنم محشر میشه!

دقیقا من هم نظرم اینه، فعلا که وقت کامل کردنش رو ندارم، اما بعدا اگر تغییر دادم نتیجه اش رو اینجا میذارم
لینک به دیدگاه

خیلی عالیه .

چون خودم دارم یه واتر کولر دستی میسازم یه نکته بگم بهت: (بعدش هم چندتا سوال دارم)

چسب اکواریوم تو حرارت بالا ذوب یا نرم نمیشه ؟ به نظرم بهتر بود از چسب دوقولوی 2One مخصوص این کار استفاده میکردی که تا دمای 130 درجه تحمل داره و ضد اب هم بود (اینطوری که روی  جلدش نوشته)

قیمتش هم 15 هزار تومان هست.Made in chine

البته Made in USA هم داره که بالای 100 هزار تومان میشه. حجمش هم 3 برابره.

من خواستم واتر پمپ اکواریوم بخرم زیر 60 هزار تومان پیدا نکردم که البته نویز هم داشتن.

آخرش مجبور شدم واتر پمپ شیشه پاک کن پراید استفاده کنم که این هم نویز داره ... اما پرتاب و فشارش خیلی زیاده به جای 12 ولت با 5 ولت استفادش میکنم که تا حد زیادی نویز رو کم کرده.

برای بلاک هم از قطعات کارت گرافیک سوخته ی GT 9600 استفاده کردم از روی GPU جداش کردم . اتفاقا کار زیادی نداشت چون خودش شبیه بلاکه واتر کولر بود فقط دورش رو با چسب 2one عایق کردم و 2 تا لوله مسی برای رفت و برگشت آب گزاشتم توش.

الان 2تا مشکل دارم یکی اینکه چه طوری روی سی پی یو ثابتش کنم و دومی اینکه هنوز رادیاتور ندارم :)

2 - 3 باری برای تست با دست روی سی پی پو ثابت نگهش داشتم(خمیر سیلیکون CFIII هم زده بودم) با اینکه به جای رادیاتور از متراژ زیادی لوله مسی بهم پیچ خورده استفاده کردم اما دما تو حالا idle نسبت به فن استوک سی پی یو 10 درجه کمتر شده بود. در عوض چشمت روز بد نبینه تو حالت فول لود 15 تا 20 درجه دما زیادتر از نرمال میشد (اینجا نقش یه رادیاتور خوب معلوم میشه)

یه کار اشتباه دیگه ای که کردم این بود که از آب شیر استفاده کردم :)

فرداش که بلاک خشک شد هرچی توی بلاک فوت میکردم تا 2 ساعت  فقط قطعات گچ  پرت میشد بیرون.

سوال:

به نظرت چه طوری میشه دیواره ی مسی داخل بلاک رو تمیز کرد؟؟؟ چون فکر کنم با این اَملاحی که چسبیده به دیواره ی بلاک کارایی کم شده باشه!

برای نصبش هم اگه راهی به ذهنت میرسه بهم بگو ممنون میشم.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

همین که تونستین فکر خودتون رو عملی کنین واقعا جای تقدیر داره @};-  @};-  @};-  @};-  :clapping:  :clapping:

دمت گرم داداش.عالی بود @};-

لینک به دیدگاه

خیلی عالیه .

چون خودم دارم یه واتر کولر دستی میسازم یه نکته بگم بهت: (البته بعدش هم چندتا سوال دارم)

چسب اکواریوم تو حرارت بالا ذوب یا نرم نمیشه ؟ به نظرم بهتر بود از چسب دوقولوی 2One مخصوص این کار استفاده میکردی که تا دمای 130 درجه تحمل داره و ضد اب هم بود (البته اینطوری که روی  جلدش نوشته)

قیمتش هم 15 هزار تومان هست.Made in chine

البته Made in USA هم داره که بالای 100 هزار تومان میشه. حجمش هم 3 برابره.

من خواستم واتر پمپ اکواریوم بخرم زیر 60 هزار تومان پیدا نکردم که البته نوز هم داشتن.

آخرش مجبور شدم واتر پمپ شیشه پاک کن پراید استفاده کنم که این هم نویز داره ... اما پرتاب و فشارش خیلی زیاده به جای 12 ولت با 5 ولت استفادش میکنم که تا حد زیادی نویز رو کم کرده.

برای بلاک هم از قطعات کارت گرافیک سوخته ی GT 9600 استفاده کردم از روی GPU جداش کردم . اتفاقا کار زیادی نداشت چون خودش شبیه بلاکه واتر کولر بود فقط دورش رو با چسب 2one عایق کردم و 2 تا لوله مسی برای رفت و برگشت آب گزاشتم توش.

الان 2تا مشکل دارم یکی اینکه چه طوری روی سی پی یو ثابتش کنم و دومی اینکه هنوز رادیاتور ندارم :)

2 - 3 باری برای تست با دست روی سی پی پو ثابت نگهش داشتم(خمیر سیلیکون CFIII هم زده بودم) با اینکه به جای رادیاتور از متراژ زیادی لوله مسی بهم پیچ خورده استفاده کردم اما دما تو حالا idle نسبت به فن استوک سی پی یو 10 درجه کمتر شده بود. در عوض چشمت روز بد نبینه تو حالت فو لود 15 تا 20 درجه دما زیادتر میشد (اینجا نقش یه رادیاتور خوب معلوم میشه)

یه کار اشتباه دیگه ای که کردم این بود که از آب شیر استفاده کردم :)

فرداش که بلاک خشک شد هرچی توی بلاک فوت میکردم تا 2 ساعت  فقط قطعات گچ  پرت میشد بیرون.

سوال:

به نظرت چه طوری میشه دیواره ی مسی داخل بلاک رو تمیز کرد؟؟؟ چون فکر کنم با این اَملاحی که چسبیده به دیواره ی بلاک کارایی کم شده باشه!

برای نصبش هم اگه راهی به ذهنت میرسه بهم بگو ممنون میشم.

حرارت که هیچوقت اونقد بالا نمیاد که بتونه چسب آکواریوم رو ذوب کنه 

اما درسته چسب 123 و چسب آکواریوم زیاد مناسب این کار نیست 

چسب 123 ترک میبره و چسب آکواریوم هم باید خیلی با دقت زده بشه و از چسب های گرونتر که غلیظ هستند، از اینا که آکواریوم میسازن باهاشون استفاده کرد، خودم نظرم رو چسب دو قلو هِل بود، اما این چسب هم که شما میگید ضد آب هست گزینه خوبیه به نظرم  :Peace Sign:

والا واتر پمپی که من استفاده کردم 12 تومن خریدم خیلی راضی کنندست، نویز هم که میتونم بگم در حد صفر، مگه دست بزنی بفهمی روشنه، شاید شانسم بوده که اینجور چیزی پیدا کردم

تو اینترنت یه سرچ کردم واتر پمپ مناسب اینکار زیاد بود

اون رسوبی هم که میگی ضدش جوهر نمکه، با آب رقیق کن، منتها باید بعدش کامل شست و شو بدی که که اسید جوهر نمک خوب شسته بشه یا با همون آب مقطر اگه میره بذار یه مدت آب مقطر توش بچرخه بعد خالی کن،فقط حواست باشه جوهر نمک خورندست، ضد فلزه! مواظب باش قطعات فلزی چیزهات رو خراب نکنه مثل واتر پمپ...

یکی از دوستان اومده واسه بستن بلاک کورسیر از بست های پلاستیکی استفاده کرده بود، شاید بست گزینه خوبی باشه

همین که تونستین فکر خودتون رو عملی کنین واقعا جای تقدیر داره @};-  @};-  @};-  @};-  :clapping:  :clapping:

دمت گرم داداش.عالی بود @};-

ممنون داداش نظر لطفته  @};-  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط delfoon
لینک به دیدگاه

حرارت که هیچوقت اونقد بالا نمیاد که بتونه چسب آکواریوم رو ذوب کنه 

اما درسته چسب 123 و چسب آکواریوم زیاد مناسب این کار نیست 

چسب 123 ترک میبره و چسب آکواریوم هم باید خیلی با دقت زده بشه و از چسب های گرونتر که غلیظ هستند، از اینا که آکواریوم میسازن باهاشون استفاده کرد، خودم نظرم رو چسب دو قلو هِل بود، اما این چسب هم که شما میگید ضد آب هست گزینه خوبیه به نظرم  :Peace Sign:

والا واتر پمپی که من استفاده کردم 12 تومن خریدم خیلی راضی کنندست، نویز هم که میتونم بگم در حد صفر، مگه دست بزنی بفهمی روشنه، شاید شانسم بوده که اینجور چیزی پیدا کردم

تو اینترنت یه سرچ کردم واتر پمپ مناسب اینکار زیاد بود

اون رسوبی هم که میگی ضدش جوهر نمکه، با آب رقیق کن، منتها باید بعدش کامل شست و شو بدی که که اسید جوهر نمک خوب شسته بشه یا با همون آب مقطر اگه میره بذار یه مدت آب مقطر توش بچرخه بعد خالی کن،فقط حواست باشه جوهر نمک خورندست، ضد فلزه! مواظب باش قطعات فلزی چیزهات رو خراب نکنه مثل واتر پمپ...

یکی از دوستان اومده واسه بستن بلاک کورسیر از بست های پلاستیکی استفاده کرده بود، شاید بست گزینه خوبی باشه

مرسی داداش.

پس من داخل بلاک رو با جوهر نمک میشورم و بعد هم با اب مقطر ببینم چی میشه.

اتفاقا خودم هم تو فکر بست پلاستیکی بودم زیاد هم داریم. اما رفیقم میگه بعد از یه مدت گشاد میشن.

خودم دارم با چوب یه نگه دارنده براش میسازم که به مادربرد پیچ بشه. اگه موفقیت آمیز بود همینجا عکسش رو میزارم اگر هم نبود که میرم سراغ بست پلاستیکی.

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام داش

رادیات نیاز به فن نداره ؟؟

پمپ تو کیس جا میشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام داش

رادیات نیاز به فن نداره ؟؟

پمپ تو کیس جا میشه ؟

سلام تازه دوتا فن نصب کردم روش

شد اینpost-13234-14528050417534_thumb.jpg

پمپ خیلی کوچیکه همه جا جاش میشه

واقعا عالی بود..... @};- @};- @};-

ممنون [emoji257] [emoji257] [emoji257] [emoji257]
لینک به دیدگاه

ببخشید

میشه چندتا عکس از واترپمپت بذاری

HHUU

عکس انداختم

میشه این

c90ba46cb4370023d6be697ef5d5e383.jpg

تو این هم نگاه کنی سر مسیر شلنگ آب مشخصه

dc72307bdf052f0a9a403a6290c4aa99.jpg

ویرایش شده توسط delfoon
لینک به دیدگاه

عکس انداختم

میشه این

c90ba46cb4370023d6be697ef5d5e383.jpg

تو این هم نگاه کنی سر مسیر شلنگ آب مشخصه

dc72307bdf052f0a9a403a6290c4aa99.jpg

اینو دیدم

ولی چون خودم درگیر خرید یه واتر پمپم

واتر پمپا یه طرف شلنگ میخورن یه طرف بازن

نمیدونم چیکار کنم

بیشتر بگردم یا نه

اگر ممکنه یه تصویر نزدیک تر قرار بده

کمک بزرگی در حقم میکنی

راستی مارکش soboعه؟

ویرایش شده توسط relsi1053
لینک به دیدگاه

اینو دیدم

ولی چون خودم درگیر خرید یه واتر پمپم

واتر پمپا یه طرف شلنگ میخورن یه طرف بازن

نمیدونم چیکار کنم

بیشتر بگردم یا نه

اگر ممکنه یه تصویر نزدیک تر قرار بده

کمک بزرگی در حقم میکنی

این هم یه طرفش باز بود خودم یه بلایی اوردم سرش

طرفی که انگشتم به سمتشه باز بود خودم یه لوله که تو بسته خودش بود(که در اصل جا میگرفت تو قسمتی که لوله مسی گذاشتم) محکم چسب کردم داخلش

جلو پمپ رو باز کردم که شد

post-13234-14528727485927_thumb.png

لینک به دیدگاه

این هم یه طرفش باز بود خودم یه بلایی اوردم سرش

طرفی که انگشتم به سمتشه باز بود خودم یه لوله که تو بسته خودش بود(که در اصل جا میگرفت تو قسمتی که لوله مسی گذاشتم) محکم چسب کردم داخلش

جلو پمپ رو باز کردم که شد

attachicon.gifScreenshots_۲۰۱۶-۰۱-۱۵-۱۹-۱۴-۳۱.png

دستت درد نکنه بگردم ببینم مشابه اینو میتونم پیدا کنم

واسه بلاک میخوام از بلاک ایر کولر دیپ کول gamax300 استفاده کنم

:)) فکر میکنی ارزششو داشته باشه بزنم خرابش کنم اونو؟

لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه بگردم ببینم مشابه اینو میتونم پیدا کنم

واسه بلاک میخوام از بلاک ایر کولر دیپ کول gamax300 استفاده کنم

:)) فکر میکنی ارزششو داشته باشه بزنم خرابش کنم اونو؟

فک نمیکنم ارزششو داشته باشه اونو خراب کنی به نظرت یه بلاک آماده بخری به نفعت نیست؟

اگه هم میخوایی اونو خراب کنی به نظرم آخرین مرحله این کار رو بکن

یه نکته هم بگم برای همه: اگه میدونید استعداد انجام اینجور کارا رو دارید دست به این کار بزنید چون معمولا 90 درصد یا وسط کار نیمه کاره ولش میکنن یا نتیجه نمیگیرن آخر سر میبینن یه واتر کولر آماده میخریدن به نفعشون بود

لینک به دیدگاه

فک نمیکنم ارزششو داشته باشه اونو خراب کنی به نظرت یه بلاک آماده بخری به نفعت نیست؟

اگه هم میخوایی اونو خراب کنی به نظرم آخرین مرحله این کار رو بکن

یه نکته هم بگم برای همه: اگه میدونید استعداد انجام اینجور کارا رو دارید دست به این کار بزنید چون معمولا 90 درصد یا وسط کار نیمه کاره ولش میکنن یا نتیجه نمیگیرن آخر سر میبینن یه واتر کولر آماده میخریدن به نفعشون بود

راستش من پوله خرید واتر کولرو این حرفارو ندارم ولی استعدادو حوصله چرا :) ازینجور حرکتا زیاد میزنم ،ببین کیسمو

5aa51579c79fbc6a3310de5b3e677292.jpg

بلاک اماده چقد میشه قیمتش هیجا ندارن که

سرچ کردم فقط سایتای خارجی دارنش الان

لینک به دیدگاه

راستش من پوله خرید واتر کولرو این حرفارو ندارم ولی استعدادو حوصله چرا :) ازینجور حرکتا زیاد میزنم ،ببین کیسمو

5aa51579c79fbc6a3310de5b3e677292.jpg

بلاک اماده چقد میشه قیمتش هیجا ندارن که

سرچ کردم فقط سایتای خارجی دارنش الان

جالبه

تو انجمن بزارچه لیون کامپیوتر قسمت خرید و فروش تجهیزات اور کلاک یه سری بزن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...