رفتن به مطلب

کمک در مورد سرعت بسیار پایین سی پی یو

mahanhemati68
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز .من ویندوز سیستم رو عوض کردم و از قسمتpropertis ..system rating.امتیاز سیستم رو ببینم کل گرافیک هارد و رم رو 7.9 میده ولی CPU رو 4.7 میده و در محیط ویندوز هم سی پی یو قدرتش شده پنج درصد . cpu4690k هست و مین gigabyte z97 soc forse. تمامی نرم افزارهای سی دی مادربورد رو نصب کردم جواب نمیده . خواهشا هر کی میتونه بهم بگه الان سه روزه کلا کارم تعطیل شده و ...........

لینک به دیدگاه

بنظر شما مشکل از نصب واتر کولر نیست . از لحظه ای ک واتر نصب کردم دیگه اینجور شد . بایوس هم اپدیت کردم نشد تمامی درایورهای سی دی مین رو هم نصب کردم ولی سرعت سیستم اصلا مثله لاکپشته . تیک میزنه کلا .

لینک به دیدگاه

درود بر شما داداشم

اول از درست نسب شدن خنک کنندت و گرماش مطمئنشو و بعد هم نسخه ویندوزت رو عوض کن و حتما نوع فرمت و هاردت و نهایتا پاور و مینت رو چک کن

لینک به دیدگاه

خب خنک کننده رو چک کردم کاملا بعد نسخه ویندوز یعنی ی ویندوز جدید نصب کنم مثلا ۸.۱ .چطوری مین و پاور رو چک کنم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

من تازه ی اس اس دی sx910 a data گرفتم با فرمت خود ویندوز فرمتش کردم . اگه نرم افزاری هست ک فرمت کنم بگید . یعنی الان مشکل اصلی از کجاست

لینک به دیدگاه

از مهندسین هم درخواست کمک میکنم لطفا یکی بیاد منو راهنمایی کنه . من شغلم میکس و تدوین فیلم هست الان پروژم رو رندر میکنم نزدیک پنج ساعت واسه یک ساعت پروژه زمان میبره قبلا همین پروژه رو تو دوازده دقیقه رندر میکرد

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اسکرین شات از برنامه های CPUZوHW monitor تو حالت لود سیستم قرار بده تا بشه بهتر بررسیش کرد.

لینک به دیدگاه

ن بایوس رو دیفالت زدم باطری مین رو هم دراوردم

لینک به دیدگاه

سیستم network رو نمشناسه با گوشی ب تن دسترشی دارم نمیشه عکس گذاشت میتونم بخونم . الان در حالت رندر دما روی ۳۲ درجه هست و قدرت لود ۱۰۰٪

لینک به دیدگاه

شما نگاه کن در تسک مینجر پردازنده در حالت بیکاری  چقدر لود میشه ؟ به نظر میتونه مشکل نرم افزاری باشه که حتی به نصب دوباره ویندوز هم نیاز نیست .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

یه CPUZ ران کنید و ببینید تو لود کامل فرکانس سی پی یو رو چند نشون میده .

روی مادربردتون یه سری سوئیچ هست  که احتمال داره دستتون موقع نصب واتر کولینگ به اونها خورده باشه 

یکبار دقیق همه اون سوئیچ ها را چک کنید .

9j4o8f7vubjdon7s2n9.jpg

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

سلام اقا بهزاد عزیز . این نمودار ک گذاشتید باید چطوری فهمید ک کدوم دستکاری شده.core speed هم تو حالت عادی و لود میشه 799 mhz

لینک به دیدگاه

شما نگاه کن در تسک مینجر پردازنده در حالت بیکاری  چقدر لود میشه ؟ به نظر میتونه مشکل نرم افزاری باشه که حتی به نصب دوباره ویندوز هم نیاز نیست .

تو حالت بیکاری نوشته seystem ۹۹٪

لینک به دیدگاه

تو حالت بیکاری نوشته seystem ۹۹٪

نه ، اونی که شما میگین یعنی مشکلی نیست ، شما برید به سربرگ پرفورمنس تو تسک مینجر و اونجا ببینید چقدر از پردازنده داره استفاده میشه ( نمودار پردازنده رو میگم )

ولی با توجه به اینکه گفتین فرکانس پردازنده 799 مگاهرتز هست و دمای پردازنده هم تو لود کامل فقط 33 درجه پس به احتمال خیلی زیاد همونی که آقا بهزاد گفتن اتفاق افتاده یعنی شما سهوا فرکانس پردازنده رو کاهش دادین از روی کلید های مادربرد و باید به حالت قبل برگردونید . میتونید از داخل تنظیمات بایوس تغییرات رو اعمال کنید یا از روی کلید های روی مادربرد .

لینک به دیدگاه

نه ، اونی که شما میگین یعنی مشکلی نیست ، شما برید به سربرگ پرفورمنس تو تسک مینجر و اونجا ببینید چقدر از پردازنده داره استفاده میشه ( نمودار پردازنده رو میگم )

ولی با توجه به اینکه گفتین فرکانس پردازنده 799 مگاهرتز هست و دمای پردازنده هم تو لود کامل فقط 33 درجه پس به احتمال خیلی زیاد همونی که آقا بهزاد گفتن اتفاق افتاده یعنی شما سهوا فرکانس پردازنده رو کاهش دادین از روی کلید های مادربرد و باید به حالت قبل برگردونید . میتونید از داخل تنظیمات بایوس تغییرات رو اعمال کنید یا از روی کلید های روی مادربرد .

میتونید کامل توضیح بدید ک چی شده و از کجا باید درستش کنم . روی مادربورد چنتا دکمه هست ک من نمیدونم کارشون چیه اکه لطف کنید بگید ممنون میشم
لینک به دیدگاه

یکی از دوستان هم گفتن ک پاورت مشکل داره اللن گرافیک و هاردها رو قطع کردم بازم همونجوریه . یعنی یکی نیست بدونه مشکل از کجاست من ب این فروم ایمان دارم ک میتونن کنم کنن .

لینک به دیدگاه

تو قیمت task manager و از سربرگ performance گزینه های هندلس ۱۱۱۷۱ ..threandes 500 و processes 45 است

لینک به دیدگاه

سمت راست تغذیه سوییچ گردی هست با قاب چهارگوش نقره ای به نام clear cmos. اون رو فشار بده. این کار تنظیمات مادربورد رو به پیشفرض بر می گردونه.

همان طور که آقا بهزاد گفت محتمل ه فرکانس رو پایین آورده باشی. می تونی قبلش برای آزمودن این مورد کار زیر رو انجام بدی:

سمت چپ دکمه ی پاور توی همون بخش یک + و - هست برای افزایش و کاهش ضریب پردازنده. همزمان با اجرای cpuz ببین از طریق افزایش ضریب روی برد فرکانس و نیز سرعت تغییر می کنه یا نه.

پ.ن

پاراگراف آخر اشتباه داره. اون دکمه ها محتملا برای تغییر ولتاز هستند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اقا بهزاد عزیز . این نمودار ک گذاشتید باید چطوری فهمید ک کدوم دستکاری شده.core speed هم تو حالت عادی و لود میشه 799 mhz

100% سیستم شما رو حالت slow mode قرار گرفته و کار یکی از اون شاسی ها یا سویئچ ها هست .

من با این برد کار نکردم که ببینم کدوم سوئیچ سیستم رو در حالت slow mode قرار میده و باید از تو منوالش پیدا کنید .

لینک به دیدگاه

سلام ب اقای بهمنیان عزیز من شمارتون رو سیو کردم ولی الان خاموشه . کجای پاور دقیقا من پیداش نمیکنم . و اون دکمه رو هم پیدا مردم فقط وقتی روشنه سیستم باید زدش .

لینک به دیدگاه

سمت راست clr cmos یک سوییچ غیر لمسی دو وضعیتی هست به نام oc trigger. وضعیت اون رو که احتمالا 2 هست به 1 تغییر بده.

با توجه به این که با ریست شدن بایاس چیزی تغییر نکرده ایراد از همین جاست.

لینک به دیدگاه

سمت راست clr cmos یک سوییچ غیر لمسی دو وضعیتی هست به نام oc trigger. وضعیت اون رو که احتمالا 2 هست به 1 تغییر بده.

با توجه به این که با ریست شدن بایاس چیزی تغییر نکرده ایراد از همین جاست.

دقیقا همینه . کلید Slow Mode یا همون OC Trigger فعال شده.

این کلید کاربرد اصلی ش  برای تست های LN2 هست . با فعال شدن اون فرکانس پردازنده به رقم 800 مگاهرتز کاهش پیدا میکنه.

یه نرم افزار جهت تحت استرس قرار دادن سیستم اجرا کنید.همون لحظه نرم افزار CPUz رو هم اجرا کنید.

با تغییر وضعیت کلید Slow Mode از حالت 1 به 2 یا 2 به 1 میتونید از صحت قرار گرفتن کلید در وضعیت مناسب اطلاع پیدا کنید.

زیر هر کلید معمولا توضیحات خوبی رو ارائه داده اگرم توضیحات کامل نبود به دفترچه مادربرد رجوع کنید.

خوشبختانه دفترچه این مادربرد بسیار کاربردی هست و همه چیز بسیار خوب توضیح داده شده.

9j4o8f7vubjdon7s2n9.jpg

به دوستمون پیشنهاد می کنم  به این دکمه ها دست نزنن.

من موندم کاربرد شما تدوین بود چرا بورد اورکلاکینگ تهیه کردید !!!!

ضمنا برای پاک کردن تنظیمات بایوس یا به قولی دفالت کردن نیازی به خارج کردن باتری نیست

بر روی این مادربرد سه کلید برای این کار در نظر گرفته شده.

یکی کلید clear CMOS در OC Touch (منظورم همون صفحه کلید اورکلاکینگ در عکس بالاست) که با خاموش کردن سیستم و زدن اون کلید بایوس دفالت میشه.

دومی در پایین مادربرد که با نام Clear BAT شناخته میشه که کلا مثل خارج سازی باتری عمل میکنه یعنی علاوه بر دفالت کردن بایوس تاریخ و ساعت هم رسیت میشه.

سومی پشت پنل مادربرد است، با یک خودکار میتونید مادربرد رو دفالت کنید.

سمت راست تغذیه سوییچ گردی هست با قاب چهارگوش نقره ای به نام clear cmos. اون رو فشار بده. این کار تنظیمات مادربورد رو به پیشفرض بر می گردونه.

همان طور که آقا بهزاد گفت محتمل ه فرکانس رو پایین آورده باشی. می تونی قبلش برای آزمودن این مورد کار زیر رو انجام بدی:

سمت چپ دکمه ی پاور توی همون بخش یک + و - هست برای افزایش و کاهش ضریب پردازنده. همزمان با اجرای cpuz ببین از طریق افزایش ضریب روی برد فرکانس و نیز سرعت تغییر می کنه یا نه.

پ.ن

پاراگراف آخر اشتباه داره. اون دکمه ها محتملا برای تغییر ولتاز هستند.

سعید جان اون کلید ها برای تغییر ضرایب پردازنده هستن.

کلید های کناری هم برای تغییر بیس کلاک یا فرکانس مرجع مادربرد کاربرد داره.

با فعال سازی Gear هم گام افزایش فرکانس مرجع از رقم های ناچیز به رقم 1 مگاهرتز افزایش پیدا میکنه.

یعنی با فعال شدن اون کلید شما وقتی بیس کلاک بدی در گام های 1 مگاهرتز بیس کلاک ست میشه. (101-102-103) 

OC Touch این مادربرد واقعا بی نظیره .

شما حتی داخل بایوس هم میتونید تغییرات رو به صورت آنلاین اعمال کنید.

به فرض ولتاژ رو زیاد کنید یا بیس کلاک بدید .تغییرات همون لحظه اعمال میشه. !!!! :D

چنین بایوسی رو در هیچ مادربردی ندیدم

موفق باشین :)  @};-

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

با سلام ب دوستان گلم . خوشبختانه پس از این همه دردسر بلاخره استاد عزیز اقای بهمنیان بهم گفتن چیکار کنم . از اقا بهزاد عزیز و علی اور عزیز هم تقدیر و تشکر میکنم .

لینک به دیدگاه

دقیقا همینه . کلید Slow Mode یا همون OC Trigger فعال شده.

این کلید کاربرد اصلی ش برای تست های LN2 هست . با فعال شدن اون فرکانس پردازنده به رقم 800 مگاهرتز کاهش پیدا میکنه.

یه نرم افزار جهت تحت استرس قرار دادن سیستم اجرا کنید.همون لحظه نرم افزار CPUz رو هم اجرا کنید.

با تغییر وضعیت کلید Slow Mode از حالت 1 به 2 یا 2 به 1 میتونید از صحت قرار گرفتن کلید در وضعیت مناسب اطلاع پیدا کنید.

زیر هر کلید معمولا توضیحات خوبی رو ارائه داده اگرم توضیحات کامل نبود به دفترچه مادربرد رجوع کنید.

خوشبختانه دفترچه این مادربرد بسیار کاربردی هست و همه چیز بسیار خوب توضیح داده شده.

9j4o8f7vubjdon7s2n9.jpg

به دوستمون پیشنهاد می کنم به این دکمه ها دست نزنن.

من موندم کاربرد شما تدوین بود چرا بورد اورکلاکینگ تهیه کردید !!!!

ضمنا برای پاک کردن تنظیمات بایوس یا به قولی دفالت کردن نیازی به خارج کردن باتری نیست

بر روی این مادربرد سه کلید برای این کار در نظر گرفته شده.

یکی کلید clear CMOS در OC Touch (منظورم همون صفحه کلید اورکلاکینگ در عکس بالاست) که با خاموش کردن سیستم و زدن اون کلید بایوس دفالت میشه.

دومی در پایین مادربرد که با نام Clear BAT شناخته میشه که کلا مثل خارج سازی باتری عمل میکنه یعنی علاوه بر دفالت کردن بایوس تاریخ و ساعت هم رسیت میشه.

سومی پشت پنل مادربرد است، با یک خودکار میتونید مادربرد رو دفالت کنید.

سعید جان اون کلید ها برای تغییر ضرایب پردازنده هستن.

کلید های کناری هم برای تغییر بیس کلاک یا فرکانس مرجع مادربرد کاربرد داره.

با فعال سازی Gear هم گام افزایش فرکانس مرجع از رقم های ناچیز به رقم 1 مگاهرتز افزایش پیدا میکنه.

یعنی با فعال شدن اون کلید شما وقتی بیس کلاک بدی در گام های 1 مگاهرتز بیس کلاک ست میشه. (101-102-103)

OC Touch این مادربرد واقعا بی نظیره .

شما حتی داخل بایوس هم میتونید تغییرات رو به صورت آنلاین اعمال کنید.

به فرض ولتاژ رو زیاد کنید یا بیس کلاک بدید .تغییرات همون لحظه اعمال میشه. !!!! :D

چنین بایوسی رو در هیچ مادربردی ندیدم

موفق باشین :) @};-

من این برد رو نداشته ام. با توجه دفترچه ی راهنما و نیز از روی شباهتها به بردهای ایسوس گفتم. خوشبختانه مشکل دوست مان که از oc trigger بود با تغییر وضعیت سوییچ حل شد. شوربختانه بسیاری از کاربران برای امکاناتی هزینه می کنند که هیچگاه به کارشون نمی آد.

خودم هم راهنما رو که می خوندم تحت تاثیر امکاناتش قرار گرفتم. تنها جیزی که برد به نظرم کم داره پنل مشابه ایسوس هست که بشه با کیس بسته هم کار کرد. سپاس از توجه و نکاتی که طرح کردی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...