رفتن به مطلب

مشکل ارور بلو اسکرین

.::reza.com::.
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

تو بخش نرم افزار این سوال رو پرسیدم گفت اینجا باید بپرسم حالا نمیدونم درست پرسیدم یا نه

و اما مشکل :

منم تازه سیستمم رو جمع کردم ولی این ارور رو دارم چی کار کنم

وقتی ویندوز میاد بالا بعد چند ثانیه یه صفحه آبی میاد و ریستارت میکنه

حالا اگه خودم دکمه ریست رو بزنم و کامپیوتر همون موقع روشن شه دیگه این صفحه نمیاد

برخی اوقات هم در حال کار کردن با کامپیوتر این صفحه ابیه میاد که یه سری نوشته توشه و یه چیزایی میشمره و هی زیاد میشه و ریستارت

درایور مودمم رو نصب نکردم اصلا ولی این مشکل رو دارم

درایور گرافیکمم از چون ویندوزم رو 64 ریختم تو سی دیش نداشت مجبور شدم دانلود کردم

شاید تو 10 روز که این سیستم رو گرفتم حدود 5 تا ویندوز سون ریختم ولی رو همش بازم همین کشکل رو داشتم

اگه ان ارور رو هم لازمه عس بندازم نشون بدم بهتون

راستی اینم مشخصات :

هارد » HDD 1.5Tb

رم » دو تا رم DDR3 2Gb chipset 240

cpu » Intel core2Quad Q9400 2.66 6M cash

VGA » XFX 240GT

دیگه چی بگم ؟

امیدوارم با کمکتون این مشکل حل شه

اینم عکس از ارور :

957IMG_0278_Copy.jpg

این عکسایی که با برنامه CPU-Z گرففم :

503Untitled.jpg

124Untitled.png

اینم با برنامه Portable HWiNFO32 3.43 :

785Untitled2.jpg

لینک به دیدگاه

ماژول رمتون رو در اسلتهای دیگه قرار بدید و امتحان بفرمایید.اگر نشد با یک ماژول دیگه امتحان کنید.حتی دی ودی دی ویندوزتون هم ممکنه خودش مشکل داشته باشه.اگر با اینا نشد برید سراغ امتحان موارد دیگه مثل هارد و ...

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابسریعتون

میشه یه جوری توضیح بدین من بفهمم

چون زیاد از تو کار کامپیوتر نیستم

ماژول رم چیه ؟

زیر دیپلم بگین

در مورد ویندوز مطمئنم مشکل نداره چون حداقل 5 مدلویندوز سون با 5دی وی دی متفاوت امتحان کردم

لینک به دیدگاه

منظورش اینه رم هاتو در بیار در اسلات های (شکاف های دیگری که بر روی مادربورد برای قرار دادن رم در نظر گرفته شده) دیگه مادربورد بزار. پیشنهاد من اینه که یکی از رم هارو در بیاری و جدا جدا تست کنی

در ضمن موضوع تکراری هست چند بار تو همین انجمن مطرح شده اگه جستجو کنید می بینید. یک سری را حل ها هم ارائه شده. کلا این مشکل عامل مشخصی نداره در اثر یک سری مشکلات یا ناسازگاری های سخت افزاری یا نرم افزاری به وجود می یاد. را ه حل ها هم توضیح داده شده

استفاده از نرم افزار whocrashed

آپدیت بایوس مادربورد

جابه جا کردن رم ها و استفاده از رم های دیگر

تست هارد

ویرایش شده توسط hostironi
لینک به دیدگاه

شما اونجا فتین :

بعد از system propertise ویندوز تب advenced قسمت startup and recovery روی setting کلیک کنید. بعد در قسمت write debugging information گزینه ی small memory dump رو انتخاب کنین .

من این گزینه رو پیدا نمیکنم کجاست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من

اول با یه رم دیگه تست کن

بعد برو سراغ هارد

یه بار هم ویندوز xp بریز ببین باز این مشکل رو دار یا نه

لینک به دیدگاه

شما اونجا فتین :

بعد از system propertise ویندوز تب advenced قسمت startup and recovery روی setting کلیک کنید. بعد در قسمت write debugging information گزینه ی small memory dump رو انتخاب کنین .

من این گزینه رو پیدا نمیکنم کجاست ؟

در ویندوز 7

کلیک راست روی mycomputer و در پنجره باز شده روی advanced system settings کلیک کن

تب advenced قسمت startup and recovery روی setting کلیک کنید. بعد در قسمت write debugging information گزینه ی small memory dump رو انتخاب کنین و پنجره هارو ok کنید

لینک به دیدگاه

با این نرم افزاره که فعلا نیومده اون صفحه آبی;)

ایشالله دیگه نیاد کلا=D>

ممنون از راهنماییتون=D>

مشکلی پیش اومد خدمت میرسم@};-

لینک به دیدگاه

من دیشب بدون این تنیمات آپدیت کردم اون ننرم افزار رو :

در ویندوز 7

کلیک راست روی mycomputer و در پنجره باز شده روی advanced system settings کلیک کن

تب advenced قسمت startup and recovery روی setting کلیک کنید. بعد در قسمت write debugging information گزینه ی small memory dump رو انتخاب کنین و پنجره هارو ok کنید

هیچ ایرادی نداشت

الان که اینو زدم دوباره اون اومد

شایدم مشکل از این نباشه

چی کار کنم الان

لینک به دیدگاه

آقا منم عیناً همین مشکل رو داشتم تقریباً 3 ماه پیش سیستم زیر رو بستم

مین : ga-ex58-ud3r

سی پی یو : i7 920

رم : 3x2gb ocz 1333 cl7

گرافیک : 2x gigabyte ati 5770 in crossfire

فن سی پی یو : pccooler hp-1216x

کیس : antec 900

پاور : 885 green

واقعاً 3 ماه روزگارم سیاه شده بود ، شب میزاشتم واسه دانلود صبح که میومدم نگاه میکردم میدیدم تصویر آبی .. وسط گیم بودم یهو تصویر آبی ... وسط کار با cinema4d بودم یهو تصویر آبی ... وسط ترجمه بودم ( فیلمم ترجمه میکنم ) یهو تصویر آبی... حتی وسط نصب مجدد ویندوز 7 بازم تصویر آبی.. خلاصه پیر شدیم...

کارهایی که کردم ::::

سی پی یو و رم رو اور کرده بودم گفتم شاید از اونه دوباره به حالت عادی برگدوندم بام بی فایده

رم رو آندر کلاک کردم با ولتاژ استاندار بازم بی فایده

عوض کردن اسلات های رم ها ، تست تک-تکی ماژولها و تست همزمان ماژولها با memtest86 و

بدون مشکل بودن رمها ( هر بلایی میشد سر رمها آوردم ولی چون از خارج تهیه شده بود فاقد گارانی بودند و نمیشد در ایران تعویض کرد )

بایوس مادربود آپدیت کردم بیفایده

بایوس گرافیکها رو عوض کردم بازم هیچ

آنتی ویروس پاک کردم بازم بیفایده

تمام درایورهای به روز قطعات رو از سایتهاشون دانلود کردم و نصب کردم بیفایده

با driver sweeper درایورها رو کامل پا کردم و نصب کردم بیفایده

یکی از ارور های بلو اسکرین atikdmag بود که با تواینترنت خودم اگه یه متغیر بنام tdrdelay به ریجیستری ( جای خاصی داره ، توگوگل بزنید tdrdelay atikdmag بتون میگه ) اضافه کنم حداقل ارور تصویر آبی مربوط به atikdmag رفع میشه که نشد

خلاصه سرتون رو درد نیارم کاری نبود که نکرده باشم و لی مشکل پا بر جا بود و بصورت رندوم ( تصادفی ) بلو اسکرین داشتم

مشکلم چند روزیه حل شده :::

ولی الان 6 روزه مشکل ندارم چون اون ویندوز 7 رو پاک کردم و xp زدم (ظاهراً مشکل از ناسازگاری ویندوز 7 با یکی از قطعاتمه ) البته از اینکه xp زدم ناراضیم ولی در عوض

نه تصویر آبی دارم

سی پی یو رو اورکلاک کردم

فقط تنها عیبش اینه dx11 ندارم و تنها 3.25 گیگ از 6 گیگ رم رو میتونم استفاده کنم چون xp-32 bit هست البته الان تنها سیستم عاملم xp هست که در درایو c هست به زودی یه ویندوز 7 نسخه 64 بیت هم میریزم توی درایو e ( شنیدم اگه xp اول نصب باشه و در درایو c میشه روی یه درایو دیگه 7رو نصب کرد بدون آسیب دیدن بوت منیجر البته easyBCD هم هست ) تا ببینم چی میشه

پیشنهادم به شما دوست عزیز که این مشکل رو داری اینه که فرمت کنی درایو c رو , 7 رو پاک کنی و یه xp نصب کنی تا ببینی چی میشه

امیدوارم مشکلتون حل شه چون درک میکنم واقعاً مصیبت و حالگیریه

ببخشید زیاد حرف زدم

با تشکر

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

متشکرم از اینکه برام وقت گذاشتین و جواب دادین

ولیشکل اینجاست که xp هم نصب نمیشه اعصابم رو خورد کرده والله

وسط نصب میگه این فایل رو نمیتنه کپی کنه حدود 49 تا فایل dll و ... رو نمیریزه در نتیجه سیستم بالا نمیاد

من چی کار کنم خدایاI%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

وسط نصب میگه این فایل رو نمیتنه کپی کنه حدود 49 تا فایل dll و ... رو نمیریزه در نتیجه سیستم بالا نمیاد

من چی کار کنم خدایاتصویر

احتمالاً سی دی ویندوز ایکس پی شما یا کثیفه یا خرابه

آیا موقع نصب ایکس پی فقط یه سی دی نصب رو امتحان کردی یا مثل نصب ویندوز 7 با 5 تا دی وی دی یا سی دی مختلف امتحان کردی ؟

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

احتمالاً سی دی ویندوز ایکس پی شما یا کثیفه یا خرابه

آیا موقع نصب ایکس پی فقط یه سی دی نصب رو امتحان کردی یا مثل نصب ویندوز 7 با 5 تا دی وی دی یا سی دی مختلف امتحان کردی ؟

یادم نیست چندتا بود ولی فکر کنم 4 تا بوده باشه

هر کدومشم مثلا به یه سری فایل گیر میداد و نمیریخت

لینک به دیدگاه

quote name='.::reza.com::.' timestamp='1284564375' post='51257']

با این نرم افزاره که فعلا نیومده اون صفحه آبی;)

ایشالله دیگه نیاد کلا=D>

ممنون از راهنماییتون=D>

مشکلی پیش اومد خدمت میرسم@};-

من دیشب بدون این تنیمات آپدیت کردم اون ننرم افزار رو :

هیچ ایرادی نداشت

الان که اینو زدم دوباره اون اومد

شایدم مشکل از این نباشه

چی کار کنم الان

این نرم افزار رفع اشکال نمی کنه فقط علت بلو اسکرین نشون می ده. که اگه با دقت اون تا پیک هایی که دادم بهت خونده باشی گقتم اگه ارور های مشخصی ثبت کرد احتمال زیاد مشکل نرم افزاری هست اگه ارور های مختلف ثبت کرد مشکل سخت افزاری هست. این نرم افزار فقط یه جورایی کمک می کنه بفهمی مشکلت سخت افزاری هست یا نرم افزاری. که همینشم 100% نیست

لینک به دیدگاه

شما یا سی دی ویندوزت مشکل داره یا درایورت

لینک به دیدگاه

آقا منم عیناً همین مشکل رو داشتم تقریباً 3 ماه پیش سیستم زیر رو بستم

مین : ga-ex58-ud3r

سی پی یو : i7 920

رم : 3x2gb ocz 1333 cl7

گرافیک : 2x gigabyte ati 5770 in crossfire

فن سی پی یو : pccooler hp-1216x

کیس : antec 900

پاور : 885 green

واقعاً 3 ماه روزگارم سیاه شده بود ، شب میزاشتم واسه دانلود صبح که میومدم نگاه میکردم میدیدم تصویر آبی .. وسط گیم بودم یهو تصویر آبی ... وسط کار با cinema4d بودم یهو تصویر آبی ... وسط ترجمه بودم ( فیلمم ترجمه میکنم ) یهو تصویر آبی... حتی وسط نصب مجدد ویندوز 7 بازم تصویر آبی.. خلاصه پیر شدیم...

کارهایی که کردم ::::

سی پی یو و رم رو اور کرده بودم گفتم شاید از اونه دوباره به حالت عادی برگدوندم بام بی فایده

رم رو آندر کلاک کردم با ولتاژ استاندار بازم بی فایده

عوض کردن اسلات های رم ها ، تست تک-تکی ماژولها و تست همزمان ماژولها با memtest86 و

بدون مشکل بودن رمها ( هر بلایی میشد سر رمها آوردم ولی چون از خارج تهیه شده بود فاقد گارانی بودند و نمیشد در ایران تعویض کرد )

بایوس مادربود آپدیت کردم بیفایده

بایوس گرافیکها رو عوض کردم بازم هیچ

آنتی ویروس پاک کردم بازم بیفایده

تمام درایورهای به روز قطعات رو از سایتهاشون دانلود کردم و نصب کردم بیفایده

با driver sweeper درایورها رو کامل پا کردم و نصب کردم بیفایده

یکی از ارور های بلو اسکرین atikdmag بود که با تواینترنت خودم اگه یه متغیر بنام tdrdelay به ریجیستری ( جای خاصی داره ، توگوگل بزنید tdrdelay atikdmag بتون میگه ) اضافه کنم حداقل ارور تصویر آبی مربوط به atikdmag رفع میشه که نشد

خلاصه سرتون رو درد نیارم کاری نبود که نکرده باشم و لی مشکل پا بر جا بود و بصورت رندوم ( تصادفی ) بلو اسکرین داشتم

مشکلم چند روزیه حل شده :::

ولی الان 6 روزه مشکل ندارم چون اون ویندوز 7 رو پاک کردم و xp زدم (ظاهراً مشکل از ناسازگاری ویندوز 7 با یکی از قطعاتمه ) البته از اینکه xp زدم ناراضیم ولی در عوض

نه تصویر آبی دارم

سی پی یو رو اورکلاک کردم

فقط تنها عیبش اینه dx11 ندارم و تنها 3.25 گیگ از 6 گیگ رم رو میتونم استفاده کنم چون xp-32 bit هست البته الان تنها سیستم عاملم xp هست که در درایو c هست به زودی یه ویندوز 7 نسخه 64 بیت هم میریزم توی درایو e ( شنیدم اگه xp اول نصب باشه و در درایو c میشه روی یه درایو دیگه 7رو نصب کرد بدون آسیب دیدن بوت منیجر البته easyBCD هم هست ) تا ببینم چی میشه

پیشنهادم به شما دوست عزیز که این مشکل رو داری اینه که فرمت کنی درایو c رو , 7 رو پاک کنی و یه xp نصب کنی تا ببینی چی میشه

امیدوارم مشکلتون حل شه چون درک میکنم واقعاً مصیبت و حالگیریه

ببخشید زیاد حرف زدم

با تشکر

شمام با توجه به این که می گی با ویندوز xp مشکل حل شد. ویندوز 7 شما مشکل داشت. سعی کنید برای سیستمتون از یک ویندوز 7 دیگه اونم 64 بیت استفاده کنید. در ضمن بعضی از کرک هایی که هم با ویندوز 7 ارائه می شن هم مشکل دارن و بلواسکرین ایجاد می کنن

لینک به دیدگاه

مشکل BSD از ایراد حافظه ناشی می شه و اگر با یک حافظ دیگه سیستم رو تست بکنید به احتمال خیلی زیاد مشکل حل می شه.

لینک به دیدگاه

بالاخره من چی کار کنم؟

1 - سعی کن ویندوز xp بریز و نتیجه رو ببین

2 - سعی کن با رم دیگه ای تست کنی ( رمت رو اگه گارانتی داره تعویض کن )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این ایراد 100% مال رمه

من خودم با این مورد برخورد کردم

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

سلام من مثل بقیه این مشکل وحشتناک به نام ارور بلواسکرین رودارم خواهش میکنم کمکم کنید دیگه امیدی ندارم الان که درحال نوشتنم چند بار کامپیوتر ریست کرده کلافه دارم میشم وقت وزمان معینی نداره

سیستم من:-?

هارد » HDD 500

رم » چهار تا رم 2 .DDR 3 درمجموع 8

cpu » Intel core5

VGA »GT 450

کمکم کنید ویدوز سون 64bit

ویرایش شده توسط sina acm
لینک به دیدگاه

شما یکبار رم ها و کارت گرافیک رو از جاشون در بیار و دوباره جا بزن . دقت کن خوب جا بخورن . مادربوردی که داری چیه ؟ ممکنه احتیاج به آپدیت بایوس داشته باشه .من یک بار این مشکل رو داشتم که با آپدیت بایوس حل شد . ممکنه ایراد از ویندوز هم باشه . یک بار ویندوز رو عوض کن . اگر میتونی از یک ورژن ویندوز دیگه استفاده کن .

لینک به دیدگاه

کاری که حامدجان گفتند رو انجام بده و در ضمن هارد رو برای bad sector چک کردی؟؟ . ویندوز روی بد سکتور باشه چپ و راست قفل سیستم و بلو اسکرین میگیری !

لینک به دیدگاه

سلام مادربورد من

p7p55lx Asus

درمورد اپدیت بایوس اگه لینک دانلودشو بگین ممنون میشم درضمن همین چند ساعت پیش ویندوز عوض کردم که تو نصب ویندوز هم ارور بلو اسکرین داد

ویرایش شده توسط sina acm
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...