رفتن به مطلب

آیا گرافیک سریR9 300 ازAMD با PCIe 1.1 x16 سازگاری دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و خسته نباشید،

من دارم کامپیوتر رو ارتقا میدم ولی اول میخوام کارت گرافیک رو بگیرم و بعد از 3 یا 4 ماه بقیه رو یکدفعه. البته من یه پاور 850 OC+ گرین گرفتم و رو این سیستم قدیمی نصبه (گفتم اینجوری بهتر دیگه دوباره کار نشه). من الان یه کارت گرافیک AMD hd5450 رو سیستم دارم که PCIe 2.1 هست ولی با 1.1 مشکلی نداره حتی یکمی اورکلاکش هم کردم، به یه کارت گرافی خوب نیاز دارم برای کارم و تصمیم گرفتم R9 390 رو بگیرم چون به vram خیلی نیاز دارم (رندر و ادیتهای سنگین). البته تو انتخاب zotac 970 بودم که نوشته compatible with pcie 1.1, ولی رم کمی داره.

از دوستان با تجربه خواهشمندم راهنمایی کنند.

تشکر.

ویرایش شده توسط AliLion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل مادربرد و پردازنده؟

لینک به دیدگاه

خوب پردازنده و رم که bottleneck میکنه

مادربورد

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2629#ov

CPU

Intel core 2 duo e6750

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه اینه که آیا مادربورد که UEFI رو نداره آیا مشکلی پیش میاد یا نه؟

لینک به دیدگاه

عزیز اصلا و به هیچ عنوان هیچ گونه کارتی(جدید)روی این مین نصب نکیند و خودتون ضرر میبینید

شما برای نصب سری 300 باید یه cpu حداقل i5 حالا یا i3 داشته باشید اونم از نوع خوب که گلوگاه نشه!!!!این مین فکر کنم فقط از سی پی یو های دوهسته ای اونم خیلی خیلی ضعیف پشتیبانی میکنه!

رم هم جدا که ddr2 و از رده خارج

ویرایش شده توسط ALINOORALIZADEH
لینک به دیدگاه

مادربورد خوبیه نصبت به دوره خودش و خوب سی پی یو رو میشه باهاش اورکلاک کرد. ولی اگر بدونم که آیا میشه کارت گرافیک رو فعلا نصب کرد اونوقت چند ماه بعد مادربورد و بقیه رو عوض میکنم (خیلی بهتر میخوام روش هزینه کنم). گفتم برای کارم نیاز به کارت گرافیک دارم نمیخوام دوباره خرج کاری بشه.

لینک به دیدگاه

جدی میخوای 390 رو بندازی رو این مین ؟

با این کانفیک ؟

شوخیه ؟ دوربین مخفی چیزیه ؟

:|

خب خیلی خوبه واقعا.

:|

:mellow:

مادربورد خوبیه نصبت به دوره خودش و خوب سی پی یو رو میشه باهاش اورکلاک کرد. ولی اگر بدونم که آیا میشه کارت گرافیک رو فعلا نصب کرد اونوقت چند ماه بعد مادربورد و بقیه رو عوض میکنم (خیلی بهتر میخوام روش هزینه کنم). گفتم برای کارم نیاز به کارت گرافیک دارم نمیخوام دوباره خرج کاری بشه.

مین شما با GT220 گلوگاه میکنه!

نمیدونم شوخی میکنید یا جدی هستید؟اخه این مین و سی پی یو!!!!! من فقط به پوکر فیس پناه میبرم :|

ویرایش شده توسط ALINOORALIZADEH
لینک به دیدگاه

:D  نه بابا شوخی نیست.

فکر میکنم برای اولین بار تو جهان میخواد اتفاق بیافتده،  =)) 

لینک به دیدگاه

اونموقع که رفتم پاور گرین 850OC+ رو از فروشنده گرفتم بعد به افروشنده گفتم رو چه سیستمی دارم میبندم یارو کلی تعجب کرد. الان تو حداکثر کارایی با این سیستم قدیمی فن پاور روشن نمیشه و بسیار خنک کار میکنه.

لینک به دیدگاه

من مین ep41-ud3l با سی پیو e7300 گرافم gts450گلوگاه شده. نکن برادر من. من خودم وقتی گرافمو گذاشتم رو h81 با g3250 فهمیدم چقدر گلوگاه شده !

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

خوب PCIe 1.1 گلوگا کمی داره و کلا شاید 5 درصد رو سرعت تاثییر بزاره، اصل ماجرا CPU و RAM هستند. شما به این ویدیو یه نگاه کنید

https://www.youtube.com/watch?v=i1DYXP-o57M

Witcher 3 رو میگه تا 35 فریم اجرا میکنه البته با اورکلاک کردن CPU و حافظه.

ویرایش شده توسط AliLion
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کلا مین برد در فریم دهی هیچ تاثیر و سی پی یو خیلی کم تاثیر داره.

اما گرافیک 390 خیلی سطح بالاست و باید حتما سی پی یو i5 یا بهتر داشته باشی تا گلوگاه نکنه و برای این کار باید باید مینتو عوض کنی.

و اگه ساده تر بخوام بگم برای گرفتن 390 باید کل کیستو عوض کنی. اگه نمیتونی بیخیال 390 شو.

چون با سیستم تو حتی یه r7 250 هم گلوگاه میکنه! :)

ویرایش شده توسط hossein74
لینک به دیدگاه

دوست عزیز کلا مین برد در فریم دهی هیچ تاثیر و سی پی یو خیلی کم تاثیر داره.

اما گرافیک 390 خیلی سطح بالاست و باید حتما سی پی یو i5 یا بهتر داشته باشی تا گلوگاه نکنه و برای این کار باید باید مینتو عوض کنی.

و اگه ساده تر بخوام بگم برای گرفتن 390 باید کل کیستو عوض کنی. اگه نمیتونی بیخیال 390 شو.

چون با سیستم تو حتی یه r7 250 هم گلوگاه میکنه! :)

خوب من گفتم که فعلا ببینم اگه کار کنه میگیرم میبندم رو سیستم هر چی باشه از HD5450 بهتر جواب میده. تا چند ماه دیگه بتونم کل سیستم رو عوض کنم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه ناراحت شدی ببخشید.قصد جسارت نداشتم :(

من فقط میخوام بگم این کار خیلی اشتباهه.

راستی مدل پاورت چیه اگه پاورت ضعیف باشه 390 ممکنه بسوزه . اینکه خیلی جدیه!!!!!!!!

لطفا مدل پاورتو بگو؟

لینک به دیدگاه

نگفتید کارتون چیه ؟

که به همچین حجم مموری نیاز دارید ؟

بنده یک سه بعدی کار حرفه ای هستم. نه حرفه ای الکی :). تعریف نباشه. کارهایی مثل نمای داخلی و انیمیشن و بازی و برنامه نویسی.

Blender, Unreal Engine 4 , Maya, 3dsMax, Softimage, و باید بگم کلی نرم افزار دیگه.

یه دلیل رم کارت هم استفاده از Blender هست و که توی این چند سال به این نرم افزار روی آوردم. خیلی قویه. جدیدا رندر رو با OpenCL روی رندرر Cycles دارن اجرا میکنن که از این نظر AMD خیلی بهتر از NVidia است البته CUDA در حال حاضر سریعتر و دارای امکانات بیشتریه. ولی OpenCL بزودی بهتر میشه. :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 390 یک گرافیک پرمصرفه.حدود 275 وات اگه اشتباه نکنم!

شما هیچ کاری هم که نکنی باید پاورتو ارتقا بدی.

به هرحال اینو به خاطر خودت میگم وبه هیچ وجه شوخی نمیکنم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگه ناراحت شدی ببخشید.قصد جسارت نداشتم :(

من فقط میخوام بگم این کار خیلی اشتباهه.

راستی مدل پاورت چیه اگه پاورت ضعیف باشه 390 ممکنه بسوزه . اینکه خیلی جدیه!!!!!!!!

لطفا مدل پاورتو بگو؟

این چه حرفیه. به هیچ عنوان ناراحت نشدم. شما که بی احترامی نکردید. انتقاد و توصیه خوبی کردید. :)

پاور رو نوشتم همون اول

Grean 850 OC+ EVO

الان رو سیستم خاموشه فنش و واقعا پاور خوبیه. بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدم.

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر علی جان.

میدونی یکی از دوستام به همین دلیل سیستمش رفت رو هوا.

برا همین نمیخواستم برای شما هم چنین اتفاق ناگواری بیفته!!!!!!!!!!

همون طور که گفتم 390 خیلی پر مصرفه. اما با پاور 850 وات مشکلی پیش نمیاد.

امیدوارم موفق باشی :D

لینک به دیدگاه

خدا رو شکر علی جان.

میدونی یکی از دوستام به همین دلیل سیستمش رفت رو هوا.

برا همین نمیخواستم برای شما هم چنین اتفاق ناگواری بیفته!!!!!!!!!!

همون طور که گفتم 390 خیلی پر مصرفه. اما با پاور 850 وات مشکلی پیش نمیاد.

امیدوارم موفق باشی :D

تشکر، انشالا شما هم موفق باشید. :)

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

جهت آپدیت خدمت دوستانی که دوست دارن بدونن عرض کنم،

بنده ASUS R9 390 DC2 رو خریدم (گرچه انتخاب اولم MSI و XFX بود ولی در بازار نبود) و اینکه این کارت رو سیستم من نصب شده و اجرا میشه بدون حتی یه مشکل. بسیار راضی هستم و باید بگم که اون چیزی که خیلی ها میگن ASUS DC2 چون روی R9 290 خیلی گرم میکرد پس روی R9 390 هم همینطوره، نیست و دیدگاه اشتباهیه. من این کارت رو توی دمای ~25 درجه اتاق در لود و کار سنگین رندر (Blender Cycles) و بازی به طوری که از 100 درصد کارت گرافیک استفاده کنه، 65 درجه بود (فن نهایت 50% میچرخید)، البته در بازی مثل ویچر 3 cpu بنده ایجاد گلوگاه میکنه و بازی با 30 فریم بر ثانیه اجرا میشه (تنظیمات ULTRA) ،ولی در بازی Call of duty Ghost بجز چند گیر کوچیک در اولی بازی بدلیل CPU، بازی در بیشتر مواقع 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه.

رزولوشن 900 در 1440

فقط اینکه فن این کارت حتی در دما 30 درجه با 20% میچرخه (گرچه صدایی احساس نمیشه)

به طور کل نیاز به CPU و Motherboard جدیده ولی فعلا کارم رو راه میندازه.

موفق باشید

علی

لینک به دیدگاه

جهت آپدیت خدمت دوستانی که دوست دارن بدونن عرض کنم،

بنده ASUS R9 390 DC2 رو خریدم (گرچه انتخاب اولم MSI و XFX بود ولی در بازار نبود) و اینکه این کارت رو سیستم من نصب شده و اجرا میشه بدون حتی یه مشکل. بسیار راضی هستم و باید بگم که اون چیزی که خیلی ها میگن ASUS DC2 چون روی R9 290 خیلی گرم میکرد پس روی R9 390 هم همینطوره، نیست و دیدگاه اشتباهیه. من این کارت رو توی دمای ~25 درجه اتاق در لود و کار سنگین رندر (Blender Cycles) و بازی به طوری که از 100 درصد کارت گرافیک استفاده کنه، 65 درجه بود (فن نهایت 50% میچرخید)، البته در بازی مثل ویچر 3 cpu بنده ایجاد گلوگاه میکنه و بازی با 30 فریم بر ثانیه اجرا میشه (تنظیمات ULTRA) ،ولی در بازی Call of duty Ghost بجز چند گیر کوچیک در اولی بازی بدلیل CPU، بازی در بیشتر مواقع 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه.

رزولوشن 900 در 1440

فقط اینکه فن این کارت حتی در دما 30 درجه با 20% میچرخه (گرچه صدایی احساس نمیشه)

به طور کل نیاز به CPU و Motherboard جدیده ولی فعلا کارم رو راه میندازه.

موفق باشید

علی

انتخاب بسیار خوبی کردین. 390 واقعا خوبه.

اما دوست عزیز سعی کنین در اینده حتما یک سی پی یو i5 بگیرید تا بتونین تو full hd بازی کنین

لینک به دیدگاه

انتخاب بسیار خوبی کردین. 390 واقعا خوبه.

اما دوست عزیز سعی کنین در اینده حتما یک سی پی یو i5 بگیرید تا بتونین تو full hd بازی کنین

تشکر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...