رفتن به مطلب

کاهش فریم با ارتقاع مادربرد (کمک فوری)

Mantel
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود .

من چند رو پیش یک مادربرد MSI 970A G43 به یکی از اشناهامون فروختم. الان بهم میگه از زمان تغییر مادربرد کاهش فریم توی بازیها داره حدود 10 تا 15 فریم.

سی پی یوش  850 phenom 2 x4 هست با 16GB رم باس 1600 ( چهار عدد رم 4GB )

مادربرد قبلیش:  GA-52LT-D3

مشکل دوم:

مشکل دیگه ای که هست میگه با مادربرد قبلیش توی تسک منیجر ویندوز 10 فرکانس رم هارو 1600 نشون میداده الان 800 نشون میده (مادربرد قبلیش مدل پایین تر از 970A g43 بوده)

البته من نمیدونم جریان چی بوده که قبلا توی تسک منیجر 1600 نشون میداده چون رم باس 1600 رو توی تسک منیجر باید 800 نشون بده(800 رفت اطلاعات - 800 برگشت اطلاعات) که میشه 1600

از دوستان و اساتید کسی میدونه جریانه این دو مشکل چیه ؟ چون واقعا دارم خجالت زده میشم جلو آشنامون ...

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

درود .

من چند رو پیش یک مادربرد MSI 970A G43 به یکی از اشناهامون فروختم. الان بهم میگه از زمان تغییر مادربرد کاهش فریم توی بازیها داره حدود 10 تا 15 فریم.

سی پی یوش  phenom 2 x4 هست با 16GB رم باس 1600 ( چهار عدد رم 4GB )

مشکل دوم:

مشکل دیگه ای که هست میگه با مادربرد قبلیش توی تسک منیجر ویندوز 10 فرکانس رم هارو 1600 نشون میداده الان 800 نشون میده (مادربرد قبلیش مدل پایین تر از 970A g43 بوده)

البته من نمیدونم جریان چی بوده که قبلا توی تسک منیجر 1600 نشون میداده چون رم باس 1600 رو توی تسک منیجر باید 800 نشون بده(800 رفت اطلاعات - 800 برگشت اطلاعات) که میشه 1600

از دوستان و اساتید کسی میدونه جریانه این دو مشکل چیه ؟ چون واقعا دارم خجالت زده میشم جلو آشنامون ...

اول این که کامپیوتر خیابون نیست که رفت و برگشتش رو حساب میکنید!

دوم اینکه فرکانس رم رو تو تسکمنجر باید همون 1600 نشون بده.

سوم اینکه برای تشخیص بهتر ، مدل مادربورد قبلی مشخص کنید.

حالا جدایی از مشکلی که رم ها احتمالا دارند(حتما با CPUz فرکانس رم ها رو کنترل کنید.)!!!

بنظرمن ممکنه گرافیک رو اشتباهی روی PCIe پایینی گذاشته باشه.

چون پایینی x4 هست و بالایی x16

لینک به دیدگاه

اول این که کامپیوتر خیابون نیست که رفت و برگشتش رو حساب میکنید!

دوم اینکه فرکانس رم رو تو تسکمنجر باید همون 1600 نشون بده.

سوم اینکه برای تشخیص بهتر ، مدل مادربورد قبلی مشخص کنید.

بله درسته باید توی تسک منیجر 1600 باشه اما در صورتی که از یک رم استفاده کنه. ولی در حالت dual chanel همون 800 نشون میده یعنی 800x2=1600

مدل مادربرد قبلیش رو میپرسم میگم.

Cpuz هم چهارتا رم 4GB رو باس 800 نشون میده براش.

لینک به دیدگاه

رم من روی 1333 کار میکنه و همونو میزنه

دوال هم هست!

صرفا جهت اطلاع

16o6z4nraus7qvjplayr.png

لینک به دیدگاه

رم من روی 1333 کار میکنه و همونو میزنه

دوال هم هست!

صرفا جهت اطلاع

والا واسه خود من 1600 رو روی dual همیشه 800 نشون میداده. هم روی مادربرد قبلیم هم روی مادربرد جدیدم نمیدونم جریان چیه. البته توی bios همون 1600 هست

12455.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما مشکله کاهش فریم توی بازی که با ارتقاع دادن مادربرد پیش اومده میتونه از ناهماهنگ بودن تایمینگ رمها یا ولتاژشون با هم باشه ؟

لینک به دیدگاه

دوستان به نظر شما مشکله کاهش فریم توی بازی که با ارتقاع دادن مادربرد پیش اومده میتونه از ناهماهنگ بودن تایمینگ رمها یا ولتاژشون با هم باشه ؟

درود

بله ممکن هست.

لینک به دیدگاه

بله درسته باید توی تسک منیجر 1600 باشه اما در صورتی که از یک رم استفاده کنه. ولی در حالت dual chanel همون 800 نشون میده یعنی 800x2=1600

مدل مادربرد قبلیش رو میپرسم میگم.

Cpuz هم چهارتا رم 4GB رو باس 800 نشون میده براش.

فکر کنم شما به تب SPD نگاه کردید!

باید به تب memory نگاه کنید.

یا از این صفحه عکس قرار بدید یا اطلاعات قسمت تایمینگ تو تب memory رو بنویسید.

از صفحه اصلی GPUz هم یک عکس قرار بدید.

لینک به دیدگاه

فرکانسو توى بايوس چک کرديد؟

اگه تو بايوس 1600 باشه ديگه مشکلي نيست.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

درسته . اگه از تو بایوس تنظیم نکنید فرکانس رو 1333 میمونه!

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

شما به نوعی مزخرفترین مادربورد از نوع amd رو انتخاب فرمودید اون هم به خاطر قیمت پایین آن هست . مدل msi بسیار سطح پایین بوده و مشکلات این چنینی زیاد ایجاد میکند. در صورت انتخاب مادربورد ای ام دی گزینه های شما فقط گیگا و ایسوس باشد. من خودم چندبار با 990fx تست کردم اصلا با برندهای گیگا و ایسوس قابل مقایسه نیست و همین معایب را شامل میشود.

لینک به دیدگاه

فکر کنم شما به تب SPD نگاه کردید!

باید به تب memory نگاه کنید.

یا از این صفحه عکس قرار بدید یا اطلاعات قسمت تایمینگ تو تب memory رو بنویسید.

از صفحه اصلی GPUz هم یک عکس قرار بدید.

والا سیستمش پیش من نیست خودم هم هنوز cpu-z رو روی سیستمش نگاه نکردم اما تلفنی بهم گفت که توی cpuz هم همون 800mhz نشون میده

فرکانسو توى بايوس چک کرديد؟

اگه تو بايوس 1600 باشه ديگه مشکلي نيست.

بله توی بایوس 1600 رو براش نشون میده. اما متاسفانه مشکل اینجاست که میگه با مادربرد قبلیش توی تسک منیجر ویندوز 10 فرکانس رو همون 1600 نشون میداده الان 800 نشون میده

لینک به دیدگاه

والا سیستمش پیش من نیست خودم هم هنوز cpu-z رو روی سیستمش نگاه نکردم اما تلفنی بهم گفت که توی cpuz هم همون 800mhz نشون میده

بله توی بایوس 1600 رو براش نشون میده. اما متاسفانه مشکل اینجاست که میگه با مادربرد قبلیش توی تسک منیجر ویندوز 10 فرکانس رو همون 1600 نشون میداده الان 800 نشون میده

اینکه گفته 4 تا رم نشون میده، یعنی از تب SPD نگاه کرده و مشخصات سختافزاری رم رو بهشون نشون داده!

باید از تب memory به مشخصاتی که سیستم داره باهاش کار میکنه، نگاه کنند.

و بازم میگم، تو تسک منجر باید همون 1600 نشون بده!

کنترل کردند که گرافیک رو اشتباهی روی PCIe x4 نصب نکرده باشن!؟

لینک به دیدگاه

اینکه گفته 4 تا رم نشون میده، یعنی از تب SPD نگاه کرده و مشخصات سختافزاری رم رو بهشون نشون داده!

باید از تب memory به مشخصاتی که سیستم داره باهاش کار میکنه، نگاه کنند.

و بازم میگم، تو تسک منجر باید همون 1600 نشون بده!

کنترل کردند که گرافیک رو اشتباهی روی PCIe x4 نصب نکرده باشن!؟

نه نگفتم 4تا رم نشون میده . گفتم که 4تا رم روی سیستمش داره دقیقا چهار عدد رم چهار گیگ که میشه 16GB

بله.کارت گرافیک رو توی slot اول گزاشته یعنی همون 16X کارت گرافیکش هم GTX 980 هست.

والا در مورد buss خودم هم گیج شدم توی فروم های خارجی هم که این مشکل مشابه رو سرچ کردم همه ی اون کسایی که جواب کامنت طرف رو داده بودن میگفتن که 800x2=1600 کلا حرفشون این بود که نشون دادن 800MHz  برای رم باس 1600 درسته.

از طرفی هم که شما و کاربر Terevor و اون فامیلمون میگین که توی تسک منیجر همون 1600 باید باشه. به خدا گیج شدم.

خودم به شخصه برای کاهش فریم توی بازیها با توجه به تحقیقاتی که توی نت کردم احتمال 90٪ میدم مشکل ناهماهنگ بودن تایمینگ رمها و یا ولتاژشون باعث این افت فریم شده.که توی مادربرد قبلیش چون قدیمی بوده شاید تاثیری نداشته

لینک به دیدگاه

منم همین مشکل رو دارم ! رم هام باس 800 هست توی CPU z و Task manager  عدد 400 رو نشون میده !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...