رفتن به مطلب

مشاوره خرید - لپ تاپ مهندسی - دانشجویی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام،

لطفا چند مدل بر اساس موارد مورد نیاز من معرفی کنید. که شامل اغلب موارد باشند

1. عمر بالای باتری (استفاده از صبح تا عصر کم نیاره)

2. حافظه SSD (خیلی جابجا میکنم) سبک هم باشه بهتره (مهم نیست حتما 500 گیگ SSD باشه  128 و 256 هم جواب میده)

3. وجود پورت اترنت

4. قابلیت نصب لینوکس و ویندوز کنار هم

5. presentation هم انجام میدم پس اگر پورت vga هم نداره حداقل با تبدیل مشکلی بوجود نیاد و پروژکتور های قدیمی هم باهاش ست بشن

6. برنامه های مهندسی ( cnet و..) و گرافیکی رو به راحتی اجرا کنه

7. لپ تاپ عمری باشه و به این زودیا کم نیاره برای برنامه های مهندسی

لینک به دیدگاه

بودجه؟

با چه نرمافزار هایی کار میکنید؟

لینک به دیدگاه

بودجه؟

با چه نرمافزار هایی کار میکنید؟

زیاد مهم نیست بند بودجه شما از کمترین تا بالاترینش رو برو (فوقش قستی برمیدارم)

اکثر نرم افزار ها رو نصب دارم از photo shop بگیر تا matlab و 3dmax

ویرایش شده توسط Ajax
لینک به دیدگاه

سلام،

لطفا چند مدل بر اساس موارد مورد نیاز من معرفی کنید. که شامل اغلب موارد باشند

1. عمر بالای باتری (استفاده از صبح تا عصر کم نیاره)

2. حافظه SSD (خیلی جابجا میکنم) سبک هم باشه بهتره (مهم نیست حتما 500 گیگ SSD باشه  128 و 256 هم جواب میده)

3. وجود پورت اترنت

4. قابلیت نصب لینوکس و ویندوز کنار هم

5. presentation هم انجام میدم پس اگر پورت vga هم نداره حداقل با تبدیل مشکلی بوجود نیاد و پروژکتور های قدیمی هم باهاش ست بشن

6. برنامه های مهندسی ( cnet و..) و گرافیکی رو به راحتی اجرا کنه

7. لپ تاپ عمری باشه و به این زودیا کم نیاره برای برنامه های مهندسی

برای مورد یک، من بجز لپتاپ‌های اپل موردی به ذهنم نمیرسه...عمر باطری لپتاپ‌های قوی ویندوزی، فکر نکنم بیشتر از ۴-۵ ساعت باشه...

اما در کل ASUS N Series (better performance) یا ASUS ZenBook (lighter) رو بهتون پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه

مثلا ASUS N551JX خوبه! 

البته SSD نداره و باید خودتون تهیه کنید!

با SSD فکر کنم حدود 4300 درمیاد...

بالاترم بخواید این ASUS N501JW خوبه!

رمش بیشتره/گرافیکش قویتره(البته بدلیل نمایشگر 4K شدیدا افت کارایی خواهد داشت)

هاردش هم دوال هست! 1ترابایت هارد معمولی با 128 گیگ ssd

قیمت اینم حدود 4900 هست.

Asus G501JW هم هست، در مواردی سرتر از 2 مدل بالایی هست!(البته سری گیمینگ هست)

دقیق خبر ندارم، ولی فکر کنم کولینگ این دل خیلی قویتره...

قیمتشم حدود 5600 هست!

البته میتونید به Microsoft Surface Pro 3 with Keyboard - 512GB هم فکر کنید!

قیمتش حدود 6200 هست!(فکر کنم بدون گارانتی هستند)

و در اخر Apple MacBook Pro MJLT2 with Retina Display هم انتخاب هوشمندانه ای خواهد بود!

قیمتشم حدود 7700 هست!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

ممنون ولی اینا همه سنگین هستن و مشکل میشه برام جابجایی ... تو سایز 12 تا 14 چی هست بدرد بخور

لینک به دیدگاه

ممنون ولی اینا همه سنگین هستن و مشکل میشه برام جابجایی ... تو سایز 12 تا 14 چی هست بدرد بخور

دلیل خواصی برای تاکید روی ویندوزی بودن دارید؟

میتونید MacBook pro 13" تهیه کنید.

خیلی از برنامه ها نسخه مک هم دارن،‌اونایی هم که ندارن نمونه مشابه دارن...

به علاوه اینکه MacBookها باطری (باتری؟) قوی تر و سیستم عمل بدون لگ و روونی هم دارن

درصورت نیاز به ویندوز و لینوکس هم میتونید از مجازی سازی (از بوت کمپ برای ویندوز) استفاده کنید.

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم سمت اپل نرو چون به شدت پشیمون میشی اونایی که اپل پیشنهاد میدن به محدودیت ها و نسبت ارزش به قیمتش فکر کردن؟ا

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم سمت اپل نرو چون به شدت پشیمون میشی اونایی که اپل پیشنهاد میدن به محدودیت ها و نسبت ارزش به قیمتش فکر کردن؟

دلیل خواصی برای تاکید روی ویندوزی بودن دارید؟

میتونید MacBook pro 13" تهیه کنید.

خیلی از برنامه ها نسخه مک هم دارن،‌اونایی هم که ندارن نمونه مشابه دارن...

به علاوه اینکه MacBookها باطری (باتری؟) قوی تر و سیستم عمل بدون لگ و روونی هم دارن

درصورت نیاز به ویندوز و لینوکس هم میتونید از مجازی سازی (از بوت کمپ برای ویندوز) استفاده کنید.

دوست عزیز ، برای مثال بگم ! SQL , Visual studio باید ویندوز باشه ! و برنامه های شبیه ساز شبکه باید لینوکس باشه پس من لپ تاپی لازمم میشه که 100% قابلیت 2 بوته شدن رو داشته باشه و دردسر نداشته باشه، در ضمن باتری هم برای مثال توی مدلی مثل Dell XPS 13 خیلی عالیه ! (بماند که تو ایران نیست) 2 3 روزه دارم تحقیق میکنم و خیلی برام مهم هست که چیزی که قرار بخرم 100% نیاز هام رو برآورده بکنه ! نه اینکه بگیرم و بعد ببینم مثلا بوت دوگانه نمیشه و هر بار باید تنظیم دستی کنم (بعضی مدل ها مشکل دارن ) در ضمن از خیر پورت اترنت و VGA هم گذشتم ! چون دیدم با تبدیل هم جوابگو هست ، من خودم بخ غیر از Dell XPS 13 چیزی پیدا نکردم ولی دوستان اگه هست بگین لطفا ! مدل هایی که دوست عزیز بابک معرفی کردند همه سنگین و صفحه نمایش بزرگی دارند ! شنیدم lenovo thinkpad ها هم با لینوکس مشکل دارن پس سمتش نمیرم :)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، برای مثال بگم ! SQL , Visual studio باید ویندوز باشه ! و برنامه های شبیه ساز شبکه باید لینوکس باشه پس من لپ تاپی لازمم میشه که 100% قابلیت 2 بوته شدن رو داشته باشه و دردسر نداشته باشه، در ضمن باتری هم برای مثال توی مدلی مثل Dell XPS 13 خیلی عالیه ! (بماند که تو ایران نیست) 2 3 روزه دارم تحقیق میکنم و خیلی برام مهم هست که چیزی که قرار بخرم 100% نیاز هام رو برآورده بکنه ! نه اینکه بگیرم و بعد ببینم مثلا بوت دوگانه نمیشه و هر بار باید تنظیم دستی کنم (بعضی مدل ها مشکل دارن ) در ضمن از خیر پورت اترنت و VGA هم گذشتم ! چون دیدم با تبدیل هم جوابگو هست ، من خودم بخ غیر از Dell XPS 13 چیزی پیدا نکردم ولی دوستان اگه هست بگین لطفا ! مدل هایی که دوست عزیز بابک معرفی کردند همه سنگین و صفحه نمایش بزرگی دارند ! شنیدم lenovo thinkpad ها هم با لینوکس مشکل دارن پس سمتش نمیرم :)

با صفحه 13 اینچ از کدوم نرمافزار مهندسی میتونید استفاده کنید؟

من مخصوصا بیشتر پیشنهاد هارو با نمایشگر بزرگتر از 15 اینچ معرفی کردم...

لینک به دیدگاه

با صفحه 13 اینچ از کدوم نرمافزار مهندسی میتونید استفاده کنید؟

من مخصوصا بیشتر پیشنهاد هارو با نمایشگر بزرگتر از 15 اینچ معرفی کردم...

عزیز مانیتور جدا دارم خونه برای دانشگاه و محیط کار هم مانیتور 13 یا 14 جوابگو هست ! هزینه اضافه هست مانیتور بزرگتر و جابجاییش هم خیلی مشکل

لینک به دیدگاه

با توجه به راهنمایی های دوستان ، دیدم مدل asus n551 jw مناسب کارم هست ولی هنوز هم دارم دنبال مدی میگردم که که بهتر باشه توی همین رنج قیمت حداکثر 4 میلیون اگه باز هم موردی هست معرفی کنید ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...