رفتن به مطلب

مشاوره خرید کولر پردازنده آبی یا بادی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان بین خرید کولر بادی نوکتوا u14s و کولر مستر نپتون 280L گیر کردم و بسیار مردد هستم.چون از طرفی در یکسری بنچمارکها از نظر قدرت خنک کنندگی این دو تفاوت زیادی با هم نداشتند و همچنین نپتون 280 بسیار پر نویز ذکر شده(هم پمپش و هم فنهاش).اما چون تنها کولر آبی هست که مایع کولانتش قابل تعویضه نقیصه کاهش بازدهی بعد از چند سال کارکرد در اون نیست.

پردازنده من 5820K هستش.من اور به مقدار کم انجام می دم.اما سیستم از نظر گیم و میکس و مونتاژ زیر فشار میره.حالا به نظر شما کدوم کولر برای من مناسبتره؟

لینک به دیدگاه

دوستان چون امروز میخواهم خریدمو انجام بدم ممنون می شم که راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من اگه به نویز اهمیت نمیدین 280L گزینه ی بهتری هست برای پردازنده ی شما و کاربریتون بخصوص در اورکلاک بیشتر خودش رو نشون میده اما در نظر داشته باشین به همون نسبت نویز وحشتناکی داره بخصوص در دور فن بالا + نویز پمپ هم متاسفانه در 280L بسیار بیشتر از واترکولرهای دیگه دیده میشه و اگه بدشانس باشین و نویز پمپ داشته باشه بسیار آزاردهنده هست. اما با توجه به اینکه فرمودین در حد عادی اورکلاک میکنین و اگه نویز براتون اهمیت داره noctua d15 بسیار نویز کمی داره با فن های بسیار با کیفیتش و همچنین مشکل نویز پمپ نخواهین داشت البته دقت کنین به سایزش.پشنهاد بنده اگر قصد اورکلاک در حد منطقی دارینnoctua d15 هست و اگه میخواین از نهایت توان پردازنده استفاده کنین corsair h110i gt یا مدل gtx .البته در نظر داشته باشین نویز فن های corsair هم در دور بالا زیاد هست(نه در حد 280L) و میتونین از دور کمتر استفاده کنین و شانس نویز پمپ هم در قیاس با 280L بسیار کمتر هست و کیفیت مناسب تری دارن.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

با سلام.

دوست من اگه به نویز اهمیت نمیدین 280L گزینه ی بهتری هست برای پردازنده ی شما و کاربریتون بخصوص در اورکلاک بیشتر خودش رو نشون میده اما در نظر داشته باشین به همون نسبت نویز وحشتناکی داره بخصوص در دور فن بالا + نویز پمپ هم متاسفانه در 280L بسیار بیشتر از واترکولرهای دیگه دیده میشه و اگه بدشانس باشین و نویز پمپ داشته باشه بسیار آزاردهنده هست. اما با توجه به اینکه فرمودین در حد عادی اورکلاک میکنین و اگه نویز براتون اهمیت داره noctua d15 بسیار نویز کمی داره با فن های بسیار با کیفیتش و همچنین مشکل نویز پمپ نخواهین داشت البته دقت کنین به سایزش.پشنهاد بنده اگر قصد اورکلاک در حد منطقی دارینnoctua d15 هست و اگه میخواین از نهایت توان پردازنده استفاده کنین corsair h110i gt یا مدل gtx .البته در نظر داشته باشین نویز فن های corsair هم در دور بالا زیاد هست(نه در حد 280L) و میتونین از دور کمتر استفاده کنین و شانس نویز پمپ هم در قیاس با 280L بسیار کمتر هست و کیفیت مناسب تری دارن.

کیس از گوش من در حدود 1.5 متر فاصله داره.به نظر شما باز هم از این فاصله صدای پمپ 280 به گوش میرسه.بعدشم بیشتر پمپ صدا داره یا فنها؟(خرید رو برای فردا گذاشتم :) )

لینک به دیدگاه

از تو اير کولر ها termulright silver arow هم مورد خوبيه

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

کلا فن های کولرمستر به غیر از فن هایی که در 240m بکار رفته که نویز فن هاش کم هست بقیه نویزشون زیاده البته در 280L حجم زیادی هوا رو هم جابجا میکنن اما در حداکثر دور قابل تحمل نیست و باید از دور های پایین تر استفاده بشه بخصوص که رادیات ضخیمی هم نداره نیازی به استفاده از حداکثر rpm نیست و اختلاف بسیار کم هست .نویز پمپ کاملا بستگی به میزان و سطح شنوایی شما داره اما اصولا وقتی فاصله زیاد بشه و درب کیس بسته باشه شاید شنیده نشه هرچند بازهم عرض میکنم بستگی به بازِهِ شنوانی شما داره .درضمن به این معنی نیست که در همه ی این مدل ها پمپ نویز داره اما از مدل های دیگه بیشتر هست . درهرحال پیشنهاد بنده این هست که هر واتر کولری انتخاب میکنین فن هاش رو با فن های sp(static pressure از noctua تعویض کنین (دقت کنین فن های airflow مناسب رادیات نیستند) برای کاهش نویز فن به حداقل .به عنوان مثال بنده enermax elc240 انتخاب کردم بخاطر کیفیت بسیار بالای رادیاتش و گارانتی خوبش که اگه مشکلی پیش اومد تعویض کنم .نمیدونم بنده خوش شانس بودم یا نه اما هیچ نویزی از پمپش نمیشنوم حتی با درب باز . بزرگترین مشکلش فن های استک هستند که نویز بسیار زیادی دارن در 2500 دور و در دور کم هم حتی نویزی مانند خورد شدن یا رنده شدن (grinding) دارن به همین دلیل همون ابتدا 2 عدد فن noctua nf-f12 تهیه کردم که 1500rpm هست اما بخاطر دمش متمرکز با 2000rpm فن های استک برابری میکنه در تستی که انجام دادم و همچنین pwm هست.برای استفاده 24/7 که میزان اورکلاک زیاد نیست از 1200rpm برای max استفاده میکنم که بسیار بسیار کم صداست.توجه داشته باشین 12 سانتی هستند و برای رادیات 28 مناسب نیست و باید مورد دیگه ای استفاده کنین.درضمن شما که قصد اورکلاک زیاد ندارین بنظر بنده نیازی به رادیات 28 سانتی ندارین .noctua d15 یا یک واترکولر aio 24 سانتی کفایت میکنه مانند  corsair h100i  یا مدل gtx یا اگه بازهم 28 سانتی میخواین h110i gt یا gtx بنظر بنده از 280L مناسب تر هستند. درضمن در خنک کننده های آبی aio به این زودی ها نیازی به تعویض کولانت نیست .

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...