رفتن به مطلب

نحوه اضافه کردن هارد جدید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان

من یک هارد 1 ترابایتی WD Blue دارم و انشاءالله میخوام یک هارد 1 یا 2 ترابایتی جدید بخرم

چندتا سوال از دوستان داشتم

به نظرتون همون WD Blue بگیرم یا مدل یا رنگ دیگه ای رو انتخاب کنم؟

و اینکه الان هارد جدید رو به سیستم وصل کردم آیا باید پاور سیستم رو هم ارتقاء بدم یا لازم نیست؟

و اینکه درایو این هارد توی my computer چطور دیده میشه؟ به صورت تک درایو دیده میشه؟ چون الان هاردم رو به 6 قسمت پارتیشن بندی کرده بودم و میخوام مثلا همین هارد جدیدم رو به 4 پارت دیگه تقسیم کنم که با درایوهای قبلی قاطی نشن و به صورت 10 درایو جدا دیده بشن که بدونم مثلا این 6 تا برای هارد A هست و این 4 تا برای هارد B هست.و نمیخوام هارد قبلی رو هم فرمت کنم

لطفا اگه مرحله به مرحله بگید ممنون میشم یا آدرس تاپیک انجام این کار رو بدید

انشاءالله سربلند باشید

لینک به دیدگاه

نيازى به ارتقا پاور نيست. بله تو my pc در کنار درايو هاى ديگه ظاهر ميشه و با برنامه EASEUS.Partition.Master.Professional تو محيط ويندوز ميتونين هارد جديد رو پارتيشن بندى کنين. نيازى به فرمت هارد قبلي نيست. درايو هاى هر دو هارد در کنار هم ديگه هستن و کارى به هم ديگه ندارن

لینک به دیدگاه

درود

برای پارتیشن بندی ابزار disk managenent دم دست ترین گزینه است. راست کلیک روی computer یا thispc

Computer management

Disk management

برای این که جدا دیده بشن، می تونی مرتب کردن و گروه بندی کردن استفاده کنی که با راست کلیک کردن روی بخش خالی computer گزینه هاش در دسترس خواهند بود.

می تونی مرتب کردن و گروه بندی کردن رو بر حسب حروف الفبا قرار بدی و نامگداری پاتیشنهای جدید طوری باشه که همه از نظر الفبایی پس یا پیش از پارتیشنهای پیشین قرار بگیرند، مثلا از sec1 , sec2, sec3 , sec4 برلی پارتیشنهای جدید استفاده کنی و نام پارتیشنهای پیشین با حرفی ماقبل الفبایی s آغاز بشه، یا بر اساس اندازه مرتب کنی و پارتیشنهای جدید همه بزرگتر از بزرگترین پارتیشن قبلی باشند. به هر حال از این گزینه ها می تونی به صلاحدید خودت استفاده کنی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در مورد نوع هارد بسته به بودجه و کاربرد باید تصمیم بگیرید !

اگر فقط برای آرشیو یا مثلا فیلم دیدن میخواید مدل گرین با قیمت مناسب و مصرف کم ! اگر برای گیم یا برنامه های سنگین میخواهید مدل مشکی و اگر برای کارهای معمولی ویندوز میخواهید آبی یا قرمز بگیرید .

هارد در فول لود 25 وات مصرف داره ! پس نیازی به ارتقا پاور نیست اما اگر مدل پاورتون از این لواشکی های پاسکال و تراست و ... هست بهتره عوضش کنید . همچنین اگر توان پاورتون لب مرز باشه ( مخصوصا اگه چند سال از عمرش گذشته باشه ) ولی در کل برای اضافه کردن یک هارد پاور رو عوض نمیکنن !

درمورد پارتیشن بندی هم که دوستان توضیح دادن . اما بهتره هارد رو به تعداد زیادی پارتیشن تقسیم نکنید در سرعت هارد تاثیر منفی داره !!!

6 + 4 پارتیشن هارد + 1 یا 2 درایو نوری + 1 یا 2 درایو مجازی + 1 یا 2 یا 3 درایور اکسترنال ( فلش یا هارد اکسترنال ) = 13 تا 17 درایو ! آدم سرش درد میگیره . :eek:

تجربه ثابت کرده هارد های 1 ترا و بالاتر برای درایو ویندوز خوب نیست اگر امکانش هست یک ssd بگیرید . پیشنهاد من 120 گیگ از مدل های خوب سامسونگ هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان عزیز

ssd متاسفانه ظرفیتش خیلی کم هست همون مدل blue مثل هارد قبلیم بگیرم فکر کنم بهتر باشه

و تمام درایوهای هارد جدید باید logical باشه یا میشه مثلا primary هم بشه؟

مشخصات سیستم این هست

core i5 4570

ram DDR3 1600 2*4

HDD 1TB

dvd-rw

motherboard asus h87m-e

VGA asus 560ti 2gb

power Green 600A

ویرایش شده توسط hamid3pnn
لینک به دیدگاه

من هارد گرین داشتم و یک هارد بلک اضافه کردم انصافن سرعت بوت و رید و رایت سه برابر شده.از مجتمع تک تو مشهد به قیمت 262000 هزار تومان.اگه ۱۰۰ تومن بیشتر هزینه کردن مشکلی نداری مدل بلک رو بگیر ارزش داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...