رفتن به مطلب

دوستان نظرتون درباره این سیستم که میخوام بگیرم چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

من واسه یکی از دوستان میخوام سیستم بگیرم از آقای حسینی و سیستم انتخابی من اول این بود :

M.B P7H55-M PRO(vga onboard)

Intel i5 660 1156 

OCZ Gold 2GB 1333MHz

H.D.D Seagate 500GB

POWER GREEN GP535A

...case GREEN STYLISH or

LCD SAMSUNG 1943 NW or SAMSUNG NX1945

که چون مادربورد موجود نبود من مادربرود و cpu رو عوض کردم و نظرم این شد:

M.B ASUS P7P55D-E

M.B  GIGABYTE GA-P55A-UD3P

Cpu Intel Core i5 750

و یه کارت گرافیک 30-40 تومنی کار راه بنداز تا بعدا کارت خوب جایگزین شه

در مورد استفاده هم بگم که تازه کاره و فعلا حداقل تا 5-6 ماه بازی نمی خواد و سیستم قوی میخواد که بعدا واسه ارتقا مشکل نداشته باشه و کلا تمامی قطعات بالا +موس و اسپیکر و کیبورد و ... 850-900 توم راه  داره 

حالا میخوام بدونم گرونی این مادربورد ها فقط واسه usb3 هست و اگه مادربورد ارزونتر از گیگا یا asus پیشنهاد دارید که هم 1156 ساپورت کنه هم امکاناتش خوب باشه بفرمایید(فقط برند گیگا یا ایسوظ!)البته خودم از گیگا سابقه خوبی ندارم ولی گارانتی آواژنگ اگه باشه میشه روش فکر کرد بیشتر!(:

پاور که انتخاب کردم واسه بعدا که یه گرافیک مثلا 5770 جواب گو هست؟

خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم

ویرایش شده توسط foaneh
لینک به دیدگاه

سیستم خوبیه ! کارت رو هم 8600GT DDR3 آقای حسینی داره بگیر وگرنه تو بازار اصلا گیر نمیاد !

برای مادربرد ASUS P7P55D-E امکانات خوبی داره و قیمتش هم تقریبا مناسبه !

پاور هم برای 5770 با این سیستم کافیه !

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست گرامي

نظر رو كه اساتيد فرمودند

فقط يه نكته از باب تجربه بنده

پاور رو در صورت امكان 535B انتخاب كنيد

اگر مادربوردي انتخاب كنيد كه گرافيك آنبرد داشته باشه بهتره چون با توجه به كاربري آماتوري صاحب سيستم خيلي زود به فكر ارتقا گرافيك خواهد افتاد و اون وقت شما براي گرافيك فعلي مثلا 8600 پول بيهوده صرف كرده ايد!

يا علي

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوست گرامي

نظر رو كه اساتيد فرمودند

فقط يه نكته از باب تجربه بنده

پاور رو در صورت امكان 535B انتخاب كنيد

اگر مادربوردي انتخاب كنيد كه گرافيك آنبرد داشته باشه بهتره چون با توجه به كاربري آماتوري صاحب سيستم خيلي زود به فكر ارتقا گرافيك خواهد افتاد و اون وقت شما براي گرافيك فعلي مثلا 8600 پول بيهوده صرف كرده ايد!

يا علي

درسته منم تو لیست اولیه مادربورد آنبورد انتخاب کردم از asus که موجود نبود اگه شما پیشنهادی واسه مادربورد آنبورد دارید بگید(تو سایت باشه)

اینم مدل گیگا که آنبورد نیست و من انتخاب کردم:  GA-P55A-UD3P

دوستان نظرتون رو درباره مادربورد بدید ASUS یا GIGA (پست اول) یا هیچ کدوم! البته اگه موجود باشه (: 

ویرایش شده توسط foaneh
لینک به دیدگاه

درسته منم تو لیست اولیه مادربورد آنبورد انتخاب کردم از asus که موجود نبود اگه شما پیشنهادی واسه مادربورد آنبورد دارید بگید(تو سایت باشه)

دوست عزیز مادربرد با چیپست H55 که تو فروشگاه سایت فراوونه ! ولی شما با 750 نمیتونی از اون مادربردا تصویر بگیری بدون کارت گرافیک ! فقط سری 6 (661) با H55ها تصویر میدن ! و همچنین I3

661 رو هم به نظر من نمیشه با 750 مقایسه کرد ! تو اکثر تستا 750 خیلی بهتر عمل کرده تو اندک تستایی که 661 بهتر بوده بخاطر فرکانسشه و یکمی هم تکنولوژی 32 نانومترسشه !

بنچشون :

http://www.anandtech.com/bench/Product/117?vs=109

750 چهار هسته و 661 دو هسته ای ! 750 کش بالاتر و ... ! کلا خیلی بهتره !

من پیشنهاد میکنم همون 750 رو بگیری + یه کارت گرافیک ارزون قیمت !

ویرایش شده توسط امیر موسر
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مادربرد با چیپست H55 که تو فروشگاه سایت فراوونه ! ولی شما با 750 نمیتونی از اون مادربردا تصویر بگیری بدون کارت گرافیک ! فقط سری 6 (661) با H55ها تصویر میدن !

661 رو هم به نظر من نمیشه با 750 مقایسه کرد ! تو اکثر تستا 750 خیلی بهتر عمل کرده تو اندک تستایی که 661 بهتر بوده بخاطر فرکانسشه و یکمی هم تکنولوژی 32 نانومترسشه !

بنچشون :

http://www.anandtech...duct/117?vs=109

750 چهار هسته و 661 دو هسته ای ! 750 کش بالاتر و ... ! کلا خیلی بهتره !

من پیشنهاد میکنم همون 750 رو بگیری + یه کارت گرافیک ارزون قیمت !

کاملا حرفتون درسته و منم  تو لیست اولیه cpu  رو 660 برداشتم که میتونه آنبورد رو راه بندازه و همونطور که بعدش گفتم چون مادربورد موجود نبود من هم مادربرود و هم cpu  رو عوض کردم (750)+کارت گرافیک جدا :|

پس نظر شما اینه که انبود نگیرم اصلا،اگه بورد ارزون تر از asus یا گیگا واسه این cpu(750) پیشنهاد دارید بفرمایید،من چند مدل رو دیدم ولی اکثرا 2 اسلات کارت گرافیک دارن (asus)و الکی گرون هستن( البته به نظر من)ولی اگه مدلی ارزونتر (usb3) زیاد مهم نیست با اولویت asus سراغ دارید بفرمایید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...