رفتن به مطلب

اجرای بازی ها در SSD چقدر باعث افزایش فریم میشود ؟!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میخواستم ببینم اجرای بازی ها در SSD نسبت به HDD ذره ای باعث افزایش فریم میشه یا نه

تجربه تون

یا

از روی بنچمارک یا منبعی سراغ دارین بگین

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

SSD توی گرفتن فریم بیشتر هیچ تاثیری نداره. فقط زمان لود کردن رو پایین میاره. برای مثال من وقتی DarkSiders 2 کرک شدشو رو از روی هاردم اجرا می کنم لود کردن اولش و مرحله ها هر کدوم بین 5 تا 10 ثانیه بیشتره نسبت به وقتی که نسخه ی اصلی رو از روی SSD اجرا می کنم.

http://www.hardocp.com/article/2013/12/10/hdd_vs_ssd_real_world_gaming_performance/1#.ViOa6GtGuSo

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

SSD باعث افزایش فریم در بازی نمیشه.

فقط سرعت لود مراحل بازی رو بالا میبره.

فریم دهی وظیفه ی گرافیک و پردازنده و رم سیستمه.

لینک به دیدگاه

فریم زیاد نمیشه

لگ کم میشه

سرعت اجرایی بازی تو لودینگ ها بیشتر میشه

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز بابت پاسخ

ولی یادمه یکی از دوستان میگفت GTA:V رو روی SSD اجرا کرده چند فریم بیشتر گرفته ( به خاطر همین سوالو پرسیدم ) :-?

و همین طور اقا مهدی مدیر عزیز انجمن هم گفتند که سیستم گیمینگ بدون SSD معنا نداره دلیل این صحبتو متوجه نشدم :-?

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

با سلام

اول جواب سوال دستمونو بدم بعد خودمم یه سوال بپرسم :D

SSD حتی باعث افزایش نیم فریم هم نمیشه

اما سوالم این هست که آقا ما یه مادربرد ASROCK FATALITY 990FX PROFESIONAL چند سال پیش خریدیم بعدش دیدیم همه از SSD میگن یه دونه هم SSD A-DATA S511 خریدیم

اما خدا شاهده هیچ وقت شاهد افزایش یا کاهش سرعت ویندوز نشدم :wacko:

قبلا روی WD BLUE 500G ویندوز میزدم بعدش روی همین SSD ویندوز زدم ولی اونجوری که همه تعریف میکردم SSD پرواز میکنه ، ما که اصلا فرق چندانی ندیدیم

آیا من باید تنظیماتی انجام بدم که ندادم ؟؟؟؟ @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

درایو ذخیره اصلا نقشی تو فریم دهی نداره چون اطلاعاتی که باید پردازش روشون صورت بگیره از روی درایو ذخیره بروی رم میره و این رم هست که نقش اصلی رو ایفا میکنه که بازم اونم زیاد تاثیری نداره اگه حجم موردنیاز رو داشته باشی، فعلا رم 8 گیگ جواب گو هست و بازیسازها بازی هارو برای همین می نویسن مثلا چقدر رم نیاز داره این بازی چون بیشترین حجمی که نیاز داره برای لود همون هست و این حجم همیشه یکسان نیست ممکنه مرحلش کوچیک باشه 4 گیگ پرشه ممکنه اپن ورلد باشه 6-7 گیگ دیتا لازم باشه و در اینده هم همینه چون عملکرد و سرعت انتقال اطلاعات رم نسبت به درایو ذخیره اصلا قابل مقایسه نیست از همین رو کلا درایو ذخیر در پردازش نقش باقالی رو داره حتی وقتی ویندوز بالا اومد بعدش دیگه فرقی بین هارد و ssd نمی بینی چون از این به بعد رم هست که اون 1.5 گیگی که پر شده ویندوزتو می گردونه نه هاردت، فرق همون تو لود هست...!  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

اما سوالم این هست که آقا ما یه مادربرد ASROCK FATALITY 990FX PROFESIONAL چند سال پیش خریدیم بعدش دیدیم همه از SSD میگن یه دونه هم SSD A-DATA S511 خریدیم

قبلا روی WD BLUE 500G ویندوز میزدم بعدش روی همین SSD ویندوز زدم ولی اونجوری که همه تعریف میکردم SSD پرواز میکنه ، ما که اصلا فرق چندانی ندیدیم

SSD انتخابيتون خيلي خوب بوده :)

يه مقدار قلق داره ولي آنچان تاثير گذار نيست که رعايت نکردنش موجب بشه شما تفاوت SSD و HDD رو حس نکنيد!

لینک به دیدگاه

فریم رو که همه گفتن

فقط رو اسکایرم تست کن حال کن

وقتی در رو می خوای باز کنی یه لود میاد یک ساعت انصافا طول میشکه با SSDبیشتر از یک ثانیه نمیشه !

لینک به دیدگاه

با سلام

Samsung 850 Evo یا Pro بگیر دوست خوبم. اون SSD اسمش فقط SSD هست، وگرنه سرعتی نداره.

لینک به دیدگاه

ssd هیچ تاثیری در فرم دهی بازی هایی که خوب ابتمایز شده باشن ندارد 

ولی یکسری از بازی ها که خیلی بد ابتمایز شده باشن مثل بتن ( البته بعد از اپدیت خوب شده ) داشتن ssd افت شدید فرم  و لود نشدن تکستچر ها رو از بین می بره یادم هست بتل 4 هم موقع لانچ خیلی مشکل داشت ولی کسانی که ssd داشتن مشکلشان خیلی کم بود 

ولی کلا ssd برای افرادی خوبه که می خوان توی bf4 اول از همه وارد بازی بشن تا بتونن سوار جت یا هلیکاپتر شن =))

لینک به دیدگاه

از انجایی که بازی از روی هارد اجرا میشه پس وجود هارد SSD باعث میشه تاثیر را در Load کردن همه نرم افزارها احساس کنید ولی فقط SSD نیست که باید خوب باشه باید همه اجزای سیستم با هم متچ باشن که کاملا تفاوت را احساس کنید

ولی بازی قبل از اجرا در رم سیستم و گرافیک برای پردازش توسط پردازنده اصلی یعنی CPU و پردازنده گرافیک یعنی GPU بارگزاری میشه پس در نتیجه در هنگام پردازش SSD هیچ نقشی نداره و فقط برای خوانده شدن اطلاعت و نوشته شدن نتیجه پردازش و در کل برای ذخیره اطلاعات استفاده میشه که همین کار توسط هاردهای مکانیکی هم انجام میشه ولی با سرعتی کمتر که کامپیوتر همیشه با بالا رفتن سرعت و قدرت ارتقا پیدا میکنه........هر چقدر بیشتر بهتر

لینک به دیدگاه

ssd هیچ تاثیری در فرم دهی بازی هایی که خوب ابتمایز شده باشن ندارد

ولی یکسری از بازی ها که خیلی بد ابتمایز شده باشن مثل بتن ( البته بعد از اپدیت خوب شده ) داشتن ssd افت شدید فرم و لود نشدن تکستچر ها رو از بین می بره یادم هست بتل 4 هم موقع لانچ خیلی مشکل داشت ولی کسانی که ssd داشتن مشکلشان خیلی کم بود

ولی کلا ssd برای افرادی خوبه که می خوان توی bf4 اول از همه وارد بازی بشن تا بتونن سوار جت یا هلیکاپتر شن =))

تا بقیه اسپان شن ssd دارها تمام فلگ هارو کرفتن ‎:D
لینک به دیدگاه

SSD انتخابيتون خيلي خوب بوده :)

يه مقدار قلق داره ولي آنچان تاثير گذار نيست که رعايت نکردنش موجب بشه شما تفاوت SSD و HDD رو حس نکنيد!

خیلی ممنون

یه زمانی اونقدر از لیون دور موندم که اسم شریفتونم یادم رفته ، فقط یه سوال

با تنظیم مادربرد روی AHCI یا IDE فرقی زیادی ایجاد نمیشه ؟

آخه آدم سر در نمیاره که ، مثلا خود شما میگی SSD خوبی انتخاب کردی ولی یه پست بعد شما یه نفر دیگه میگه SSD افتضاحی خریدی :(

Samsung 850 Evo یا Pro بگیر دوست خوبم. اون SSD اسمش فقط SSD هست، وگرنه سرعتی نداره.

تا دیروز که ما نداشتیم A-Data بهترین SSD بود ، حالا که ما خریدیم SAmsung بهترین شد :wacko:

خیلی بی انصاف هستید :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی ممنون

یه زمانی اونقدر از لیون دور موندم که اسم شریفتونم یادم رفته ، فقط یه سوال

آخه آدم سر در نمیاره که ، مثلا خود شما میگی SSD خوبی انتخاب کردی ولی یه پست بعد شما یه نفر دیگه میگه SSD افتضاحی خریدی :(

تا دیروز که ما نداشتیم A-Data بهترین SSD بود ، حالا که ما خریدیم SAmsung بهترین شد :wacko:

خیلی بی انصاف هستید :D

درود

ارادتمند معين هستم.

منم از اون طرف گفتم! :D

واقعا بهترين نوع SSD هاي ADATA خريدن نداره اين که از پايين ترين مدلهاش هست و واقعا عملکرد خاصي نميشه ازش ديد!

در مورد SSD حتما روي AHCI باشه! اگر يه روزي از SSD هاي سامسونگ خريديد يه برنامه داره که توش بهترين حالت رو اپتيمايز مي کنه خودش و خيلي نياز به تنظيمات خاص و پيچيده نيست براي بهره بردن از ماکزيمم کارايي SSD.

لینک به دیدگاه

واقعا بهترين نوع SSD هاي ADATA خريدن نداره اين که از پايين ترين مدلهاش هست و واقعا عملکرد خاصي نميشه ازش ديد!

ببخشید آقا معین پس حالا یعنی منظورتون اینه که مزخرف ترین نوع SSD رو من انتخاب کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ @};-  :D

ایول به سلیقم @};- ما اگه به استخر هم بریم باید یه آفتابه آب با خودمون ببریم. ^_^

در مورد SSD حتما روي AHCI باشه! اگر يه روزي از SSD هاي سامسونگ خريديد يه برنامه داره که توش بهترين حالت رو اپتيمايز مي کنه خودش و خيلي نياز به تنظيمات خاص و پيچيده نيست براي بهره بردن از ماکزيمم کارايي SSD.

پس حالا من اگه SSD Samsung PRO یا EVO  بخرم اون تغییر محسوس در لود ویندوز رو متوجه میشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سوال اولم از همه مهمتره ! لطفا خجالت نکشید من تحمل شنیدنش رو دارم !!!!

لینک به دیدگاه

سوال اولم از همه مهمتره ! لطفا خجالت نکشید من تحمل شنیدنش رو دارم !!!!

از Adata مزخرفتر هم داریم. مثلا" ترنسند و ....

بنابراین پاسخ شما خیر است، مدل SSD شما خیلی ضعیف هست اما مزخرفترین نیست. از اون بدترش هم داریم.

لینک به دیدگاه

پیرو صحبتهای آقا معین.

بله دوست عزیز من خودم sdd samsung 850 evo از لیون خریدم. روز اول که از توی بایوس روی IDE mode بود سرعت read و write حدود 330MB بود این یعنی سرعت ssd های متوسط به پایین.

اما وقتی روی AHCI mode گزاشتم سرعت read و write حدود 530MB شد.

این شات مال زمانیه که روی IDE Mode بود

ssd_3.jpg

این شات هم مال زمانیه که روی AHCI mode گزاشتم.

ssd_2.jpg

این دوتا گزینه که خط قرمز کشیدم باید حتما فعال و اکتیو باشن تا حداکثر کاراییه ssd رو بتونی بگیری.

ssd_1.jpg

اگه ویندوز از قبل نصب کردی بعدش بخوای بزاری روی AHCI  یه خورده دنگ و فنگ داره توی گوگل یه سرچ بزنی آموزشش میاد. 

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

از Adata مزخرفتر هم داریم. مثلا" ترنسند و ....

بنابراین پاسخ شما خیر است، مدل SSD شما خیلی ضعیف هست اما مزخرفترین نیست. از اون بدترش هم داریم.

دستت درد نکنه عزیز

خدا رفتگان شما رو بیامرزه ، بابا یدفعه این جوری رک به آدم بگید تا دیگه ما هم بدون شک تو جریان باشیم دیگه :D

اگه ویندوز از قبل نصب کردی بعدش بخوای بزاری روی AHCI  یه خورده دنگ و فنگ داره توی گوگل یه سرچ بزنی آموزشش میاد.

با تشکر

اتفاقا منم یه جورایی در این مورد میخاستم سوال بپرسم

من وقتی بعد از نصب ویندوز این کار رو بکنم اصلا ویندوز بالا نمیاد و همون صفحه آبی رنگ مرگ ویندوز میاد !!! به همین علت روی IDE گذاشتم

ولی خوش به حالت عجب سرعت خوبی داره SSD شما

حالا که اینجور شد منم یه عکس میذارم الان...

ssd.png

ببخشید دیگه روم به دیوار !!!! ولی اینم از SSD ما ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

لینک به دیدگاه

SSD شما چند تا مشکل داره.

اول اینکه درست Align نشده.

دوم اینکه سیستم روی AHCI نبوده، بنابراین وقتی از داخل بایوس سیستم رو روی AHCI میگذاری، باید مجدد ویندوز نصب کنی. و بهتره این کار رو بکنی چون حتی SSD درست فرمت و Align هم نشده.

البته این SSD فاتحه اش خونده است، همه ی این کارها رو هم بکنی بعیده نجات پیدا کنه. ولی خوب، آنچه که گفتنی است ما میگیم.

این تاپیک جامع:  http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=16272

4. برای مشاهده اقدامات پیش از نصب SSD به پست شماره 9 مراجعه شود.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

دستت درد نکنه عزیز

خدا رفتگان شما رو بیامرزه ، بابا یدفعه این جوری رک به آدم بگید تا دیگه ما هم بدون شک تو جریان باشیم دیگه :D

با تشکر

اتفاقا منم یه جورایی در این مورد میخاستم سوال بپرسم

من وقتی بعد از نصب ویندوز این کار رو بکنم اصلا ویندوز بالا نمیاد و همون صفحه آبی رنگ مرگ ویندوز میاد !!! به همین علت روی IDE گذاشتم

ولی خوش به حالت عجب سرعت خوبی داره SSD شما

حالا که اینجور شد منم یه عکس میذارم الان...

ssd.png

ببخشید دیگه روم به دیوار !!!! ولی اینم از SSD ما ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

من فکر می کنم درایو شما در حالت IDE در حال کار هست، میتونید تنظیمات لینک زیر رو انجام بدید، و بعد ریست کنید و تنظیمات Storage Configuration رو بگذارید روی AHCI بجای IDE

https://support.microsoft.com/en-us/kb/922976

در مورد محصولات ADATA بخصوص SSD هاش نظر خاصی ندارم، یعنی کار نکردم، اما فلش درایوهای فوق العاده ای داره، با عمر بسیار طولانی تر از فلش درایوهایی که بنده باهاشون کار کردم توی این زمینه ( فلش درایو ها) من قبولش دارم.

لینک به دیدگاه

یعنی چی فاتحه اش خونده شده ؟ یعنی خرابه ؟

ویندوزم خیلی قدیمی هست ها ، شاید بخاطر اونه ؟

حالا یعنی این SSD بزودی خراب میشه ؟

جریان چیه ؟

تنظیمات روی IDE هست ، باشه AHCI میکنم ، ولی Align چیه ؟ اونو چطور باید تنظیم کنم ؟

سیستم من AMD هست ها !!! CPU=AMD Phenom 1055

راستی ویندوز هم 32 بیتی هست

راستی قبل از نصب ویندوز کلا فرمتش هم کنم ؟ آخه من این SSD رو پارتیشن بندی کردم 2 تا درایوش کردم ... این میتونه تاثیر گذار باشه ؟

کمکم کنید بابام

ویرایش شده توسط sinastar
لینک به دیدگاه

درود برادر

سوال اول که جوابش مشخصه

برای یک گیم کاملا حرفه ای

دو تا ssd جدا نصب کنی یدونه برای ویندوز یدونه برای بازی

اصلا لودینگ وجود نخواد داشت

از نزدیکان من این حرکت پیاده کرد

Gta ,v رو لودینگ اول بازیو که رو هارد معمولی چند دقیقه طول میکشه

زیر ۱۵ ثانیه رد میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...