رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقاء Case ×_×

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان و متخصصین گرامی

کیس با مشخصات زیر دارم:

M.B: Asus P5Q Pro

RAM: 6G DDR2

CPU: Intel E8400 3 Ghz 3M 

VGA: ATI MSI HD4870 1G DDR5 256bit DirectX10 support

PSU: Green 585B

به دلیل پشتیبانی نکردن کارت گرافیک از دایرکت ایکس 11 اجرای بسیاری از بازی های جدید امکان پذیر نیست. 

به دلیل محدودیت های مالی میخواستم ببینم آیا تنها با تعویض کارت گرافیک مناسب می تونم چند سال دیگه با این کیس دوام بیارم؟

(برای تغییر CPU باید مادربورد و RAM رو هم عوض کنم که خودش میشه یه کیس جدید ...! )

نظرتون درباره کارت گرافیک های زیر چیه؟ بنظرتون ارزش داره با کیس فعلی برای خرید یکی از این گرافیک ها هزینه کنم؟

Asus R7 360 OC

ASUS R7 250X OC DCI

MSI R9 270 Twin Frozr IV OC Gaming 2G

MSI R7 370 GAMING 2G

آیا می تونم با این روش بازی هایی مثل METAL GEAR SOLID V و Rise of Tomb Raider رو در آینده اجرا کنم؟

به هر حال منتظر پیشنهاد ها و نظرات خوب شما هستم. 

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان و متخصصین گرامی

کیس با مشخصات زیر دارم:

M.B: Asus P5Q Pro

RAM: 6G DDR2

CPU: Intel E8400 3 Ghz 3M 

VGA: ATI MSI HD4870 1G DDR5 256bit DirectX10 support

PSU: Green 585B

به دلیل پشتیبانی نکردن کارت گرافیک از دایرکت ایکس 11 اجرای بسیاری از بازی های جدید امکان پذیر نیست. 

به دلیل محدودیت های مالی میخواستم ببینم آیا تنها با تعویض کارت گرافیک مناسب می تونم چند سال دیگه با این کیس دوام بیارم؟

(برای تغییر CPU باید مادربورد و RAM رو هم عوض کنم که خودش میشه یه کیس جدید ...! )

نظرتون درباره کارت گرافیک های زیر چیه؟ بنظرتون ارزش داره با کیس فعلی برای خرید یکی از این گرافیک ها هزینه کنم؟

Asus R7 360 OC

ASUS R7 250X OC DCI

MSI R9 270 Twin Frozr IV OC Gaming 2G

MSI R7 370 GAMING 2G

آیا می تونم با این روش بازی هایی مثل METAL GEAR SOLID V و Rise of Tomb Raider رو در آینده اجرا کنم؟

به هر حال منتظر پیشنهاد ها و نظرات خوب شما هستم. 

اگر فقط بازی هایی مثل  METAL GEAR SOLID V و Rise of Tomb Raider مد نظرتون باشه، فقط با آپدیت گرافیک فکر کنم بتونید بازی هارو اجرا کنید، ولی در کل اگر برای بازی های آینده مد نظرتون باشه باید به فکر تعویض سوکت باشید، مثلا یک مادربرد 1155 یا 1150 و سی پی یو i3 و 8 گیگ رم  و البته یک گرافیک مناسب.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بهتر است یک ارتقا کلی به سیستمتون بدین چون گیمهایی رو که اسم بردین نمیتونین فقط با گرافیک بازیشون کنین. ضمنا گرافیکی مثل 270x با سیستم فعلیتون گلوگاه میشه CPU تون.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما بهتر است یک ارتقا کلی به سیستمتون بدین چون گیمهایی رو که اسم بردین نمیتونین فقط با گرافیک بازیشون کنین. ضمنا گرافیکی مثل 270x با سیستم فعلیتون گلوگاه میشه CPU تون.

سلام 

سپاس از راهنمایی تون. منظورتون از گلوگاه شدن CPU متوجه نشدم. ممنون میشم یکم بیشتر توضیح بدید.

همانطور که گفتم محدودیت مالی دارم و در شرایط فعلی میخوام با حداقل هزینه بتونم minimum perrformance رو داشته باشم. پیشنهاد شما چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام 

سپاس از راهنمایی تون. منظورتون از گلوگاه شدن CPU متوجه نشدم. ممنون میشم یکم بیشتر توضیح بدید.

همانطور که گفتم محدودیت مالی دارم و در شرایط فعلی میخوام با حداقل هزینه بتونم minimum perrformance رو داشته باشم. پیشنهاد شما چیه؟

یعنی به دلیل ضعیف بودن پردازنده گرافیک نمیتونه از حد اکثر توانش استفاده بکنه چون پردازنده ضعیف هست و رم ها DDR2 باید همه ی قطعلت ارتقا داده بشه ولی اگر خیلی کمبود بودجه دارین زیاد هزینه نکنین یه 750TI یا 950 بخرین دست دومم گرفتین چه بهتر

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنید، ایشون میگن محدودیت مالی دارند و نمیتونن بصورت کلی سیستم رو تعویض کنند!

سعی کنید به سوال کاربر جواب بدید، نه اینکه نظر خودتون رو به ایشون تحمیل کنید...

بنظر من بهتره به گرافیک های Nvidia  فکر کنید.

مثلا GTX 950 و مدل پیشنهادی من Zotac GTX 950 AMP! Edition 2GB GDDR5 هست با قیمت 670 تومن.

مخصوصا اینکه GTX950 حدود  90 وات مصرفشه، ولی R7-370 حدود 150 وات! (تازه با فرکانس های پایه هستند، اگه اورکلاکی که تو کارخونه هم شدند رو در نظر بگیریم، خیلی بیشتر از این ارقام میشه)

و اینکه 950 قویترم هست.

با این گرافیک کارایی قابل قبولی رو شاهد خواهید بود.(البته باید سطح انتظار شما منطقی باشه)

درضمن مدل مانیتور شما چی هست؟ رزلوشنش چنده؟

لینک به دیدگاه

شما دو راه کلی دارید

1 ارتقا سیستم و 2 تعویض سیستم

راه 1 خودش 2 راه میشه الف ) فقط گرافیک رو عوض کنید که در این صورت میتونید با خرید یک 550ti یا یک 6770 یا یه چیزی توی همین مایه ها بازی های دایرکس 11 رو تا یه حدی اجرا کنید . ( نباید گرافیک قوی بخرید چون cpu ضعیفه و نمیتونید از قدرت کارت گرافیک استفاده کنید ) ب ) خرید یک cpu چهار هسته ای که توی همین سایت با فن میفروشن 175 تومن و یک گرافیک تو مایه های 560ti یا 660 یا حتی 660ti و همچنین 7850 یا 6950 یا حتی 7950 . البته شاید مجبور بشید پاور یا حتی رم خودتون رو یه کم ارتقا بدید .

راه دوم هم بستگی شدیدی به بودجه و کاربردتون داره ( چقدر پول دارید و در چه تنظیمات گرافیکی میخواهید بازی کنید ) اگر چندان نمیخواهید خرج کنید AM3+ و 1155 توصیه میشه اگر بودجه بیشتری دارید یا انتظار زیادی از سیستمتون دارید سوکت 1150 بهترین انتخابه و اگر از بودجه مشکلی ندارید و میخواهید آینده نگری کنید و راه رو برای ارتقا باز بگذارید 1151 انتخاب هوشمندانه ای هست .

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنید، ایشون میگن محدودیت مالی دارند و نمیتونن بصورت کلی سیستم رو تعویض کنند!

سعی کنید به سوال کاربر جواب بدید، نه اینکه نظر خودتون رو به ایشون تحمیل کنید...

بنظر من بهتره به گرافیک های Nvidia  فکر کنید.

مثلا GTX 950 و مدل پیشنهادی من Zotac GTX 950 AMP! Edition 2GB GDDR5 هست با قیمت 670 تومن.

مخصوصا اینکه GTX950 حدود  90 وات مصرفشه، ولی R7-370 حدود 150 وات! (تازه با فرکانس های پایه هستند، اگه اورکلاکی که تو کارخونه هم شدند رو در نظر بگیریم، خیلی بیشتر از این ارقام میشه)

و اینکه 950 قویترم هست.

با این گرافیک کارایی قابل قبولی رو شاهد خواهید بود.(البته باید سطح انتظار شما منطقی باشه)

درضمن مدل مانیتور شما چی هست؟ رزلوشنش چنده؟

سلام 

ممنون از راهنمایی شما

مانیتور 19" سامسونگ دارم. (1440 × 900 ) البته قصد دارم در آینده با 27" تعویض کنم.

ویرایش شده توسط Ahmad_NiceBoy
لینک به دیدگاه

سلام 

ممنون از راهنمایی شما

مانیتور 19" سامسونگ دارم. (1440 × 900 ) البته قصد دارم در آینده با 27" تعویض کنم.

با رزلوشن 1440*900 فکر کنم مشکل خاصی تو اکثر بازی ها نداشته باشید.

ولی دقت کنید که اگه مانیتور 27 اینچ FULLHD تهیه کنید، رزلوشن شما حدود یک سوم یا 60% بیشتر میشه! این یعنی بار پردازشی سیستم شما حدود60% بیشتر خواهد شد! و این کاهش پرفورمانس رو به همراه خواهد داشت.( اگه مثلا تو یک بازی 45 فریم میگرفتید، با این مانیتور با شرایط یکسان، فقط حدود 28 فریم خواهید گرفت.)

اگه مانیتور 27 اینچی که تهیه میکنید رزلوشن بالاتری مثل 2560x1440 داشته باشه که کلا خیلی ناجور میشه، رزلوشن حدودا 3 برابر شده! یعنی حدودا کارایی و پرفورمانس سیستم شما حدودا یک سوم خواهد شد! یعنی اگه مثلا تو یک بازی 45 فریم میگرفتید، با این مانیتور با شرایط یکسان، فقط 15 فریم خواهید گرفت.)

پس در خرید مانیتور جدید، این مورد رو حتما در نظر داشته باشید...

لینک به دیدگاه

شما دو راه کلی دارید

1 ارتقا سیستم و 2 تعویض سیستم

راه 1 خودش 2 راه میشه الف ) فقط گرافیک رو عوض کنید که در این صورت میتونید با خرید یک 550ti یا یک 6770 یا یه چیزی توی همین مایه ها بازی های دایرکس 11 رو تا یه حدی اجرا کنید . ( نباید گرافیک قوی بخرید چون cpu ضعیفه و نمیتونید از قدرت کارت گرافیک استفاده کنید ) ب ) خرید یک cpu چهار هسته ای که توی همین سایت با فن میفروشن 175 تومن و یک گرافیک تو مایه های 560ti یا 660 یا حتی 660ti و همچنین 7850 یا 6950 یا حتی 7950 . البته شاید مجبور بشید پاور یا حتی رم خودتون رو یه کم ارتقا بدید .

راه دوم هم بستگی شدیدی به بودجه و کاربردتون داره ( چقدر پول دارید و در چه تنظیمات گرافیکی میخواهید بازی کنید ) اگر چندان نمیخواهید خرج کنید AM3+ و 1155 توصیه میشه اگر بودجه بیشتری دارید یا انتظار زیادی از سیستمتون دارید سوکت 1150 بهترین انتخابه و اگر از بودجه مشکلی ندارید و میخواهید آینده نگری کنید و راه رو برای ارتقا باز بگذارید 1151 انتخاب هوشمندانه ای هست .

سپاس از راهنمایی شما

به نظر شما برای ارتقاء سیستم با توجه به پیشنهاد شما دقیقا چه قطعاتی تعویش بشه و نهایتاً چقدر موجودی لازم هست؟

لینک به دیدگاه

با رزلوشن 1440*900 فکر کنم مشکل خاصی تو اکثر بازی ها نداشته باشید.

ولی دقت کنید که اگه مانیتور 27 اینچ FULLHD تهیه کنید، رزلوشن شما حدود یک سوم یا 60% بیشتر میشه! این یعنی بار پردازشی سیستم شما حدود60% بیشتر خواهد شد! و این کاهش پرفورمانس رو به همراه خواهد داشت.( اگه مثلا تو یک بازی 45 فریم میگرفتید، با این مانیتور با شرایط یکسان، فقط حدود 28 فریم خواهید گرفت.)

اگه مانیتور 27 اینچی که تهیه میکنید رزلوشن بالاتری مثل 2560x1440 داشته باشه که کلا خیلی ناجور میشه، رزلوشن حدودا 3 برابر شده! یعنی حدودا کارایی و پرفورمانس سیستم شما حدودا یک سوم خواهد شد! یعنی اگه مثلا تو یک بازی 45 فریم میگرفتید، با این مانیتور با شرایط یکسان، فقط 15 فریم خواهید گرفت.)

پس در خرید مانیتور جدید، این مورد رو حتما در نظر داشته باشید...

ممنون

متاسفانه مشکل دیگه ای که دارم اینه که با خرید قطعات جدید ، قطعات قبلی یه جورایی قابل فروش نیست و عملا بلا استفاده می مونه و اینجوری متحمل ضرر زیادی میشم.

لینک به دیدگاه

ممنون

متاسفانه مشکل دیگه ای که دارم اینه که با خرید قطعات جدید ، قطعات قبلی یه جورایی قابل فروش نیست و عملا بلا استفاده می مونه و اینجوری متحمل ضرر زیادی میشم.

پردازنده شما برای 950 خیلی ضعیف بحساب نمیاد!

*من خودم همین حالا، روی سیستمم GTX960 دارم + پردازنده G1820 !(و کارایی که بهم داده و نتیجه تست ها، تقریبا برابر همون نتیجه هایی هست که در اینترنت هست)

نسبت قدرت گرافیک به پردازنده من، تقریبا با پردازنده شما و گرافیک 950 برابره!

از این جهت بهتون اطمینان میدم تا حد زیادی بدون مشکل میتونید از گرافیک 950 استفاده کنید.

متاسفانه بیشتر دوستان چون پول رو از جیب خودشون خرج نمیکنند، دلسوزانه پیشنهاد نمیدن!

کاربر میاد میکه 2 میلیون بودجه دارم، براش سیستم 4 میلیونی پیشنهاد میدن!!!!!

لینک به دیدگاه

سپاس از راهنمایی شما

به نظر شما برای ارتقاء سیستم با توجه به پیشنهاد شما دقیقا چه قطعاتی تعویش بشه و نهایتاً چقدر موجودی لازم هست؟

دوست عزیز من با سیستم های زیادی سرو کله زدم از تک هسته ای تا 8 هسته ای از سلرون تا هازول .

الان cpu که دارم باهاش کار میکنم 5300 هستش که از cpu شما کمی ضعیف تره من با cpu خودم نهایت از 70 در صد گرافیکم استفاده میکنم که یک 550ti هستش از این جهت میتونم پیش بینی کنم که گرافیک مناسب برای سیستم شما گرافیکی در همین حدود هست این یعنی این که شما با حدود 200 تومن ( یه کم بالا و پایین و باتوجه به فروش گرافیک خودتون شاید با حدود 150 ) بتونید یک گرافیک مناسب بگیرید .

اما اگر یودجه رو به 500 ارتقا بدید میتونید 150 برای ارتقا cpu هزینه کنید 350 هم برای گرافیک ( البته برای تفاوت قیمت ) میتونید یک cpu چهار هسته ای و یک 660 یا 7850 بگیرید . اما باید بدونید که سوکت 775 کلا سوکت خوبی نیست و بهتره براش هزینه نکنید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با سیستم های زیادی سرو کله زدم از تک هسته ای تا 8 هسته ای از سلرون تا هازول .

الان cpu که دارم باهاش کار میکنم 5300 هستش که از cpu شما کمی ضعیف تره من با cpu خودم نهایت از 70 در صد گرافیکم استفاده میکنم که یک 550ti هستش از این جهت میتونم پیش بینی کنم که گرافیک مناسب برای سیستم شما گرافیکی در همین حدود هست این یعنی این که شما با حدود 200 تومن ( یه کم بالا و پایین و باتوجه به فروش گرافیک خودتون شاید با حدود 150 ) بتونید یک گرافیک مناسب بگیرید .

اما اگر یودجه رو به 500 ارتقا بدید میتونید 150 برای ارتقا cpu هزینه کنید 350 هم برای گرافیک ( البته برای تفاوت قیمت ) میتونید یک cpu چهار هسته ای و یک 660 یا 7850 بگیرید . اما باید بدونید که سوکت 775 کلا سوکت خوبی نیست و بهتره براش هزینه نکنید .

اول اینکه 5300 کمی از 8400 ضعیفتر نیست، خیلی ضعیفتره!( حدود 40% ضعیفتره)

دوم گرافیک 550ti زیر خاکیه! امسال بخرند، سال بعد باید بفروشن(مثل همون جریان DX10  و DX11 داره برای DX11 و DX12 پیش میاد)

سوم اینکه ارقام رو از کجا اوردید؟ چون Q9550 رو 145 تومن و Q9400 رو 105 تومن و Q8200 رو 90 تومن سراغ داشتم!(فروشندش هم آقای شعبانی بودند)

چهارم اینکه بهتره فعلا یه گرافیک قوی بردارند مثل 950 و اگه بعد ها بودجه داشتند و احساس نیاز کردند یه پردازنده قویتر مثل همین q8200 یا q9400 تهیه کنند.

ولی اگه حالا یه زیرخاکی مثل 550ti بگیرند، و ار کارایی خوشش نیاد، باید هم همون پردازنده رو تعویض کنند و هم این گرافیکی که جدید تهیه کردند!

لینک به دیدگاه

دوم گرافیک 550ti زیر خاکیه! امسال بخرند، سال بعد باید بفروشن(مثل همون جریان DX10  و DX11 داره برای DX11 و DX12 پیش میاد)

سوم اینکه ارقام رو از کجا اوردید؟ چون Q9550 رو 145 تومن و Q9400 رو 105 تومن و Q8200 رو 90 تومن سراغ داشتم!(فروشندش هم آقای شعبانی بودند)

چهارم اینکه بهتره فعلا یه گرافیک قوی بردارند مثل 950 و اگه بعد ها بودجه داشتند و احساس نیاز کردند یه پردازنده قویتر مثل همین q8200 یا q9400 تهیه کنند.

ولی اگه حالا یه زیرخاکی مثل 550ti بگیرند، و ار کارایی خوشش نیاد، باید هم همون پردازنده رو تعویض کنند و هم این گرافیکی که جدید تهیه کردند!

سپاس از پاسخ های شما

از بین این مدل ها کدومش رو توصیه می کنید:

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

GIGABYTE GTX 950 OC 2GB GDDR5

GIGABYTE GTX 950 WF 2X OC 2GB GDDR5

لینک به دیدگاه

سپاس از پاسخ های شما

از بین این مدل ها کدومش رو توصیه می کنید:

ASUS GTX 950 DCII OC STRIX GAMING 2GB GDDR5

GIGABYTE GTX 950 OC 2GB GDDR5

GIGABYTE GTX 950 WF 2X OC 2GB GDDR5

هیچ کدوم!

ZOTAC GTX950 AMP

هم قیمتش مناسبه و هم فرکانسش بیشتر از ایناست

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا به این مورد هم توجه داشته باشن که دوستمون میخواد با سیستمش MGS V و Rise of Tomb Rider بازی کنه. من که به شخصه ارتقا کلی رو براشون صلاح میبینم. یا حداقل گرافیک رو High بردارن که در آینده در صورت ارتقا سایر قطعات مجبور نشن دوباره گرافیکم ارتقا بدن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در مورد گلوگاه هم به زبان عامیانه شما فرض کن یک لوله 3 اینچ رو به لوله 1 اینچ وصل کردی، آب رو از طرف 3 اینچ هدایت میکنی تا از طرف 1 اینچش دریافت کنی. حالا شما هرقدر هم اون طرف 3 اینچ رو بزرگتر هم که کنی چون دریافتیتون از لوله 1 اینچ هست درواقع فقط دارین کار بیهوده میکنین. این همون هست که میگیم لوله 1 اینچ برا کار ما گلوگاه میشه. این اتفاق برا سی پی یو و کارت گرافیک شما میافته  :)  :)  @};-

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در مورد گلوگاه هم به زبان عامیانه شما فرض کن یک لوله 3 اینچ رو به لوله 1 اینچ وصل کردی، آب رو از طرف 3 اینچ هدایت میکنی تا از طرف 1 اینچش دریافت کنی. حالا شما هرقدر هم اون طرف 3 اینچ رو بزرگتر هم که کنی چون دریافتیتون از لوله 1 اینچ هست درواقع فقط دارین کار بیهوده میکنین. این همون هست که میگیم لوله 1 اینچ برا کار ما گلوگاه میشه. این اتفاق برا سی پی یو و کارت گرافیک شما میافته  :)  :)  @};-

البته نه به این شدت! :D

لینک به دیدگاه

البته نه به این شدت! :D

سپاس از توجه و پاسخ هر دوست عزیز

قبول کنید تا حدودی مردد و گیج شده باشم که دقیقا چه کارکنم ...

البته اشاره کنم که بنده گیمخور نیستم. بیشتر استفاده من از PC تماشای فیلم و اینترنت گردی هست و دلیل تصمیم من برای خرید مانیتور 27 اینچ همین هست. اما بنا به سلیقه اغلب دوست دارم بعضی از بازی ها رو تجربه کنم و یا دنبال کنم.

پس ( اگر کسی نظر دیگه ای نداره ! ) نتیجه نهایی این شد که انشا.. گرافیک مدل ZT-90603-10M - GTX 950 AMP  خریداری کنم. 

در اینصورت برای این اقدام الان فصل مناسبی برای خرید هست؟  ( تجربه بدی که دارم کمیاب شدن بعضی از قطعات و مدل ها و برعکس تغییر قیمت هاست.)

لینک به دیدگاه

تفاوت 5300 و 8400

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-E5300-vs-Intel-Core2-Duo-E8400

لینک خرید core2quad 9300

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=49027

سیستمی که شما به دوستمون پیشنهاد میدید خنده داره e8400 + 950

برای بازی METAL GEAR SOLID V

post-15235-0-48823900-1445267982_thumb.jpg

من به ایشون گفتم که خرج کردن برای سوکت 775 کار درستی نیست اما اگر میخوان خرج کنند نهایت یک گرافیک در حد 550ti بگیرن یا اگر cpu رو هم ارتقا میدن نهایت یک 7950 اما کار درست پرش به یک سوکت دیگس !

لینک به دیدگاه

تفاوت 5300 و 8400

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Pentium-E5300-vs-Intel-Core2-Duo-E8400

لینک خرید core2quad 9300

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=49027

سیستمی که شما به دوستمون پیشنهاد میدید خنده داره e8400 + 950

برای بازی METAL GEAR SOLID V

attachicon.gif 123123.jpg

من به ایشون گفتم که خرج کردن برای سوکت 775 کار درستی نیست اما اگر میخوان خرج کنند نهایت یک گرافیک در حد 550ti بگیرن یا اگر cpu رو هم ارتقا میدن نهایت یک 7950 اما کار درست پرش به یک سوکت دیگس !

همینطور که دارید میخندید، به پایین همون صفحه هم یه نگاهی بندازید!

E8400 در تست های :

3D Mark 11 (Physics) حدود 41% امتیاز بیشتری گرفته!

GeekBench (32-bit) حدود 24% امتیاز بیشتری گرفته!

Cinebench R10 32-Bit حدود 21% امتیاز بیشتری گرفته!

PassMark حدود 40% امتیاز بیشتری گرفته!

sysmark 2007 (overall) حدود 35% امتیاز بیشتری گرفته!

*فقط جهت اطلاع میگم:

اون 0.4 امتیازی که شما بعنوان اختلاف ناچیز این 2 پردازنده بهش رجوع میکنید، برابر اختلاف امتیاز i5-4460 با i7-4770 هست! یعنی بر اساس منطق شما 4460 با 4770 اختلاف خیلی کمی دارند! درسته؟

و در مورد قیمت:
اگه من پردازنده G1820 خودم رو قیمت 500 تومن بزارم برای فروش، این میشه دلیل که قیمت G1820 حدودا 500 تومنه؟
من دارم به شما میگم آقای شعبانی Q9400 رو 20 روز پیش 100 میفروختن، بعد شما یه لینک از یه اگهی فروش میدید که یارو کلا 2 تا پست فرستاده و 2 ماه پیش عضو شده؟
نمیدونم آقای شعبانی رو میشناسید یا نه، ولی ایشون یکی از 5 کاربر فعال تو بازار چه PT هستند با بیشتر از 600 معامله!
اینجا هم عنوان "بهترین معامله کننده فروم" رو یدک میکشن و 70 تا امتیاز مثبت بازارچه داره!

حالا بنظر شما، قیمت اون کاربر معتبر هست؟ یا این کاربر؟
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...