رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید بهترین ایر کولر دنیا!!!

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

حقیقش بنده میخوام 6-7 سالی از کولر پردازنده ای که میخرم استفاده کنم بخاطره همین قید واتر کولر را زدم به دلایلی ( پوسیدگی شیلنگ، کاهش کولانت و .... ) خلاصه حوصله دردسرهای واتر کولر رو ندارم!

خب حالا بین دو ایر کولر برتر ایران و جهان کدام مورد خنکتر هست؟

1. TR Silver Arrow sb-e Extreme

&

2. Noctua D15

دوستان کیسم X8 هست پس مشکل فضا ندارم، ضمنا چون از هدست استفاده میکنم نویز تولیدی کولر اصلا برام مهم نیست و در کل با نویز مشکلی ندارم!!!

این کولر برای پردازنده آیندم یعنی I7‎ ‎6700K‏ استفاده میشه و اگر های ولتاژ نباشه در صورت لزوم اور هم میشه.

دوستان بنده از هر دو کولر رویوهای زیادی دیدم ولی هر کدوم چیز مختفلی میگفتند!

1. بنظر شما کدوم کولر خنکتر هست؟؟؟

2.‏ و حدودا چند درجه با واتر کولرهایHigh End ‎ مثل Cm Nepton ‎280L or Corsair H110i Gtx‏ تفاوت داره؟؟؟

ممنون میشم از اظهار نظرات شما.

دوستان چون نماینده گی گرین در نزدیکی شهر محل زندگیم هست و خودم به سیلور آروو بیشتر فکر میکنم، ولی......

ولی میخوام نظرات شما عزیزان را هم بدونم.

البته شاید قید هر دو را زدم و رفتم TR HR-02‎ Macho‏ گرفتم!

با تشکر و پوزش، چون با موبایل میام نت نمی تونم مثبت بدم.

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

نوکتوا همیشه تو هر نظری برترین ها رو ساخته مثل نویز و خنک کنندگی و کیفیت ساخت و همه چیز کلا.تو تمام ری ویو های معتبر خارجی اوله

لینک به دیدگاه

دوست عزیز محل زندگیتون کجاست؟

لینک به دیدگاه

من هم خودم ایر کولر میپسندم NOCTUA برند حرفه ای تر و البته گرونتر هست اگر اهل اور هستید و استفاده زیاد دارید و بودجه رو دارید NOCTUA تهیه کنید اگر استفاده کمه و زیاد اهل اور نیستید MACHO-02 گزینه اقتصادی و خوبی هست

لینک به دیدگاه

من بجای شما بودم از Noctua NH-D14 استفاده میکردم

الان ندارم ولی یه زمانی که بهترین ایر کولر بدون رقیب بود

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

حقیقش بنده میخوام 6-7 سالی از کولر پردازنده ای که میخرم استفاده کنم بخاطره همین قید واتر کولر را زدم به دلایلی ( پوسیدگی شیلنگ، کاهش کولانت و .... ) خلاصه حوصله دردسرهای واتر کولر رو ندارم!

خب حالا بین دو ایر کولر برتر ایران و جهان کدام مورد خنکتر هست؟

1. TR Silver Arrow sb-e Extreme

&

2. Noctua D15

دوستان کیسم X8 هست پس مشکل فضا ندارم، ضمنا چون از هدست استفاده میکنم نویز تولیدی کولر اصلا برام مهم نیست و در کل با نویز مشکلی ندارم!!!

این کولر برای پردازنده آیندم یعنی I7‎ ‎6700K‏ استفاده میشه و اگر های ولتاژ نباشه در صورت لزوم اور هم میشه.

دوستان بنده از هر دو کولر رویوهای زیادی دیدم ولی هر کدوم چیز مختفلی میگفتند!

1. بنظر شما کدوم کولر خنکتر هست؟؟؟

2.‏ و حدودا چند درجه با واتر کولرهایHigh End ‎ مثل Cm Nepton ‎280L or Corsair H110i Gtx‏ تفاوت داره؟؟؟

ممنون میشم از اظهار نظرات شما.

دوستان چون نماینده گی گرین در نزدیکی شهر محل زندگیم هست و خودم به سیلور آروو بیشتر فکر میکنم، ولی......

ولی میخوام نظرات شما عزیزان را هم بدونم.

البته شاید قید هر دو را زدم و رفتم TR HR-02‎ Macho‏ گرفتم!

با تشکر و پوزش، چون با موبایل میام نت نمی تونم مثبت بدم.

من nhd15رو داشتم بعد یک مدت فنه دور بالا گذاشتم به جرعت میتونم بگم میشد گفت یکی از سه کولر برتر دنیا شد.من خودمم زیاد با نویز صدا مشکلی ندارم واسه همین دور بالا میزارم. فنه خودش 1500 دور در دقیقه میچرخه و دوتاست حالا حساب کن که من سه تا 3000دور روش گذاشته بودم چی شده بود کولر الانمم که چهار تا 3000 دور روشه فقط 7 درجه از nhd15قبلیم خنک تر میکنه ولی به خاطر جاگیریه nhd15و مشکل رم و مشکلات حین تمیزکاریه ماهانه مجبور به لیکویید کولر شدم چون خیلی راحت تمیز میشه داخل کیس و خود لیکویید کولر

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

نوکتوا همیشه تو هر نظری برترین ها رو ساخته مثل نویز و خنک کنندگی و کیفیت ساخت و همه چیز کلا.تو تمام ری ویو های معتبر خارجی اوله

سلام

ممنون از نظرتون دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز پیشنهاد بنده CPU Cooler: Noctua NH-U14S: 280,000

بهترین و خنکترین ایر کولر دنیا

سلام علی عزیز

من مطمعن هستم کولر پیشنهادی شما از برادر بزرگترش D15 که پرچمدار نوکتوا هست خنکتر نیست!

از توجه شما سپاس گذارم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز محل زندگیتون کجاست؟

سلام

خراسان شمالی، شهرستان شیروان.

چطور مگه؟!

لینک به دیدگاه

من هم خودم ایر کولر میپسندم NOCTUA برند حرفه ای تر و البته گرونتر هست اگر اهل اور هستید و استفاده زیاد دارید و بودجه رو دارید NOCTUA تهیه کنید اگر استفاده کمه و زیاد اهل اور نیستید MACHO-02 گزینه اقتصادی و خوبی هست

سلام دوست عزیز

ممنون از توجه شما.

لینک به دیدگاه

خودم ایر کولر Noctua U14s رو دارم .

بدون شک بهترین ایر کولر دنیاست

جالبه بدونید تو بنچمارک ها حتی از D15 هم بهتر عمل کرده . 

تو خرید این کولر شک نکنید

بررسی کولر

لینک

لینک به دیدگاه

من nhd15رو داشتم بعد یک مدت فنه دور بالا گذاشتم به جرعت میتونم بگم میشد گفت یکی از سه کولر برتر دنیا شد.من خودمم زیاد با نویز صدا مشکلی ندارم واسه همین دور بالا میزارم. فنه خودش 1500 دور در دقیقه میچرخه و دوتاست حالا حساب کن که من سه تا 3000دور روش گذاشته بودم چی شده بود کولر الانمم که چهار تا 3000 دور روشه فقط 7 درجه از nhd15قبلیم خنک تر میکنه ولی به خاطر جاگیریه nhd15و مشکل رم و مشکلات حین تمیزکاریه ماهانه مجبور به لیکویید کولر شدم چون خیلی راحت تمیز میشه داخل کیس و خود لیکویید کولر

سلام دوست عزیز

ممنون از توجه شما.

فقط احتمالا اون فنهای 3000 که فرمودید نوکتوا هستند که در قدرتشون شکی نیست فقط دونه ای 100 تومان هستند که برای یک فن خیلی گرون است!!!

.

سپاس از توجه شما.

لینک به دیدگاه

noctua D15 !!!

سلام به استاد معین عزیز

ممنون از نظرتون فقط کاش بیشتر موضوع را می شکافتید.

با توجه به Nnctua U14s که بگفته دوستان بهترین ایر کولر دنیا هست!

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

ممنون از توجه شما.

فقط احتمالا اون فنهای 3000 که فرمودید نوکتوا هستند که در قدرتشون شکی نیست فقط دونه ای 100 تومان هستند که برای یک فن خیلی گرون است!!!

.

سپاس از توجه شما.

خوب هر وقت پول دستت اومد فنهاشو عوض کن در عوض میدونید قابل ارتقاع هست کولرتون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد در صد D15 . تنها مشکلش از نظر من اندازه بزرگشه. کولر U14s هم کولر بسیار خوبیه اما علت اینکه در بررسی های خارجی انقدر ازش تمجید شده قیمت مناسبش در خارجه و از همه مهمتر هیچ محدودیتی با رم های شانه بلند نداره. راحت هر چهار اسلات رو میشه رم شانه بلند گذاشت یا پلتفرم 2011 هر 8 اسلات رو. اما اختلاف قیمتی که با هم دارند حدود 20 $ هستش که در ایران حدود 70 تومانه. به نظرم ارزش خرید D15 بیشتره.اختلاف دماشون حدود 2 تا 3 درجه است. در حال حاضر هیچکدومو ندارم اما تا چند ماه پیش که داشتم همین حدود اختلاف دما داشتند

هر سه کولر نوکتوا یعنی D15 و D14 و U14s جزء بهترین ایرکولرهای موجود از نگاه تامز هستن :

http://www.tomshardware.com/reviews/best-cpu-coolers,4181.html

لینک به دیدگاه

صد در صد D15 . تنها مشکلش از نظر من اندازه بزرگشه. کولر U14s هم کولر بسیار خوبیه اما علت اینکه در بررسی های خارجی انقدر ازش تمجید شده قیمت مناسبش در خارجه و از همه مهمتر هیچ محدودیتی با رم های شانه بلند نداره. راحت هر چهار اسلات رو میشه رم شانه بلند گذاشت یا پلتفرم 2011 هر 8 اسلات رو. اما اختلاف قیمتی که با هم دارند حدود 20 $ هستش که در ایران حدود 70 تومانه. به نظرم ارزش خرید D15 بیشتره.اختلاف دماشون حدود 2 تا 3 درجه است. در حال حاضر هیچکدومو ندارم اما تا چند ماه پیش که داشتم همین حدود اختلاف دما داشتند

هر سه کولر نوکتوا یعنی D15 و D14 و U14s جزء بهترین ایرکولرهای موجود از نگاه تامز هستن :

سلام دوست عزیز

خب واسه من که نه ابعاد D15 مهم هست و نه مشکلی با رم هام ( Gskills Ripjaws ‎4 ‎2x8g‏ ‏) دارند!

ولی اگر تفاوت دما 2-3 درجه باشه شاید نظرم عوض بشه و U14s‏ بگیرم!

لینک به دیدگاه

دوستان یعنی کولر TR Silver Arrow sb-e Extreme‏ این قدر بد بود که کسی پیشنهاد ندادش!:دی

ویرایش شده توسط اشک سیاه
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به استاد معین عزیز

ممنون از نظرتون فقط کاش بیشتر موضوع را می شکافتید.

با توجه به Nnctua U14s که بگفته دوستان بهترین ایر کولر دنیا هست!

با تشکر.

بنده هم نظرم با ايشون مطابق هست.

دوستان یعنی کولر TR Silver Arrow sb-e Extreme‏ این قدر بد بود که کسی پیشنهاد ندادش!:دی

اين مورد نويز زيادي داره!

لینک به دیدگاه

بنده هم نظرم با ايشون مطابق هست.

اين مورد نويز زيادي داره!

اگر نویز سیلور آروو را در نظر نگیریم چطور؟!

باز هم D15 خنکتر هست؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

خب واسه من که نه ابعاد D15 مهم هست و نه مشکلی با رم هام ( Gskills Ripjaws ‎4 ‎2x8g‏ ‏) دارند!

ولی اگر تفاوت دما 2-3 درجه باشه شاید نظرم عوض بشه و U14s‏ بگیرم!

2 -3 درجه در حالت آیدل. اما در لود و اورکلاک تفاوت بیشتر میشه. منتها چون اهل اورکلاک نیستم و نهایتاً شاید در طول هفته چند ساعت فیفا بازی کنم(به عنوان سنگین ترین کار با سیستم) متوجه تفاوت بیشتری نشدم. اگر ابعاد مهم نیست D15 بگیرید.

در مورد کیفیت نوکتوا فقط اینو بگم از زمان آنباکسینگ تا نصب و راه اندازی و استفاده لذت میبرید! هیچ ایرکولری کیفیت ساخت و کارایی نوکتوا رو نداره حتی الان که انرمکس دارم 

لینک به دیدگاه

دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن، واسم مهم هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر نویز سیلور آروو را در نظر نگیریم چطور؟!

باز هم D15 خنکتر هست؟؟

سيلور آرو در حالتي ميتونه از D15 بهتر باشه که فناش با دور بالا بچرخن! در دور فن پايين شک نکن که D15 بهتر عمل مي کنه! ولي رو دو فن ماکزيمم شايد سيلور ارو 1-2 درجه بهتر عمل کنه.

لینک به دیدگاه

سلام

من هم کولر D15 رو دارم و هیچ شکی در کیفیت و خنک کنندگیش ندارم ... 

اتفاقا رم های من مثل تو هست ( 2*8 Ripjaws 4 ). 

در کل بگم، ابهتی خاصی داره و اگه به کل کیس نگاه کنی، فقط کولر هست که به چشم میخوره ! از لحاظ دما هم حداکثر 63 درجه بود در حالت stock . 

این هم چند تا عکس ... (کمی کیفیت عکس ها پایینه ... )

post-20597-0-59250400-1445279223_thumb.jpg

post-20597-0-66425600-1445279241_thumb.jpg

این هم از بالا کیس هست ...

post-20597-0-60085300-1445279274_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

من هم کولر D15 رو دارم و هیچ شکی در کیفیت و خنک کنندگیش ندارم ...

اتفاقا رم های من مثل تو هست ( 2*8 Ripjaws 4 ).

در کل بگم، ابهتی خاصی داره و اگه به کل کیس نگاه کنی، فقط کولر هست که به چشم میخوره ! از لحاظ دما هم حداکثر 63 درجه بود در حالت stock .

این هم چند تا عکس ... (کمی کیفیت عکس ها پایینه ... )

۲۰۱۵۱۰۱۹_۲۱۴۶۵۴_Richtone(HDR).jpg

۲۰۱۵۱۰۱۹_۲۱۴۷۴۰.jpg

این هم از بالا کیس هست ...

۲۰۱۵۱۰۱۹_۲۱۴۹۳۴.jpg

سلام

چه تفاهمی:دی

1. پردازنده شما i7‎ ‎67‎00k‏ هست؟

2.‏ آیا اورکلاک هم کردید؟ تا چه فرکانسی؟

ممنون از تصاویر و راهنمایی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...