رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم برای مغازه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان
برای خرید یه کیس برای مغازه گفتم ازتون راهنمایی بگیرم.
قرار هستش از این سیستم برای وبگردی و کار با  یکسری نرم افزارهای حسابداری استفاده بشه.

این 4 تا قطعه رو درنظر گرفتم و بودجه هم تا 1 تومن هستش.

1- به نظر شما cpu که انتخاب کردم مناسبه یا cpu پایینتر هم جواب کارم رو میده (مثلا i3-4170)؟
2- رم همین مناسبه یا بجاش 2تا4 هیتسینک دار بگیرم؟
3- بازم پیشنهادی داشتین بفرمایید.

باتشکر.

post-16848-0-95289000-1445272687_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام گرامي. از اونجاى که يکي از دوستان مغازه خدمات کامپيوترى دارن و خودم 24 ساعت اونجام :D چون کار سنگين انجام نميديد 4130 i3 کافيه و 4460 خريدش منطقي نيست. رم هم همون 8 بسه البته چون کارتون گيم نيست , 4 گيگ کم کاملا کافيه. فقط چون مشترى چنتا مياد و بايد چنتا کار با هم انجام بديد حتما يه هارد ssd لازم داريد.

لینک به دیدگاه

سلام گرامي. از اونجاى که يکي از دوستان مغازه خدمات کامپيوترى دارن و خودم 24 ساعت اونجام :D چون کار سنگين انجام نميديد 4130 i3 کافيه و 4460 خريدش منطقي نيست. رم هم همون 8 بسه البته چون کارتون گيم نيست , 4 گيگ کم کاملا کافيه. فقط چون مشترى چنتا مياد و بايد چنتا کار با هم انجام بديد حتما يه هارد ssd لازم داريد.

سلام و عرض ادب

والا مغازه خدمات کامپیوتری نیستش و قرار هستش یکسری اطلاعات مالی و ... وارد سیستم بشه.

و کلا میخواستم این سیتم تا 5-6 سال جواب همین کارهای ذکر شده رو بده.

چون سیستم قبلیشون p3 600 بود و اصلا روشن نمیشد و همش تاکید میکردن سیستم قوی باشه.

بازم از لطفتون ممنونم.

لینک به دیدگاه

خوب پس i3 کافيه. مين رو هم ترجيحا گيگا برداريد. پاور رو هم حتما يه پاوري برداريد که تا 5 6 سال خوب جواب بده و حتما نو برداريد. سرى هاى گلد گرين يا کولر مستر يا کورسير. 380 هم کافيه.

لینک به دیدگاه

کیس کوچیک استوک لنووو یا اچ‌پی بگیر. کم مصرف و ساکت و با قیمت مناسب. توی p.t هم هست. سخت افزار قوی نیاز نداری. رم بیشینه ۴ گیگ و گرافیک روی‌بورد بس‌ه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

این کانفیگ برای کارهای ساده و حسابداری خیلی قوی و به نوعی اتلاف هزینس.

سی پی یو core i3 و رم 4 برای نرم افزارهایی مثل همکاران سیستم و سپیدار و ... بسیار مناسبه.

لینک به دیدگاه

خوب پس i3 کافيه. مين رو هم ترجيحا گيگا برداريد. پاور رو هم حتما يه پاوري برداريد که تا 5 6 سال خوب جواب بده و حتما نو برداريد. سرى هاى گلد گرين يا کولر مستر يا کورسير. 380 هم کافيه.

والا مین خودم گیگا هستش (970a-ds3p) با کارکردش مشکلی ندارم اما تو زمان بوت شدن یه مقدار دیرعمل میکنه (جایی که آرم مینبرد رو نشون میده و بعد وارد بوت ویندوز 7 میشه) اما asua خیلی زودتر این صفحه رو رد میکنه.

در مورد قطعات هم همه چیز رو نو میگیرم.

کیس کوچیک استوک لنووو یا اچ‌پی بگیر. کم مصرف و ساکت و با قیمت مناسب. توی p.t هم هست. سخت افزار قوی نیاز نداری. رم بیشینه ۴ گیگ و گرافیک روی‌بورد بس‌ه.

والا سیستم رو برای خودم نمیخوام و اون دوستمون همش تاکید بر کم نیاوردن سیستم زمان اجرای برنامه های حسابداری و مالی میکنن.

چون خودم با برنامه های مالی و حسابداری کار نکردم نمیدونم چقدر سیستم رو مشغول میکنن.

از این جهت گفتم یه همفکری با دوستان داشته باشم.

بازم ممنونم.

این کانفیگ برای کارهای ساده و حسابداری خیلی قوی و به نوعی اتلاف هزینس.

سی پی یو core i3 و رم 4 برای نرم افزارهایی مثل همکاران سیستم و سپیدار و ... بسیار مناسبه.

از راهنماییتون ممنونم پس به احتمال زیاد همین i3 رو میگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز يه سيستم برات مینویسم هم ارزون درمیاد و هم برای حسابداری و وبگردی خیلی خوبه

PSU:همون پاوری که خودت انتخاب کردی و یا يه پاور گرین ارزانتر

M.B:GIGABYTE H81M-S2PV

CPU:INTEL PENTIUM G3240

RAM: 2x4 یک گیگابایت از رم به گرافیک مجتمع اختصاص پیدا میکنه

HDD: WESTERN BLUE 1TB

SSD:Kingston ssdnow v300 120 GB

دلیل اینکه Cpu رو ضعیف نوشتم اینه که چون کار شما گیمینگ نیست نیازی به پردازنده قویتر ندارید

هارد هم 500 گیگابایت نگیر چون فقط ده تومن اختلاف قیمت داره

SSD هم با خودته اگه بگیری سرعت سیستم چند برابر میشه

باز هم میگم اگه بودجت كمه پردازنده قویتر برا مغازه نگیر چون من خودم دیدم که با همین پردازنده

assassin's creed unity بازی میکردن

رم هم دو تا چهار نوشتم ولی میتونی دو تا دو گیگ هم استفاده کنی چون برا وب گردی اونم زیاده ولی کمتر از 4 نگیر

موفق باشد

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز يه سيستم برات مینویسم هم ارزون درمیاد و هم برای حسابداری و وبگردی خیلی خوبه

دلیل اینکه Cpu رو ضعیف نوشتم اینه که چون کار شما گیمینگ نیست نیازی به پردازنده قویتر ندارید

باز هم میگم اگه بودجت كمه پردازنده قویتر برا مغازه نگیر چون من خودم دیدم که با همین پردازنده

رم هم دو تا چهار نوشتم ولی میتونی دو تا دو گیگ هم استفاده کنی چون برا وب گردی اونم زیاده ولی کمتر از 4 نگیر

موفق باشد

تایید میشه !

cpu رو توی همین حدود بردارید هارد رو هم 1 ترا

ssd خیلی خوب هستش .

مین های گیگا حرف ندارن گرچه خودم ایسوز رو ترجیح میدم .

زمان بوت در اکثر مین ها قابل تغییره .

رم رو اگر 4 هم بردارید بد نیست .

پاور و هارد و رایتر و اس اس دی رو نو بردارید . مین و cpu و رم اهمیت کمتری داره مگر این که اور شده باشن . که بعید میدونم کسی همچین cpu رو اور کنه !

اگر ssd میگیرید میتونید هارد وسترن گیرین بگیرید . گرچه بلو بهتره !

گرافیک سرخود برای شما کافیه .

لینک به دیدگاه

استاد کاش یه لینک هم میدادید .

یه سوال ارزش خرید دارن یا آدم خودش سیستم جمع کنه بهتره ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

استاد کاش یه لینک هم میدادید .

یه سوال ارزش خرید دارن یا آدم خودش سیستم جمع کنه بهتره ؟؟؟؟

درود دوست ارجمند

من استاد نیستم.

سایت دارن

Packsystem.ir

توی p.t هم فروشنده دارن، علی جامعی.

یکی از دوستام کارش رایانه های اداری و فروشگاهی هست، مرتب ازشون خرید می کنه. خودم هم چند بار واسه ی دوست و آشنا کیس و نمایشگر و لبتاپ استوک خریده م. فقط یک بار یک هارد خراب بود که عوض کردند، جز اون مشکلی نبوده. مخصوصا کیسهای استوک لنوو و دل در حد نو هستن. این کیسهایی که شرکتهایی مثل دل و اچ پی و لنوو تولید می کنن از نظر مصرف و تهویه و صدا بهینه هستتد و اینجا قیمتهای مناسبی دارند. برای کسانی که کاپوت کیس رو مدام بالا نمی زنن گزینه خوبی ه. ارزش خرید دارن، مخصوصا اگر حضوری بری و تر و تمیزش رو برداری.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

موفق باشد

سلام عرض شد

عرض کنم خدمتتون که مینبردی که نوشتین فقط یه مشکل داره که hdmi نداره

هارد رو هم وسترن بلو برمیدارم

رم هم 2تا4 گیگ شد

ssd هم هنوز قطعی نیستش.

ممنون از راهنماییتون.

تایید میشه !

cpu رو توی همین حدود بردارید هارد رو هم 1 ترا

ssd خیلی خوب هستش .

مین های گیگا حرف ندارن گرچه خودم ایسوز رو ترجیح میدم .

زمان بوت در اکثر مین ها قابل تغییره .

رم رو اگر 4 هم بردارید بد نیست .

پاور و هارد و رایتر و اس اس دی رو نو بردارید . مین و cpu و رم اهمیت کمتری داره مگر این که اور شده باشن . که بعید میدونم کسی همچین cpu رو اور کنه !

اگر ssd میگیرید میتونید هارد وسترن گیرین بگیرید . گرچه بلو بهتره !

گرافیک سرخود برای شما کافیه .

در مورد نو بودن قطعات چون برای خودم نیست همه قطعات رو نو میگیرم.

در مورد زمان بوت هم مثلا لپتاپ asus رو وقتی روشن میکنیم به سرعت میره سراغ بوت ویندوز و اصلا آرمی چیزی نمیاره که وقت تلف بشه و خیلی خوبه.

از شما هم ممنونم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

برای خرید یه کیس برای مغازه گفتم ازتون راهنمایی بگیرم.

قرار هستش از این سیستم برای وبگردی و کار با  یکسری نرم افزارهای حسابداری استفاده بشه.

این 4 تا قطعه رو درنظر گرفتم و بودجه هم تا 1 تومن هستش.

1- به نظر شما cpu که انتخاب کردم مناسبه یا cpu پایینتر هم جواب کارم رو میده (مثلا i3-4170)؟

2- رم همین مناسبه یا بجاش 2تا4 هیتسینک دار بگیرم؟

3- بازم پیشنهادی داشتین بفرمایید.

باتشکر.

به نظر من هم مین بردی که افشین جان بهش اشاره کردند کاملا مناسبه ->GIGABYTE H81M-S2PV و اگر که پشتیبانی HDMI هم برای شما اهمیت داره GA-H81M-S2PH رو با 10 تومن بیشتر میتونید تهیه کنید .

ویرایش شده توسط networker
لینک به دیدگاه

بله چون میخوام مینبرد hdmi داشته باشه ازبین این دو مدل یکی رو انتخاب میکنم.
GA-H81M-S2PH  یا  asus h81m-v3

لینک به دیدگاه

رم 8 براى کپي کردن اطلاعات منطقي به نظر نمياد

لینک به دیدگاه

رم 8 براى کپي کردن اطلاعات منطقي به نظر نمياد

یعنی به نظر شما 4 کافیه دیگه

اخه اگر بخوام 4 هم بگیرم باید بصورت دوال باشه که میشه 2 تا 2گیگ و باتوجه به اینکه این مینبرد فقط دوتا اسلت رم داره دیگه امکان اضافه کردن رمهای بیشتر در سالهای آینده رو نداره.

لینک به دیدگاه

اخه اگر بخوام 4 هم بگیرم باید بصورت دوال باشه که میشه 2 تا 2گیگ و باتوجه به اینکه این مینبرد فقط دوتا اسلت رم داره دیگه امکان اضافه کردن رمهای بیشتر در سالهای آینده رو نداره.

اين چه حرفيه ميزني :D الان 4 گيگ باس 1600 قيمتش از 70 شروع ميشه تک ماژول هم هست. ليون هم داره. ويندوز رو 64 بيت نصب کنين و حتما يه ssd 64 گيگ هم که شده بخريد تا زمان لود و اجراى ويندوزتون کم بشه.
لینک به دیدگاه

خوب تو رم رو يدونه Kingston HyperX Savage 4GB بردار تایمینگش خیلی پایینه

به نظرم بهترین چهارگیگه

لینک به دیدگاه

بنظر منم رم 4گیگ (تم ماژول) با پردازنده پنتیوم 3220 یا مدل های مشابه کاملا کافی هست.

ولی اگه SSD بگیرید، خیلی کارایی عمومی بالا میشه...

حتی اگه ارزونترین SSD 120GB قیمتش زیر 200 تومن هم هست رو بگیرید، کاملا محسوس خواهد بود!

لینک به دیدگاه

باتشکر از راهنماییهای همه دوستان
این سیستم رو امروز خریدم :

cpu: i3-4170
m.b: ga-h81m-s2ph

ram:1* 4 gskill 1600
hdd: western blue 1 tra
power: 350 elite cooler master

لینک به دیدگاه

مبارکتون باشه

ممنون دوست عزیز

والا سیستم برای خودم نیستش و برای یکی از دوستان بسته شده.

باتشکر مجدد از شما و سایر دوستانی که راهنمایی کردن و وقت گذاشتن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...