رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میخوام برای یکی از اقوام سیستم بگیرم ....سیستم گیم 

برای خرید مین و پردازنده و گرافیک = 6 میلیون تومن

خودش این مانیتور رو قبلا خریده : http://lioncomputer.ir/product/6576/MG279Q+-+%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3+%D8%A7%D9%85+%D8%AC%DB%8C+279+%DA%A9%DB%8C%D9%88/#prettyPhoto

میخواد با این مانیتور که Resolution  2560*1440 داره  بازی هایی رو که سیستم رو به چالش میکشن بازی کنه با آخرین جزئیات گرافیکی و تمام جزئیات بازی روی حداکثر باشه اینو خیلی تاکید کرد ....بازی های مثل crysis 3 metro last night و gta و...... اینو هم تاکید کرد که حداقل میخواد تا 5 سال دیگه سیستم رو ارتقا نده . و اینکه با حداکثر جزئیات بازی کنه منظورش 60 فریم نیست بنده خدا 40 فریم هم بگیره راضی هست اما خب بیشتر فریم بده بهتر 

شما چی پیشنهاد میکنید ؟

آیا برای این سیستم core i7 5630 با یک مدل پایینتر خیلی توی بازی تاثیر داره ؟

لینک به دیدگاه

بقیه ی قطعات رو هم باید بگید مثل پاور و کیس و ....

لینک به دیدگاه

بقیه ی قطعات رو هم باید بگید مثل پاور و کیس و ....

والا بقیه رو نمیدونم  فقط بین رم ddr 4 یا ddr 3 موندم و نمیدونم کدومشو بگیرم ؟ میخوام 16 گیگ بشه ..با تحقیقاتی که انجام دادم  ddr4 فقط به لحاظ توان مصرفی برتری داره و احتمالا همون ddr  3 میگیرم 

لینک به دیدگاه

والا بقیه رو نمیدونم  فقط بین رم ddr 4 یا ddr 3 موندم و نمیدونم کدومشو بگیرم ؟ میخوام 16 گیگ بشه ..با تحقیقاتی که انجام دادم  ddr4 فقط به لحاظ توان مصرفی برتری داره و احتمالا همون ddr  3 میگیرم 

تا پاور مشخص نشه نمیشه پیشنهاد داد رم هارو هم میخواید با همین 6 میل بخرید ؟ اگر DDR3 بخرید باید برید سراغ 1150 که قدیمی تر هست نسیت به 1151 یا x99 فعلا که تفاوت خاصی ندارن DDR3 ,و DDR4 ولی چون نمیخوان ارتقا بدن خرید DDR4 و سوکت 1151 به صرفه تره

لینک به دیدگاه

تا پاور مشخص نشه نمیشه پیشنهاد داد رم هارو هم میخواید با همین 6 میل بخرید ؟ اگر DDR3 بخرید باید برید سراغ 1150 که قدیمی تر هست نسیت به 1151 یا x99 فعلا که تفاوت خاصی ندارن DDR3 ,و DDR4 ولی چون نمیخوان ارتقا بدن خرید DDR4 و سوکت 1151 به صرفه تره

بله درست میگید همون ddr4 میگیرم ولی پاور رو به نظر شما بهتر نیس اول با این بودجه مشخص کنیم چی بگیرم بعد پاور متناسب رو انتخاب کنیم ؟

خیر بودجه رم جداست 

ویرایش شده توسط persian gulf
لینک به دیدگاه

بله درست میگید همون ddr4 میگیرم ولی پاور رو به نظر شما بهتر نیس اول با این بودجه مشخص کنیم چی بگیرم بعد پاور متناسب رو انتخاب کنیم ؟

خیر بودجه رم جداست 

من فکر کردم که پاور قبلا خریداری شده پیشنهاد من :

CPU COLLER = DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 AiO Liquid CPU Cooler

CPU = Intel core i7 6700K

MB =ASUS ROG Maximus VIII Hero LGA1151 Z170 Mainboard

VGA = GIGABYTE GTX 980 Ti G1 Gaming 6GB DDR5

اگر بودجه رو یکم افزایش بدین گرافیک رو میتونین 2 تا ZOTAC 980TI ببندین البته مانیتور شما ویژگی Free Synce داره که برای کارت های AMD هست و همرده ی 980TI از AMD کارت Fury X هست که پر مصرف تر و مقداری ضعیف تر است و به صرفه نیست منتظر بمونین دوستان دیگم در این مورد نظر بدن

ویرایش شده توسط amiro2013
لینک به دیدگاه

داداش اگه دوستتون تو این انجمن یا انجمن دیگه هست لینک پروفایلش رو بده چند تا سوال دارم در مورد مانیتور ( اگر امکان داره لطفا ! )

یک دونه Fury بگیره با FreeSync هم حال کنه http://lioncomputer.ir/product/5631/Sapphire+R9+FURY+Tri-X+4GB+HBM/

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

و همرده ی 980TI از AMD کارت Fury X هست که پر مصرف تر و مقداری ضعیف تر است و به صرفه نیست منتظر بمونین دوستان دیگم در این مورد نظر بدن

:D :D :D :D

دیگه اختلاف این قدر هم زیاد نیست :دی

جهت اطلاع ، این مانیتور با کارت های انویدیا مشکلی داره و اونم اینه اینپوت لگش کمی بیشتر از موقعی میشه که به کارت ای ام دی وصله :)

لینک به دیدگاه

:D :D :D :D

دیگه اختلاف این قدر هم زیاد نیست :دی

جهت اطلاع ، این مانیتور با کارت های انویدیا مشکلی داره و اونم اینه اینپوت لگش کمی بیشتر از موقعی میشه که به کارت ای ام دی وصله :)

منم نگفتم که زیاده گفتم مقداری ولی از لحاظ مصرف و حرارت که حرفی نمیمونه :D

ممنون از بابت اطلاع رسانی چون خودم تجربه نداشتم برا همین گفتم که منتظر نظر دوستان بمونن @};-

لینک به دیدگاه

منم نگفتم که زیاده گفتم مقداری ولی از لحاظ مصرف و حرارت که حرفی نمیمونه :D

ممنون از بابت اطلاع رسانی چون خودم تجربه نداشتم برا همین گفتم که منتظر نظر دوستان بمونن @};-

@};-

در مورد مصرف و حرارت بیشتر توضیح میدین ... یه مقایسه ای انجام بدین ببینم منظورت چیه دقیقا

منم تجربه نداشتم ولی میدونستم :دی

خودم هم تو فکر خرید این مانیتورم :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

@};-

در مورد مصرف و حرارت بیشتر توضیح میدین ... یه مقایسه ای انجام بدین ببینم منظورت چیه دقیقا

منم تجربه نداشتم ولی میدونستم :دی

خودم هم تو فکر خرید این مانیتورم :D

http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/AMD-Fury-X-vs-NVIDIA-GTX-980-Ti-2-and-3-Way-Multi-GPU-Performance/Power-Consu

اینجا توضیح داده البته من زهنیت سری 300 داشتم که فک میکرم اختلاف خیلیه که اشتیاه میکردم  :D 

لینک به دیدگاه

داداش اگه دوستتون تو این انجمن یا انجمن دیگه هست لینک پروفایلش رو بده چند تا سوال دارم در مورد مانیتور ( اگر امکان داره لطفا ! )

یک دونه Fury بگیره با FreeSync هم حال کنه http://lioncomputer.ir/product/5631/Sapphire+R9+FURY+Tri-X+4GB+HBM

والا دوست عزیز فکر نمی کنم اصلا توی هیچ انجمنی فعالیت داشته باشه 

نظرتون در مورد 980 ti چیه؟ میتونه حداقل تا 6 سال اینده با این مانیتور توی بازی های با اخرین تنظیمات 40 فریم بگیره ؟

لینک به دیدگاه

والا دوست عزیز فکر نمی کنم اصلا توی هیچ انجمنی فعالیت داشته باشه 

نظرتون در مورد 980 ti چیه؟ میتونه حداقل تا 6 سال اینده با این مانیتور توی بازی های با اخرین تنظیمات 40 فریم بگیره ؟

درود

نظر شخصی بنده:

کارت بنده در حال حاضر 5830 هست که در 4 سال پیش حرف هایی برای گفتن داشته

ولی در حال حاضر وضعش معلومه گرچه هنوزم بازی هایی مثل مدمکس و... رو با تنظیمات بالا اجرا میکنه

خلاصه ی کلام اینکه نمیشه دقیق گفت(شاید اشتباه باشه که تخمین بزنیم) ولی بنظر همون 6 سال روی حداکثر هم که نباشه ولی روی مدیوم به راحتی اجرا کنه

لینک به دیدگاه

دوستان نظری ندارید ؟

هیچ تضمینی نیست بازی ها روز به روز در حال پیشرفت هستن و معلوم نیست که 980ti کی کم بیاره همیشه طوری خرید کنید که 2-3 سال یکبار ارتقا بدید و ب روز باشید

لینک به دیدگاه

درود

به دوست بگو گرونترین گرافیک دنیارم بگیره سال بعد مدل های خیلی بهتر و جدیتر و تکنولوژی های جدید و بهینه تر

که رونمای میشه و بازیهای چالش برنگیز تر تما م هزینه هاش باد هوا میشه و ضرر

کسی که گیم میزنه باید ۲ سال یکبار حداکثر کارت گرافیک عوض کنه

مگر اینکه توقع بیار پایین تر سال به سال

حتی اگر ۹۸۰ti بگیری سال بعد یه بازی میاد کلا معادلات بهم میریزه

از این بابت آب پاکی بریز رو دستش

لینک به دیدگاه

اگر بخواد  2 سال یک بار کارتش رو عوض کنه  که بازی ها رو به روز اجرا کنه ... احتیاجی به تعویض پردازنده نیست ؟  یه پردازنده معرفی کنید تا یک و نیم میلیون که تا چند سال دیگه احتیاج به تعویضش نباشه و دیگه همون گرافیک رو عوض کنه..ممنون

لینک به دیدگاه

اگر بخواد  2 سال یک بار کارتش رو عوض کنه  که بازی ها رو به روز اجرا کنه ... احتیاجی به تعویض پردازنده نیست ؟  یه پردازنده معرفی کنید تا یک و نیم میلیون که تا چند سال دیگه احتیاج به تعویضش نباشه و دیگه همون گرافیک رو عوض کنه..ممنون

پردازنده رو بله میشه عوض نکرد قضیش فرق داره

پیشنهاد من این باندل اه

http://lioncomputer.ir/product/5797/BX80662I76700K+-+%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%84+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%DB%8C+%D9%84%DB%8C%DA%A9+6700+%DA%A9%D8%A7/

http://lioncomputer.ir/product/5887/ASUS+ROG+Maximus+VIII+Hero+LGA1151+Z170+Mainboard/

لینک به دیدگاه

من فکر کردم که پاور قبلا خریداری شده پیشنهاد من :

CPU COLLER = DeepCool Gamer Storm CAPTAIN 120 AiO Liquid CPU Cooler

CPU = Intel core i7 6700K

MB =ASUS ROG Maximus VIII Hero LGA1151 Z170 Mainboard

VGA = GIGABYTE GTX 980 Ti G1 Gaming 6GB DDR5

اگر بودجه رو یکم افزایش بدین گرافیک رو میتونین 2 تا ZOTAC 980TI ببندین البته مانیتور شما ویژگی Free Synce داره که برای کارت های AMD هست و همرده ی 980TI از AMD کارت Fury X هست که پر مصرف تر و مقداری ضعیف تر است و به صرفه نیست منتظر بمونین دوستان دیگم در این مورد نظر بدن

سیستمی که این دوستمون پیشنهاد دادن عالی هست فقط به نظرم دو تا 390 بردارید و کراس کنید .از لحاظ قیمت با 980ti دقیقا یک قیمت در میاد ولی از لحاظ حجم مموری و قدرت خیلی بهتر میشه و تو dx 12 اکه حجم مموری ها جمع بشه و تو بنچهای که amd قدرتشو تو dx12 نشون داده تا 4 الی 5 سال خیالتون از بابت ارتقاع راحت هست فقط پاور رو بالای 1000 باید بردارید.
لینک به دیدگاه

I7 6700k

بهترین و قویترین و جدیدترین سی پی یو حال حاظر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...