رفتن به مطلب

بازار یابی شبکه ای قانونی ؟ حلال؟

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

خسته نباشید

دوستان امرزو با یکی از اقوام رفته بودم شرکت پنبه ریز که فروشنده مواد بهداشتی و شوینده هست ، کارش بازاریابی هست و توش قسمتی هم شبکه ای داره که اگر کسی رو معرفی کنی که مثل خودت شروع کنه به فروش ما 5% جدا از سود خود طرف به شما پول میدم و...

میگفت مثل کویست و شرکت های هرمی نیست که دزدی باشه و در وزارت اطلاعات و وزارت صنعت ، معدن ، تجارت ثبت شده و کارشون کاملا قانونی هست.

من تنها جایی که دیدم این شرکت ثبت شده این جا هست

http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx#1

این سایت برای  وزارت صنعت ، معدن ، تجارت هست یا یه سایت من درآوردی هست ؟

یه وبلاگی دیدم که از رهبری فتوا گذاشته بود که ""به طور کل بازار یابی شبکه ای پولش حرام هست"

البته مرجع بنده مکارم شیرازی سوال ارسال کردم ولی جوابش بعد از تعطیلات میاد.

این هم خاطر نشان کنم که بنده خودم از یکی از محصولاتشون دارم استفاده میکنم و واقعا کیفیت خوبی داره ولی باز این قسمت شبکه ای کمی شک برانگیز هست.

دوستان نظر شما چی هست؟

لینک به دیدگاه

چقدر جالب، امروز یه مشتری داشتم که اونم در مورد همین مسئله صحبت می کرد، صحبتش رو اینجوری شروع کرد: یه فرم به شما میدیم که چکاپ تلنفی پوست و مو میشید  :laughing: باورتون میشه؟، چکاپ تلفنی

طرف که متوجه شد من الان میترکم بلافاصله گفت اگه دکتر تشخیص داد ( منظورش همون چکاپ تلفنی بود ) بصورت رایگان میتونید چکاپ حضوری بشید.

.

.

.

اینا رو گفت من دیگه توجهی بهش نکردم نمیدونم چطور رسید به صحبتهایی که شما می کنید، گفت شما میشی بازاریاب و ...

به این مسائل نمیشه اعتماد کرد، ارزش وقت صرف کردن رو هم نداره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز...

والله من خودم از یه فروشنده ی لوازم آرایشی و بهداشتی که پرسیدم میگفت : بله این شرکت ثبت شده در وزارت صنعت معدن هست ولی فعالیتش قانونی نیست!!! (خودمم نفهمیدم چرا؟!!!)

درضمن اگه بخوایم حلال و حروم بودنش رو درنظر بگیریم من فکر میکنم آدم میتونه به عقلش رجوع کنه. اسلام میگه هر گونه پولی که بدون فعالیت "سازنده و مفید" بدست بیاد حرومه (البته این چیزیه که عقل ناقص بنده میگه و شاید این تعریف من صددرصد درست نباشه و کار درست رو شما کردید که از مرجع تقلیدتون پرسیدید) و بشخصه فکر نمیکنم تو این کار همچین فعالیت سازنده ای وجود داشته باشه!

البته اینم بگم که اونی که میخواست ما رو عضو این تشکیلات کنه جلوی خودم اسم شرکت رو به یه شماره ای sms کرد که از آخر معلوم شد این شرکت ثبت شده هست. شماره شو یادم نیست اما مال وزارت صنعت معدن بود.

والله اعلم. @};-

ویرایش شده توسط Nuncio
لینک به دیدگاه

بهتر است کار دیگری رو انتخاب کنید همون طوری که گفتید رهبر بازاریابی رو حرام کرده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این کار کاملا قانونیه وحلال میباشد واز سال 1390از طرف وزارت صنعت ومعدن وتجارت مجوز گرفت که در ابتدای امر سه شر کت تونست مجوز بگیر از میان 120 شرکت والاهم تعدادشون بیشتر از 15 تا است که قوی ترینشون هم شرکت بازاریابان ایرانیان زمین است که به اختصار به اون Biz هم میگن

من خودم توی این شر کت کار میکنم سودی رو که گفت واقعا میدن وهر ماه با خرید مین تین به حسابتون واریز میشه محصولاتشون هم ازتمام این شرکت ها بیشتر وبا کیفت تره

از دوستان هرکس علاقه مند بود توی این شرکتها کار کنه بنده درخدمتم که البته پیشنهاد میشه شرکت بیز رو انتخاب کنین

اینم بگم اگه وارد این کار شدین سعی کنین تا اخرش برین چون ممکنه خیلی زو دل زده بشین واین کارو رها کنین ولی اگه بتونین تا اخرش برین اینده ی خوبی در انتظار شماست

ودر پایان شعار شرکت بیز(خدا هست من هستم پس همه چیز هست)

Bizmlm.ir

ویرایش شده توسط sadegh75
لینک به دیدگاه

سلام

خسته نباشید

دوستان امرزو با یکی از اقوام رفته بودم شرکت پنبه ریز که فروشنده مواد بهداشتی و شوینده هست ، کارش بازاریابی هست و توش قسمتی هم شبکه ای داره که اگر کسی رو معرفی کنی که مثل خودت شروع کنه به فروش ما 5% جدا از سود خود طرف به شما پول میدم و...

میگفت مثل کویست و شرکت های هرمی نیست که دزدی باشه و در وزارت اطلاعات و وزارت صنعت ، معدن ، تجارت ثبت شده و کارشون کاملا قانونی هست.

من تنها جایی که دیدم این شرکت ثبت شده این جا هست

http://www.networkmarketing.mimt.gov.ir/Forms/ActiveCorporateLists.aspx#1

این سایت برای  وزارت صنعت ، معدن ، تجارت هست یا یه سایت من درآوردی هست ؟

یه وبلاگی دیدم که از رهبری فتوا گذاشته بود که ""به طور کل بازار یابی شبکه ای پولش حرام هست"

البته مرجع بنده مکارم شیرازی سوال ارسال کردم ولی جوابش بعد از تعطیلات میاد.

این هم خاطر نشان کنم که بنده خودم از یکی از محصولاتشون دارم استفاده میکنم و واقعا کیفیت خوبی داره ولی باز این قسمت شبکه ای کمی شک برانگیز هست.

دوستان نظر شما چی هست؟

بنده خدا سوال کرده منفی چرا ؟؟؟؟

+1

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این کار کاملا قانونیه وحلال میباشد واز سال 1390از طرف وزارت صنعت ومعدن وتجارت مجوز گرفت که در ابتدای امر سه شر کت تونست مجوز بگیر از میان 120 شرکت والاهم تعدادشون بیشتر از 15 تا است که قوی ترینشون هم شرکت بازاریابان ایرانیان زمین است که به اختصار به اون Biz هم میگن

من خودم توی این شر کت کار میکنم سودی رو که گفت واقعا میدن وهر ماه با خرید مین تین به حسابتون واریز میشه محصولاتشون هم ازتمام این شرکت ها بیشتر وبا کیفت تره

از دوستان هرکس علاقه مند بود توی این شرکتها کار کنه بنده درخدمتم که البته پیشنهاد میشه شرکت بیز رو انتخاب کنین

اینم بگم اگه وارد این کار شدین سعی کنین تا اخرش برین چون ممکنه خیلی زو دل زده بشین واین کارو رها کنین ولی اگه بتونین تا اخرش برین اینده ی خوبی در انتظار شماست

ودر پایان شعار شرکت بیز(خدا هست من هستم پس همه چیز هست)

Bizmlm.ir

مگه چیز بدی گفتم که منفی میدین؟!!

ای خدا...

لینک به دیدگاه

سلام 

ارزش صرف وقت و هزینه رو نداره. Shift + Delete کنید :) البته این نظر بنده ست  @};- 

لینک به دیدگاه

البته  من در مورد این که پولی که با زحمت خود آدم به دست نمیاد حلال نیست گفتم و توضیحشون این گونه بود: این پول از سود زیر گروه شما کم نمیشه شما وقتی وارد شرکت میشه اولش به مدت دو هفته آموزش های رایگان به شما داده میشه وقتی شما برای خودتون زیر گروه جور میکنید وظیفه شما هست که آموزش های زیرگروه خودتون رو به گردن بگیرید و در کل کمکش کنید برای همین شرکت بعد از این که زیرگروه شروع به فروش محصولات کرد ، شرکت از حاشیه سود خودش  5% میزنه و به شما میده و این پول اصلا از سود زیر گروه شما کم نمیشه.

البته برای حرف آخر رو حرف مرجع تقلیدم میزینه البته خودشون از مرجع تقلید همدانی فتوا داشتن که کارشون کاملا حلال هست.

لینک به دیدگاه

این کار کاملا قانونی هست و خودم هم داخلش هستم.

فقط شما تا کلاس ها رو نرفتید در موردش قضاوت نکنید چون چیزی در موردش نمیدونید .

پنبه ریز زیر مجموعه بزرگترین هلدینگ ایران هست .

لینک به دیدگاه

دوستان بنده داخل این شغل فعالیت میکنم 

حدود 8 ماهه فعالم

هیچ مسله ای از نظر قانونی و شرعی بودن نداره و تمام ارگان ها و مراجع قانونی تایید کردن

خواهشن با اطلاعات حرف بزنید

لینک به دیدگاه

این که میگن این کار حرامه از بیخ  غلطه..وقتی یک مساله ای تو مجلس تصویب میشه یعنی شورای نگهبان هم تاییدش کرده.در ضمن اگه غیر قانونی بود هیچ وقت در شبکه ملی در موردش صحبت نمیکردن.

یه سر به سایت ایران هشدار بزن که مال پلیس فتا هست.اونجا اون شرکت هایی که مجوز فعالیت دارن رو میاره.

ویرایش شده توسط farid23
لینک به دیدگاه

دوستان بنده داخل این شغل فعالیت میکنم 

حدود 8 ماهه فعالم

هیچ مسله ای از نظر قانونی و شرعی بودن نداره و تمام ارگان ها و مراجع قانونی تایید کردن

خواهشن با اطلاعات حرف بزنید

این چهارمین فتوایی است که در آن مقام معظم رهبری بازاریابی شبکه ای را حرام میدانند.

جهت مشاهده سایر فتاوای ایشان اینجا، اینجا و اینجا کلیک کنید.

جهت مشاهده این استفاتاء میتوانید کد پیگیری 7157a5ede4c82ffa31af3616026e52c5 را در بخش پیگیری پاسخ پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری وارد نمائید.

متن سوال و جواب این استفتاء بدین شرح است:

سوال:

باسلام. آیا درآمد به دست آمده از طریق شرکت های بازاریابی شبکه ای و چند سطحی مانند شرکت پنبه ریز حلال است یا خیر؟

پاسخ:

درفرض سؤال درآمد بدست آمده حلال نیست و اکل مال به باطل است.

برگرفته شده از on-networkers.blog.ir

البته توی چند جای دیگه فتوا ها رهبری گفته اگر مورد تایید شورای نگهبان و مجلس هست مشکلی نداره و در غیر این صورت مشکل داره.

شما مدک داری که از طرف مجلس و شورای نگهبان تایید شده؟  من گشتم و تایید وزارت صنعت و معدن و تجارت رو پیدا کردم.

لینک به دیدگاه

چند روز پیش در اخبار رییس جمهور از بازاریابی شبکه ای صحبت میکرد  صحبت های خوبی بود .

ببینید همون گلد کوییست هم اگر درست وارد ایران میشد درست بود ولی ایرانیا پیچوندنش و به گند کشیدنش .

ولی در مورد بازاریابی شبکه ای  کلا قضیه چیز دیگه هست  و فقط فروش محصول هست به واسطه برداشتن واسطه ها .

و سود خوبی هم داره البته سود بیشترش در عضو گیری هست که  درصد ها به صورت  5   4   4   3  3  2.5   1  درصد هست .

در کل شغل اینده داری هست و همه ی شرکت ها دارند نوع فروش رو تغییر میدن .

لینک به دیدگاه

متاسفانه در اکثریت قریب به اتفاق اینطور مارکتینگ ها قانونهای ناگفته خیلی زیادی هست که در ابتدای ورود به شخص گفته نمیشه

اولش فقط با وعده های شیرین شخص ترغیب به ورود میشه

اما پس از مدتی تازه متوجه مسایل دیگه ای میشه که کسی بهش نگفته بوده تا پیش از این

در کل هزار توی بی سرانجامیه

بنده خودم ۲ سال کار مارکتینگ کویست رو انجام دادم و وقت و انرژیم رو صرف پیشرفت داخلش کردم ولی در نهایت سرابه

Sent from my C6602 using Tapatalk

ویرایش شده توسط Operator
لینک به دیدگاه

هر کسی تو این کار موفق نشه تقصیر از کار نیست تقصیر از خودشه که کم کاری کرده.این شغل مثل بسیاری از شغلها زحمت میخواد.مفتی که این همه پول رو نمیدن بهت.

شما مدک داری که از طرف مجلس و شورای نگهبان تایید شده؟  من گشتم و تایید وزارت صنعت و معدن و تجارت رو پیدا کردم.

وقتی که این کار از مجلس مجوز فعالیت دریافت کرده به نظرت شبهه ای باقی میمونه؟

من یه فایل دارم که مال برنامه شوق هست که از شبکه تهران پخش شده.

تو اون میگه که کمیته از نمایندگان وزارت اطلاعات،وزارت صنعت و معدن،نیروی انتظامی و دادستانی کل کشور به عنوان

کمیته نظارت بر فعالیتهای بازاریابی شبکه ای تشکیل و دبیرخانه آن در مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت و معدن وتجارت واقع شده است.

توی شبکه یک(که شبکه ملی هست)در برنامه های پایش و حرف حساب هم در مورد قانونی بودنش صحبت شده که مسولین مربوطه گفتن که مجوز این کار رو دادیم/.

حالا به نظرت باز هم حلاله یا حرام؟

ویرایش شده توسط farid23
لینک به دیدگاه

هر کسی تو این کار موفق نشه تقصیر از کار نیست تقصیر از خودشه که کم کاری کرده.این شغل مثل بسیاری از شغلها زحمت میخواد.مفتی که این همه پول رو نمیدن بهت.

وقتی که این کار از مجلس مجوز فعالیت دریافت کرده به نظرت شبهه ای باقی میمونه؟

من یه فایل دارم که مال برنامه شوق هست که از شبکه تهران پخش شده.

تو اون میگه که کمیته از نمایندگان وزارت اطلاعات،وزارت صنعت و معدن،نیروی انتظامی و دادستانی کل کشور به عنوان

کمیته نظارت بر فعالیتهای بازاریابی شبکه ای تشکیل و دبیرخانه آن در مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت و معدن وتجارت واقع شده است.

توی شبکه یک(که شبکه ملی هست)در برنامه های پایش و حرف حساب هم در مورد قانونی بودنش صحبت شده که مسولین مربوطه گفتن که مجوز این کار رو دادیم/.

حالا به نظرت باز هم حلاله یا حرام؟

دوست عزیز به حرف که همه چیز شدنیه

من نبال مدرک (عکسش) که مورد تایید مجلس و شورای نگهبانه  هستم  مثل همون عکس مدرکی که از پنبه ریز از وزارت صنعت و معدن گرفته و توی سایتش زده.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به حرف که همه چیز شدنیه

من نبال مدرک (عکسش) که مورد تایید مجلس و شورای نگهبانه  هستم  مثل همون عکس مدرکی که از پنبه ریز از وزارت صنعت و معدن گرفته و توی سایتش زده

به نظر من که این دلایل کافیه.حالا اگه قانع نشدید که هیچ.من مدرکی که شما میخواستید(عکس)رو پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

اين شركتا همون كار شركتاى هرميرو ميكنن به شكل ديگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بازاربابی شبکه ای واسه 5% افراد بطور موقت زیر 5 سال، درآمد ایجاد میکنه. وکلا چیزی نیست که بشه روش به عنوان کار حساب کرد. 95% بقیه افرادی که عضو میشن قربانی هستن.

اینایی هم که میکن ما جنس میفروشیم اینا... ببخشید حرف زیادیی میزنن... جنس ناشناس و بنجل رو به قیمت چند برابر ارزش واقعی میدن. اگه راست میگن بیان جنس های پرفروش بازار رو با این روش با قیمت پایینتر از قیمت بازار به دست مشتری برسونن...میتونن؟...

بعدشم شما اگه برید تو جلسات پرزنت این گروه ها، در حد 3 دقیقه در مورد جنس های خودشون صحبت میکنن و 2 ساعت صرف اقوای ذهن افراد میکنن، اگه فلان تا عضو بیاری فلان قدر نجومی در ماه گیرت میاد. در واقع همون سیستم کوئیست هست + جنس نمادین(شامپو..عطر و.. امثالهم)

بحث سود و حلال بودنش هم هر آدم با وجدانی میگه که حلال نیست.. چون قربانیان زیادی هستن که پولشونو از دست میدن و ضرر میکنن...

طرفش نرید خیلی بهتره..

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

من خودم حدود 6 ماه تو شرکت پ....... بودم

تمامی کلاس ها رو هم رفتم و کاملا با چم و خم کار آشنا هستم .

ولی به هیچ وجه از کارش خوشم نیومد .برای سطح اول و دوم زحمت میکشی سطح سه تا هفت رو سطح های دیگت جمع میکنن

عملا برای 5 سطح پایین هیچ کاری نمیکنی و پولش به حسابت ریخته میشه. 

به نظرم تن سالم دارین برین دنبال تخصص 

خودم بعد اینکه از کار بیرون اومدم خیلی اذیت شدم.چون خیلی  با اعصاب و روان آدم بازی میکنن .

ولی الان دارم نرم افزارهای طراحی یاد میگیرم 3d max - maya  و...

و خیلی خوشحالم که دارم روی پای خودم می ایستم و یه عده رو برای رسیدن به پول اهرم نمیکنم .

ماهی دو تا سه میلیون درامد داشته باشید خیلی دلچسب تر از پول های هنگفتیه که از این راه بدست میارید .

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

سلام

من خودم حدود 6 ماه تو شرکت پ....... بودم

تمامی کلاس ها رو هم رفتم و کاملا با چم و خم کار آشنا هستم .

ولی به هیچ وجه از کارش خوشم نیومد .برای سطح اول و دوم زحمت میکشی سطح سه تا هفت رو سطح های دیگت جمع میکنن

عملا برای 5 سطح پایین هیچ کاری نمیکنی و پولش به حسابت ریخته میشه. 

به نظرم تن سالم دارین برین دنبال تخصص 

خودم بعد اینکه از کار بیرون اومدم خیلی اذیت شدم.چون خیلی  با اعصاب و روان آدم بازی میکنن .

ولی الان دارم نرم افزارهای طراحی یاد میگیرم 3d max - maya  و...

و خیلی خوشحالم که دارم روی پای خودم می ایستم و یه عده رو برای رسیدن به پول اهرم نمیکنم .

ماهی دو تا سه میلیون درامد داشته باشید خیلی دلچسب تر از پول های هنگفتیه که از این راه بدست میارید .

موفق باشید 

واقعا نمیفهمم وقتی جنسی با کیفیت تر میتونید بفروشید .

و پورسانتش هم بگیرید   چرا این حرف ها رو میزنید .

پنبه ریز کلا یه چیز دیگست .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

واقعا نمیفهمم وقتی جنسی با کیفیت تر میتونید بفروشید .

و پورسانتش هم بگیرید   چرا این حرف ها رو میزنید .

پنبه ریز کلا یه چیز دیگست .

بحث سر قسمت خرید و فروش نیست(خرید و فروش که مشخصه حلاله)  بحث سر پولی که از شبکه ای بودن به دست میاد و طرح درآمدزایی دوم.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

بحث سر قسمت خرید و فروش نیست(خرید و فروش که مشخصه حلاله)  بحث سر پولی که از شبکه ای بودن به دست میاد و طرح درآمدزایی دوم.

اگر اینطوری فکر کنید  وارد کننده های جنس به ایران همه حرام خوار هستند .  نه ؟

لینک به دیدگاه

اگر اینطوری فکر کنید  وارد کننده های جنس به ایران همه حرام خوار هستند .  نه ؟

سودی که شرکت پنبه ریز از طریق شبکه قولش رو میده چه ربطی داشت به وارد کننده؟

در مورد وارد کننده ها بله اکثرا حرام خور هستن وقتی با دلار دولتی میرن جنس رو از تولید کننده میخرن با قیمت کم تر از قیمت جهانی  وارد میکنن و به قیمت دلار 4 تا 5 تومن با ما حساب میکنن و برای گارانتی خوب پاسخ گو نیستن..........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...