رفتن به مطلب

مشاوره برای cpu و main گیمینگ باشه بهتره

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز با توجه به اینکه مصرف gtx 970 حدود 145 وات هست و سی پی یو های سری i5 هم مصرفی کمتر از 100 وات دارن پس پاور 535 وات گرین حتما جواب میده.

پس نیازی به عوض کردنش نیست

فقط خواستم یک مورد رو یاد آوری کنم:

TDP یا thermal design power میزان مصرف پردازنده نیست!

برای مثال TDP پردازنده من فکر کنم 50 و خورده ای هست! ولی فقط 10~15 وات مصرف میکنه...

این یه جورایی نشانگر این هست که این مدل پردانده میتونه تا دمایی معادل مثلا 60 وات رو کنترل کنه!

یه مثال دیگه اینکه i5-4460 تو سایت اینتل اگه درست یادم باشه TDP رو 84 وات زده! ولی یک بار تست کردیم، در فول لود با شرایط نرمال بدون دستکاری ولتاژ و فرکانس و ... حدود 40~50 مصرف میکنه!

لینک به دیدگاه

فقط خواستم یک مورد رو یاد آوری کنم:

TDP یا thermal design power میزان مصرف پردازنده نیست!

برای مثال TDP پردازنده من فکر کنم 50 و خورده ای هست! ولی فقط 10~15 وات مصرف میکنه...

این یه جورایی نشانگر این هست که این مدل پردانده میتونه تا دمایی معادل مثلا 60 وات رو کنترل کنه!

یه مثال دیگه اینکه i5-4460 تو سایت اینتل اگه درست یادم باشه TDP رو 84 وات زده! ولی یک بار تست کردیم، در فول لود با شرایط نرمال بدون دستکاری ولتاژ و فرکانس و ... حدود 40~50 مصرف میکنه!

بله.من تحقیق کردم و حرف شما کاملا درسته.

اما سوالی که پیش میاد اینه که از کجا توان مصرفی گرافیک رو میشه فهمید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من میخام سیستممو ی ارتقا بدم سیستم فعلی من

motherboard=asus p8z77 v pro

ram=corsair vengeance pro 16gb(288gb) 2400

cpu=intel core i5 3570k

vga=asus gtx550 ti top

power=green gp785b

بنظرتون ارش داره ی سی پی یو amd a10 7870k و ی مادربورد متناسب با اسن شس پی یو بگیرم ؟؟؟یا

سی پی یو نسل 6 اینتل core i5 6500 یا 6400 و ی مادربورد متناسب با اون بگیرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

cpu=intel core i5 3570k

vga=asus gtx550 ti top

power=green gp785b

بنظرتون ارش داره ی سی پی یو amd a10 7870k و ی مادربورد متناسب با اسن شس پی یو بگیرم ؟؟؟یا

برای چه کاری؟

برای گیم، بهتره گرافیک رو تعویض کنید!

*بودجه رو هم بفرماید...

لینک به دیدگاه

برای چه کاری؟

برای گیم، بهتره گرافیک رو تعویض کنید!

*بودجه رو هم بفرماید...

بله برای گیم کارت گرافیکو میخام powercolor r9 390 pcs+ یا msi r9 390 gaming بگیرم 

برای مادربورد و سی پی یو هم مادربورد سی پی یو بفروشم و حدود 300 اینا بزار روش و بروزش کنم..آیا ارزش داره سی پی یو و مادربورد عوش کنم؟؟؟

لینک به دیدگاه

بله برای گیم کارت گرافیکو میخام powercolor r9 390 pcs+ یا msi r9 390 gaming بگیرم 

برای مادربورد و سی پی یو هم مادربورد سی پی یو بفروشم و حدود 300 اینا بزار روش و بروزش کنم..آیا ارزش داره سی پی یو و مادربورد عوش کنم؟؟؟

اقای عاشوری تو فروم همسایه برای GTX970 و r9 390x قیمت های استثنایی داره
من خودم خرید داشتم و نصف قطعات تو امضا رو از خودش گرفتم :)

R9 390x  - GTX970

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

بنظر من فقط گرافیک رو تعویض کنید!

همین پردازنده کاملا کافی هست!!!

لینک به دیدگاه

بله به نظر من هم 3570K برای گیم کاملا کافی هست فقط لازمه حدود 30 درصد اور بشه  تا ازتمام قدرت کارتی مثل 970 استفاده بشه ، اگه بتونید  3570K رو حدود 30 درصد اور کنید کاراییش مخصوصا در گیم حتی از 4690k در حالت استوک هم بیشتر میشه و با توجه به اینکه 16 گیگ رم هم دارید هیچ گلوگاهی برای کارت گرافیک به وجود نمیاد . پیشنهاد میشه اگه بودجه ای حدود 300 دارید یک حافظه ssd به سیستمتون اضافه کنید خیلی سرعت اجرای برنامه ها میره بالا . بازی های ایراد دار مثل بتمن رو هم اگه تو ssd بریزید خیلی اجرای بهتری خواهد داشت .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

cpu=intel core i5 3570k

vga=asus gtx550 ti top

power=green gp785b

اگه قصد گیمینگ باشه i5 3570K کاملا کافیه اگر یکم اور ام بکنین که دیگه چه بهتر و فقط گرافیک رو ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

بله به نظر من هم 2570K برای گیم کاملا کافی هست فقط لازمه حدود 30 درصد اور بشه  تا ازتمام قدرت کارتی مثل 970 استفاده بشه ، اگه بتونید  3570K رو حدود 30 درصد اور کنید کاراییش مخصوصا در گیم حتی از 4690k در حالت استوک هم بیشتر میشه و با توجه به اینکه 16 گیگ رم هم دارید هیچ گلوگاهی برای کارت گرافیک به وجود نمیاد . پیشنهاد میشه اگه بودجه ای حدود 300 دارید یک حافظه ssd به سیستمتون اضافه کنید خیلی سرعت اجرای برنامه ها میره بالا . بازی های ایراد دار مثل بتمن رو هم اگه تو ssd بریزید خیلی اجرای بهتری خواهد داشت .

البته بنظر من اورکلاک نکنن هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد!

3570K فقط 4% در تست passmark از 6600 ضعیفتر بوده.

لینک به دیدگاه

درود .. دوست عزیز منم چند وقت پیش میخواستم قطعات رو ارتقا بدم که با راهنمایی های دوستان این قطعات رو گرفتم :

CPU : I5 4460   MAIN : ASUS H81-PLUS VGAl ZOTAC 960 RAM;4 PSU:650 GREEN GOLD UK

و باید بگم که بیشتر گیم بازی میکنم و تا حدودی هم از نرم افزار های کاربردی مثل افترافکت.....

تا الان که سنگین ترین بازی هارو هم روی بالاترین کیفیت بالای 40 فریم میگیرم از جمله ویچر 3 ... متال گیر 60 فریم و BF4 90FRIM ... فک کنم با 1 ت بتونی این سی پی یو و گرافیکو بگیری...

لینک به دیدگاه

درود .. دوست عزیز منم چند وقت پیش میخواستم قطعات رو ارتقا بدم که با راهنمایی های دوستان این قطعات رو گرفتم :

CPU : I5 4460   MAIN : ASUS H81-PLUS VGAl ZOTAC 960 RAM;4 PSU:650 GREEN GOLD UK

و باید بگم که بیشتر گیم بازی میکنم و تا حدودی هم از نرم افزار های کاربردی مثل افترافکت.....

تا الان که سنگین ترین بازی هارو هم روی بالاترین کیفیت بالای 40 فریم میگیرم از جمله ویچر 3 ... متال گیر 60 فریم و BF4 90FRIM ... فک کنم با 1 ت بتونی این سی پی یو و گرافیکو بگیری...

سیستم شما یه رم 4 گیگ دیگه نیاز اورژانسی داره .

لینک به دیدگاه

البته بنظر من اورکلاک نکنن هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد!

3570K فقط 4% در تست passmark از 6600 ضعیفتر بوده.

بله قطعا ، فقط خواستم بگم در صورت اور کردن میتونن فریم بازی رو افزایش بدن در حدی که تقریباکارایی مثل  4790k در اجرای بازی ها داشته باشه . البته به غیر از بعضی بازی ها که هرچی هسته پردازنده هست رو میخورن که البته باز تفاوت جزئیست .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

اقای عاشوری تو فروم همسایه برای GTX970 و r9 390x قیمت های استثنایی داره

من خودم خرید داشتم و نصف قطعات تو امضا رو از خودش گرفتم :)

R9 390x  - GTX970

آدرس فروم همسایه لطف میکنید بگید

لینک به دیدگاه

cpu=intel core i5 3570k

vga=asus gtx550 ti top

power=green gp785b

بدون شک فقط باید کارت گرافیک رو ارتقا بدین.

بین gtx 970 و R9 390 یکی رو انتخاب کنید.

چون 390 حافظه بیشتری داره انتخاب بهتری میتونه باشه....

لینک به دیدگاه

گذاشتم که R9 390x - GTX970

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

بسیار عالی. براتون بنچمارک میگیرم و بهتون میگم.

دوست عزیز میشه بپرسم از چه وب سایتی میشه کانفیگ قطعات و بصورت ااسمبل فرضی انلاین بنچ گرفت یا استرس تست گرفت اگر پاسخ مقدور از طریق پ خ راهنمایی بفرمایید

ویرایش شده توسط ArsaShop
لینک به دیدگاه

بسیار عالی. براتون بنچمارک میگیرم و بهتون میگم. 

درود بر شما دوست عزیز،

همانطور که فکر می کردم cpu شما گلوگاه خواهد شد. با فرض رزولوشین 1080 و 8 گیگ رم و خرید کارت گرافیکی 970 به زودی با cpu  دچار مشکل خواهید شد.....

لینک به دیدگاه

دوستان منظور از اینکه cpu گلوگاه میشه چیه؟

یعنی اینکه CPU نمیتونه پابپای GPU بیاد و باعث کاهش کارایی GPU میشه!

ولی:

مطمعنا مشکل بزرگی نخواهید داشت!

با رزلوشن 1080P با گرافیک ضعیفتر 960 و پردازنده ضعیفتر G1820 نتیجه مطلوبی گرفتم!

پس با ترکیب گرافیک و پردازنده قویتر، نتیجه خیلی بهتر از نتیجه من خواهد بود.

شما در مرحله اول فقط GTX970 رو تهیه کنید!

من 99.9% مطمعن هستم نیازی به تعویض پردازنده احساس نخواهید کرد...

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز،

همانطور که فکر می کردم cpu شما گلوگاه خواهد شد. با فرض رزولوشین 1080 و 8 گیگ رم و خرید کارت گرافیکی 970 به زودی با cpu دچار مشکل خواهید شد.....

ممنون از راهنمایی!
لینک به دیدگاه

ولی:

با رزلوشن 1080P با گرافیک ضعیفتر 960 و پردازنده ضعیفتر G1820 نتیجه مطلوبی گرفتم!

اگه منظورت با منه، بر طبق نظر شما و بعضی از دوستان همین موضوع را تست خواهم کرد.
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی!

خواهش می کنم. 

در خدمتتون هستم... البته دوستان به طور جامع برای شما توضیح دادند.، :)

لینک به دیدگاه

ولی:

درود بر شما....

بسیار جامع و کامل توضیح دادید و من هم با شما موافقم.... البته طبق بنچمارکی که من گرفتم و عکسشو بالا گذاشتم همین الان هم در ultra setting برای call of duty advanced warfare فریم ریت متوسط خواهند گرفت....

سال دیگه مطمئنا گلوگاه خواهد بود سی پی یو ولی فعلا اوکی هستش

به قول شما بهتره مرحله به مرحله آپ گرید کنند.

لینک به دیدگاه

درود بر شما....

بسیار جامع و کامل توضیح دادید و من هم با شما موافقم.... البته طبق بنچمارکی که من گرفتم و عکسشو بالا گذاشتم همین الان هم در ultra setting برای call of duty advanced warfare فریم ریت متوسط خواهند گرفت....

سال دیگه مطمئنا گلوگاه خواهد بود سی پی یو ولی فعلا اوکی هستش

به قول شما بهتره مرحله به مرحله آپ گرید کنند.

advanced warfare رو با GTX960 و G1820 و 8گیگ رم ، با تنظیمات اولترا فریم ریت بالای 35~40 بود!(تا 55~60 هم میرسید)

بر این اساس فکر کنم 970 با i3-2120 نتیجه ای بهتر از این به ایشون بده که در زمان حال کاملا کافی هست.

و همانطور که گفتید، اگه سال آینده مشکل ساز هم بشه، خیلی راحتتر میشه یه پردازنده قویتر تهیه کرد! چون سال بعد بازار پر میشه از اسکای لیکهای دست دوم و با بودجه کمتر میشه مورد بهتری تهیه کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...