رفتن به مطلب

کجای کار این سیستم میلنگه؟مشاوره برای ارتقا در آینده

Recommended Posts

سلام

بنده کارم فقط گیم بازی کردنه و تمام عمرم رو فقط با کنسول بازی میکردم و اطلاعات زیادی در باره ی قطعات کامپیوتری نداشتم و خودم با تحقیقات خودم سیستم زیر رو پارسال خریدم اما بعضی قطعات ضعیف و بعضی قویتر به نظر میان و همخوانی ندارند

به عنوان مثال فکر میکنم CPUکه انتخاب کردم نیازی به خریدش نبود و پایینتر از اون جواب میداد

اما نظر استاید اهل فن رو می خواستم؟

الان برای ارتقا باید چه قطعی رو تعویض کنم؟
Graphic: Asus Strix GTX 970 4GB GDDR 5
Ram:16GB HyperX 8x2 1866MHz
CPU: Core i 7 4790K 4GHz
MotherBoard:MSI Z97 Gaming 5

SSD:256-2TB HDD

Power:700 W Green

Case:Magnum 2

Monitor VX239H FullHD

فقط Sliاصلا نمیتونم بکنم کیس جا نداره!ضمن اینکه می خواستم بدونم خودم میتونم همین قطعات رو بر روی یه کیس دیگه پیاده کنم بدون اینکه به کسی نیاز داشته باشم؟تجربه ی باز و بسته کردن فن CPUو کارت گرافیک و DVDرایتر رو داشتم :D کیس مورد نیاز؟

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

شما الان به چه علت می خوایید که این سیستم رو ارتقاع بدید؟شما با اون مقدار رم و CPU و گرافیک باید راحت بتونید روی 1080p بازی کنید که مانیتور شما هم 1080p هستش.هیچ کدوم از این قطعات ضعیف نیستن!شما تنها چیزی که احتیاج دارید یه CPU کولر بهتر هستش و شاید اینکه کیستون رو عوض کنید.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

به نظر من که سیستم خوبی دارید. یه SSD  برای بالا برد سرعت سیستم و لود بازی ها و ایر کولر کم داری و اینکه یه کیس بهتر بگیری بهتره

حیفه این قطعات نیس تو گرین مگنوم باشه : دی

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

شما الان به چه علت می خوایید که این سیستم رو ارتقاع بدید؟شما با اون مقدار رم و CPU و گرافیک باید راحت بتونید روی 1080p بازی کنید که مانیتور شما هم 1080p هستش.هیچ کدوم از این قطعات ضعیف نیستن!شما تنها چیزی که احتیاج دارید یه CPU کولر بهتر هستش و شاید اینکه کیستون رو عوض کنید.

CPUکولر دقیقا ندارم!من اورکلاک نمیکنم حالا وقعا نیازه این فن خودش چه ایرادی داره؟البته دو تا فن استاک داره خود کیس

به نظر من که سیستم خوبی دارید.   یه SSD و ایر کولر کم داری و اینکه یه کیس بهتر بگیری بهتره

حیفه این قطعات نیس تو گرین مگنوم باشه : دی

SSD 256دارم یادم رفت بنویسم! :)

لینک به دیدگاه

قطعات خوبن و مشکلاتی ندارن برای ارتقا میتونین یک 980TI ببندین اگر بخواید بیشتر هزینه کنید 2x980ti ببندین باید پاور رو هم ارتقا بدین 850 وات با استاندارد 80PLUS یا بالاتر 1050 کیس هم میتونین green x8 یا corsair 760t انتخاب کنین البته نظر بنده اینه که فعلا با همین سیستم سر کنید و با اومدن سری جدید کارت ها از اونا انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

سلام

بنده کارم فقط گیم بازی کردنه و تمام عمرم رو فقط با کنسول بازی میکردم و اطلاعات زیادی در باره ی قطعات کامپیوتری نداشتم و خودم با تحقیقات خودم سیستم زیر رو پارسال خریدم اما بعضی قطعات ضعیف و بعضی قویتر به نظر میان و همخوانی ندارند

به عنوان مثال فکر میکنم CPUکه انتخاب کردم نیازی به خریدش نبود و پایینتر از اون جواب میداد

اما نظر استاید اهل فن رو می خواستم؟

الان برای ارتقا باید چه قطعی رو تعویض کنم؟

Graphic: Asus Strix GTX 970 4GB GDDR 5

Ram:16GB HyperX 8x2 1866MHz

CPU: Core i 7 4790K 4GHz

MotherBoard:MSI Z97 Gaming 5

SSD:256-2TB HDD

Power:700 W Green

Case:Magnum 2

Monitor VX239H FullHD

فقط Sliاصلا نمیتونم بکنم کیس جا نداره!ضمن اینکه می خواستم بدونم خودم میتونم همین قطعات رو بر روی یه کیس دیگه پیاده کنم بدون اینکه به کسی نیاز داشته باشم؟تجربه ی باز و بسته کردن فن CPUو کارت گرافیک و DVDرایتر رو داشتم :D کیس مورد نیاز؟

دوست عزیز همه قطعات همخوانی دارن.مشکلی وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

فقط گرافیک رو ارتقا بده .

البته این ارتقا هم فقط برای بالا بردن جزییات هست وگرنه همون 970 هم جواب میده .

فقط کولینگ خیلی مهم هست مخصوصا برای 980 Ti .

یک کیس بهتر بگیر .

پاور هم 850 وات بردار .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

خب عزیزان چندتا کیس خوب معرفی مکیند که بگیرمش

خودمم میتونم قطعات رو روی کیس جدید نصب کنم دیگه درسته؟

لینک به دیدگاه

خب عزیزان چندتا کیس خوب معرفی مکیند که بگیرمش

خودمم میتونم قطعات رو روی کیس جدید نصب کنم دیگه درسته؟

این بستگی به خودتون داره که قبلا این کارو کردین یا نه؟

اگه تا حالا این کارو نکردین حتما به یک نفر متخصص مراجعه کنید.

چون سوار کردن بعضی قطعات مثل سی پی یو و گرافیک کمی حساسه.

لینک به دیدگاه

برای خرید یک 980TIنیازی به تعویض پاور هست؟

لینک به دیدگاه

بعید میدونم نیازی باشه.

چون مصرف 980ti حدود 250 وات هستش وتقریبا 105 وات نسبت به 970 پر مصرفتره!

پس پاور 700 وات باید کافی باشه.

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز 700وات کاملا جوبگو هست

فقط حتما یک کیس خوب + یک کولر واسه CPU بردارین چون همچین قطعاتی حیفه تو مگنوم باشن  :D   @};-

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز 700وات کاملا جوبگو هست

فقط حتما یک کیس خوب + یک کولر واسه CPU بردارین چون همچین قطعاتی حیفه تو مگنوم باشن  :D   @};-

والا چون می خواستم کیس زودتر دستم برسه گفتم یه کیس گوشه مغازت پیدا کن بنداز توش بفرست :D

الان دو تا کیس معرفی شده در صفحه ی قبل هست

دنبال یه کیس خوب و کولینگ مناسب که هر دو بیشتر از 600تومن نشه و هر چی پایینتر بهتر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه کیس X4 گرین بخر و یه Water Cooling از برند Deepcool که با هم همون 600 تومان برات تموم میشه ولی همینجوریش هم فقط خنک کننده را عوض کنی کافی هست

لینک به دیدگاه

دوست من اگر اهل اورکلاک نیستی (مثل خودم که ازش متنفرم)راحت میتونی تا ۳۰۰ تومن صرفه جویی کنی.مثلا سی پی یوت رو ۴۷۹۰ معمولی بردار .پاورت رو هم یه ۸۵۰ گلد یا پلاتینیوم بگیر که آینده نگرانه تره.گرافیکت اگر جای شما بودم msi r9 390 میخریدم.حافظه ی ۹۷۰ قول میدم بهت که خیلی زود اذیتت میکنه

لینک به دیدگاه

دوست من اگر اهل اورکلاک نیستی (مثل خودم که ازش متنفرم)راحت میتونی تا ۳۰۰ تومن صرفه جویی کنی.مثلا سی پی یوت رو ۴۷۹۰ معمولی بردار .پاورت رو هم یه ۸۵۰ گلد یا پلاتینیوم بگیر که آینده نگرانه تره.گرافیکت اگر جای شما بودم msi r9 390 میخریدم.حافظه ی ۹۷۰ قول میدم بهت که خیلی زود اذیتت میکنه

دوست گلم ایشون یک سال پیش خریدن این سیستم رو پس دیگه تغییر سی پی یو منطقی نیست

الان راهنمایی برای ارتقا میخوان نه خرید سیستم جدید

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

ویرایش دوست بالایی پاسخ دادن

لینک به دیدگاه

همون 980ti رو بگیرین و هیچ یک از قطعات دیگه رو نمیخواد ارتقا بدین.

خریدن گرافیک هایی مثل  titan x - titan z -r9 295x2 به خاطر قیمت زیادشون اصلا توجیهی نداره.

پس حداکثر همون 980ti خوبه و حافظش هم 6 گیگ هستش و جایی برای نگرانی نیست.

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی

اگر رایانه ت مشکلی نداره پولت رو بی جهت خرج نکن. برای کاربریهای عادی از جمله بازی کیس و خنک کننده مناسب اند. با open hw monitor به ویژه دمای پردازنده و گرافیک رو بررس، اگر مشکلی هست در وهله ی اول یک فن خوب برای روی در مشکل رو حل می کنه، کاستی کیس مگنوم۲ این هست که مکش مناسبی نداره. برای پردازنده اگر همچنان مشکل دما داشتی خوش قیمت ترین گزینه true spirit هست، منتها چون خمیرش تعریفی نداره بهتره بدی جایی برات نصب کنن که خمیر مرغوب تر به کار ببرند. تاکید می کنم که در صورت نیاز این کار رو بکن، چون پردازنده ت با خنک کننده ی خودش هم کارایی قابل قبولی داره.

پاینده باشی.

لینک به دیدگاه

به نظرم اگه اور نمیکنی نیاز نیست واتر کولر بگیری همون ایر کولر بگیر

خودم این مدلو دارم thermaltake true spirit 120 bw عالیه قیمتشم حدود 110-120تومنه

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

قطعات رایانه شما همگی خوب هستند بجزء کیس که باید تهویه هوای خوبی داشته باشه و یک کولر پردازنده خوب نه برای اور بلکه برای خنک نگه داشتن پردازنده و طول عمر بیشترش!

اگر بودجه لازم رو داری پیشنهاد میکنم یک کیس فول تاور مثل‏ Corsair ‎760t or ‎780t or ‎750d بگیرید.

البته از گریین هم کیس X8 که فول تاور هست بهترین گذینه هست و بجزء اون بنظر من کیس X3+‎ Viper‏ هم رنج مید تاور گریین خیلی گذینه ی خوبی هست.

و برای کولر پردازنده TR HR-02‎ Macho‏ را پیشنهاد میکنم. ( کولر پیشنهادی دوستان هم خوبه ولی چون تفاوت قیمت آنچنانی با این کولر قدرتمند نداره پیشنهاد من این کولر هست . )

ارتقاء گرافیک هم کاملا به توقع شما بر میگرده! ( ولی پیشنهاد میکنم با این گرافیک سر کنید تا سری پاسکال )

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

حدستون در مورد CPU درسته در بازی ها تعداد ترد ها تاثیر چندانی ندارن یه دونه 4690K هم تقریبا همین مقدار کارایی رو برای گیم تامین می کرد. ولی در کل سیستم خوبیه

فقط کیستون جای ارتقا داره حداقل یه Green X3 بگیرین خوبه قیمت بالایی هم نداره من چون خودم چند سال از مگنوم پلاس استفاده کردم می دونم تهویه ی خوبی نداره

در مورد گرافیک هم دوستان پیشنهاداتی دادن من هم نظر شخصیمو می گم در حال حاضر برای گیمینگ 1080p این کارت شما نیازتون رو کاملا برطرف می کنه تا دو سه سال هم احتمالا همین طور باشه بیش از این overkill هست خیلی کمتر از پولی که می دید تاثیر خواهید دید شخصا ترجیح می دم دو سال یه بار یه کارت خوب بگیرم تا 4 سال یه بار یه کارت غول بگیرم که از تکنولوژی های جدید هم عقب نباشم. البته ما مثل بعضیا بچه پولدار هم نیستیم دو تا 980 داشته باشیم بعدش 980 Ti که اومد دو تا از اون بگیریم ببندیم سال بعد هم که سری جدید اومد دوباره عوض کنیم :D  ترجیح می دم به حداقلی که نیازمو برطرف می کنه قناعت کنم

ویرایش شده توسط sms.moosavi
لینک به دیدگاه

به نظرم براى 1080 P همون 970 کافيه و نيازى به ارتقا نيست. نظرم اينه که يکم صبر کن تا گرافت از رده خارج بشه و سرى هاى پاسکال بيان. وقتي دىدى گرافت از پس بازى ها بر نمياد و زير 60 فرم ميده اون موقع عوض کني بهتره تا اين که الان عوض کني بعد دوباره کم بياره براى 980Ti همون 700 کافيه. فقط الان حتما کيستو عوض کن چون مگنوم تهويه خوبي نداره.

لینک به دیدگاه

فقط کیست...اصلا در حد سیستمت نیست...

بقیه چیزا رو هم خوبه بزار باشه هر وقت نسل جدیدی از قطعات اومد که تفاوت قابل حس کردن باشه برو سراغش...الان چیزی رو عوض کنی فقط داری پول میدی...تفاوت دیگه ای حس نمیکنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط کیس میلنگه ولی اگه قصد ارتقاع دارید میتونید به x99 تهیه کنید 

نیازی هم به کولر حرفه ای ندارید مگه اینکه این کولر سرو صدای زیادی میکنه یا گرمای بیش از حدی داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...