رفتن به مطلب

مشاوره در اورکلاک AMD FX-8350

Recommended Posts

درود دوستان

مشخصات سیستم من

CPU : AMD FX-8350
Motherboard : MSI 760GA-G43 FX

Power Supply : Green 650uk
CPU cooling : DEEPCOOL GAMMAX s40

در لینک زیر میتونید اور های که با سی پی یو من انجام دادن ببینید
http://valid.x86.fr/search/search.php?psn=414d4420465828746d292d383335302045696768742d436f72652050726f636573736f722020202020202020202020&sort=freq

من هر کاری کردم نتونستم بیشتر 4.5 گیگاهرتز اور کنم ریست میده یا هنگ میکنه هم با ضریب اینکار انجام دادم هم با فرکانس بازم نشد 
دما بیشتر از 58c نمیره در تست استقامت و اور شده
میدونم مین بوردم مناسب این کار نیست
به نظرتون راهی هست با همین مین بشه بیشتر اورش کرد
یا حتما باید مین بهتر بگیرم چه مدلی پیشنهاد میدید؟؟
برای اینکه بتونم در بیشترین حد ممکن اورش کنم باید چیکار کنم؟؟
اور کردنش ارزش داره کارایش در حد قابل قبول افزایش پیدا میکنه؟؟
هزینه کردن  و تهیه مین جدید و گرون برای ااین سی پیو ارزش داره؟؟با توجه به عملکرد خوبش در dx 12
??

اونای که اهل فن هستن کمک کنن>>>

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

ببین داداش الان همین 4.5GHz هم که زدی با ولتاژ پایه هم میشه بهش رسید و استیبل بود. باید دید چقدر ولتاژ دادی بهش. مثلا خود من با ولتاژ 1.35 فرکانس 4.5GHz رو استیبل کردم. رنک 671 توی Cinebench r15 داد.

همون فرکانس رو با ولتاژ 1.41 تست گرفتم و رنک 693 شد.

اما مادربرد شما چیپ 760GA در حد مومیایه شاید با تخفیف به درد سریه phenom بخوره

ولتاژ بیشتر رو نمیتونه به cpu برسونه که تو فرکانسهای بالاتر پایدار بمونه. فازه کافی نداره (این هم که میگی دما بیشتر از 58 درجه نمیشه دلیلش نرسیدن ولتاژ کافی به cpu هست)

اینم بگم طبق تجربه ای که داشتم برای این سی پی یو 4.5GHz با 4.7GHz خیلی توفیق میکنه :))

یعنی فرقشون تو عملکرد 3D یا رنک زیاده.

آخرین تستهای CINEBENCH R15 که گرفتم این حرفمو ثابت میکنه

4.5GHz = 671 ولتاژ پایه

4.5GHz = 693

4.7GHz = 730

4.8GHz = 747

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

ببین داداش الان همین 4.5GHz هم که زدی با ولتاژ پایه هم میشه بهش رسید و استیبل بود. باید دید چقدر ولتاژ دادی بهش. مثلا خود من با ولتاژ 1.35 فرکانس 4.5GHz رو استیبل کردم. رنک 671 توی Cinebench r15 داد.

همون فرکانس رو با ولتاژ 1.41 تست گرفتم و رنک 693 شد.

اما مادربرد شما چیپ 760GA در حد مومیایه شاید با تخفیف به درد سریه phenom بخوره

ولتاژ بیشتر رو نمیتونه به cpu بده که تو فرکانسهای بالاتر پایدار بمونه. فازه کافی نداره (این هم که میگی دما بیشتر از 58 درجه نمیشه دلیلش نرسیدن ولتاژ کافی به cpu هست)

اینم بگم طبق تجربه ای که داشتم برای این سی پی یو 4.5GHz با 4.7GHz خیلی توفیق میکنه :))

یعنی فرقشون تو عملکرد 3D یا رنک زیاده.

آخرین تستهای CINEBENCH R15 که گرفتم این حرفمو ثابت میکنه

4.5GHz = 671 ولتاژ پایه

4.5GHz = 693

4.7GHz = 730

4.8GHz = 747

ممنون

من اصلا ولتاژ دستکاری نمیکنم

همهشون اتومات هستن

فقط ضریب و فرکانس دست میزنم

حالا من به نظر شما چه کنم؟؟

این سی پیو تا 8700 اور کردن >>

من اگر بخوام تا 6000 اورش کنم بدون دستکاری ولتاژ حتما باید مین عوض کنم؟؟

چه مین خوبه؟؟

ارزش داره براش مین خوب بگیرم

یا کلا صبر کنم تا سری های جدید بیاد  همرو با هم عوض کنم؟؟اینتل بگیرم؟

لینک به دیدگاه

8.7GHz که در حد چند ثانیه هست فقط برای زدن رکورد اون هم با نیتروژن مایه دما  200- درجه .همین 4.5GHz رو ولتاژش رو 1.41v سِت بکن تازه میتونی معنی اورکلاک رو توی فریم بازی حس کنی

فکرش هم نکن 5.0GHz رو با بهترین مادربرد دنیا سوکت 990FX بتونی استیبل کنی.

نهایت با مادربرد مناسب و واتر کولر بتونی 4.9GHz رو استیبل کنی که اون هم احتمالش زیاده زیر لود crash بده.

علت: 99٪ سی پی یو های سری fx توی ایران made in malaysia هستن.اگر اصل شرکت amd آمریکا هم باشه نهایت همون 5.2GHz با واتر کولر استیبل میشه.

اگه عجله داری. بفروش 4770 یا بالاتر بگیر که با گرافیکت گلوگاه نشه.اگر هم عجله نداری بزار چند تا بنچ مارک دیگه از دایرکت ایکس 12 بیاد. اون وقت تصمیم بگیر.

چون دایرکت ایکس 12 بار اصلی رو میندازه رو دوش کارت گرافیک و سی پی یو کمتر زیر لود میره.اما الان اگه نظر منو بخوای باندل خودتو بفروش اینتل بگیر.

بنچمارک ashesh of.. که با 8370 جالب نبود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اور نکنی بهتره چون پرفرمنسی نمیبینی :)

لینک به دیدگاه

داداش اگر در نهایت فایده نداشت .... انشاالله سال 2016 سری Zen میگیری حال میکنی :D

لینک به دیدگاه

با توجه به کارت گرافیکی که داره با اورکلاک cpu میتونه افزایش فریم داشته باشه.

داداش اگر در نهایت فایده نداشت .... انشاالله سال 2016 سری Zen میگیری حال میکنی :D

درسته .من به شخصه به سری Zen خیلی امیدوارم.

انقلابیه واسه خودش :)

لینک به دیدگاه

8.7GHz که در حد چند ثانیه هست فقط برای زدن رکورد اون هم با نیتروژن مایه دما 200- درجه .همین 4.5GHz رو ولتاژش رو 1.41v سِت بکن تازه میتونی معنی اورکلاک رو توی فریم بازی حس کنی

فکرش هم نکن 5.0GHz رو با بهترین مادربرد دنیا سوکت 990FX بتونی استیبل کنی.

نهایت با مادربرد مناسب و واتر کولر بتونی 4.9GHz رو استیبل کنی که اون هم احتمالش زیاده زیر لود crash بده.

علت: 99٪ سی پی یو های سری fx توی ایران made in malaysia هستن.اگر اصل شرکت amd آمریکا هم باشه نهایت همون 5.2GHz با واتر کولر استیبل میشه.

اگه عجله داری. بفروش 4770 یا بالاتر بگیر که با گرافیکت گلوگاه نشه.اگر هم عجله نداری بزار چند تا بنچ مارک دیگه از دایرکت ایکس 12 بیاد. اون وقت تصمیم بگیر.

چون دایرکت ایکس 12 بار اصلی رو میندازه رو دوش کارت گرافیک و سی پی یو کمتر زیر لود میره.اما الان اگه نظر منو بخوای باندل خودتو بفروش اینتل بگیر.

بنچمارک ashesh of.. که با 8370 جالب نبود.

چی فکر میکردیم چی شد

پس با این حساب یه قرون هم ارزش نداره مین 990fx بگیریم خرید مین به کلی فراموش میشه

اورکلاکم نمیکنم چون افزایش پرفورمنسی ندیدم خودمم

صبر میکنم ببنیم ۲۰۱۶ چه اتفاقی می افته دوحالت داره یا سری جدید zen میگیرم اگر خوب جواب داد یا skylake

من فکر کردم با اوذ میتوننم

ولی من در یوتوب نگاه کردم تا ۵.۵ اور کردن قشنگ تست گرفتن مشکلی نداشت

در مورد گلوگاه من تاحالا مشکلی نداشتم همه بازیهارو فول فریم گرفتم به غیر از batman atkham که کهکشانی پر از باگ هست

بیشتر بازیهارو الترا با انتی الیز 45 فریم میگیرم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

۲۰۱۶ سال سرنوشت سازیه

اگر amd بیاد وسط قیمت های skylake به شددت میاد پایین اونوقت راحت میتونیم خرید کنیم

لینک به دیدگاه

اره فقط دما میره بالا دی:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...