رفتن به مطلب

نشناختن کارت گرافیک و نیومدن تصویر!مشکل جدی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من همین امروز سیستمم رو نوشتم که ببینید کجاش رو ارتقا بدم خوبه متاسفانه به کیس ضربه خورد و افتاد!

بیرون از جای کیس بود برگشتم پام خورد بهش چپه شد

وقتی روشنش کردم اتوماتیک خاموش روشن میشد که از برق کشیدمش درست نشد!رم رو کندم و وصل کردم اوکی شد اما تصویر نمیداد!

از گرافیک خود مادربرد استفاده کردم همه چیز هنگ بود ارورbootmgrمیداد و تو قسمت بایوس hardware explorکارت گرافیک رو نمایش نمیداد

از همون قسمت PEGوIDEهم بررسی کردم که یه وقت بصورت پیشفرض از کارت آنبرد استفاده نکنه

جای اسلات کارت رو عوض کردم درست نشد-کارت قدیمی 9500GTرو امتحان کردم بازم درست نشد و نشناخت

کابل HDMIرو عوض کردم فایده نداشت

الان مادربرد دوتا کارت گرافیک رو که تست کردم نمیشناسه!(ویرایش کارت قدیمی رو شناخت این کارت نیازی به کابل پاور نداره)

بایوس رو defaultکردم و بعدrepairکردم و ویندوز با کارت آنبورد بالا اومد

کارت فنش روشن میشه و بعد از 3ثانیه خاموش میشه که این عادیه چون 970  Asus strixهست همچنین کابلی که از طریق پاور بهش وصل میکنم LEDکارت گرافیک سفید میشه و وقتی که فقط تو اسلات قرار داره و هیچ کابلی بهش وصل نیست قرمزه که یعنی وصل شده به اسلات!

اما همچنان کارت رو نمیناسه مشکل از کجاست؟

مادربردم

MSI Z97 Gaming 5هست

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اگه برات مقدروه کلا قطعات رو خارج کیس اسمبل کن و تست کن

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

سلام

اگه برات مقدروه کلا قطعات رو خارج کیس اسمبل کن و تست کن

سلام

عمرا بتونم همچین کاری کنم

به فکر خرید مادربرد جدیدم فکر میکنم مشکل از اون باشه اینجا هم جایی رو نمیشناسم که کامپیوترم رو بدم دستش برام تست کنه فرد مورد اطمینانم قم هست که بخوام ارسالش کنم 3روز زمان میبره برسه اونجا

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمالا خروجی تصویر گرافیک اسیب دیده چون کابل تصویر به گرافیک متصل بوده وقتی افتاده

لطفا خروجیهای تصویر را چک کن و اگر مورد مشکوکی را مشاهده کردی کارت را استفاده نکن

لینک به دیدگاه

پردازنده را از جاش در بیار و دوباره بزار سر جاش احتمال داره درست بشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمالا خروجی تصویر گرافیک اسیب دیده چون کابل تصویر به گرافیک متصل بوده وقتی افتاده

لطفا خروجیهای تصویر را چک کن و اگر مورد مشکوکی را مشاهده کردی کارت را استفاده نکن

نه هیچ کابلی بهش وصل نبوده کیس کلا تو اتاق بود

یه کارت دیگه هم تست کردم تو پستم گفتم اونم نمیشه حتی در اسلات های مختلف

پردازنده را از جاش در بیار و دوباره بزار سر جاش احتمال داره درست بشه

اینکار رو کردم درست نشد

لینک به دیدگاه

همه قطعات را در بیار و مادربرد را بصورت تکی روشن کن هارد را هم جدا کن که اگر هارد خراب شده بتونی بفهمی

لینک به دیدگاه

همه قطعات را در بیار و مادربرد را بصورت تکی روشن کن هارد را هم جدا کن که اگر هارد خراب شده بتونی بفهمی

داش من،الان دارم با همون گرافیک آنبورد مادربرد توی کامپیوترم میچرخم هیچ مشکلی در هارد و CPU و RAMنیست همه چیز اوکی هست

لینک به دیدگاه

خیلی جالب هست که سیستم کار میکنه ولی اسلات گرافیک از کار افتاده

وقتی افتاد قطعه ای هم از مادربرد جدا شد یا شل شد ؟

لینک به دیدگاه

خیلی جالب هست که سیستم کار میکنه ولی اسلات گرافیک از کار افتاده

وقتی افتاد قطعه ای هم از مادربرد جدا شد یا شل شد ؟

منم تو همینش موندم!

تو 3اسلات هیچی کار نمیکنه فقط با کارت گرافیک آنبورد خودش میاد بالا

نه فکر نکنم؛من متوجه همچین چیزی نشدم

اصلا وقتی کارت وصله تو نقشه ای که در بایوس از قطعات کامپیوترم هست رو اسلات کارت گرافیک زده EMPTY!!!

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز بهترین کار تست تک تک قطعات هست ولی همین که ویندوز بالا اومده فک نکنم مشکل از پردازنده و رم باشه احتمالا مشکل از مادربورد هست یا شایدم پاور اگر مقدوره گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنین

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز بهترین کار تست تک تک قطعات هست ولی همین که ویندوز بالا اومده فک نکنم مشکل از پردازنده و رم باشه احتمالا مشکل از مادربورد هست یا شایدم پاور اگر مقدوره گرافیک رو روی یک سیستم دیگه تست کنین

رفیق برای اینکار  باید بدم دست رفیق رفقای برادرم

اما یه جا خوندم با آپدیت بایوس امکان داره درست شه ولی من بلد نیستم بایوس رو آپدیت کنم!!!

MSI z97 gaming 5

لینک به دیدگاه

بایوس آپدیت کردم فایده نداشت!

لینک به دیدگاه

خدا مادربورتون بیامرزه  درست هم بشه فایده نداره  گیگابایت یا ایسوس برخرین.

باید بره گارانتی یا پیش آدم کار بلد احتمال زیادی داره برد تاب پیدا کرده باشه  ام اس آی  مین هاش خوب از آب در نمیاد

لینک به دیدگاه

بهترین کار اینه که با یه ذره بین ساده و چراغ قوه گوشی موبایل اسلات های مادربرد و پین های گرافیک رو خوب نگا کنی ببین خراشیدگی یا شکستگی بینشون میبینی

چون کارت گرافیک سنگینه و حین ضربه ای که به کیس خورده جابجا شده و مشکل صددرصد از  اسلات مادربرد یا گرافیکه .

ویرایش شده توسط my lion
لینک به دیدگاه

خدا مادربورتون بیامرزه  درست هم بشه فایده نداره  گیگابایت یا ایسوس برخرین.

باید بره گارانتی یا پیش آدم کار بلد احتمال زیادی داره برد تاب پیدا کرده باشه  ام اس آی  مین هاش خوب از آب در نمیاد

واقعا سر در نمیارم بعضی دوستان بجای اینکه راه حل منطقی ارائه بدند برای طرف نسخه  هم میپیچند

استارتر محترم در وهله اول اگر امکان دارد سعی کنید تک تک قطعات رو بیرون کیس تست کنید(با توجه به اینکه بدون گرافیک  گفتید مشکلی ندارد پس اینجا سه احتمال هست  یک پاور مشکل دار شده دو مین اسلتش مشکل پیدا کرده(پیشنهاد میکنم گرافیک رو در اسلت دوم هم امتحان کنید و خروجی مانیتور رو هم به انبورد وصل کنید بعد ببینید بایاس گرافیک رو شناخته یا نه  سوم هم ممکنه از گرافیک باشه)

لینک به دیدگاه

واقعا سر در نمیارم بعضی دوستان بجای اینکه راه حل منطقی ارائه بدند برای طرف نسخه  هم میپیچند

استارتر محترم در وهله اول اگر امکان دارد سعی کنید تک تک قطعات رو بیرون کیس تست کنید(با توجه به اینکه بدون گرافیک  گفتید مشکلی ندارد پس اینجا سه احتمال هست  یک پاور مشکل دار شده دو مین اسلتش مشکل پیدا کرده(پیشنهاد میکنم گرافیک رو در اسلت دوم هم امتحان کنید و خروجی مانیتور رو هم به انبورد وصل کنید بعد ببینید بایاس گرافیک رو شناخته یا نه  سوم هم ممکنه از گرافیک باشه)

در اسلات دوم امتحان کرده بودم وقتی تو board explorerنگاه میکردم دو بار  بخش گرافیک روشن شد و سریع خاموش شد و دیگه روشن نشد

کابل PCI جدید به پاور وصل کردم تست کردم فایده ای نداشت

ضمن اینکه قبلا هم گفتم بعد از ضربه کامپیوتر هی خاموش روشن میشد

خاموشش کردم  دوباره تست کردم خراب بود تا اینه رم رو از اسلات کندم و وصل کرد تا اوکی شد!اما با کارت گرافیک تصویر نداد

لینک به دیدگاه

گور پدر این سیستمی که پدر نداره من رفتم بخوابم

لینک به دیدگاه

اسلات های pci مشکل پیدا کردن ، احتمالا قسمتی از اتصالات شکسته .

لینک به دیدگاه

برای دوست من هم مشابه این اتفاق (سقوط کیس از ارتفاع) افتاد، که منجر به کشیده شدن کابل مانیتور و کج شدن یک مقدار محل اتصال کابل DP به پورت گرافیک شد، منتها برای ایشون مانیتورش دیگه رزولوشن  4K نمیشه، بالاتر از 1080 رزولوشن نمیده!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه چند تا عکس با کیفیت بالا از اسلات مادربرد  بگیری ؟ در زاویه های مختلف طوری که پایه های اسلات از جایی که با مادربرد متصل میشن معلوم باشن

اگر سیستم پشت سر هم ریستارت میشده پس این احتمال وجود داره که اتصالی ایجاد شده باشه و یا سنگینی گرافیک باعث شکستگی مادربرد شده باشه یا اینکه جابجایی مادربرد و اتصال به بدنه کیس شده باشه شما باید مادربرد را از کیس خارج کنی و روشنش کنی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میشه چند تا عکس با کیفیت بالا از اسلات مادربرد  بگیری ؟ در زاویه های مختلف طوری که پایه های اسلات از جایی که با مادربرد متصل میشن معلوم باشن

اگر سیستم پشت سر هم ریستارت میشده پس این احتمال وجود داره که اتصالی ایجاد شده باشه و یا سنگینی گرافیک باعث شکستگی مادربرد شده باشه یا اینکه جابجایی مادربرد و اتصال به بدنه کیس شده باشه شما باید مادربرد را از کیس خارج کنی و روشنش کنی

الان کارت قدیمی رو وصل کردم تصویر اومد این کارت نیازی به کابل برق نداره!

مشکل یا از پاور است یا کارت گرافیک

کارت970 رو وصل کردم تصویر داد اما یهو بعد از 30ثانیه دوباره خراب شد!

من یک کابل PCIجدید به پاور وصل کردم و وارد پین کارت گرافیک کردم فایده ای نداشت

زمانی که فقط به اسلات وصله کارت LEDش قرمز رنگ میشه یعنی روشن میشه و وقتی کابل PCIرو وارد پین میکنم رنگ LEDسفید میشه

کارت گرافیک رو فردا میبرم یه جا تست کنند یا ارسالش میکنم پیش یه آشنا

لینک به دیدگاه

سوکت برقش مشکلی نداره ؟ برق ورودی گرافیک را میگم

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز به نظرم شما اگر برات مقدور هست یا خودت کارت رو رو یه سیستم دیگه تست کن یا بده یه نفر برات تست کنه که ببینیم کارت مشکل پیدا کرده یا برد چون مشکل شما به احتمال بسیار قوی از همین جاست و مابقی  قطعات سالم هستن

لینک به دیدگاه

سوکت برقش مشکلی نداره ؟ برق ورودی گرافیک را میگم

سوکت برق؟داش من کلا جای 8تا پین داره که با کابلPCIوصل میشه من اونم تعویض کردم به اسلات هم کاملا متصل هست

درود

دوست عزیز به نظرم شما اگر برات مقدور هست یا خودت کارت رو رو یه سیستم دیگه تست کن یا بده یه نفر برات تست کنه که ببینیم کارت مشکل پیدا کرده یا برد چون مشکل شما به احتمال بسیار قوی از همین جاست و مابقی  قطعات سالم هستن

اگر برد مشکل پیدا کرده باشه نباید کارت گرافیک قدیمی من رو بالا بیاره

ولی کارت گرافیک رو حتما میدم تست کنند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...