رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب باندل بین Amd&Intel

اشتراک گذاری

Recommended Posts

والا من باشم میگم زیاد تاثیری نداره ارزش هزینه کردن نداره به نظر من

من باشم همون یه مین چیپ 970 بگیری حداقل تا دو سال آینده جوابتو میده

برای یه cpu 2011 پر مصرف و پر حرارت  که هست هاش مثل هسته آلبالو هستن ارزش نداره واقعا

من بخوام یه مین 970 بگیرم باید مین خودمو بفروشم100تا 120 بذارم روش  دیگه قابلیت ارتقا نداره

مین و سی پی یو خودمم بفروشم حداکثر با 150 بیشتر اینتل   میگیرم و حداقلش ایمه که بعدا هم میتونم راحتتر بفروشمش و قابلیت ارتقا هم داره میتونم  4790 بتدازم روش>>>

لینک به دیدگاه

بهتر نیست صبر کنی تا  پردازنده  های zen بیان!...اگر چیزی باشه که amd میگه شاید اینتل هم یه حرکتی کرد!

AMD_Zen_02.jpg

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

بهتر نیست صبر کنی تا  پردازنده  های zen بیان!...اگر چیزی باشه که amd میگه شاید اینتل هم یه حرکتی کرد!

AMD_Zen_02.jpg

من فقط میخوام تغییر باندل بدم با کمترین هزینه

نمیخوام هزینه زیادی بکنم و کلا همه چیو ازاول عوض کنم

این عکسم فقط یه چارت و تبلیغات هست تا نیاد هیچی مشخص نیست

اون سری هم اومد اگر خوب بود و حرفی برای گفتن داشت و من نیاز داشتم اونو میگیرم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

من اهل اور و رکورد و حال نیستم :D

فقط میخوام این گلوگاه لعنتی گرافیک بر طرف کنم :(

درضمن دوست گلم h81 فقط سری 4XXX ساپورت میکنه

مین z97 خیلی گرون میشه اگر قرار باش انقدر هزینه بکنم خب میرم skylake میگیرم

منظور من از اون سری z این بود که پردازنده مدل k نگیر !!! یا اگه میگیری مین سری z بگییر تا حال کنی !!!

من الان یک e5300 و یک 550ti دارم که cpu من برای گرافیکم گلوگاه هستش ( خیلی کم میشه گرافیک بیشتر از 70 درصد زیر لود بره !!! ) باز هم حوصله ارتقا و دست زدن به سیستم ندارم شما میخوای 8350 به اون نازی رو بدی بره ؟؟؟؟

الان این موضوع ملکه ذهنتون شده و براتون مهمه ، اما یه مدت محلش نزارین درست میشه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ !

من به جای شما بودم منتظر فرصت مناسب برای ارتقا میشدم . مثلا یه نفر باندل میخواد بهش باندل خودم رو پیشنهاد میدم یا یه باندل خوب میدیدم همون رو میخریدم اما عجله نمیکردم !

در کل اگر تغییر دادید و به اینتل کوچ کردید لذت ببرید اگر هم نه باز هم لذت ببرید !!! ( نزارید فکر به مشخصات سیستم لذت استفاده از اون رو از بین ببره ) من با هزار مدل سیستم سر کردم و اگر دروغ نگم از همشون لذت بردم . حتی همین که الان دارم !!! الان دارم چرخ دنده های جنگ رو میرم بازی 2007 شرکت معظم ماکروسافت !!! حال میده !!!!

لینک به دیدگاه

منظور من از اون سری z این بود که پردازنده مدل k نگیر !!! یا اگه میگیری مین سری z بگییر تا حال کنی !!!

من الان یک e5300 و یک 550ti دارم که cpu من برای گرافیکم گلوگاه هستش ( خیلی کم میشه گرافیک بیشتر از 70 درصد زیر لود بره !!! ) باز هم حوصله ارتقا و دست زدن به سیستم ندارم شما میخوای 8350 به اون نازی رو بدی بره ؟؟؟؟

الان این موضوع ملکه ذهنتون شده و براتون مهمه ، اما یه مدت محلش نزارین درست میشه خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ !

من به جای شما بودم منتظر فرصت مناسب برای ارتقا میشدم . مثلا یه نفر باندل میخواد بهش باندل خودم رو پیشنهاد میدم یا یه باندل خوب میدیدم همون رو میخریدم اما عجله نمیکردم !

در کل اگر تغییر دادید و به اینتل کوچ کردید لذت ببرید اگر هم نه باز هم لذت ببرید !!! ( نزارید فکر به مشخصات سیستم لذت استفاده از اون رو از بین ببره ) من با هزار مدل سیستم سر کردم و اگر دروغ نگم از همشون لذت بردم . حتی همین که الان دارم !!! الان دارم چرخ دنده های جنگ رو میرم بازی 2007 شرکت معظم ماکروسافت !!! حال میده !!!!

ممنون از نظر و حرفای قشنگت

منم دقییقا میخوام همین کارو انجام بدم سر فرصت و با کمترین ضرر

تایپیکش میکنم هر موقع شد شد نشدم نشد

نمیخوام آتیش بزنم به مالم که

فعلا دارم باهاش کار میکنم

:)

لینک به دیدگاه

ممنون از نظر و حرفای قشنگت

منم دقییقا میخوام همین کارو انجام بدم سر فرصت و با کمترین ضرر

تایپیکش میکنم هر موقع شد شد نشدم نشد

نمیخوام آتیش بزنم به مالم که

فعلا دارم باهاش کار میکنم

:)

ادریس جان شما ویندوز 10 دارید؟ اینکه میگن روی این ویندوز پردازنده های بولدوز بهتر کار می کنن درسته؟

لینک به دیدگاه

ادریس جان شما ویندوز 10 دارید؟ اینکه میگن روی این ویندوز پردازنده های بولدوز بهتر کار می کنن درسته؟

نه ندارم!!!

نمیدونم تست نکردم

لینک به دیدگاه

اگه نظر منو ميخوايد 8350 , گلوگاه اونجورى ايجاد نميکنه و اگه اينتل باشه يکم فرم دهي طبق تجربم بيشتر ميشه.

شما اگه يه چيزى که بهت حال بده بايد حد اقل يه مين h97 و يه cpu 4670 بدون k بخر. هر دو رو کار کرده بخواى بخرى حدود 900 ميوفته.

حدود 650 تا 700 هم قطعات خودت هستن. با حدود 250 ميتوني يه سرو سامون درست بدى. اگه ندارى پس دست بهش نزن چون مين h81 امکانات زيادى نداره. cpu هم 4670 از نضر پرفورمنس نزديکه به i7 2600 . باز هم ميگم 8350 براى 970 گلوگاه زيادى ايجاد نميکنه. نظر من

msi h97 gaming 3 کارکرده حدود 300 و i5 4670 حدود 600 کار کرده. ضعيف تر از اين هم نمي صرفه. با 4460 تو gta v کارکرد cpu تا صد درصد هم رفته.

لینک به دیدگاه

اگه نظر منو ميخوايد 8350 , گلوگاه اونجورى ايجاد نميکنه و اگه اينتل باشه يکم فرم دهي طبق تجربم بيشتر ميشه.شما اگه يه چيزى که بهت حال بده بايد حد اقل يه مين h97 و يه cpu 4670 بدون k بخر. هر دو رو کار کرده بخواى بخرى حدود 900 ميوفته.حدود 650 تا 700 هم قطعات خودت هستن. با حدود 250 ميتوني يه سرو سامون درست بدى. اگه ندارى پس دست بهش نزن چون مين h81 امکانات زيادى نداره. cpu هم 4670 از نضر پرفورمنس نزديکه به i7 2600 . باز هم ميگم 8350 براى 970 گلوگاه زيادى ايجاد نميکنه. نظر منmsi h97 gaming 3 کارکرده حدود 300 و i5 4670 حدود 600 کار کرده. ضعيف تر از اين هم نمي صرفه. با 4460 تو gta v کارکرد cpu تا صد درصد هم رفته.

میلاد جان در اصل نباید گلوگاه باشه

اما مشکل این سری سی پی یو ها اینه که نمیتونه از تمام هسته اش استفاده کنه مخصوصا در گیم

چندتا هسته لود ۱۰۰٪ میرن ولی بقیش ۲۰٪ باعث میشه از تمام قدرت سی پی یو استفاده نشه

و گلوگاه و در بعضی مواقع لود جی پی یو زیر ۸۰٪ میاد وافت فریم شدید

طبق بررسی های من i3 با اینکه در لود بازیها ۱۰۰٪ اما بازم خیلی کم گلوگاه میشه واز تمام قدرتش استفاده میکنه

هر کسی مشخصات سی پی یو fx 8350 میبینه اب دهنش راه می افته اما در واقع همش کشکه به نظر من

لینک به دیدگاه

والا شما تصمیمت رو گرفتی میخوای باندل intel بگیری، این تاپیک رو کسی باید بزنه که هنوز تصمیمش رو نگرفته و مطمئن نیست.

از پستهای شما کاملاً معلومه که ایمان داری i5 در گیمینگ بهتر از 8350 عمل میکنه، بنابراین همون i5 بگیر ولی نه با H81 مثل من H81+4790K

اگه میتونی صبر کنی منتظر ZEN باش که اگر شد شد، نشد Skylake بگیر.

لینک به دیدگاه

والا شما تصمیمت رو گرفتی میخوای باندل intel بگیری، این تاپیک رو کسی باید بزنه که هنوز تصمیمش رو نگرفته و مطمئن نیست.

از پستهای شما کاملاً معلومه که ایمان داری i5 در گیمینگ بهتر از 8350 عمل میکنه، بنابراین همون i5 بگیر ولی نه با H81 مثل من H81+4790K

نه عزیز هنوز تصمیم نگرفتم فعلا دارم به تحقیقاتم ادامه میدم

و نظر دوستان برام ارزشمنده

شما اگر نظری داری بگو

لینک به دیدگاه

نه عزیز هنوز تصمیم نگرفتم فعلا دارم به تحقیقاتم ادامه میدم

و نظر دوستان برام ارزشمنده

شما اگر نظری داری بگو

لینک به دیدگاه

در حال حاظر صبر بهترین کار هست

اما قیمت اسکای لک خیلی غیر منطقی هست

سی پی یو های زن هم تا بیاد رو نمایی بشه ‌و خودشو نشون بده در عمل و وارد ایران بشه و قیمتش منطقی بشه حداقل ۶ ماه دیگه طول میکشه

من اهل خرید جنس نو نیستم میخوام هسول دست دوم بگیرم که افت قیمت خودشم کرده باشه و کارایشم خوبه و در فروشش بعداکمترین ضرر کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما مادربردت رو 990fx یا 970G43 بگیر(دست دوم یا اکبند) ویندوز 10 نصب کن حداقل 30 فریم تو همه ی بازیها افزایش کارایی میگیری. با این مادربرد شاید 40% کارایی 8350 بلقوه میمونه و استفاده نمیشه.

توی تاپیک قبلیتون هم بهتون گفتم  با این مادربرد اورکلاک معنی نداره چون از پس تامین ولتاژ پایه 8350 هم به درستی بر نمیاد حتی امکان داره به جای افزایش کارایی کاهش کارایی هم نصیبت بشه.

بعدش هم شما اول ببین واسه ی باندل خودت مشتریه خوب پیدا میکنی یا نه ؟ چون قیمتهایی که مد نظرته یه مقدار غیر منطقیه الان fx 8350 رو اکبند با 1 سال گارانتی 550 تومان هم میتونی پیدا کنی. خودم 8 - 9 ماه پیش خریدم 550 تومان اکبند

نکته دوم:

درصد گلوگاه شدن cpu رو میشه راحت فهمید شما MSI Afterburner نصب کن ببین Gpu Load توی بازی چند درصده. هر چقدر از 99٪ پایین تر باشه و فریم پایین بکشه همون مقدار میشه درصد گلوگاه شدن cpu

به نظرم عوض کردن مادربرد به صرفه تره 990fx یا 970 دست دوم هم باز برات بصرفه تره  فوقش اگه راضی نشدی باندل رو با مادربرد 990fx راحت تر میتونی بفروشی طوری که روی مادربرد ضرر نمکنی.

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. شما مادربردت رو 990fx یا 970G43 بگیر(دست دوم یا اکبند) ویندوز 10 نصب کن حداقل 30 فریم تو همه ی بازیها افزایش کارایی میگیری. با این مادربرد شاید 40% کارایی 8350 بلقوه میمونه و استفاده نمیشه.

توی تاپیک قبلیتون هم بهتون گفتم با این مادربرد اورکلاک معنی نداره چون از پس تامین ولتاژ پایه 8350 هم به درستی بر نمیاد حتی امکان داره به جای افزایش کارایی کاهش کارایی هم نصیبت بشه.

بعدش هم شما اول ببین واسه ی باندل خودت مشتریه خوب پیدا میکنی یا نه ؟ چون قیمتهایی که مد نظرته یه مقدار غیر منطقیه الان fx 8350 رو اکبند با 1 سال گارانتی 550 تومان هم میتونی پیدا کنی. خودم 8 - 9 ماه پیش خریدم 550 تومان اکبند

نکته دوم:

درصد گلوگاه شدن cpu رو میشه راحت فهمید شما MSI Afterburner نصب کن ببین Gpu Load توی بازی چند درصده. هر چقدر از 99٪ پایین تر باشه و فریم پایین بکشه همون مقدار میشه درصد گلوگاه شدن cpu

به نظرم عوض کردن مادربرد به صرفه تره 990fx یا 970 دست دوم هم باز برات بصرفه تره فوقش اگه راضی نشدی باندل رو با مادربرد 990fx راحت تر میتونی بفروشی طوری که روی مادربرد ضرر نمکنی.

درود برادر عزیزم

منم همین فکرو میکردم اما بعدا که تحقیق کردم فهمیدم داستان از چه قرار و کلی تست زدم

Msi after نصب کردم

سی پی یو من داره در حالت کل ۳۰٪ اجرا میشه و گرافیک در حالت ۹۹٪ و فریم ۵۰ هست

اما در بعضی مواقع که خیلی ام پیش میاد بعضی از هسته ها سی پیو میرن رو ۱۰۰٪ و بعضی ها بیکارن و جی پی یو هم در همون لحظه میشه ۷۰ تا ۸۰٪ و فریم ۱۰ تا میاد پایین

در خیلی از موارد و بازیها تست کردم مثل gta v و batman و bt

جی پی یو به ۹۹٪ نمیرسه و زیر ۹۰٪ هست بعضی جاها وباعث افت فریم شدیدی میشه

در واقع نمیتونه از تمام هسته به صورت بهینه استفاده کنه مشکل منم همینه اگر بتونه از تمامی هسته ها درست کار بکشه به نظر من حتی از هسول بهتر میشه ولی چه کنیم که amd در این سری سی پی یو مشکل داره

من در یه کلیپ یوتوب که در همین تایپیک هم گذاشتم نگاه کردم در gta v و خیلی بازیهای دیگه سی پی یو من کلا گلوگاه بود با کارت خودم ولی با همون کارت و سی پی یو i5 راحت اجرا میکرد

https://www.youtube.com/watch?v=20QPpIqo-YY

شما تست کردین ؟؟ من ویندوز ۱۰ نصب کنم گلوگاه از بین میره؟؟؟

اگر بخوام یه مین دست دوم 990fx بگیرم مین خودمم که بفروشم  بایدحداقل  ۵۰۰ تومن هزینه کنم اصلا بصرفه نیست اونم برای این سیستم قدیمی 

خب خرید skylake خیلی بصرفه تره  هم جدید و هم کم مصرف و بهینه تر

چیپست 970  دست دوم درست حسابی گیر نمیاد

اگر بیاد طرف هم قیمت نو میفروشه

لینک به دیدگاه

درود همونطور که خودتون مشاهده کردید CPU شما بعضی جاها ( بازی هایی که CPU محور هستن ) گلوگاه میشه اگر قصد تعویض دارید که برید سمت Intel ولی بنظرم به هیچ وجه منطقی نیست برای 8530 هزینه کنید و مین رو ارتقا بدید همون 4460 هم ممکنه خیلی کم به ندرت بعضی جاها گلوگاه بشه ( خیلی کمتر از 8350 ) ولی اگر قصد ارتقا دارید به نظرم کمتر از 4690/4670 برندارید

لینک به دیدگاه

درود همونطور که خودتون مشاهده کردید CPU شما بعضی جاها ( بازی هایی که CPU محور هستن ) گلوگاه میشه اگر قصد تعویض دارید که برید سمت Intel ولی بنظرم به هیچ وجه منطقی نیست برای 8530 هزینه کنید و مین رو ارتقا بدید همون 4460 هم ممکنه خیلی کم به ندرت بعضی جاها گلوگاه بشه ( خیلی کمتر از 8350 ) ولی اگر قصد ارتقا دارید به نظرم کمتر از 4690/4670 برندارید

سی پی یو اگرم بخوام بگیرم 4690 میگیرم مین h81 تغریبا با قیمت سیستم خودم برابر ۱۲۰-۱۵۰ بالا پایین داره نهایت

منتها

دو به شک هستم خیلی شدید

در این موضوع واقعا گیر کردم

من اصلا قصد ارتقاع و تعویض قطعات و خرید مجدد ندارم

فقط خواستم با یه تعویض مین و سی پی یو اونم با کمترین هزینه گلوگاه به صفر برسونم

اگر بخوام هزینه زیادی بکنم میرم skylake میگیرم

ولی نیازی فعلا ندارم چرا الکی هزینه کنم

کارم راه می افته با یه مین و سی پی یو دست دوم هسول

لینک به دیدگاه

قضیه به خودتون بر میگرده نظر منم تهییه به صورت دست دوم هست که کمترین ضرر رو بکنین سری اسکای لیک قیمتش بالاس در عوض تفاوت کارایی با هسول کمه اگر تونستین قطعات خودتون رو به قیمت خوب بفروشید برید سراغ 4690 اگرم نشد که از همین 8530 استفاده کنید وقتی skylake به تصبیت رسید و قطعات دست دومش پیدا شد اون موقع میتونید ارتقا بدید

ویرایش شده توسط amiro2013
لینک به دیدگاه

به نظرم با بودجه اى که داريد دنبال skylake نريد. چون رم هاى D3 توى بازار ولتاژ بالا هستن و به پردازنده اسيب ميزنن. مين هاى ddr4 هم مه رم هاشون قيمتشون بالاست. به نظرم 4670 يا 4690 عاليه و 4460 تو gta v قربونش برم بازى که نيست بگو cpu خور :D تا 100 درصد هم ميره و لگ ميشه. مين هاى amd امکانات خاصي ندارن و به نظرم ارزش خرج کردن نداره. H81 هم امکانلت زيادى نداره , حد اقل يه H87 يا P85 تهيه کني بهتره.

لینک به دیدگاه

حرف دوستمون راجع به امکانات برد h81 کاملا درسته ولی گاهی اوقات باید کارتو راه بندازی تا به موقش یه چیز خوب میگیری

نمونش خود من که دارم رو h81 4790 استفاده میکنم و به نظر تنها مشکلش رم 1600 هست که بیشتر ساپورت نمیکنه

اگر چه الان 1333 رم هایی هستند که تا امروز مشکلی ندارن ولی برای 2400 های oc باید تو فکر z97 باشی که منم هستم [emoji5] [emoji5] [emoji5]

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

به نظرم با بودجه اى که داريد دنبال skylake نريد. چون رم هاى D3 توى بازار ولتاژ بالا هستن و به پردازنده اسيب ميزنن. مين هاى ddr4 هم مه رم هاشون قيمتشون بالاست. به نظرم 4670 يا 4690 عاليه و 4460 تو gta v قربونش برم بازى که نيست بگو cpu خور :D تا 100 درصد هم ميره و لگ ميشه. مين هاى amd امکانات خاصي ندارن و به نظرم ارزش خرج کردن نداره. H81 هم امکانلت زيادى نداره , حد اقل يه H87 يا P85 تهيه کني بهتره.

خود 4690 هم کمی گلوگاه هست برای بعضی بازیها مخصوصا gta v و ac uintyو witcherو کلا بازیهای جهان آزاد

ولی از fx 8350:بهتره

چون در مقایسه ها دیدم fx 8350 با i3 به یه میزان گلوگاه درست میکنه با کارت gtx 970

خنده داره دی:)

لینک به دیدگاه

حرف دوستمون راجع به امکانات برد h81 کاملا درسته ولی گاهی اوقات باید کارتو راه بندازی تا به موقش یه چیز خوب میگیری

نمونش خود من که دارم رو h81 4790 استفاده میکنم و به نظر تنها مشکلش رم 1600 هست که بیشتر ساپورت نمیکنه

اگر چه الان 1333 رم هایی هستند که تا امروز مشکلی ندارن ولی برای 2400 های oc باید تو فکر z97 باشی که منم هستم [emoji5] [emoji5] [emoji5]

Sent from my D5503

طبق تجربه چند ساله من مین خوب فقط بدرد اور کلاک ها میخوره و البته یه سری امکانات خوبم در کنارشون قرار میدن که خوبه

ولی در حالت پایه و معمولی مین های ضعیف هیچ مشگلی ندارن

لینک به دیدگاه

بد نيست يه نگاهي به اين بندازيد

منم دقیقا همینو گفتم

دی:)

به نظرم فعلا سی پی یو رو بگیرم 4690k بعد یه مین ارزونم بگیرم کارمو راه بندازه

با این اوضاع cpu خودم چنگی به دل نمیزنه

با سری intel pentium برابره

واقعا چرا هسته ای fx اینجوری هستن ؟؟؟

من خودم اول خریدم فریب هسته هاشو خوردم

لینک به دیدگاه

بلاخره بعد از کش مکش های زیاد مین و سی پی یو رو تعویض کردم

مین:asus z97-k

سی پی یو: i5 4690k

بقیه قطعات مثل قبل

بدون اور کردن سی پی یو

نتیجه این شد:

حداقل فریم ۶ تا افزایش داشت

میانگین فریم ۸ تا افزایش داشت

حداکثر فریم ۱۲ تا افزایش داشت

لود جی پی یو در بیشتر موارد ۹۹٪ فقط بعضی جاها ۹۸٪میشد

حالا تصور کنیک اگر سی پی یو رو اور کنم چه اتفاقی می افته

خلاصه مطلب اینکه واقعا از تعویض سیستم از amd به اینتل کاملا راضی هستم

ولی یه ۳۵۰ تومنی برام خرج داشت که واقعا ارزش داشت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...