رفتن به مطلب

بالا نیامدن سیستم! اضطراری

Amirparsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید.

حدودا 1 ماه کامپیوترم خاموش بود تا اینکه دیروز رفتم که روشنش کنم دیدم که کیس روشن میشه ولی به مانیتور سیگنالی نمیفرسته. (در واقع مانیتور در حالت استند بای بود با اینکه کامپیوتر روشن بود)

بعد از چند ثانیه منتظر شدن دیدم که کیس خود به خود خاموش شد و بعد از چند لحظه روشن شد. همینجوری 7-6 بار خاموش روشن شد بعد ترسیدم که یه وقت قطعه ای ازش نسوزه کلا کیس رو از برق کشیدم. در ضمن این هم بگم که فن cpu خیلی آروم می چرخید و 4 تا از چراغ های مادر بورد هم روشن می شد.

خیلی ممنون می شم بگید مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

درود معمولا این مشکل یا از پاور یا از رم رم هارو در بیارید به صورت تکی تست کنید اگه CPU گرافیک داخلی داره با اونم تست کنید

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستمتون رو بگین. مخصوصا پاور.

لینک به دیدگاه

سلام

این ایراد ممکنه از هر کدوم قطعات یعنی برد و گرافیک و رم و پاور میتونه باشه.

ولی اولین اقدامی که باید انجام بدین اینه که رم هارو درش بیارین و سوکت هاشون رو با دسمال خشک تر جیحا الکلی تمیز کنین. بعد اسلات رم ها روی مادربرد رو با مسواک گرد و خاکش رو تمیز کنین و بعد رم هارو بزنین سر جاش انشاالله درست میشه . موفق باشین.

لینک به دیدگاه

احتمالا چون یک ماهه روشن نکردید از باتری مادربرد هستش اگه جایی گیر اوردی باتری بخر عوضش کن یا اگه گیر نیاوردی روشنش کن تا شارژ شه البته فکرنکنم درست بشه دیگه مرده

ویرایش شده توسط Behnam G
لینک به دیدگاه

مدل مادربورد؟ خاموش روشن شدن ميتونه از گرم شدن بيش از حد منتقي cpu در همون لحظه روشن شدن سيستم باشه با توجه به اين که گفتيد فنش اروم ميچرخه اين قضيه مشکوک تر ميشه؟ کدوم چراغ مادربورد روشن ميشه؟ بعضي از مادربورد هاى ايسوس يه تستر قطعه دارن که هر کدوم از قطعات گارفيک يا cpu يا رم دچار مشکل شده باشه چراغش روشن ميشه. يکي از دوستام يه همچين مشکلي داشت و چراغ هشدار cpu روشن بود و فنش هم حرکت نميکرد. در واقع برق به مدار cpu نميرسيد و مغازه دار گفت بايوسشو پروگرم کردم درست شد. پس ممکنه از بايوس هم باشه. شما اول برق اضافه هاى توى کيس و پاور رو تخليه کن. بعد فن cpu رو در بيار و اگه خميرش خشک بود عوضش کن. بعد ببين کدوم چراغ مادربورد روشن ميشه و نتيجه رو اعلام کن. بايوس رو هم اگه ميتوني ريست کن

لینک به دیدگاه

سلام

مدل مادربورد gigabyte ep41t-ud3l هست

در باره ی چراغ هم 4 تا led هست که بین دو جفت اسلات های رم قرار داره و قبل از اینکه این مشکل برای کامپیوتر پیش بیاد هر وقت که روشن می کردم اون چراغ ها روشن می شد و درست بعد از بالا آمدن خاموش می شد

تو دفترچه راهنمای مادربورد خونده بودم که این 4 چراغ زمانی روشن میشه که کامپیوتر پردازش زیادی رو انجام میده.

در ضمن من حتی هارد و dvd writer هم برای اینکه مطمئن شم مشکل از پاور نیس کابل برقشونو کندم و حتی یکی از رم هارو هم در آوردم ولی بازم جواب نداد.

لینک به دیدگاه

باترى در در بيار و روشن کن ببين چي ميشه. اگه حل نشد به يه تعمير کار نشون بده با تستر تستش کنن

لینک به دیدگاه

این مادربرد صدای بوق نداره که وقتی روشن میکنی صدا بده ؟

اگر داره و صدا میده چه صدایی را شما میشنوید ؟

لینک به دیدگاه

سلام 

یکبار سیستم رو CLR CMOS کن اما دررابطه با خاموش روشن امکان داره سیستم میخواد بایوس خودش رو اپدیت کن از روی بایوس بکآپ بخاطر همین خاموش روشن میشه یا هم نتونه بایوس خودش رو اپدیت کنه اما در مرحله اول CLR CMOS رو انجام بده بعد بذار مادربرد ریستارت بشه دیدی این ریستارت بیشتر از 10 بار هست سیستم رو خاموش کن و نمایندگی تحول بده

ویرایش شده توسط emperatoor
لینک به دیدگاه

باتری رو در بیار بزن سر جاش. رم ها رم در بیار بزن سر جاش. تمام قطعات رو محکم . سفت کن.

وقتی سیستم بالا میاد به صدای بوق ها گوش کن.

چند تا بوق میزنه؟ تک میزنه یا بوق کشیدس؟ تعدادش و طول صدا رو بگو.

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

تو اینجور موارد ایراد از پاوره و یک بارم باتری مادربرد رو تعویض کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...