رفتن به مطلب

نظرتون چیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنظر شما مادربورد فعلی واسه سیستم من جوابگو هست یانه؟

وقیمت دست دوم این سری از مادربوردم چقدر در میاد

اگه بصرفه هست که برم سراغ Z97

با توجه به اینکه سری B85   اس ال ای پشتیبانی نمیکنه و فرکانس رم بیشتر از 1600 ساپورت نمیکنه

که ممکنه بعدا مجبور به SLI کردن یا افزایش فرکانس و حجم رم بشم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به اینجاها میرسه که میگم بزارید طرف خودش ببنده.

من گیگا دارم میگم گیگا ببند. دیگری ازراک داره میگه ازراک ببند. اون یکی اورکلاکره میگه ایسوس ببند و ...

داداشم پول بزا جیبت برو بازار از اولین Z97 که خوشت اومد از قیافش و قیمتش مناسب رو به پایین بود بخر بیا. بدم بود بگو پول کم دادم عوضش. چون اصن راه نداره گرون ترین چیزو هم که بخری بی ایراد و اشکال باشه.

لینک به دیدگاه

با توجه به حرفای دوستای عزیز بهتره هرچه سریعتر برم سراغ این چیپست 

فقط تنها مشکلی که هست اینجا مخصوصا قطعات فروشی ها اصلا قطعات حرفه ی نمیارن بطور مثال الان بهترین مادربوردی که اینجا پیدا شه h81

هستش

و مجبورم اینترنتی خرید کنم

واگه بنظر دوستان واقعا بصرفه هست خرید z97 همین الان به دنبال فروش مادربورد خودم باشم

(یه چیزی داخل پرانتز بگم رفتم کارت گرافیک بخرم به طرف میگم gtx 960 دارید؟یا میتونید سفارش بدید برگشته میگه اینا اشغالن الان بهترن کارت گرافیک gt630 هستش)

دیگه خودتون تصور کنید چخبره

در مورد برند زیاد حساس نیستم ولی از ایسوس و گیگا بیشتر خوشم میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه واسه sli میخوای ارزونترنی بردکه قابلیت sli داره اینه http://lioncomputer.ir/product/5220/ASUS+Z97-Pro+Gamer+LGA1150+Z97+Mainboard/

در رده های بعدی اینا قرار میگیره

http://lioncomputer.ir/product/3943/GIGABYTE+Z97X-Gaming+3+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/4686/MSI+Z97+Gaming+5+LGA1150+Z97+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/4310/ASRock+FATAL1TY+Z97X+Killer+LGA1150+Z97+MB/بستگی به سلیقتون داره

نظر منو بخواین msi بگیرین

ضمناً اگه 960 sli میکنین یه چیزی اما بخواین 970 دوتان کنین سی پی یو باید به i7 ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به حرفای دوستای عزیز بهتره هرچه سریعتر برم سراغ این چیپست 

فقط تنها مشکلی که هست اینجا مخصوصا قطعات فروشی ها اصلا قطعات حرفه ی نمیارن بطور مثال الان بهترین مادربوردی که اینجا پیدا شه h81

هستش

و مجبورم اینترنتی خرید کنم

واگه بنظر دوستان واقعا بصرفه هست خرید z97 همین الان به دنبال فروش مادربورد خودم باشم

(یه چیزی داخل پرانتز بگم رفتم کارت گرافیک بخرم به طرف میگم gtx 960 دارید؟یا میتونید سفارش بدید برگشته میگه اینا اشغالن الان بهترن کارت گرافیک gt630 هستش)

دیگه خودتون تصور کنید چخبره

در مورد برند زیاد حساس نیستم ولی از ایسوس و گیگا بیشتر خوشم میاد

آره، وقتی CPU شو داری چرا نری؟ فقط بهت میگم چون سیستمت تکمیله و با تعویض مادربرد همین پرفرمنسی که الان میگیری اون موقع هم میگیری که خودت میدونی به همین خاطر من میگم زیاد خرجش نکن. کی میدونه شاید وقتی Z270 اومد خواستی برد رو رد کنی، بردی که از همه قطعاتت نو تره، اون موقع خیلی قیمتش می شکنه.

پس با این دوتا دلیل صحیح نمیبینم بودجه زیادی صرف خرید برد کنید. سایر قطعاتم هم که در وضعیت ماسب روبه بالا هست.

برد های مثل Z97 Pro GAMER ایسوس انتخاب های خوبین. نه برد های گیم/اورکلاک مثل هیرو که بودجه زیادی میطلبن.

برد رو تهیه کن، بعد با خیال راحت برد قبلی رو بفروش. همین اینترنتی هم که میگی خیلی خوبه معقوله، از فروشگاهی مثل لیون بگیری مثلا. منم به عنوان یه دوست میگم حتما باهاشون تماس (تلفنی) بگیر و حتی اگه محصولی رو تو سایت 0 تومان زدن بهشون بگو اون مدل رو میخوای، خیلی زبر دستن، پیدا میکنن. بتونی امروز تهیه کنی که هیچی نشد بزار شنبه چون نمایندگی های اصلی یه مقدار پنج شنبه ها شل میگیرن جنس خاصی پیدا کردن سخت میشه.

----

دوستمون (پست بالا) هم انتخاب های خوبی رو معرفی کردن.

فقط CPU رو نمیخواد دست بزنی برای SLI اما پاورو احتیاط کن.

لینک به دیدگاه

بنده تعصبی روی برند ندارم و فقط کارایی برام مهمه (با کمترین قیمت لذا)

بهترین بردی که با این چیپ با کمترین هزینه میشه خرید هست:

http://lioncomputer.ir/product/5075/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DA%A9+%D8%B2%D8%AF+97+%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%85+4/

چهار تا جای رم داره و تا 32G 3200oc ساپورت می کنه

SLI ساپورته کراس هم همچنین

برتری هایی که نسبت به هم رده هاش داره

خروجی sata3 اش 6 تاس

خروجی USB3 اش 6 تاس (که دو تا هم میتونید علاوه بر اون از جلو کیس استفاده کنید)

همچنین خروجی های تصویر و صدای بهتری داره

نظر بنده رو این مدل هست

اگه می خواهید بیشتر هزینه کنید:

http://lioncomputer.ir/product/5238/ASUS+Z97-A%2FUSB+3.1+LGA1150+Z97+Mainboard/

که برای شما دو عدد USB3.1 هم اضافه میشه

پ.ن: از مدل هایی که دوستمون معرفی کردن هم این مورد خوبه:

البته این مورد از نظر SLI بهتر هست یعنی x8x4x4 که به نظر من SLI سه گرافیک اشتباهه

ولی باز USB3 به یه دردی می خوره

(چون زیاد از نظر خروجی مشکل داشتم خیلی حساس شدم :D)

ویرایش شده توسط DEnnIES
لینک به دیدگاه

به نظر من فعلا دست یه سیستمت نزن.

افزایش فرکانس رم نمی تونه تغییر آنچنان زیادی توی پرفرمنس سیستمت به وجود بیاره.

اگه از سیستمت الان راضی هستی پس منطقی تره تا فعلا دست نگه داری و با افزایش بودجه علاوه بر مادربورد، سی پی یو رو هم ارتقا بدی.

اما اگه تصمیمت برای چینش SLI قطعیه دوستان پیشنهادای خوبی داشتن. مادربرد خوب z97 زیاده و انتخاب برند سلیقه ایه.

لینک به دیدگاه

واقعا از تک تک دوستان ممنونم بخاطر مشاورشون

حالا یه سوال

الان مادربورد بنده رو چقدر خریدارن چون قیمت نوش رو جایی ندیدم

مدل asus b85-plus هستش؟

لینک به دیدگاه

z97-k دارم 

340 با ارسال

سلام دوست عزیز

اگه اشتباه نکنم این مدل sli نداره!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...