رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید بعضی قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پاور:

http://lioncomputer.ir/product/3779/Corsair+VS650+Power+Supply/

یا

http://lioncomputer.ir/product/5085/GREEN+GP550A-UK+80Plus+Gold+PSU/

گرافیک:

http://lioncomputer.ir/product/5944/ZT-90603-10M+-+GTX+950+AMP%21+Edition+2GB+GDDR5/

قدرت این گرافیک ارزون در فول اچ دی فقط سه درصد ضعیف تر از 960 هستش

http://tpucdn.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_950_AMP_Edition/images/perfrel_1920.gif

پاور خوب خیلی مهمه، حداقل پاور 550 وات بگیر، برای گرافیک هم با توجه به بودجه تون بهترین انتخاب رو بهتون پیشنهاد کردم

ممنون

لینک به دیدگاه

شما با این سیستم قراره چه کاری انجام بدی؟ اگه هدفت بازی کردنه که بودجه و انتخاب هات زیاد مناسب نیستن، شما میتونی دو تا رم 4 گیگ 2133 مگاهرتز ddr4 رو با یک مادربورد B150M-C ایسوس داشته باشی در عوضش از گرافیک و ... بهتری استفاده کنی.

یادت باشه رم رو مستونی هر موقع که خواستی ارتقاع بدی.

چون قصد SLI یا کراس فایر هم نداری سراغ مادربوردهای Z170 که 95 درصدشون جای سه گرافیک دارن نرو.

صحبت شما کاملا متین اما درسته که الان بودجه بنده باعث میشه قید کراس فایر یا اس ال ای رو بزنم اما این دلیل نمیشه که آینده نگری نکنم و یک مادربورد قوی برندارم.

به عقیده من مهمترین قطعه در یک کامپیوتر مادربورد هستش چون نقش اسکلت رو برای کامپیوتر بازی کرده و هر وقت بخوایم کیس خودمون رو ارتقا بدیم حتما باید مادربورد کشش این ارتقا رو داشته باشه.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

MB: Asus H170 Pro Gaming: 490,000
CPU: Intel Core i5-6400: 650,000
RAM: GSkill Ripjaws V 2×4GB=8GB DDR4 2133MHz CL15 Red: 270,000
VGA: EVGA GTX 960 SuperSC ACX v2.0+ 2GB: 830,000
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB: 170,000
CPU Cooler: Enermax ETS-N30-TAA: 100,000
Corsair VS550 Power Supply :190.000
Case: Green X+ Eagle Gaming: 120,000
2.820.000

مادربورد گیمینگ 3 گیگا و سی پی یو 6400 به همراه 2 عدد رم 8 گیگ کراسیر با باس 2666 و هارد 1 ترابایت و کیس گرین پلاس خریداری شده ممنون از پیشنهادتون اما یکی از دوستان من این قطعات رو برام خریداری کرده و دیگه نمی تونم عوضشون کنم.

حتی رم رو اون چیزی که من خواسته بودم انتخاب نکرده و الان فقط پاور و گرافیک و مانیتور مونده که هنوز خرید نکردم و می تونم تغییرشون بدم.

لینک به دیدگاه

مین گیگا گیمینگ 3 خریداری شده ولی درباره پاور باید عرض کنم که من چند وقتی میشه که از پاور مومنکس استفاده میس کنم و تا حالا مشکلی ندیدم شما اطمینان دارید که این پاور به درد بخور نیست؟؟؟

اول از همه قطعاتی که تهیه کردید رو به شما تبریک میگم و امیدوارم فن هاش سالها براتون بچرخه :D

امید جان، شدیدا" توصیه میکنم واسه این سیستم چند میلیونی که جان تک تک قطعات دستشه ریسک نکنید و یک پاور با استاندار بالا تهیه کنید!

پاور ممومکس رو بیشتر برای سیستم های غیر گیمینگ حرفه ای و اداری و خانگی استفاده میکنند! که بازم کار اشتباهی است!

خلاصه اگر من بجای شما بودم کمتر از پاور Green gp550a-UK ‎80‎ Plus Gold‏ استفاده نمیکردم!

پاور ممومکس = آشغال

پاور پیشنهادی از گریین = عالی

ضمنا" پاور شوخی بردار نیست و به اون کسی که برای شما قطعه تهیه میکنه بگو یا این یا هیچی!!!

والا......... :D

خوش باشید.

لینک به دیدگاه

مادربورد گیمینگ 3 گیگا و سی پی یو 6400 به همراه 2 عدد رم 8 گیگ کراسیر با باس 2666 و هارد 1 ترابایت و کیس گرین پلاس خریداری شده ممنون از پیشنهادتون اما یکی از دوستان من این قطعات رو برام خریداری کرده و دیگه نمی تونم عوضشون کنم.

حتی رم رو اون چیزی که من خواسته بودم انتخاب نکرده و الان فقط پاور و گرافیک و مانیتور مونده که هنوز خرید نکردم و می تونم تغییرشون بدم.

پاور رو که گفتم پس هیچی....

ولی مانیتور اگر میخوای Full HD‏ برداری شدیدا" توصیه میکنم از این سامسونگ های مونتاژ ایران تهیه نکنی چون از خیلی ها شنیدم وقتی با مدل های Asus AH-IPS‏ مثل مدل های Vx229H ‎‎& Vx239H کنار هم مقایسه کردند کیفیت پنل Asus‏ کاملا مشخص بوده! پس این اشتباه نکن و از سامسونگ مونتاژ ایران مانیتور نگیر!

سؤالی بود در خدمتم عزیز.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

اول از همه قطعاتی که تهیه کردید رو به شما تبریک میگم و امیدوارم فن هاش سالها براتون بچرخه :D

امید جان، شدیدا" توصیه میکنم واسه این سیستم چند میلیونی که جان تک تک قطعات دستشه ریسک نکنید و یک پاور با استاندار بالا تهیه کنید!

پاور ممومکس رو بیشتر برای سیستم های غیر گیمینگ حرفه ای و اداری و خانگی استفاده میکنند! که بازم کار اشتباهی است!

خلاصه اگر من بجای شما بودم کمتر از پاور Green gp550a-UK ‎80‎ Plus Gold‏ استفاده نمیکردم!

پاور ممومکس = آشغال

پاور پیشنهادی از گریین = عالی

ضمنا" پاور شوخی بردار نیست و به اون کسی که برای شما قطعه تهیه میکنه بگو یا این یا هیچی!!!

والا......... :D

خوش باشید.

ممنون از لطفتون

پس به هیچ وجه پاور مومنکس بر نمی دارم.

بازم تشکر که شما اساتید اینقدر ما بی تجربه ها رو راهنمایی می کنید.

لینک به دیدگاه

پاور رو که گفتم پس هیچی....

ولی مانیتور اگر میخوای Full HD‏ برداری شدیدا" توصیه میکنم از این سامسونگ های مونتاژ ایران تهیه نکنی چون از خیلی ها شنیدم وقتی با مدل های Asus AH-IPS‏ مثل مدل های Vx229H ‎‎& Vx239H کنار هم مقایسه کردند کیفیت پنل Asus‏ کاملا مشخص بوده! پس این اشتباه نکن و از سامسونگ مونتاژ ایران مانیتور نگیر!

سؤالی بود در خدمتم عزیز.

ممنون از این که اینقدر زود پاسخ میدید.

مانیتور سامسونگ که اصلا قصد خرید ندارم فقط بین مانیتور های ال جی و ایسوس موندم.

شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟؟؟

لینک به دیدگاه

صد در صد ایسوس،

اصلاً قابل مقایسه با هم نیستن، شما حتماً برو یه مانیتور با پنل IPS و با برند ایسوس بخر حتی اگه ارزون ترینشون بود

لینک به دیدگاه

عزیز این مقایسه درست نیست!

این GTX950 که در تست استفاده شده، AMP هست!

در حالی که GTX960 نسخه ریفرنسه...

اگه اشتباه نکنم GTX960 ریفرنس، فرکانس هستش برابر 1126 هست!

ولی نمونه های غیر ریفرنس فرکانس هاشون خیلی بیشتر هست... (برای نمونه GTX960 خودم زیر فشار، تا 1366 هم فرکانسش میرسه...)

شما برای مقایسه، باید نسخه AMP از هر 2 کارت 950 و 960 رو روبروی هم قرار بدید!

برای یه سیستم معمولی با گرافیک GTX960 یک پاور 450 وات کاملا کافی هست! (مصرف همچین سیستمی زیر 350 وات هست...)

میدونم عزیز ولی با بودجه 900 هزار تومن به هیچ وجه نمیشه یه پاور و یه کارت گرافیک 960 خرید

لینک به دیدگاه

میدونم عزیز ولی با بودجه 900 هزار تومن به هیچ وجه نمیشه یه پاور و یه کارت گرافیک 960 خرید

چرا نمیشه؟

GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 حدود 745 تومنه!

Corsair VS450 هم 140 تومن!

با هم میشن 885 تومن.

اگه پردازنده شما 6600K باشه  و 4 تا رم داشته باشید و یک SSD و یک HDD و 4 تا فن 12 سانتی و 3 تا دیوایس USB2.0 و 2 تا هم USB3.0 و یک رایتر و گرافیک GTX960 داشته باشه، مصرفش حدود 350 وات باید باشه...

لینک به دیدگاه

ممنون از این که اینقدر زود پاسخ میدید.

مانیتور سامسونگ که اصلا قصد خرید ندارم فقط بین مانیتور های ال جی و ایسوس موندم.

شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟؟؟

خواهش میکنم دوست عزیز، انجام وظیفست :D

قطعا" ایسوس!

دو مدل پیشنهاد میکنم که هر کدوم دوست داشتی تهیه کن، هر دوشون عالی هستند.

1. Asus Vx229H

2. Asus Vx239H

اولی 22 و دومی 23 اینچ هست.

موفق باشید :D

لینک به دیدگاه

چرا نمیشه؟

GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 حدود 745 تومنه!

با هم میشن 885 تومن.

اگه پردازنده شما 6600K باشه و 4 تا رم داشته باشید و یک SSD و یک HDD و 4 تا فن 12 سانتی و 3 تا دیوایس USB2.0 و 2 تا هم USB3.0 و یک رایتر و گرافیک GTX960 داشته باشه، مصرفش حدود 350 وات باید باشه...

سلام بابک جان

میگم خیلی توی مصرف پاور صرفه جویی میکنی ها :D

داداش بابک لااقل 100~200 وات برای سیستم های رده بالا بیشتر پیشنهاد بده، باور کن جای دوری نمیره :D

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام بابک جان

میگم خیلی توی مصرف پاور صرفه جویی میکنی ها :D

داداش بابک لااقل 100~200 وات برای سیستم های رده بالا بیشتر پیشنهاد بده، باور کن جای دوری نمیره :D

موفق باشید.

وقتی نیاز ندارم، و بودجه هم ندارم، چرا پاور قویتر تهیه کنم؟

این سیستم مصرفش 350 وات و کمتر هست! همون 100 وات بیشتر هم در نظر گرفتم و شد 450 وات!

خوب میشه توضیح بدید چرا برم یه پاور 550 یا 650 وات بگیرم؟

تازه من برای 6600K دارم صحبت میکنم! ولی پردازنده ایشون 6400 هست...

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

چرا نمیشه؟

GALAX GTX 960 OC 2GB GDDR5 حدود 745 تومنه!

با هم میشن 885 تومن.

اگه پردازنده شما 6600K باشه  و 4 تا رم داشته باشید و یک SSD و یک HDD و 4 تا فن 12 سانتی و 3 تا دیوایس USB2.0 و 2 تا هم USB3.0 و یک رایتر و گرافیک GTX960 داشته باشه، مصرفش حدود 350 وات باید باشه...

روی کاغذ بله ولی آخه به Corsair VS450 که پاور نمیگن! گالاکس هم زیاد جالب نیست. بَک پِلیت نداره و اگه خوب بود تا حالا مثل زوتاک اَمپ ادیشن 960 تموم شده بود!

یک پاور بهترین راندمانش وقتیه که حدود 80 درصد بار کاری روش باشه. تازه اگه این پاور خیلی خوب باشه و بازده مصرفی پاور حدود 90 درصد باشه، نباید بیشتر از 450*0.9*0.8 یعنی 324 وات بیشتر از این پاور کار کشید، چون هم زودتر مستهلک میشه و هم همیشه تحت فشار شدیده.

همه چیز رو از روی کاغذ و فقط اعداد و ارقام و اینجور سایت ها (http://powersupplycalculator.net/) نبینید

لینک به دیدگاه

وقتی نیاز ندارم، و بودجه هم ندارم، چرا پاور قویتر تهیه کنم؟

این سیستم مصرفش 350 وات و کمتر هست! همون 100 وات بیشتر هم در نظر گرفتم و شد 450 وات!

خوب میشه توضیح بدید چرا برم یه پاور 550 یا 650 وات بگیرم؟

تازه من برای 6600K دارم صحبت میکنم! ولی پردازنده ایشون 6400 هست...

فکر کنم مشکل افت پاور گریوانگیر شما نشده!

خدا کنه نشه چون بد دردی به دل آدم میزاره! ( میزنه چند تا قطعه یا کل سیستم رو میسوزونه)

ضمنا کسی که سیستم رده بالا میگیره باید تعادل بین تمام حفظ کنه! اگه بودجه نداره دلیل نمیشه از پاور که جان تک تک قطعات دستشه بزنه! حتی اگر سیستم با پاور ضعیف Run‏ بشه!

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

روی کاغذ بله ولی آخه به Corsair VS450 که پاور نمیگن! گالاکس هم زیاد جالب نیست. بَک پِلیت نداره و اگه خوب بود تا حالا مثل زوتاک اَمپ ادیشن 960 تموم شده بود!

یک پاور بهترین راندمانش وقتیه که حدود 80 درصد بار کاری روش باشه. تازه اگه این پاور خیلی خوب باشه و بازده مصرفی پاور حدود 90 درصد باشه، نباید بیشتر از 450*0.9*0.8 یعنی 324 وات بیشتر از این پاور کار کشید، چون هم زودتر مستهلک میشه و هم همیشه تحت فشار شدیده.

همه چیز رو از روی کاغذ و فقط اعداد و ارقام و اینجور سایت ها (http://powersupplycalculator.net/) نبینید

مهندس اینو اینجا گفتی! جای دیگه ای نگو...

میخندن بهت!

:laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif  :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif  :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif 

:laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif  :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif  :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif 

اون راندمان و بازدهی که میفرماید ربطی به خروجی نداره! به توان ورودی مربوطه...

چه خوبم با اعداد و ارقام دارید جمع و تفریق میکنید!!! :clapping:

و اینکه اگه قرار باشه قانوق 80% رعایت بشه، باید از پاور 430 وات استفاده کنن!(ای کاش قبل اینکه سواد رو خرج کنید، کمی پسندازش کنید!)

خدا کنه نشه چون بد دردی به دل آدم میزاره! ( میزنه چند تا قطعه یا کل سیستم رو میسوزونه)

ضمنا کسی که سیستم رده بالا میگیره باید تعادل بین تمام حفظ کنه! اگه بودجه نداره دلیل نمیشه از پاور که جان تک تک قطعات دستشه بزنه! حتی اگر سیستم با پاور ضعیف Run‏ بشه!

عزیز همه اینا در نظر گرفته شده که 450 وات پیشنهاد دادم!

اگه اینا در نظر نگرفته بودم، پاور 380 وات هم کافی بود!(با اینکه مصرف سیستم ایشون زیر 350 وات هست)

لینک به دیدگاه

مهندس اینو اینجا گفتی! جای دیگه ای نگو...

میخندن بهت!

:laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif

:laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: rolling%20on%20the%20floor.gif

عزیز همه اینا در نظر گرفته شده که 450 وات پیشنهاد دادم!

اگه اینا در نظر نگرفته بودم، پاور 380 وات هم کافی بود!(با اینکه مصرف سیستم ایشون زیر 350 وات هست)

داش بابک شوخی میکنی؟!

سیستم گیمینگ و پاور 350 وات!!!

درسته شاید سیستم اینقدر مصرف میکنه ولی عقل حکم میکنه که برای همچین سیستم گیمینگی (حداقل) پاور 550 وات گلد استفاده بشه! ( 350 کافیه!!! )

ضمنا اون پاور Corsair ‎450 که پیشنهاد دادید جسارتا" مفت نمی ارزه! و بیشتر برای سیستم های بدون گرافیک و برای دانلود شبانه و وبگردی استفاده میشه :D

حالا بگذریم..... این داستان سر دراز داره و بحثی بی انتها مثل این ..........................

حالا بیخیال خودت چطوری؟ :D

لینک به دیدگاه

داش بابک شوخی میکنی؟!

سیستم گیمینگ و پاور 350 وات!!!

درسته شاید سیستم اینقدر مصرف میکنه ولی عقل حکم میکنه که برای همچین سیستم گیمینگی (حداقل) پاور 550 وات گلد استفاده بشه! ( 350 کافیه!!! )

ضمنا اون پاور Corsair ‎450 که پیشنهاد دادید جسارتا" مفت نمی ارزه! و بیشتر برای سیستم های بدون گرافیک و برای دانلود شبانه و وبگردی استفاده میشه :D

حالا بگذریم..... این داستان سر دراز داره و بحثی بی انتها مثل این ..........................

حالا بیخیال خودت چطوری؟ :D

نه داداش، عقل حکم میکنه بر اساس نیاز خرید کنیم نه احساسی...

لینک به دیدگاه

آقا بابک روان شادمون کردی، باشه شما درست میگی، ولی اگه میخواستی یه پاور 450 واتی کورسیر بگیری حتماً VX450 رو بگیر که حدود 75 دلار بوده و فقط یک کانکتور پاور PCI-E داره.

لینک به دیدگاه

آقا بابک روان شادمون کردی، باشه شما درست میگی، ولی اگه میخواستی یه پاور 450 واتی کورسیر بگیری حتماً VX450 رو بگیر که حدود 75 دلار بوده و فقط یک کانکتور پاور PCI-E داره.

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/VX_450W/5.html

لینک به دیدگاه

من با نظر اقای شادکام کاملا موافقم.

درسته که 960 گرافیک کم مصرفیه و سی پی یو های اینتل هم کم مصرف هستن.اما همونطور که جناب شادکام فرمودند برای اطمینان باید حداقل یه پاور 500 یا 550 برداشت.

چون واقعا پاور اصلا شوخی بردار نیست.

در ضمن الکی به ایشون یا هر کسی که حرف حق رو میزنه امتیاز منفی ندین!!!!!!!! :(

وشما جناب بابک خان سعی کنید هیچوقت کسی رو مسخره نکنید حتی اگه حرف اشتباهی زدن. واقعا کار زشتیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

ویرایش شده توسط hossein74
لینک به دیدگاه

کاملا درسته.

لینک به دیدگاه

من با نظر اقای شادکام کاملا موافقم.

درسته که 960 گرافیک کم مصرفیه و سی پی یو های اینتل هم کم مصرف هستن.اما همونطور که جناب شادکام فرمودند برای اطمینان باید حداقل یه پاور 500 یا 550 برداشت.

چون واقعا پاور اصلا شوخی بردار نیست.

در ضمن الکی به ایشون یا هر کسی که حرف حق رو میزنه امتیاز منفی ندین!!!!!!!! :(

وشما جناب بابک خان سعی کنید هیچوقت کسی رو مسخره نکنید حتی اگه حرف اشتباهی زدن. واقعا کار زشتیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

تعداد پست های شما 151 تا هست!

31 تا هم امتیاز مثبت دارید!

در سال 94 و 14 ام ماه ثبت نام کردید!

پس پست هاتون باید حداکثر 94+31+14=139 و بعد 151-139=12 کاراکتر داشته باشه!

پس دفعه بعد لطفا رعایت کنید که بیشتر از 12 کاراکتر پست نفرستید!

این دقیقا با منطق محاسبه توان پاور اون استاد همخوانی داره!

وقتی کسی مفهوم راندمان و بازده و ... رو بلند نیست، اومده اینجا با انواع دلایل من درآوردی کاربران رو گمراه میکنه، بنظرم باید یک نفر جلوش رو بگیره!

درضمن به عنوان یه برادر بزرگتر، بهش پیشنهاد دادم!

چون اگه اینطوری ادامه میداد، کلا براش میخندیدن!

لینک به دیدگاه

عزیز بازم دارم میگم، قبل خرج کردن سواد، کمی پس انداز کنید!

این 75 دلاری که میبینید، حدود 60 هزار تومن هست!

میدونید چرا؟

چون این مطلب مال 8 سال پیش هست! سال 2007 (همانطور که احتمالا خبر دارید حالا اواخر سال 2015 هست)

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: :laughing:

rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif :laughing: :laughing:

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

درود دوستای گلم

لطفا در جوابگوی به هم حرمت همو داشته باشید و خدای نکرده کسی رو به تمسخر نگیرید . ما هممون یه جاهایی اشتباه میکنیم و فکر نکنیم که ما علامه ایم .

پس ازتون میخوام نحوه جواب دادن در این فروم رو مطالعه کنید

forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=21316

با تشکر از تمام کاربرانیکه بی دریغ و بدون انتظاری به هم کمک میکنن @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...