رفتن به مطلب

سوال در مورد مادربرد های ای ام دی و اینتل

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستای عزیز

دوتا تا سوال داشتم

1-روی مادربرد اینل میشه از کارت گرافیم ای ام دی استفده کرد یا برعکس؟ چه فرقی داره؟ ایا باعث کند شدن و مچ نشدن سیستم میشه؟ یا اصلا تفاوتی نداره؟

2-من داشتم مادربرد های سری ایسوز ای ام دی و اینتل رو نگاه میکردم که تنوع جنس اینتل خیلی زیاده مثلا pcix3 یا ساپورت رم ddr4 با فرکانس بالا و.. در حالی که ای ایم دی pcix2 و رم ddr3 بیشتر ندیدم چرا ای ام دی تو مادربرد اینقدر عقب مونده؟

ویرایش شده توسط ali_r
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز در مورد کارت گرافیک فرقی نمیکنه که cpu شما amd باشه یا اینتل و روی هر دو سری مادربورد هر دو نوع کارت قابل نصب هستش

اما اگه cpu و gpu از ی برند باشن احتمالا بهتر جواب بگیرین

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مادربردهای اینتل دارای امکانات پیشرفته تر به روز تر و جدیدتر هستند همینطور سی پی یو های اینتل دارای عملکرد بالایی هستن.مادربردهای amd چند سالیه پیشرفتی نداشتن.

تفاوتی نداره شما میتونید چه از انویدیا چه از amd روی هر سیستم استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

دوست من. حدود ۲سالی هست amd سی پیو جدیدی معرفی نکرده. و قراره به زودی یه سی پی جدید معرفی کنه که فکر میکنم یه چیپ ست جدید برای ساپرت این سی پیو هم معرفی بشه که حتما تفاوت زیادی خواهد کرد با تولیدات قبلی که تمام امکانات مادربردهای جدید اینتل رو خواهد داشت.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

دوست من. حدود ۲سالی هست amd سی پیو جدیدی معرفی نکرده. و قراره به زودی یه سی پی جدید معرفی کنه که فکر میکنم یه چیپ ست جدید برای ساپرت این سی پیو هم معرفی بشه که حتما تفاوت زیادی خواهد کرد با تولیدات قبلی که تمام امکانات مادربردهای جدید اینتل رو خواهد داشت.

یعنی قراره مادربرد جدید تولید کنه با سی پی یو جدید؟

لینک به دیدگاه

بله سری zen و بگفته مدیر عامل amd شاهد ۴۰٪ کارای بیشتر هست.البته از حرف تا عمل فاصله زیاد هست.

لینک به دیدگاه

یعنی قراره  رو مادربردهایی که میده سوکت رم ddr4 و pci experes3 بده؟ بجز این دو مورد چه چیزهایی از مادربرد های جدید اینتل کم داره مادربرد های ای ام دی؟

لینک به دیدگاه

یعنی قراره  رو مادربردهایی که میده سوکت رم ddr4 و pci experes3 بده؟ بجز این دو مورد چه چیزهایی از مادربرد های جدید اینتل کم داره مادربرد های ای ام دی؟

سوکت جدید میاد عزیز ...DDR4 هم پشتیبانی میکنه .... و بعد چندین سال نود ساخت سی پی یو هم همراه اینتل میشه.... و مثل مادربرد های با چیپست اینتل پیشرفته از اب در میان .... من یکی مطمئنم سال 2016 ای ام دی به بازار CPU برمیگرده

سال 2012 یا 2013 بود که ceo ای ام دی گفت بزرگترین سرمایه گزاری تاریخ AMD رو همین نسل سی پی یو انجام شده و 2016 عرضه میشه ....

ولی به قول دوستان بین حرف و عمل فاصله هست ولی قطعا محصولات خوبی خواهند بود ... :)

لینک به دیدگاه

سوکت جدید میاد عزیز ...DDR4 هم پشتیبانی میکنه .... و بعد چندین سال نود ساخت سی پی یو هم همراه اینتل میشه.... و مثل مادربرد های با چیپست اینتل پیشرفته از اب در میان .... من یکی مطمئنم سال 2016 ای ام دی به بازار CPU برمیگرده

سال 2012 یا 2013 بود که ceo ای ام دی گفت بزرگترین سرمایه گزاری تاریخ AMD رو همین نسل سی پی یو انجام شده و 2016 عرضه میشه ....

ولی به قول دوستان بین حرف و عمل فاصله هست ولی قطعا محصولات خوبی خواهند بود ... :)

منم خیلی دوست دارم amd رو و میخام تو همه زمینه ها برتر باشه میدونی چرا چون به شعور مشتریش احترام میزاره ولی هر وقت اون محصول رو اراعه کرده اونی نبوده که تو تبلیغاتش گفته .( چه‌میشه بازم برگرده دوران اوجش و باندل رو تماما amd جمع کنیم ،min,cpu,ram,ssd)
لینک به دیدگاه

منم خیلی دوست دارم amd رو و میخام تو همه زمینه ها برتر باشه میدونی چرا چون به شعور مشتریش احترام میزاره ولی هر وقت اون محصول رو اراعه کرده اونی نبوده که تو تبلیغاتش گفته .( چه‌میشه بازم برگرده دوران اوجش و باندل رو تماما amd جمع کنیم ،min,cpu,ram,ssd)

واقعیت هستش این که بعضی جاها هم ای ام دی کم اورده نتونسته طبق حرفش عمل کنه

این که حرف و عمل یکی از اب در نمیاد ....وجود رقبای سرسخت مثل اینتل و انویدیا هست که دارند میتازند

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

پس چرا تو زمینه کارت گرافیک عقب نمونده و داره رقابت میکنه؟

لینک به دیدگاه

پس چرا تو زمینه کارت گرافیک عقب نمونده و داره رقابت میکنه؟

کسی جواب سوال ما رو نمیده؟>

لینک به دیدگاه

از لحاظ بهینگی سخت افزار سری 200 و 300 نسبت به 900 انویدیا عقب افتادن ولی از لحاظ پرفورمنس خیر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

رده مادربوردهای کوچک اینتل برای مصارف عادی بسیار ایده ال هستند. حیف که کمیاب و در اکثر مواقع نایاب هستند. 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

کی معرفی میشه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

کی معرفی میشه دوست عزیز؟

حدودا تا ۵ماه اینده. اینا معلوم نیس کی معرفی کنن. شاید یک ماه زودتر یا شایدم دیرتر.اگه وارد کننده ها به خوبی وارد کنن قیمتش هم قیمتای نجومی نمیشه . احتمال داره تاثیر خوبی رو قیمت اینتل هم بزاره.

در کل منم منتظر معرفیشم تا ببینم بازار چه میکنه با قیمتا!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان نگاهی به چندتا مادربرد مینداختم برای مثال z97k یا z97pro gamer تو قسمت رمش نوشته 1333/1600بعد از 1866تا 3200 تو پرانتز نوشته جلوشونم نوشته oc ینی رم با این باس ها فقط تو حالت اور کلاک کار میکنه؟ ینی رم gskill با باس1866 بندازی روش با باس 1600 کار میکنه؟ اگه اور نکنی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نگاهی به چندتا مادربرد مینداختم برای مثال z97k یا z97pro gamer تو قسمت رمش نوشته 1333/1600بعد از 1866تا 3200 تو پرانتز نوشته جلوشونم نوشته oc ینی رم با این باس ها فقط تو حالت اور کلاک کار میکنه؟ ینی رم gskill با باس1866 بندازی روش با باس 1600 کار میکنه؟ اگه اور نکنی

درود یعنی در حالت عادی با اون فرکانس کار میکنه ولی توی اکثر مادربورد ها و رم هایی که XMP ساپورت کنن با فعال کردن XMP تو بایوس مادربورد باس رم ها رو اخرین حد تنظیم میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...