رفتن به مطلب

فناوری g-sync

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

در مورد فناوری جی سینک مقاله زیاد خوندم ولی نمیدونم شاید گیرایی من پایین باشه که فقط متوجه شدم ... برای لذت بردن از این فناوری به مانیتوری که پشتیبانی کنه مثل این  http://lioncomputer.ir/product/5576/XL2730Z+-++%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+%D8%A8%D9%86%DA%A9%DB%8C%D9%88+2730+%D8%B2%D8%AF/

و یک کارت گرافیک حرفه ای نیاز داریم .... حالا موقع بازی اگر نتونستیم بیشتر از 45 فریم بگیریم این چیپ به کمک ما میاد و کمبود فریم رو جبران میکنه تا از بازی لذت ببریم 

ولی نکته مبهمی که برای من وجود داره اینه که این چیپ ارتباطی با  فرکانس 144Hz مانیتورهای گیمینگ مثل همون مدل بالایی داره ؟ آیا برای این فرکانس کارت گرافیک 980 TI  کافی هست یا باید حرفه ای تر باشه ؟

نوشته بود در مانیتورهای 60 هرتز هنگام عوض شدن صحنه بازی تصویر دو تیکه میشه و اگر بخوایم تصویر صافی داشته باشیم به دو کارت گرافیگ قوی نیاز داریم تا بتونه بازی ها رو 60 فریم اجرا کنه اما  با این فناوری احتیاجی به کارت گرافیک های گران قیمت نداره و  دقیقا همین کار رو انجام میده 

نظرتون در مورد این کارت چیه و ایا از دیگر مدل های غیر رفرنس قویتر هست و فناوری جی سینک رو پشتیبانی میکنه ؟

در کل اگر دوستان کمبودی برای توضیح این فناوری میبینن اینجا بگن تا هم دوستان استفاده کنن و هم من متوجه بشم

ممنون

لینک به دیدگاه

الان که نگاه کردم   این مانیتور فقط از فری سینک پشتیبانی میکنه ...مثل اینکه ارزونترین مانیتوری که از جی سینک پشتیبانی کنه  این هست که 900 تومن گرونتر 

http://lioncomputer.ir/product/4428/ASUS+ROG+SWIFT+PG278Q+1ms+144Hz+WQHD+G-Sync+3D+Gaming+Monitor/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه عزیزم. منم توضیح بدم. کلا تا همین سال های پیش که همچین تکنولوژی های معرفی نشده بود وقتی فریم زیر 60 می بود (فرکانس نمایشگر چون اکثرا60 بود) همه چیز خوب پیش میرفت ولی وقتی بالای 60 بره تصویر پاره میشه. چرا این اتفاق میفته بماند.

برای رفع این مشکل راه حل V Sync وجود داشت که در فریم های بالا حداقل تصویر پاره نمیشد اما در اکثر مواقع که فریم خیلی کاهش داشت مثلا یه دفه انفجار میشه، تصویر لگ میزد. چرا این مشکل هم بماند.

پس یا V Sync و سر کردن با لگ یا بدون V Sync ولی تصویر پاره پاره. این دو حالت گریبان گیر همه سیستم ها بود؛ چه غول، چه معمولی.

تا اینکه G Sync و Free Sync معرفی شدن. و تصویر در هیچ حالتی پاره نمیشد اما لگ هم وجود نداشت و تصویر روون بود.

البته همین دو تکنولوژی هم محدودیت هایی دارن مثلا FPS زیر 30 فریم بیاد عملا نمیتونن کمکی بکنن و موارد دیگه؛ ولی دو مشکل اصلی رو حل کردن که بازم خوبه.

لینک به دیدگاه

نه عزیزم. منم توضیح بدم. کلا تا همین سال های پیش که همچین تکنولوژی های معرفی نشده بود وقتی فریم زیر 60 می بود (فرکانس نمایشگر چون اکثرا60 بود) همه چیز خوب پیش میرفت ولی وقتی بالای 60 بره تصویر پاره میشه. چرا این اتفاق میفته بماند.

برای رفع این مشکل راه حل V Sync وجود داشت که در فریم های بالا حداقل تصویر پاره نمیشد اما در اکثر مواقع که فریم خیلی کاهش داشت مثلا یه دفه انفجار میشه، تصویر لگ میزد. چرا این مشکل هم بماند.

پس یا V Sync و سر کردن با لگ یا بدون V Sync ولی تصویر پاره پاره. این دو حالت گریبان گیر همه سیستم ها بود؛ چه غول، چه معمولی.

تا اینکه G Sync و Free Sync معرفی شدن. و تصویر در هیچ حالتی پاره نمیشد اما لگ هم وجود نداشت و تصویر روون بود.

البته همین دو تکنولوژی هم محدودیت هایی دارن مثلا FPS زیر 30 فریم بیاد عملا نمیتونن کمکی بکنن و موارد دیگه؛ ولی دو مشکل اصلی رو حل کردن که بازم خوبه.

پس این تکنولوژی با فرکانس 144 هرتز مانیتور ارتباطی نداره ؟ کارت 980 ti  این تکنولوژی رو ساپورت میکنه ؟ به نظر شما ارزش داره که برای این تکنولوژی من 600 هزار تومن اضافه بدم ومانیتوری مثل شما بخرم ؟ میشه توضیحی درباره 144 هرتز بدید ؟ لذت بردن از فیلم و بازی محسوس هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر. ارتباطی نداره. مثلا مانیتور های فوق عریض 75/100 هرتزی هستن که G Syncـن، یا مانیتور های 60 هرتز 4K که بازم G Syncـن و مدل های 144 هرتزی که قبلا اومدن و مدل های 165 هرتزی که به تازگی معرفی شدن همگی G Syncـن. Free Sync هم چون توصعش راحت تر و کم هزینه تره روی مانیتور های بیشتری دیده میشه که بازم بازه فرکانسش در همین اعداد میچرخه. فقط در Free Sync نکته ای که ذکر میشه حداقل فرکانس تصویر که باید مشخص باشه، مثلا 40 هرتز هست یا 30 هرتز. این کمینه فرکانس نشون میده که فریم تا چه اندازه ای پایین بیاد Free Sync هم چنان فعال میمونه (چیزی که در G Sync اسمی ازش برده نمیشه ولی بازم همین ضعف رو داره) + به همراه Free Sync معمولا V Sync هم فعال میکنن چون با Free Sync خالی تصویر بردگی داره اما جزئی که در تست های یو×تیوب موجوده. اما G Sync نیازی به این فعال سازی دیگه نداره. حتی G Sync با SLI و Window مود مشکل داشت که الان 50% رفع شده (بودن تغییر در تولید ماژول و فریمورش) و این نشون میده که این دو فناوری هنوز جای کار دارن.

همه کارت های جیفورس قوی تر از 650Ti از این تکنولوژی پشتیبانی میکنن.

فیلم که عادیه و فقط 3D خوب پیدا بشه، آره ارزش داره. مورد بعد اینکه صد در صد ارزش داره برای بازی اما مانیتور من هم مشکلات جزئی داره که هر مانیتوری میتونه داشته باشه که بماند اما منی که یک سال پیش این مانیتور رو گرفتم به قیمت خیلی بالایی ارزش داشت اما الان چون قدیمی شده و کلی مدل جدید تو بازاره و یا تو راهه مثلا ROG Swift 165Hz IPS دیگه مدل مانیتور من تجویز نمیشه. شما خودتون کجا سکونت دارید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...