رفتن به مطلب

مطالب شنیدنی و آموزنده

MoHaMaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

فرق ما با ديوانه ها در اين است که ما در اکثريت هستيم. (ميشل فوکو)

" خدا رو شکر جزو اقلیت نیستم";)

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

داستان کوتاه “قیمت تجربه”

مهندسی بود که در تعمیر دستگاه های مکانیکی استعداد و تبحر داشت

او پس از۳۰ سال خدمت صادقانه با یاد و خاطری خوش باز نشسته شد

دو سال بعد، از طرف شرکت درباره رفع اشکال به ظاهر لاینحل یکی از دستگاه های

چندین میلیون دلاری با اوتماس گرفتند

آنها هر کاری که از دستشان بر می آمد انجام داده بودند

و هیچ کسی نتوانسته بود اشکال را رفع کند بنابراین، نومیدانه به او متوسل شده بودند

که در رفع بسیاری از این مشکلات موفق بوده است.

مهندس، این ا مر را به رغبت می پذیرد. او یک روز تمام به وارسی دستگاه می پردازد

و در پایان کار، با یک تکه گچ علامت ضربدر روی یک قطعه مخصوص دستگاه می کشد

و با سربلندی می گوید: اشکال اینجاست

آن قطعه تعمیر می شود و دستگاه بار دیگر به کار می افتد.

مهندس دستمزد خود را ۵۰۰۰۰ دلار معرفی می کند.

حسابداری تقاضای ارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفی می کند

و او بطور مختصر این گزارش را می دهد:

بابت یک قطعه گچ: ۱ دلار و بابت

دانستن اینکه ضربدر را کجا بزنم: ۴۹۹۹۹ دلار

لینک به دیدگاه

فرق ما با ديوانه ها در اين است که ما در اکثريت هستيم. (ميشل فوکو)

" خدا رو شکر جزو اقلیت نیستم";)

فكر ميكنيد براي يك ديوانه فرقي داره كه جزء كدوم دسته باشه ؟ اتفاقا هيچ وقت حسرت اكثريت رو نميخوره خيالتون جمع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

انسان هیچوقت بیشتر از آن موقع خود را گول نمی زند ، که خیال می کند دیگران را فریب داده است. ( لارشفوکو )

فکر نو ، بسیار ظریف و حساس است ، با یک ریشخند کوچک می میرد و کنا یه ای کوچک ، آن را به سختی مجروح می کند. ( هربرت اسپنسر )

وقتی انسان دوست واقعی دارد ، که خودش هم دوست واقعی باشد. ( امرسون )

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI

SSD => A-DATA S596 128GB Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

در روز 25 ژوئن 1970 ، یک فروند " اسکای هاوک " اسرائیلی بر فراز صحرای سینا توسط یک فروند " میگ " مصری تعقیب و ساقط شد ، خلبان هواپیمای مصری از کشور روسیه بود.

ناوشکن آمریکایی " آ گرهولم " اولین شناوری بود که به یک سلاح زیردریایی هسته ای مجهز شد ، در ماه می 1962 ، این ناو برای اولین بار استفاده از " بمبهای زیر آبی هسته ای " را در اقیانوس آرام آزمایش کرد.

آمریکا در آخرین نبرد زمینی خود در جنگ جهانی دوم 9000 ( نه هزار ) نفر ، و شوروی در آخرین نبرد زمینی خود - نبرد برلین 305000 ( سیصدو پنج هزار ) نفر تلفات داد.

منبع ( ماهنامه جنگ افزار )

لینک به دیدگاه

مردی زیر باران از دهکده کوچکی می گذشت . خانه ای دید که داشت می سوخت و مردی را دید که وسط شعله ها در اتاق نشیمن نشسته بود

مسافر فریاد زد : هی،خانه ات آتش گرفته است! مرد جواب داد : میدانم

مسافر گفت:پس چرا بیرون نمی آیی؟

مرد گفت:آخر بیرون باران می آید . مادرم همیشه می گفت اگر زیر باران بروی ، سینه پهلو میکنی

زائوچی در مورد این داستان می گوید :

خردمند کسی است که وقتی مجبور شود بتواند موقعیتش را ترک کند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روزی خانمی در حال بازی گلف بود که توپش تو جنگل افتاد. او دنبال توپ رفت و دید که یک قورباغه در تله گیر کرده است.

قورباغه به او گفت : اگر مرا از این تله آزاد کنی سه آرزوی تو را برآورده می کنم .

زن قورباغه را آزاد کرد و قورباغه گفت : "متشکرم" ولی من یادم رفت بگویم شرایطی برای آرزوهایت هست؛ هر آرزویی داشته باشی شوهرت ۱۰ برابر آن را میگیرد.

زن گفت :....

اشکال ندارد !

زن برای اولین آرزویش میخواست که زیباترین زن دنیا شود !

قورباغه اخطار داد که شما متوجه هستید با این آرزو شوهر شما نیز جذابترین مرد دنیا می شود و تمام زنان به او جذب خواهند شد ؟

زن جواب داد : اشکالی ندارد من زیباترین زن جهان خواهم شد و او فقط به من نگاه میکند !

بنابراین اجی مجی ....... و او زیباترین زن جهان شد !

برای آرزوی دوم خود، زن میخواست که ثروتمندترین زن جهان باشد !

قورباغه گفت : این طوری شوهرت ثروتمندترین مرد جهان خواهد شد و او ۱۰ برابر از تو ثروتمندتر می شود.

زن گفت اشکالی ندارد ! چون هرچه من دارم مال اوست و هرچه او دارد مال من است ...

بنابراین اجی مجی ....... و او ثروتمندترین زن جهان شد !

سپس قورباغه از آرزوی سوم زن سوال کرد و او جواب داد :

من دوست دارم که یک سکته قلبی خفیف بگیرم و شوهرم...!!!00020468.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لقمان حكيم پسر را گفت:امروز طعام مخور و روزه دار، و هرچه بر زبان راندى، بنويس . شبانگاه همه آنچه را كه نوشتى، بر من بخوان. آنگاه روزه‏ات را بگشا و طعام خور. شبانگاه، پسر هر چه نوشته بود، خواند. ديروقت شد و طعام نتوانست خورد. روز دوم نيز چنين شد و پسر هيچ طعام نخورد. روز سوم باز هر چه گفته بود، نوشت و تا نوشته را بر خواند،آفتاب روز چهارم طلوع كرد و او هيچ طعام نخورد . روز چهارم، هيچ نگفت . شب، پدر از او خواست كه كاغذها بياورد و نوشته‏ها بخواند. پسر گفت: امروز هيچ نگفته‏ام تا برخوانم. لقمان گفت: پس بيا و از اين نان كه بر سفره است بخور و بدان كه روز قيامت، آنان كه كم گفته‏اند، چنان حال خوشى دارند كه اكنون تو دارى

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

زن وشوهری بیش از 60 سال بایکدیگر زندگی مشترک داشتند.آنها همه چیز را به طور مساوی بین خود تقسیم کرده بودند.در مورد همه چیز باهم صحبت می کردند وهیچ چیز را از یکدیگر پنهان نمی کردند مگر یک چیز:یک جعبه کفش در بالای کمد پیرزن بود که از شوهرش خواسته بود هرگز آن را باز نکند ودر مورد آن هم چیزی نپرسد

در همه این سالها پیرمرد آن را نادیده گرفته بود اما بالاخره یک روز پیرزن به بستر بیماری افتاد وپزشکان از او قطع امید کردند.در حالی که با یکدیگر امور باقی را رفع ورجوع می کردند پیر مرد جعبه کفش را آوردونزد همسرش برد

پیرزن تصدیق کرد که وقت آن رسیده است که همه چیز را در مورد جعبه به شوهرش بگوید.پس از او خواست تا در جعبه را باز کند .وقتی پیرمرد در جعبه را باز کرد دو عروسک بافتنی ومقداری پول به مبلغ 95 هزار دلار پیدا کرد پیرمرد دراین باره از همسرش سوال نمود.

پیرزن گفت :هنگامی که ما قول وقرار ازدواج گذاشتیم مادربزرگم به من گفت که راز خوشبختی زندگی مشترک در این است که هیچ وقت مشاجره نکنید او به من گفت که هروقت از دست توعصبانی شدم ساکت بمانم ویک عروسک ببافم.

پیرمرد به شدت تحت تاثیر قرار گرفت وسعی کرد اشک هایش سرازیر نشود فقط دو عروسک در جعبه بود پس همسرش فقط دو بار در طول زندگی مشترکشان از دست او رنجیده بود از این بابت در دلش شادمان شد پس رو به همسرش کرد وگفت این همه پول چطور؟پس اینها ازکجا آمده؟

پیرزن در پاسخ گفت :آه عزیزم این پولی است که از فروش عروسک ها به دست اورده ام0002064B.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

بنیانگذار نظام جدید ارتش در ایران در دوره قاجاریه " عباس میرزا " ولیعهد و " میرزا بزرگ قائم مقام " بودند.

در جریان " جنگ دوم خلیج فارس " بیش از 800 تیرموشک کروز " توماهاوک " به سمت عراق شلیک شد.

" ناپلئون بناپارت " دربارۀ مقاومت سخت سربازان روس گفته است: " باید آنها را دو بار هلاک کرد."

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

چند جمله از عارف بزرگ دکتر وین دایر:

تنها راه تغییر عادت ها ، تکرار رفتارهای تازه است.

به هر کاری که دست زدید ، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید ، زیرا این ، شیوه زندگی معجزه آفرینان است.

برای آغاز هر تحول در خود ، ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه کن کنید.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

مردی مقابل گل فروشی ايستاد. او می خواست دسته گلی برای مادرش که در شهر ديگری بود سفارش دهد تا برايش پست شود.

وقتی از گل فروشی خارج شد٬ دختری را ديد که در کنار درب نشسته بود و گريه می کرد. مرد نزديک دختر رفت و از او پرسيد : دختر خوب چرا گريه می کنی ؟

دختر گفت: می خواستم برای مادرم يک شاخه گل بخرم ولی پولم کم است. مرد لبخندی زد و گفت :با من بيا٬ من برای تو يک دسته گل خيلی قشنگ می خرم تا آن را به مادرت بدهی.

وقتی از گل فروشی خارج می شدند دختر در حالی که دسته گل را در دستش گرفته بود لبخندی حاکی از خوشحالی و رضايت بر لب داشت. مرد به دختر گفت : می خواهی تو را برسانم؟ دختر گفت نه ، تا قبر مادرم راهی نيست!

مرد ديگرنمی توانست چيزی بگويد٬ بغض گلويش را گرفت و دلش شکست. طاقت نياورد٬ به گل فروشی برگشت٬ دسته گل را پس گرفت و ۲۰۰ کيلومتر رانندگی کرد تا خودش آن را به دست مادرش هديه بدهد.

شکسپير می گويد: به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

* پس از پایان " نبرد استالینگراد " ، فرمانده " ژوکوف " از طرف استالین به درجۀ فیلد مارشالی ارتقا پیدا کرد ، خنده دار اینکه استالین به خودش نیز درجه فیلد مارشالی اعطا کرد.

در طی " جنگ جهانی دوم " آمریکایی ها برای استراق سمع مخابرات سفیر ژاپن در برلین ، پست استراق سمعی در اتیوپی برقرار کرده بودند که 300 نفر پرسنل داشت.

اولین " بمب هیدروژنی " شوروی سابق در روز 12 آگوست سال 1953 ( پنجاه و هفت سال پیش ) آزمایش شد.

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

کسی که پشت الاغ باد به غبغب می اندازد ، چون اسب سوار شود ، پاک دیوانه می شود.

کسی که تنها به امید زنده است ، از گرسنگی می میرد.

وقتی یک انسان ، پدر و مادر و خواهرش را که هر روز می بیند دوست نداشته باشد ، چطور می تواند خدایی را که نمی بیند دوست داشته باشد.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

میخ در حصار

در خانواده ای کوچک ، پسر بچه ای زندگی می کرد که خیلی عصبی بود.

پدرش برای اینکه درسی به او دهد ، یک کیسه پر از میخ به او داد ، و از او خواست هر دفعه که عصبانی شد ، یک میخ به نرده بزند.

روز اول پسر 37 میخ به نرده زد ، در چند هفته ، همینطور که این پسر یاد گرفت چطور عصبانیتش را کنترل کند ، تعداد میخ هایی که به نرده می زد کمتر شد.

پسر ، کم کم یاد گرفت که کنترل عصبانیت راحت تر از کوبیدن میخ به نرده است و سرانجام توانست عصبانیتش را کاملا کنترل کند.

بعد از گفتن این موضوع به پدرش ، پدر از او خواست که ازاین به بعد برای هر روز که توانست عصبانیتش را کنترل کند ، یکی از میخهای داخل نرده رو بیرون بکشد.

بعد از گذشت چندین روز ، پسر به پدرش گفت : که تمامی میخ های نرده را بیرون کشیده است.

پدرش دست پسر را گرفت و بطرف نرده برد ، پدر گفت : به نرده و سوراخهای روی آن خوب نگاه کن ، این نرده دیگر مثل روز اولش نیست ، و پر از سوراخ است.

این سوراخ ها درست مثل سخنانی است که از روی عصبانیت زده می شوند.

ممکن است تو بعد از گفتن حرفی عذر خواهی کنی ، ولی اثراتش مانند همین سوراخ ها همیشه خواهد ماند.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

یک شمع می تواند بدون آنکه خاموش شود هزار شمع دیگر را روشن کند مثل مهربانی که هیچ وقت با تقسیم شدن کم نمی شود!

لینک به دیدگاه

حسين (ع) بيشتر از آب تشنه لبيك بود،افسوس كه به جاي افكارش زخم هاي تنش را نشانمان دادند و بزرگترين دردش را بي آبي ناميدند

...دكتر شريعتي

لینک به دیدگاه

راست ها و دروغ ها !!!! ...

کسی که سخنانش نه راست است و نه دروغ ، فيلسوف است.

کسی که راست و دروغ برای او يکی است متملق و چاپلوس است.

کسی که پول ميگيرد تا دروغ بگويد دلال است.

کسی که دروغ می گويد تا پول بگيرد گداست.

کسی که پول می گيرد تا راست و دروغ را تشخيص دهد قاضی است.

کسی که پول می گيرد تا گاهی راست را دروغ و دروغ را راست جلوه دهد وکيل است.

کسی که جز راست چيزی نمی گويد بچه است.

کسی که به خودش هم دروغ می گويد متکبر و خود پسند است.

کسی که دروغ خودش را باور می کند ابله است.

کسی که سخنان دروغش شيرين است شاعر است.

کسی که اصلا دروغ نمی گويد مرده است.

کسی که دروغ می گويد و قسم هم می خورد بازاری است.

کسی که دروغ می گويد و خودش هم نمی فهمد پر حرف است.

کسی که مردم سخنان دروغ او را راست می پندارند سياستمدار است.

کسی که مردم سخنان راست او را دروغ می پندارند و به او می خندند ديوانه است.

============================

جواني، ستاره اي است كه تنها يكبار در آسمان عمر طلوع مي كند

(ژوبرت)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دور هم جمع شدن یک آغاز است ، دور هم باقی ماندن یک پیشرفت است ، و با هم کار کردن یک موفقیت است. ( پرمودا )

شهرت آن چیزی است ، که تا کسی آنرا بدست نیاورده بدنبالش می رود ، اما وقتی آن را یافت ، با استفاده از عینک دودی سعی می کند از آن دوری کند.

اگر هر کدام ریسمانی به بینوایی ببخشیم ، او می تواند پیراهنی برای خود بسازد.

دوستان عزیز می توانید از لینک زیر برای مشاهدۀ تاپیک ( برترین تک تیرانداز زن تاریخ ) استفاده کنید.(همراه عکس)

http://lioncomputer....B1%DB%8C%D8%AE/

CPU => Intel Corei7 980X

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هوا بدجورى توفانى بود و آن پسر و دختر کوچولو حسابى مچاله شده بودند. هردو لباس هاى کهنه و گشادى به تن داشتند و پشت در خانه مى لرزیدند.

پسرک پرسید:«ببخشین خانم! شما کاغذ باطله دارین»

کاغذ باطله نداشتم و وضع مالى خودمان هم چنگى به دل نمى زد و نمى توانستم به آنها کمک کنم. مى خواستم یک جورى از سر خودم بازشان کنم که چشمم به پاهاى کوچک آنها افتاد که توى دمپایى هاى کهنه کوچکشان قرمز شده بود.گفتم:«بیایین تو یه فنجون شیرکاکائوى گرم براتون درست کنم.»آنها را داخل آشپزخانه بردم و کنار بخارى نشاندم تا پاهایشان را گرم کنند.

بعد یک فنجان شیرکاکائو و کمى نان برشته و مربا به آنها دادم و مشغول کار خودم شدم. زیر چشمى دیدم که دختر کوچولو فنجان خالى را در دستش گرفت و خیره به آن نگاه کرد. بعد پرسید: …

«ببخشین خانم! شما پولدارین »نگاهى به روکش نخ نماى مبل هایمان انداختم و گفتم:«من اوه… نه!»دختر کوچولو فنجان را با احتیاط روى نعلبکى آن گذاشت و گفت:«آخه رنگ فنجون و نعلبکى اش به هم مى خوره.»آنها درحالى که بسته هاى کاغذى را جلوى صورتشان گرفته بودند تا باران به صورتشان شلاق نزند، رفتند.

فنجان هاى سفالى آبى رنگ را برداشتم و براى اولین بار در عمرم به رنگ آنها دقت کردم. بعد سیب زمینى ها را داخل آبگوشت ریختم و هم زدم. سیب زمینى، آبگوشت، سقفى بالاى سرم، همسرم، یک شغل خوب و دائمى، همه اینها به هم مى آمدند. صندلى ها را از جلوى بخارى برداشتم و سرجایشان گذاشتم و اتاق نشیمن کوچک خانه مان را مرتب کردم.

لکه هاى کوچک دمپایى را از کنار بخارى، پاک نکردم. مى خواهم همیشه آنها را همان جا نگه دارم که هیچ وقت یادم نرود چه آدم ثروتمندى هستم.

دلم می خواد برای فردایی بهتر تلاش کنم.00020322.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

حسادت

حوا در باغ عدن قدم می زد ، که مار به او نزدیک شد و گفت: " این سیب را بخور ".

حوا که درسش را از خداوند آموخته بود ، امتناع کرد ، مار اسرار کرد و گفت : " این سیب را بخور تا برای شوهرت زیبا شوی " ، حوا پاسخ داد : " نیازی ندارم ، او که جز من کسی را ندارد ".

مار خندید و گفت : " البته که دارد " ، حوا باور نمی کرد ، مار او را به بالای تپه ، به نزدیکی چاهی برد و گفت : " آن پایین است ، آدم او را آنجا مخفی کرده است ".

حوا به درون چاه نگریست و بازتاب تصویر زن زیبایی را در آب دید ، و سپس سیب را که مار به او پیشنهاد کرده بود ، خورد.

و حسادت ؛ انسان را از بهشت راند ....

دوستان عزیز می توانید از لینک زیر برای مشاهدۀ تاپیک ( برترین تک تیرانداز زن تاریخ ) استفاده کنید.(همراه عکس)

http://lioncomputer....B1%DB%8C%D8%AE/

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

کسی که خدا را بشناسد ، او را توصیف نمی کند ، کسی که خدا را توصیف می کند ، او را نمی شناسد. ( منصور حلاج )

ما به وسیلۀ چهار چیز با مردم در تماس هستیم ، و ارزش موقعیت ما از روی این چهار چیز معلوم می شود : آنچه می کنیم ؛ آنچه جلوه می کنیم ؛ آنچه می گوییم ؛ آنطور که می گوییم.

زندگی می تواند بسته به روش زندگی ما ، کوتاه یا بلند باشد.

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در حالي كه دستهايتان را در جيب تان كرده ايد نميتوانيد از نردبان موفقيت بالا برويد.000204E4.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

تنها مدرسۀ نظامی پیش از دارالفنون ، مدرسه نظام " کامران میرزا " فرزند و وزیر جنگ " ناصرالدین شاه " است که به سال 1264 ه.ق تاسیس شد ، و در طول دوره وزارت او ، به کار تعلیم سنتی نظامیان پرداخت.

اولین زیردریایی که از زیر آب اقدام به شلیک اژدر کرد ، زیردریایی " عبدالحمید " متعلق به نیروی دریایی عثمانی بود ، این زیردریایی در سال 1886 م توسط بریتانیا ساخته شده بود.

اولین استفاده نظامی از هواپیما ، در جنگ سال 1911 م ایتالیا - عثمانی و برای دیده بانی بود.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

تمامی هنرهایی که ما به آن می پردازیم ، فقط کار آموزی است ؛ هنر بزرگ زندگی ماست. ( ام.سی.ریچارد )

آنچه را که از زندگی آموختم ، در سه کلمه خلاصه می کنم : زندگی ادامه دارد. ( رابرت فراست )

لازم نیست بدانیم چگونه ، لازم نیست بدانیم از کجا ، اما در آغاز هر کاری ، باید از خویش بپرسیم : چرا باید این کار را بکنم؟ ( پائولو کوئلیو )

CPU => Intel Corei7 980X

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...