رفتن به مطلب

کمک در مورد کارت های Nvidia

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من همین دیروز یک کارت گرافیک Galax Gtx 960 OC از لیون خریداری کردم که امروز به دستم رسید

این اولین تجربه کاری من با Nvidia هست ( همیشه AMD داشتم )

چند سوال بی پاسخ برام بوجود اومده

من برنامه MSI Afterburner رو نصب کردم برای مانیتور کارت و اور و ...

همون ابتدا به این برخوردم که توی نرم افزار msi چند گزینه جدید اومده بود مثل Power limit و Temp.limit که قبلا بودن ولی قابل تغییر نبودن یکی هم گزینه های Core Clock و Memory Clock که برای این کارت تبدیل شده بودن به + و - ( توی AMD فقط مشخص میکردم که تا فلان حد برن بالا قابلیت اور هم نداشتن ) حالا میخوام یکی یک توضیح خوب بده تا من بتونم با این کارت کار کنم .

یک مورد هم اینکه توی سایت Gpu Clock کارت بنده خورده 1165-1228 اما توی برنامه Msi afterburner بیشترین Core Clock رو که توی بازی Mad Max رفته نوشته 1354 و همینطور Memory Clock رو هم تو سایت زده 7010 ولی تو برنامه بیشترین رو زده 3506

اینم عکس از برنامه

f3l5_untitled_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Multiman
لینک به دیدگاه

با سلام

Power limit و Temp.limit اصلا تغییر ندین این قسمت برای اور هست (جریان برق جی پی یو).

خب Core Clock و Memory Clock نیازی نیست تغییر بدین.

بیشترین Core Clock حالت توربو هست(خود کارخونه کلاک ها رو ست میکنه) تو این حالت یه جور میشه گفت اور کلاک کار خانه 

بازم نیاز نیست  Core Clock دست کاری شه خودش تنظیم میشه بر طبق فشاری که بهش وارد میشه.

در مورد Memory Clock هم 3506 رو ضرب دو باید حساب کنید.

Memory Clock: 4200 MHz  تو سایت زده کارت منو  اما تو افتر بانر2100Mhz افتر بارنر ورژن قدیمش این کلاک هارو درست میزید جدیدش اینجوریه.

بعدش اگه تو نستید حتما فن رو دستی درست کنید اگه نتونستید پخ بدید براتون عکس بذارم طبق عکس عمل کنید

لینک به دیدگاه

با سلام

Power limit و Temp.limit اصلا تغییر ندین این قسمت برای اور هست (جریان برق جی پی یو).

خب Core Clock و Memory Clock نیازی نیست تغییر بدین.

بیشترین Core Clock حالت توربو هست(خود کارخونه کلاک ها رو ست میکنه) تو این حالت یه جور میشه گفت اور کلاک کار خانه 

بازم نیاز نیست  Core Clock دست کاری شه خودش تنظیم میشه بر طبق فشاری که بهش وارد میشه.

در مورد Memory Clock هم 3506 رو ضرب دو باید حساب کنید.

Memory Clock: 4200 MHz  تو سایت زده کارت منو  اما تو افتر بانر2100Mhz افتر بارنر ورژن قدیمش این کلاک هارو درست میزید جدیدش اینجوریه.

بعدش اگه تو نستید حتما فن رو دستی درست کنید اگه نتونستید پخ بدید براتون عکس بذارم طبق عکس عمل کنید

خیلی ممنون از پاسختون

یک سوال اون 1354 برای core clock چطور ؟ چون توی همه جا زده boost روی 1228 باید بیاد و اینطوری که از اونم رفته بالاتر

یعنی اون core clock که الان جلوش 0 خورده خودش متغییر 1000 تا میتونه افزایش پیدا کنه ؟ یا کاهش

فن رو میتونم چون قبلا با کارت های amd برای خنکی کارت زیاد با after burner ور رفتم

فکر نکنم نیازی به دستکاری فن داشته باشه چون الان خودش توی بازی مثل mad max تا 62 درجه میره بالا

فقط نمیدونم که فن های کارت تو چه درجه ای شروع به کار میکنند

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه اون power limit و temp.limit که به ترتیب 100 و 80 هستن نباید 0 باشن ؟ چون توی خیلی وقت ها دیدم اونا 0 هستن

البته ازاول خودشون روی این عدد ها بودن

---------------------------------------------------------------

همینطور که میبینید توی عکس core clock بیش تر از حدش رفته بالا تو بازی

5f3t_untitled_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Multiman
لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه اون power limit و temp.limit که به ترتیب 100 و 80 هستن نباید 0 باشن ؟ چون توی خیلی وقت ها دیدم اونا 0 هستن

البته ازاول خودشون روی این عدد ها بودن

---------------------------------------------------------------

همینطور که میبینید توی عکس core clock بیش تر از حدش رفته بالا تو بازی

5f3t_untitled_thumb.jpg

1:تو کارت های سری 900 مخصوصا GTX960 که خودمم تست کردم، "کور کلاک" کشکه! :D

مال منم حداکثر باید روی 1241 بوست بشه! ولی تا 1300~1400 میره بالا! :cool:

یعنی کارت خودش تصمیم میگیره که اگه شرایط اجازه بده (دما/توان استفاده شده/ کیفیت اسیکس/...) خودش ، خودش رو اورکلاک میکنه!

2:خوب پاور لیمیت وقتی روی 100 هست، یعنی اجازه داره تا 100% توان ارش استفاده کنه.

پاور لیمیت هم روی 80 هست و پیش فرض سعی میکنه اجازه نده دما از 80 بالا تر بره!( 960 تا دمای 96 یا 98 بدون مشکل کار میکنه)

لینک به دیدگاه

از من ميشنفي کلا اور رو بيخيال. يه افزايش فرم جزئي ميده و اگه ولتاژ رو دست کارى کني ( غير منطقي و تا درست ) کارت رو به فنا ميدى بعدش کلي قصه ميخورى. gtx 9800 club 3d داشتم اور کردم به فنا رفت :D

لینک به دیدگاه

از من ميشنفي کلا اور رو بيخيال. يه افزايش فرم جزئي ميده و اگه ولتاژ رو دست کارى کني ( غير منطقي و تا درست ) کارت رو به فنا ميدى بعدش کلي قصه ميخورى. gtx 9800 club 3d داشتم اور کردم به فنا رفت :D

نه من اصلا نمیخوام اور کنم یه هیچ وجه فقط نمیفهمیدم که تو سایت مثلا زده کلاک تا 1400 رو بوست میره ولی اینجا میره روی 1530

اتفاقا میترسیدم که اور باشه میخواستم برگردونم به حالت کارخونه ولی اینطوری که دوستمون گفت سری900 توی شرایط مختلف اور میکنه خودشو

لینک به دیدگاه

1:تو کارت های سری 900 مخصوصا GTX960 که خودمم تست کردم، "کور کلاک" کشکه! :D

مال منم حداکثر باید روی 1241 بوست بشه! ولی تا 1300~1400 میره بالا! :cool:

یعنی کارت خودش تصمیم میگیره که اگه شرایط اجازه بده (دما/توان استفاده شده/ کیفیت اسیکس/...) خودش ، خودش رو اورکلاک میکنه!

2:خوب پاور لیمیت وقتی روی 100 هست، یعنی اجازه داره تا 100% توان ارش استفاده کنه.

پاور لیمیت هم روی 80 هست و پیش فرض سعی میکنه اجازه نده دما از 80 بالا تر بره!( 960 تا دمای 96 یا 98 بدون مشکل کار میکنه)

پس اون کور کلاک که بالاتر میره خود کارت تصمیم میگیره ؟ چون الان کارت من نهایت تا 61 درجه میره بالا بعدش فن ها که کار میکنن ثابت میشه

از نظر پاور هم فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون یک 530 وات هست پاورم

اسیک هم به طور جالبی خوبه 89.4 درصد :)  تا حالا کارت بالای 75 درصد نداشتم :laughing:

ویرایش شده توسط Multiman
لینک به دیدگاه

راستی دوستان یک چیزی من کارت قبلیم R9 270 بود که باهاش بازی میکردم

رزولوشن LCD که باهاش بازی میکنم هم 1366X768 هست ولی با کارت قبلی وقتی توی بازی رزولوشن رو روی 1366x768 میذاشتم بازی یک رنگ بدی میگرفت خیلی بی کیفیت میشد و کلا صفحه تیره و تار میشد و وقتی روی 1080 میذاشتم صفحه خوش رنگ و لعاب میشد و کلا خوب میشد

اما روی این 960 وقتی روی 1080 میذارم مثل همونه ولی مهم اینجاست که وقتی روی 1366x768 میذارم کیفیت تغییر انچنانی نمیکنه و خیلی خوبه اصلا مثل 1080 کارت قبلیم میمونه با فریم خیلی بالاتر خوب

میخوام بدونم این دلیلش همون nvidia بودن کارته ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...