رفتن به مطلب

کلاهبرداری چند میلیاردی از بازار کامپیوتر ایران

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چند روزی خبر کلاهبرداری یک پاکستانی از بازرگانان و شرکت های معتبر ایرانی در زمینه سخت افزار در بازار پیچیده بود که امروز بعد از بدست اوردن خبر های دقیق به ای نتیجه رسیدیم که این خبر کاملا موصق بوده و چند تا از شرکت های صاحب نام ایرانی دچار این مشکل شدن . رقم این کلاهبرداری به چند میلیارد میرسه که آمار کاملا دقیقی در دسترس نیست . از عنوان نام شرکتهای کلاهبرداری شده معذوریم .این مسئله باعث شد که این شرکت ها شروع به فروش کاملا نقدی به نماینده ها داشته باشن که نظم و ساختار بازار کامپیوتر را کاملا به هم ریخته است .

لینک به دیدگاه

به كجا رسيديم

يه كاري كردن مجبور شن با گشنه تر از خودشون طرف حساب شن اينم  نتيجش يه پاكي كه تو انگليس و... محل سگم بهشون نميزارن مياد از ايراني پول حاپولي ميكنه

البته حقشونه نوشه جونش

لینک به دیدگاه

آقای حسینی جدیدا چه خبرای داغی توی انجمن می زارید

دلم برای ایرانی ها می سوزه که به این وضع افتادن و مجبور شدن به پای هر کی بیفتن

لینک به دیدگاه

این اماری که دارم میدم از دبی گرفتم .

این شخص پاکستانی کالاهایی رو از شرکتهای معتبر میخره و برای اینکه بتونه اعتبار جذب کنه و چون میدونست که ایرانیها طمعکارن ( بلانسبت شما :| ) میاد بهشون چند درصد پایینتر اعلام قیمت میکنه . بعد که اعتبار بدست میاره و ایرانیها هم سود خوبی میکنن میاد به این شرکتها و وارد کننده های ایرانی میگه که یه سری کالا دارم که میتونم دوباره بهتون بدم ولی اول پول بعد کالا وقتی پول رو این افراد به ایشون میدن ایشون هم زحمت میکشن و پول رو بر میدارن و نیست میشن .

تا الان امار تا 20 میلیارد تومان هم رسیده .

لینک به دیدگاه

:| :-? :-w ;)

درود

فکر کنم با این حساب نصف بازار رو به خاک سیاه نشونده این کلاه بردار

لینک به دیدگاه

20 میلیارد !!! =D> @-) @-) @-)

آقای حسینی صفر و اینا اضافه نذاشتین !؟!!؟؟!؟! :-? :-w ;) =D> =D>

فکر کنم با این حساب نصف بازار رو به خاک سیاه نشونده این کلاه بردار

منم دقیقا همین فکرو میکنم ! :|

ویرایش شده توسط MoHaMaD
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه کل سرمایه در گردش وارد کننده های تهرانی چقدره که این طرف 20میلیارد کلاهبرداری کردی بازار که با این وضع پوکیده هست این هم دیگه روش00020459.gif0002044F.gif

ویرایش شده توسط nightkiler
لینک به دیدگاه

این اماری که دارم میدم از دبی گرفتم .

این شخص پاکستانی کالاهایی رو از شرکتهای معتبر میخره و برای اینکه بتونه اعتبار جذب کنه و چون میدونست که ایرانیها طمعکارن ( بلانسبت شما :-? ) میاد بهشون چند درصد پایینتر اعلام قیمت میکنه . بعد که اعتبار بدست میاره و ایرانیها هم سود خوبی میکنن میاد به این شرکتها و وارد کننده های ایرانی میگه که یه سری کالا دارم که میتونم دوباره بهتون بدم ولی اول پول بعد کالا وقتی پول رو این افراد به ایشون میدن ایشون هم زحمت میکشن و پول رو بر میدارن و نیست میشن .

واقعا مسخرست :|

به خاطر طمع چند نفر به خیلی های دیگه ضرر میرسه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان 20 میلیارد پول خیلی زیادیه و هر سال در همین بازار دو رو برمون بین 1 تا 5 میلیارد کالاهبرداری داخلی میشه عزیزان دلم . و افراد مال باخته کاری نمیتونن بکنن به همین راحتی

لینک به دیدگاه

ای خوبشون می شه..بسکه این شرکتای تماع .. کردن تو کته ملت بدبخت...خدا سرشون می یاره ای بلا ها رو..

یه 5870 رو که 300 دلاره رو قیمت می زارن 500 هزار تومن...

یه مین 890fx که 200دولاره می کنن تو کته ملت 400 هزار تومن...

حقشونه ..ایرانیای تمع کار...رواله طبیعت همینه..از هر دست بدی از همون دست می گیری..

ویرایش شده توسط DIAMOND
لینک به دیدگاه

ای خوبشون می شه..بسکه این شرکتای تماع .. کردن تو کته ملت بدبخت...خدا سرشون می یاره ای بلا ها رو..

یه 5870 رو که 300 دلاره رو قیمت می زارن 500 هزار تومن...

یه مین 890fx که 200دولاره می کنن تو کته ملت 400 هزار تومن...

حقشونه ..ایرانیای تمع کار...رواله طبیعت همینه..از هر دست بدی از همون دست می گیری..

جسارتا این صحبت شما رو قبول ندارم . چون بنده میدونم که اونها برای وارد کردن کالا به بازار ایران چقدر زحمت میکشن حالا یه سری هستن که گرون فروشن ولی اکثرا واقعا با این همه مشکل کالا رو به نفع خودشون و مردم وارد میکنن . من که ازشون تشکر میکنم . حالا یکی دو تا شرکت معرفو طمع کار داریم به کنار ولی هزینه ها خیلی خیلی بالاست و در اکثر موارد نمیصرفه .

دلیل گرنن بودن بعضی از کالاها رو در یک تاپیک دیگه به زودی توضیح میدم

لینک به دیدگاه

جناب حسینی فکر نکنم الان دیگر کسی برای رضای خدا کار کنه البته شاید پیدا بشوند اما به تعداد انگشتان دست هم نمیرسند

من فکر میکنم اگر کسی جنسی هم میاره براش میصرفه وگرنه اصلاً اینکار رو انجام نمیده و با حرف شما موافق نیستم که کالا رو به نفع مردم وارد میکنند اگر واقع بین باشیم تو تهران خداییش کسی نمیتونه به غیر از خودش به فکر کسی دیگر باشه وگرنه زندگیش راه نمیافته

ولی هستند کسانی که که به سود خیلی کم راضی هستند و هدفهای بزرگتری هم دارند

لینک به دیدگاه

آقای حسینی عزیز...

به نظر من این فقط به نفع خودشونه....

والا به نفع ما که همون مردم هستیم نیست که جنس 200هزار تومنی رو 400 هزار تومان بخریم....

ما هم قبول داریم درسته که وارد کردن جنس سخته..و مشکلات فراوانی داره...:-?

ولی دیگه نه تا این حد که 2برابر قیمت بشه..I%20Do%20not%20Know.gif

خوب سودشو می کنن وگنه اصلا وارد نمی کردن....

والا به خدا در کفه یک 890fx خوب هستیم دیر زمانیست...:|at%20wits%20end.gif

هم gigaهم msiهم asus

ماشالاه وارد کننده هاشون خیلی هم با هم هما هنگ جنسا رو 2 برابر قیمت در وکنن..:-w

به هر حال ببخشید که سرتون درد آوردم..مقداری درده دل کردیم...

ویرایش شده توسط DIAMOND
لینک به دیدگاه

صرفیدن که میصرفه منظورم چیز دیگه ای بود . به زودی متوجه میشید .

تورو خدا از این جمله من ناراحت نشید که میخوام بزنم به شخص و فردی منظروم نیستش :

خدا رو شکر نکردیم بابت هر چیزی که به ما داده . حتی همین قیمت دو برابر یک روز ارزومون میشه

من خیلی سعی کردم در گذشته به شما عزیزان بگم که قدر همین 50 درصد بالاتر از قیمت جهانی ( به قول خودتون رو بدونید ولی .... ) . زمان همه چیز رو نشون میده . :| :-?

لینک به دیدگاه

دوستان اول و آخر اونی‌ که ضررمیکه مصرف کننده هست توی این بازار.... همه چیز توی سر مصرف کننده نهایی خراب می‌شه کم توی این بازار سرمون کلاه نرفت کم ضرر نابسامانی بازارو ندادیم کم مورد سؤ استفاده قرار نگرفتیم فثط به خاطر اینکه ...حالا هم شما بگو20 میلیارد من میگم ۱۰۰ میلیارد .اونا سیاستهأیی رو پیش میگیرن که سریع جبران ‌کنه منم ضررشو میدم چشمم کور... ضمنا جناب حسینی‌ بلا نسبت فقط طمع نیست که - کدوم خصوصیات انسانی‌ باقی‌ مونده دیگه!!! ( بلا نسبت گفتما دوستان!!)

ویرایش شده توسط davoodh
لینک به دیدگاه

دوستان اول و آخر اونی‌ که ضررمیکه مصرف کننده هست توی این بازار.... همه چیز توی سر مصرف کننده نهایی خراب می‌شه کم توی این بازار سرمون کلاه نرفت کم ضرر نابسامانی بازارو ندادیم کم مورد سؤ استفاده قرار نگرفتیم فثط به خاطر اینکه ...حالا هم شما بگو20 میلیارد من میگم ۱۰۰ میلیارد .اونا سیاستهأیی رو پیش میگیرن که سریع جبران ‌کنه منم ضررشو میدم چشمم کور... ضمنا جناب حسینی‌ بلا نسبت فقط طمع نیست که - کدوم خصوصیات انسانی‌ باقی‌ مونده دیگه!!! ( بلا نسبت گفتما دوستان!!)

در مورد ضرر رو مصرف کننده بده کاملا درست میگید این ذاتشه .

من این چند روز اصلا نتونستم یه ذره خواب و ارامش درست و حسابی داشته باشم . وقتی کالا اینجوری گرون میشه مصرف کننده ها قدرت خریدشو از دست میده از کجا بیاره که بیاد از من بخره ؟ تمام برنامه ها بهم ریخته و کارمندها هم تا چند وقت دیگه متوجه این فاجعه میشن . :-?

کدوم خصوصیات انسانی‌ باقی‌ مونده دیگه

من اینو قاب میگیرم :|

لینک به دیدگاه

پادشاهی با غلامی عجمی در کشتی نشست و غلام دیگر بار دریا ندیده بود و محنت کشتی نیازموده گریه و زاری اغازکرد و لرزه بر اندامش افتاد.

چندانکه ملاطفت کردند ارام و قرار نگرفت

ملک را عیش از او منغص بود که طبع نازک را تحمل اینگونه امور صورت نبندد و هیچ چاره ندانستند

حکیمی در ان کشتی بود گفت:اگر فرمان دهی من او را خاموش گردانم

پادشاه گفت :غایت لطف و کرم باشد

حکیم بفرمود تا غلام را به دریا اانداختند . باری چند غوطه خورد و پس مویش بگرفتند و سوی کشتی اوردند

غلام با هر دو دست به سکان کشتی اویخت چون برامد به گوشه ای بنشست و قرار یافت

ملک را درعجب امد و گفت در این چه حکمت بود ؟

گفت در اول محنت غرق شدن ندیده بود قدر سلامت کشتی نمی دانست

شاید جاش اینجا نبود اما تو گلستان به این برخوردم دلم نیومد اینجا نذارمش

ویرایش شده توسط rommatti
لینک به دیدگاه

صرفیدن که میصرفه منظورم چیز دیگه ای بود . به زودی متوجه میشید .

تورو خدا از این جمله من ناراحت نشید که میخوام بزنم به شخص و فردی منظروم نیستش :

خدا رو شکر نکردیم بابت هر چیزی که به ما داده . حتی همین قیمت دو برابر یک روز ارزومون میشه

من خیلی سعی کردم در گذشته به شما عزیزان بگم که قدر همین 50 درصد بالاتر از قیمت جهانی ( به قول خودتون رو بدونید ولی .... ) . زمان همه چیز رو نشون میده . :| :-?

سلام آقای حسینی

فکر می کنم منظور شما وقایعی باشه که بعد از حذف یارانه ها پیش خواهد آمد.

در ضمن به نظر من اون دوستمون هم راست می گفت که بعضی وارد کننده ها طماع هستند که جنسو به 2 برابر (100 درصد) قیمت جهانی می فروشند چون اگه به حق خودشون راضی باشند مثل شما با 50 درصد اضافه قیمت وارد می کنند و به 10 درصد سود راضی میشن

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی.

همونطور که دوسان اشاره کردند قیمت قطعات که حدودا 2 برار قیمت جهانی به فروش میرسه فقط به فروشنده یا صرفا وارد کننده مربوط نمیشه.این عامل به قسمت هایی همانند گمرک و هزینه حمل نقل شاید مسائل سیاسی کشور و دولت ( نمیخوام بحث رو سیاسی کنم)مربوط میشه که باعث میشه افزایش قیمت شدید رو شاهد باشیم. این عوامل هم باز خرید قطعه از فروشنده های دیگر که خود از Supply های اصلی شرکت های معتبر که ایران رو به طور مستقیم تحت تخریم قرار دادند صورت میگیره و همچنین بعضی از فروشنده ها یا نمایندگی که با توافق همدیگه قیمت یک سری قطعات هم رده رو تقریبا در بازار و نمایندگی های خودشون یکسان میکنند که خودشون ضرر نکنند ( به فکره جیب مردم نیستند) و سعی میکنند به هر طریقی قطعاتی که دارای P/P نسبتا پایینی البته برای خریداران ایرانی به این وضع قیمت ها هست پیشنهاد بدند و همینطور که دوستان اشاره کردند امروزه تعداد خیلی کمی به فرکه جیب مردم هستند و به سود کم راضی هستند ولی خیلی از فروشنده ها (بلا نسبت شما)یا نمایندگی ها فقط به فکره سود خودشون هستند و اصلا به مردم توجهی ندارند.

ماشالا امروزه وضع بازار طوری شده که حتی بعضی از طعات موجود نیستند! (به قیمت کاری نداریم) یک عده افراد سود جو هم هستند در بازار ها ( رضا/ایران) که فقط منتظرند یک قطعه داخل بازار کمیاب بشه تا قیمت قطعات رو به طور نجومی بالا بشکند.و از تمام این صحبت ها این نتیجه رو میشه گرفت که از ماست که بر ماست (البته اکثریت رو ذکر کردم)

ویرایش شده توسط Arman
لینک به دیدگاه

این بلا باید سر شرکتهایی می امد که نه جنس درست حسابی وارد میکردن ونه گارانتی درستی

به مشتری میدادن البته الان هم هر جور شده مشتریو تیغ میزنن تا بتونن مقداریشو جبران کنن :|

لینک به دیدگاه

به امید روزی که فرزندان سرزمین پارس خود اریکه قدرت را به دست گیرند و دست به تولید کالاهای بزرگ زنند..... :|

واقعا چرا ما انقد تو تکنولوژی عقب افتاده ایم:-?

ویرایش شده توسط ezrail2
لینک به دیدگاه

دوستان همین وارد کننده هم برای کالایی که تا 100 سال دیگه هم در ایران تولید نمیشه باید گمرک بده...

من نمیدونم دلیل گمرکی دادن برای کالایی که در ایران تولید نمیشه چیه؟برای خودرو که 100 درصد میگیرن میگن تقویت مثلا خودرو سازهای داخلی...اخه برای کالایی که تو ایران وجود نداره چرا گمرک میگیرن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...