رفتن به مطلب

احتمال عرضه کارت دو هسته ای FURY X2 با کد رمز Gemini در دوماه اینده

hd5870
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

به نام خدا

درود

طبق اخبار منتشر شده قرار است شرکت amd سریعترین کارت گرافیک خود را در دوماه اینده روانه بازار کند بنا به شایعات این گرافیک از دو هسته کامل پردازنده fiji xt بهره خواهد برد

این کارت گرافیک حرفه ای قرار است لقب سریعترین کارت گرافیک دنیا را از ان خود کند و قرار است جایگزین بسیار مناسبی برای کارت دو هسته ای نسل قبل یعنی R9 295X2 که سریعترین کارت گرافیک نسل پیشین بود شود

شایعاتی وجود دارد که نام رمز Gemini را AMD برای کد رمز کارت دو هسته ای خود برگزیند

این کارت طبق اخبار قرار است در اخر ماه نوامبر و یا اوایل ماه دسامبر روانه بازار مصرف گردد

sgen6a93e17thu5bktdi.jpg

هسته فیجی XT به همراه حافظه های نسل نوین HBM

نمونه هایی از این گرافیک طی هفته های گذشته جهت بهینه سازی به مناطق مختلف در حال گردش بوده است از این

رو مهندسان شرکت AMD سخت در حال تلاش برای بهینه سازی دو هسته فیجی XT در حالت Crossfire scaling هستند

این کارت با مشخصات 8 گیگابایت حافظه HBM و پهنای باند 1 ترابایت اخرین کارت گرافیک AMD در این نسل خواهد بود

Gemini سریعترین کارت گرافیک دنیا تا کنون :

0racvxbc2b053vr0i04j.jpg

هسته های به کار رفته در این گرافیک هر دو با سرعت کلاک 1000 مگاهرتز و 8 گیگ حافظه HBM به کار رفته نیز با فرکانس 500 مگاهرتز فعالیت خواهند کرد

طبق ادعای AMD این کارت در رزولوشنهای 4K و 2K در بازیهای روز کامپیوتری نزدیک به 80 درصد سریعتر از کارت در حالت تک هسته ای خواهد بود منتها با همان فرکانس کارت تک هسته ای فیجی یعنی 1000 مگاهرتز برای هسته و 500 مگاهرتز برای حافظه ها

هدف AMD در کنارهم گذاشتن دو هسته فیجی در کنار هم بهینه سازی فرم واریانس بوده که این بهینه سازی باعث افزایش 20 درصدی نرخ مطلوب فرم واریانس (نسبت به 295 X2 ) در این کارت شده است

کارت گرافیک Gemini از سیستم عامل 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد زیرا amd معتقد است این سیستم عامل از حافظه های کارت به نحو بهینه و موثر استفاده نمیکند و همین امر باعث کاهش کارایی کارت میشود

به همین خاطر تاکید میکند کسانی که قصد تهیه این کارت را در اینده دارند باید در سیستم عامل خود تجدید نظر کنند

طبق اخبار و تستهای منتشر شده در گذشته که مربوط به وبسایت Tweaktown.com میشد این وبسایت طبق اقدامی جالب هر دو کارت FURY X و 980TI را در حالت کراس فایر و SLI ازمود که در این تست کارت FURY X در حالت کراس

در 7 بازی مورد تست در 6 تای ان در رزولوشن 4K از دو عدد کارت تایتان X در حالت SLI سریعتر و در برابر کارت 980TI در تمامی 7 تست سریعتر ظاهر شد هزینه تمام شده برای هر جفت از این کارت برابر با 1300 اوووودلار بود

XDMA ENGIN نهایت بهینه سازی GPU SCALING در حالت کراس فایر :

در سال 2013 AMD موفق به پیاده سازی سخت افزاری جدید در کارتهای دو هسته ای خود شد که در ان با اضافه کردن یک موتور DMA در حال کراس فایر مشکل کارایی پایین کارتهای دو هسته ای در برابر دو عدد کارت در حالت کراس فایر را تا حدود بسیار زیادی حل نمود

این تکنولوژی برای اولین بار در کارت گرافیک R9 295X2 در سال 2013 مورد استفاده قرار گرفت و نتیجه شگفت اوری را در برابر دو کارت هاوایی در حالت کراس فایر از خود نشان داد

cuniueq69orx26bxmlyk.jpg

از مزیتهای این موتور XDMA میتوان به موارد زیز اشاره کرد :

نهایت بهینگی برای کارتهای دو هسته ای و عملکرد فوق العاده بالا در رزولوشنهای بسیار بالا

طراحی شده برای حالتهای چند مانیتوره با دقت تصاویر بالای اولترا HD در حالت Eyefinity

اجازه دسترسی مستقیم به خط لوله های مسیر PCI- EXPRESS بدون نیاز به استفاده از پل خارجی

بهینه سازی بهتر frame pacing توسط درایور نویسان AMD

این فناوری باعث شده سربار یا OVERHEAD بین دو GPU به پایین ترین میزان خود برسد و هر دو GPU بتوانند به بهترین و سریعترین نحوه ممکن با یکدیگر ارتباط داشته باشند

مهمترین بخش این تکنولوژی حذف شده پل خارجی کراس فایر است زیرا این فناوری با استفاده از مسیرهای PCI -EXPRESS قادر به برقراری ارتباط سریعتری با یکدیگر هستند

با استفاده از این تکنولوژی این کارت گرافیک در حالتهای Triple-crossfire و QuadFire نتیجه بسیار بهتری را در مقیاس با نسل پیشین خود ارائه خواهد داد

البته استفاده از چند کارت گرافیک چه در حالت SLI ویا کراس فایر همیشه دارای مشکلاتی بوده است مشکلاتی نظیر فرم تایم و ایجاد لگ در بازی

که با توجه به این مشکلات علاقه مندان در جهت استفاده از این فناوریها در حالت چند کارت باید در اقدام خود تجدید نظر کنند

etx15do79c51d0iwltlm.jpg

a8o3ad5w8aq5dag79epr.jpg

در پایان توجه شما را به مشخصات این کارت جلب میکنیم

a3ps0zvmev787ak6ndcs.jpg

تهیه و ترجمه :محمد فتحی

منبع : http://wccftech.com/amd-r9-fury-x2-specs-gemini/

لینک به دیدگاه

بسیار عالی بود.اگه این کارت دو هسته ای همین طور که گفته شده باشه (منظور تبلیغات الکی وبزرگ کردن بیش اندازه ویژگیها) اولین کارت دو هسته ای هست که منو جذب خودش کرد چون به خاطر مشکلات sli و کراس و کارتهای دوهسته من هیچ وقت از کنار شون هم رد نشدم.

لینک به دیدگاه

انویدیا هم داره کارت دو هسته ای اماده میکنه دیگه؟؟

عجب جنگی به پا بشه :D

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر

بنظر کارت بهتری میرسه به نسبت 295x در اون زمان... انشاله قیمتش خیلی بالا نباشه تا استقبال خوبی نسبت به این کارت هم صورت بگیره...  :x  :x  :x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و تشکر

بنظر کارت بهتری میرسه به نسبت 295x در اون زمان... انشاله قیمتش خیلی بالا نباشه تا استقبال خوبی نسبت به این کارت هم صورت بگیره...  :x  :x  :x

اتفاقا من فکر مي کنم اين کارت پتانسيل 1500 دلار و فراتر رو خواهد داشت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اتفاقا من فکر مي کنم اين کارت پتانسيل 1500 دلار و فراتر رو خواهد داشت!

1500 که قیمت معقول و مرسومشه، فکر نمی کنم بیشتر اعلام کنه amd !!! 295x هم اواسل اسن قسمت ها بود... بالاخره دوتا 750 هم حساب کنیم به حساب amd معمولا میشده 1500 اما بحساب انویدا میرسیده به 3000 حتی ... انشاله که بد اموزی نداشته باشه اینکار انویدیا  :D

یعنی انشاله که بیشتر نخواهد بود...  :-?

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نکته خیلی جالبی که خیلی از وب سایتها در موردش صحبت میکنن اینه که گفتن کارتهای AMD در حالت Single پرفورمنسشون از کارتهای انودیا در حالت تکی کمتره ولی در حالت Dual جی پی یو و بالاتر پر فورمنس خیلی بهتری نسبت به کارتهای انودیا در حال sli و یا کواد sli دارند

لینک به دیدگاه

خوبه برای زمستون دیگه احتیاجی به بخاری نداریم یه دونه از این کارت نصب میکنیم کریسمس جشن میگیرم در کنار گرمای لذت بخش این کارت :)

لینک به دیدگاه

فکر میکنم این کارت بهترین کارت گرافیک این نسل AMD خواهد بود. 8 گیگابایت حافظه خیلی عالیه و 4K  رو با قدرتی که داره به راحتی پشت سر میذاره. اگر اون TDP هم که نوشته همین باشه حتی در حالت پیک تا 500 هم بره به نظر من می ارزه(گرچه بخاطر برد و ... نمیذارن تا اون حد بره).

تنها دو عامل اینجا نگران کننده هستن: 1) قیمتش که فکر نمیکنم زیر 1500$ باشه 2) همون نویز سیم پیچ ها که AMD سابقه ی خوبی نداشته در موردشون.

عامل سوم هم میتونست دما باشه که AMD نشون داده میتونه به فکر درست کردنش باشه.

لینک به دیدگاه

خوبه برای زمستون دیگه احتیاجی به بخاری نداریم یه دونه از این کارت نصب میکنیم کریسمس جشن میگیرم در کنار گرمای لذت بخش این کارت :)

ببخشید برادر شما این کارتو گرفتی ک اینقدر مطمئن رو کارتی ک هنوز نیومده ب بازار میگی مثه بخاری عمل میکنه در ضمن مطمئن باش کارتی ب این قدرت باید دارای کولره مناسبی باشه ک ای ام دی خوب از پسش بر میاد

همون کارت 295X2 دمای بسیار معقولی داشت

و اینکه خوشحالم از اومدن این کارت همیشه ای ام دی در سری کارت های 2گانه یا همون دوال جیپیو بهتر از رقیبش سبز عمل کرده و میکنه

لینک به دیدگاه

درود

این جمله رو توی انجمن بارها شنیده ام و معمولا هم به جاهای خوبی منجر نشده. دوست عزیز از تو بعیده واقعا. توی پاسخ یک مطلب خبری چنین موضع جدلی ای گرفتن شایسته نیست.

حدس می زنم در رابطه ت با amd دچار یک سرخوردگی عاطفی شده ای. در چنین مواقعی بهتره مدتی گذشت زمان رو تاب بیاری تا عواطف ت متعادل بشه.

پاینده باشی

لینک به دیدگاه

درود

شما مگه فن amd نبودی؟

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

ببخشید برادر شما این کارتو گرفتی ک اینقدر مطمئن رو کارتی ک هنوز نیومده ب بازار میگی مثه بخاری عمل میکنه در ضمن مطمئن باش کارتی ب این قدرت باید دارای کولره مناسبی باشه ک ای ام دی خوب از پسش بر میاد

همون کارت 295X2 دمای بسیار معقولی داشت

و اینکه خوشحالم از اومدن این کارت همیشه ای ام دی در سری کارت های 2گانه یا همون دوال جیپیو بهتر از رقیبش سبز عمل کرده و میکنه

درود

این جمله رو توی انجمن بارها شنیده ام و معمولا هم به جاهای خوبی منجر نشده. دوست عزیز از تو بعیده واقعا. توی پاسخ یک مطلب خبری چنین موضع جدلی ای گرفتن شایسته نیست.

حدس می زنم در رابطه ت با amd دچار یک سرخوردگی عاطفی شده ای. در چنین مواقعی بهتره مدتی گذشت زمان رو تاب بیاری تا عواطف ت متعادل بشه.

پاینده باشی

درود

شما مگه فن amd نبودی؟

Sent from my D5503

درود بر همگی من هنوز amd دوست دارم شکن نکنین

این جمله من یه شوخی و کنایه به amd بیش نبود جدی نگیرید نمیخواستم بحث بوجود بیاد :)

یه ۸ سالی بود amd و ati داشتم تازه رفتم intel و nvida تغییرشو دارم با چشم و پوست استخونم حس میکنم :)

خداکنه amd دوباره به دوران خوب خودش برگرده و منم به دوران خوب خرید ارزون و کارای برگردم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...