رفتن به مطلب

مشاوره برای تعویض مادربورد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان گرامی.

آیا تعویض مادربورد از مدل gigabyte h97 d3h به مدل ASUS Z97-Pro Gamer با توجه به باز بودن قفل فرکانسی سی پی یو و قطعات زیر تاثیری بر بهبود کلی سیستم مخصوصا در بحث گیمینگ و آینده نگری دارد؟و اگر مادربورد تعویض گردد با قطعات زیر هماهنگ است؟

CPU:Intel core i5 4690k

VGA:Galaxy gtx 750Ti OC slim 2GB

Ram:Geil evo potenza CL9 8GB 1600 MHz

HDD: 1TB 7200RPM

Power: Green 550 UK

CPU cooler:Deepcool GAMMAXX 300

تشکر بابت نظرات مفید دوستان.

من با خوندن نظرات شما قانع شدم که مینم رو ارتقا ندم و به فکر خرید ssd یا ارتقا گرافیک باشم.من بیشتر با سیستمم کار گیمینگ انجام میدم و به ندرت برنامه های مهندسی و گرافیکی استفاده میکنم.به نظر دوستان کارت گرافیک رو به gtx960 ارتقا بدم یا ssd تهیه کنم؟یا اصلا قطعه ای نخرم و سال دیگه به فکر ارتقا یا اضافه کردن قطعه ای باشم؟

ممنون از لطف شما دوستان

خیلی خیلی ممنون

ویرایش شده توسط mamaji
لینک به دیدگاه

از لحاظ گیم و افزایش فریم در صورتی تاثیر داره که شما در آینده یک گرافیک تهیه کنید که سیپیو براش گلوگاه بشه و شما با اور اون گلوگاه رو برطرف کنید و چون مین جدید از فرکانس بالاتر رم پشتیباتی می کنه شما با تعویض رم با رمهای فرکانس بالا فریم بهتری بگیرید ولی با این قطعات افزایشی در گیم و ..... ندارد و احتمالا درگاهای sata و usb3 بیشتری در اختیارتون میزاره در ضمن مشکلی با قطعاتتون نداره و هماهنگ است.

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

از لحاظ گیم و افزایش فریم در صورتی تاثیر داره که شما در آینده یک گرافیک تهیه کنید که سیپیو براش گلوگاه بشه و شما با اور اون گلوگاه رو برطرف کنید و چون مین جدید از فرکانس بالاتر رم پشتیباتی می کنه شما با تعویض رم با رمهای فرکانس بالا فریم بهتری بگیرید ولی با این قطعات افزایشی در گیم و ..... ندارد و احتمالا درگاهای sata و usb3 بیشتری در اختیارتون میزاره در ضمن مشکلی با قطعاتتون نداره و هماهنگ است.

ممنون از راهنماییتون.

یک سوال.من چجوری میتونم با بودجه حدود 250000ت سیستمم رو تو بحث گیمینگ و آینده نگری بهبود بدم؟ممنون

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه.اگر بدون تعویض مادربورد ، کارت گرافیک رو ارتقا بدم چقدر تاثیرش با اون موقعی که هم مادربورد رو ارتقا بدم و هم کارت گرافیک رو ارتقا بدم فرق دارد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه.اگر بدون تعویض مادربورد ، کارت گرافیک رو ارتقا بدم چقدر تاثیرش با اون موقعی که هم مادربورد رو ارتقا بدم و هم کارت گرافیک رو ارتقا بدم فرق دارد؟

ممنون

تا اونجایی که میدونم قدرت گرافیک ربطی به مین بورد نداره

و فقط بحث Cpu و گلوگاه پیش میاد که خوب مال شما قوی هست به اندازه 960 یا حتی 970 که ابته بودجه شما نمیرسه

اصولا z97 برای اورکلاک Cpu استفاده میشه شما امکان این کار رو دارید ولی اگر تجربه ندارید جدا خودداری کنید

این مدل خوبه

http://lioncomputer.ir/product/4310/ASRock+FATAL1TY+Z97X+Killer+LGA1150+Z97+MB/

ویرایش شده توسط amir ebn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به جای اینکار، یک اس اس دی اضافه کنید بیشترین تاثیر رو داره

پردازنده فعلی بدون نیاز به اور برای این سیستم کافی و حتی زیاد هم هست. همچنین چون رم با فرکانس 1600 دارید نیازی به چیپ ست زد نیست

نهایتاً گرافیک رو به 960 ارتقا بدین هرچند خرید اس اس دی پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بر دوستان گرامی.

آیا تعویض مادربورد از مدل gigabyte h97 d3h به مدل ASUS Z97-Pro Gamer با توجه به باز بودن قفل فرکانسی سی پی یو و قطعات زیر تاثیری بر بهبود کلی سیستم مخصوصا در بحث گیمینگ و آینده نگری دارد؟و اگر مادربورد تعویض گردد با قطعات زیر هماهنگ است؟

CPU:Intel core i5 4690k

VGA:Galaxy gtx 750Ti OC slim 2GB

Ram:Geil evo potenza CL9 8GB 1600 MHz

HDD: 1TB 7200RPM

Power: Green 550 UK

CPU cooler:Deepcool GAMMAXX 300

یک سوال دیگه.من چجوری میتونم با بودجه حدود 250000ت سیستمم رو تو بحث گیمینگ و آینده نگری بهبود بدم؟ممنون

خیلی خیلی ممنون

ممنون از راهنماییتون.

یک سوال.من چجوری میتونم با بودجه حدود 250000ت سیستمم رو تو بحث گیمینگ و آینده نگری بهبود بدم؟ممنون

شما اگه گرافیکتو بفروشی نمیدونم چقدر دستتو میگیره نهایت 400 تومن و 250 بزاری روش میتونی زوتاک amp 950 بگیری که از 750 قویتره و تا خرخره اوور شده

اما بهتره به فکر 960 باشی که تاثیرشو تو گیم ببینی

به بردت هم فعلا دست نزن تاثیرش هم فقط تو اورکلاک میبینی که باید یه کولر خوب تهیه کنی اما فعلا پردازنده خوب و جوابگو هستش و بعضی ها اضافه هم میاد

ویرایش شده توسط Hassan.StarKilleR
لینک به دیدگاه

شما اگه گرافیکتو بفروشی نمیدونم چقدر دستتو میگیره نهایت 400 تومن و 250 بزاری روش میتونی زوتاک amp 950 بگیری که از 750 قویتره و تا خرخره اوور شده

اما بهتره به فکر 960 باشی که تاثیرشو تو گیم ببینی

به بردت هم فعلا دست نزن تاثیرش هم فقط تو اورکلاک میبینی که باید یه کولر خوب تهیه کنی اما فعلا پردازنده خوب و جوابگو هستش و بعضی ها اضافه هم میاد

درود

با ایشون موافقم شما اگر یه 960 بگیری کارت راه میوفته در حال حاضر 4460 با 980 گلوگاه نمیشه... شما که 4690k داری این از این بابت

فقط یه رم 8 دیگه اضاف کن فعلا که batman- a.k

رم 12 میخاد شما با 16گیگ رم تا 2 سالی راحتی

دست به مین بردم نزن هیچیش نیست

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

من با خوندن نظرات شما قانع شدم که مینم رو ارتقا ندم و به فکر خرید ssd یا ارتقا گرافیک باشم.من بیشتر با سیستمم کار گیمینگ انجام میدم و به ندرت برنامه های مهندسی و گرافیکی استفاده میکنم.به نظر دوستان کارت گرافیک رو به gtx960 ارتقا بدم یا ssd تهیه کنم؟یا اصلا قطعه ای نخرم و سال دیگه به فکر ارتقا یا اضافه کردن قطعه ای باشم؟

ممنون از لطف شما دوستان

لینک به دیدگاه

ممنون از لطف شما دوستان

درود

اگر میخاید تغییر ببینید 960 باید بگیرید

ولی فراموش نکنید که ssd پرفورمنس کل سیستم رو بالا میبره

اما در حال حاضر اولویت انتخاب با کارت گرافیک هست

Sent from my D5503

لینک به دیدگاه

نظرم اينه که اگه به نتيجه رسيدى که مين عوض کني سراغ giga h97 gaming 3 برو.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...