رفتن به مطلب

کمک!!! عدم همخوانی بین دایورهای گرافیکی اینتل و اِی اِم دی در لپ تاپ

S97
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک بار ویندوز فابریک که رو لپتاب نصب بوده رو امتحان کنید با درایور DVD خود لپتاب.

ویندوز اصلی خود لپ تاپ به دلیل پارتیشن بندی ناسازگار با هارد تک پارتیشنی لپ تاپ همون چهار سال پیش از بین رفته بود.

DVD هم از همون اول همراه لپ تاپ نبود.

بک آپی هم که از خود ویندوز گرفته بودم بوتِیبِل نبود و نشد ویندوزش رو برگردونم.

لینک به دیدگاه

مدل دقیق لپتاب رو بفرمایید.

HP Pavilion dv6-6199ee Entertainmant Notebook PC

Serial Number: 5CH1252076

Product Number: LX218EA

لینک به دیدگاه

از داخل بایوس می تونی گرافیک اینتل رو غیر فعال کنی یا از داخل تنضیمات amd catalyst درایور اصلی که از خوده سایت اچ پی دانلود کنی یا می تونی از طریق رجیستری ویندوز هم گرافیک اینتل رو غیر فعال کنی 

http://forum.soft98.ir/59013-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

قبل از این کار باید کاری کنم که کارت گرافیک درست نصب بشه که امروز نتونستم درست نصبش کنم.

این روشی که شما فرمودید در الویت آخر قرار داره چون باعث میشه طول عمر باتزی کم بشه و زیاد مطلوب نیست

لینک به دیدگاه

ویندوز اصلی خود لپ تاپ به دلیل پارتیشن بندی ناسازگار با هارد تک پارتیشنی لپ تاپ همون چهار سال پیش از بین رفته بود.

DVD هم از همون اول همراه لپ تاپ نبود.

بک آپی هم که از خود ویندوز گرفته بودم بوتِیبِل نبود و نشد ویندوزش رو برگردونم.

نه منظورم ویندوز چی بود 7 بود ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی هر چی بود همونو نصب کنید.
لینک به دیدگاه

ویندوز هفت 64 بیتی هوم پرمیوم ویندوز فابریکش بود چون هشت گیگ رم دارم

لینک به دیدگاه

برای اینتل هم آخرین درایورو گرفتی ؟؟؟؟

من یکی از بچه ها لپ تاپ hp با گرافیک amd داشت ویندوز 10 که ریخته بود (کلا همه چیزو فرمت کرده بود یه clean install کرده بود) با درایوار خود hp مشکل داشت آخرین نسخه هار که از سایت amd و اینتل گرفت مشکلش حل شد...(البته مشکل اون بیشتر بخاطر پشتیبانی نکردن درایورای خود hp از ویندوز 10 بود ولی حالا کلی گفتم)..

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

نه منظورم ویندوز چی بود 7 بود ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی هر چی بود همونو نصب کنید.

آخه ربطی به اون نداره، تا سال 2014 کاملاً بدون مشکل بودم، هرچند سال که بیشتر میگذره درایورهاش سخت تر گیر میاد

لینک به دیدگاه

برای اینتل هم آخرین درایورو گرفتی ؟؟؟؟

از سایت های مختلف همیشه به روز ترین ها رو میگرفتم تا وقتی که دیگه به روز ترین ها برای اینتل اچ دی گرافیک 3000 منتشر نشد و یا با مشکل منتشر شد

لینک به دیدگاه

درایور اینتل اچ دی گرافیک 3000 هم کلاً اذیت میکنه.

برای خود سایت اچ پی که نصب نمیشه،

به روز ترین ها هم اگه نصب بشن گرافیک اصلی رو از کار میندازن!

لینک به دیدگاه

هموز مشکل دارم، میشه کمک کنید.

سرعت دانلودم هم کمه نمیتونم زیاد درایورهای مختلف رو امتحان کنم

لینک به دیدگاه

نکته اول) هر سری که میخواید درایور جدیدی رو امتحان کنید حتما روی ویندوز خام باشه

بهتره از ویندوز یک بکاپ بگیرید و هر سری که جواب نداد ویندوز رو عوض کنید. البته میتونید از برنامه های حذف درایورگرافیک مثل Display Driver Uninstaller هم کمک بگیرید.

نکته دوم) حتما بایوس لپتپاتپون رو بروز رسانی کنید، عمده مشکلاتی که برای سیستم های دو گرافیکه پیش میاد به بایوس بر میگرده. شاید بخت با شما یار باشه و اچ پی این در این مورد برای بایوس لپتاپ شما آپدیتی داده باشه.

نکته سوم) با یک ویندوز دیگه که بروزتر باشه و ترجیحا کمتر دستکاری شده باشه هم تست بفرمایید. حتی شاید تغییر نسخه ویندوز هم تاثیر گذار باشه، مثلا بجای 7 از 10 استفاده کنید.

نکته چهار) اگر درایور های خود سایت اچ پی و نسخه های بروز از سایتهای اینتل و ای ام دی جواب نداد، به همون درایورهای قدیمیتر برگردید. مثلا در حال حاضر فکر نمیکنم بروز بودن درایور ای ام دی از نسخه 14 به بعد مزیت خاصی به کارایی سخت افزار شما اضافه کنه.

لینک به دیدگاه

درباره نکته اول: هر دفعه دارم از نرم افزار IObit Unistaller استفاده میکنم،

نکته دوم: دو روز پیش بایوس رو آپدیت کردم ولی جواب نگرفتم، منتظرم بایوس ها جدیدتر رو دانلود و امتحان کنم.

تکته سوم: مجبور بشم حنماً ویندوز ده رو دانلود و نصب میکنم، ویندوزهای هفتی که داشتم هم برای شرکت گردو و کینگ بودن

نکته چهارم: دغدغه اصلی من همینه که درایورهای خود سایت اچ پی بسیار قدیمی هستن و نصب نمیشن مگر اینکه مجبور بشم تمامی درایورهای جدیدی که سایت اچ پی برای ویندوز ده داده رو دانلود و نصب کنم. در حال حاضر روی ویندوز هفت که هیچ کدوم از درایورهای جدید و یا قدیم کارت اِی اِم دی نصب نشدن

لینک به دیدگاه

از داخل بایوس می تونی گرافیک اینتل رو غیر فعال کنی یا از داخل تنضیمات amd catalyst درایور اصلی که از خوده سایت اچ پی دانلود کنی یا می تونی از طریق رجیستری ویندوز هم گرافیک اینتل رو غیر فعال کنی 

http://forum.soft98.ir/59013-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

فقط به زور تونستم یه درایوری پیدا کنم که با اون گرافیک اِی اِم دیم شناخته بشه و تنهایی کار کنه و با راهکار شما از رجیستری دستی اینتل اچ دی گرافیک رو غیراصولی غیرفعال کنم. وقتی از 7، 8 تا از درایورهای کارت اِی اِم دی یکیشون بیشتر نمیتونن گرافیک اصلیم رو بشناسونن همین میشه دیگه 

لینک به دیدگاه

فکر کنم حل مشکلتون اینجا هست

http://forum.softgozar.com/forum307/thread10342.html

دوتا از جدیدترین درایورهای این سایت هم امتحان کردم ولی دستورالعمل های این سایت دقیقاً کاری رو انجام میدادن که من بلد بودم و فقط درایور اینتلشون خوب بود که اون هم فقط به تنهایی نصب میشد، ولی درایور گرافیک اصلیشون اصلاً با سیستمم سازگار نبود. بازم لطف کردین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...