رفتن به مطلب

مشاوره خرید سیستم تا 7 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.....

سیستم بنده الان در حال جون کندنه........سیستمم رو 5-6 سال پیش گرفتم......و تا الان هم تغییرش ندادم.......تا یک سال پیش میتونستم بازی بخرم......ولی بعدش هرچی بازی اومد تو بازار روی سیستمم اجرا نمیشدند......ازجمله اولین بازی هایی که روی سیستمم اجرا نمیشدند...کریسیس 3 ....کال اوف دیوتی 10 و ... بودند.....

میخوام سیستم رو ارتقاع بدم.....از ریشه و بن.....یه سیستم میخوام که تا 5 -6 سال دیگه نیاز به تعویضش نداشته باشم و به راحتی بازی ها رو اجرا کنه......البته نرم افزار سنگین هم بعضی وقت ها روش اجرا میکنم....نرم افزار های تخصصی برق.....

مشخصات سیستمم هم رم 2 ...گرافیک 1...

بعد آیا باید مانیتور رو هم عوض کنم؟؟؟ مانیتور الانم   هست....  LG Flatron E1941

یه سیستم حولو حوش 7.5 دیگه اخرش 8 تومن......منتظر کمکتون هستم...

لینک به دیدگاه

مانیتور به انتخاب خودت میتونی بخری میتونی هم نه ولی این سیستمی که برات پیشنهاد میکنم چیز خوبیه و تا نمیتونم قول بدم ولی احتمالا تا 4 سال راحتی

CPU : Core  i5 6600

یا CPU : Core i7 6700

Main : Asus Z170 pro Gaming      

یا             Main : Asus Z170 A

Ram : Gskill trident Z 2*8GB 2800

یا  Ram : Gskill Ripjaws V 2*8GB 2400

VGA : GTX 980 هر برندی که خواستی

Power : EVGA SuperNOVA 750 G1 80Plus Gold

Power : EVGA SuperNOVA 850 G2 80Plus Gold 

SSD : 128GB Samsung

Case : RaidMax Case AGUSTA

قیمت ها به ترتیب برای ای 5 : 795+569+455+2200+450+225+400=5100

قیمت ها به ترتیب برای ای 7 : 1360+569+550+2200+595+225+400=5900

باقیه چیزا هم با خودت  یه مقداری هم میمونه که میتونی بذاری روی مین یا گرافیک یا اینکه یه مانیتور خوب بخری

موفق باشی... :Peace Sign:  :D 

لینک به دیدگاه

من میگم کارت رو 390x بردار هم قدرت 980 هست ولی 4 گیگ رم بیشتر و قیمت ۴۰۰ هزار تومان ارزونتر برات در میاد.

لینک به دیدگاه

سلام. چند نکته رو ميگم خوب دقت کن که بعدا مشکلي پيش نياد خداى نکرده.

اولا که نميشه گفت تا پنج شش سال ديگه جواب ميده چون بازى هاى روز به سرعت دارن پيشرفت ميکنن و سنگين تر.

نکته يک اين که شما واسه گيم حد اقل هشت رشته نياز داريد چون بازى ها دارن به سمت cpu محور نزديک ميشن و ممکنه ديگه i5 جواب نده ( مثل gta v که حد اقل i5 که بايد داشته باشي 4670 هستش )

پس واسه اين که دقدقا کم اوردن cpu و لگ fps تو بازى هاى جديد رو نداشته باشي و با توجه به اين که بودجت خوبه پس حتما i7 بردار. نظر خودم يه i7 از سوکت 2011-3 با شش هسته و دوازده رشته که تو هيچ گيمي کم نمياره و مادربورد از چيپست 2011-3 .

رم هم نياز نيست باس بالا بخرى همون 2133 کافيه.

ssd حتما يه 128 سامسونگ حد اقل تو برنامت بزار.

گرافيک رو هم حتما 980ti بردار و ترجيحا inno3d . با توجه به اين که مانيتورت 19 اينچه پس فعلا از نظر گرافيک کم نميارى.

پاور هم که مهم ترين عضو کيس هستش که جا داره چند نکته بگم. واسه 980ti فکر ميکنم يه 650 وات کافي باشه و يه صد واتي خالي بمونه ولي چون ميخوايد چند سالي خيالتون راحت باشه , يه 850 برداريد که به پاور فشار کمترى وارد بشه و عمرش دير تر به سر برسه. برند evga هم که عاليه.

کيس هم حتما يه کيس فول تاور برداريد مثل green x9.

cpu هم يادم رفت بگم که ارزون ترينشم بگيرى کافيه.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

ببخشید ولی تا جایی که بنده اطلاع دارم بازی های آینده بیشتر گرافیک محور خواهند بود نه CPU محور تو همین انجمن هم به این نکته زیاد اشاره شده . به نظر بنده به ایشون از سری 1151 پیشنهاد بشه خیلی بهتره مثلا یه i5+z170 یا h170 البته از اونجایی که ایشون برای گیم میخواهند از 1150 هم میشه پیشنهاد داد و  یه مانیتور هم در نظر گرفته بشه برای ایشون خیلی بهتره .ظالمانست که 980 ti رو در مانیتور 19 اینچ و رزولیشن 768 × 1366 به بند کشید بشه

در مورد رشته های پردازشی هم فکر نمیکنم تا به حال بازی اومده باشه که نیاز به 8 رشته پردازشی داشته باشه در آینده هم فکر نمیکنم نیازی به 8 رشته پردازی باشه چون دیگه بازیا از CPU محور بود کاملا خارج خواهند شد و گرافیک حرف اول و آخر رو خواهد زد

در مورد گرافیک 980 TI و SSD کاملا با شما موافق هستم . قلب تپنده هر سیستم گیمینگی رو باید اول از همه یک SSD و یه گرافیک پرقدرت تشکیل بده 

@};-  @};-

شما gta v رو رو رزولوشن و جزيات بالا و cpu 4460 بازى کن و کارکردشو با msi afther burner تست کن ( بيشتر در حين رانندگي) ميبيني که صد در صد هم ميشه. از کجا معلوم بعدا يه بازى بد تر از اين نياد ؟ ممکنه gta vi از اينم بد تر باشه. نگفتم بازى هشت رشته ميخواد , گفتم کمتر از هشت رشته واسه بعضي از i5 ها يه خورده کارکردشون پر زيادى پر ميشه. من ميگم که ايشون دارن اين قدر هزينه ميکنن حيفه بخوان i5 بردارن.

مانيتور هم بسته به نياز و سليقشون داره. يا حق

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.....میگم یکی از دوستان این سیستم رو پیشنهاد داد.....نظرتون چیه دربارش؟؟؟

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3: 590,000 -
CPU: Intel Core i7-6700K: 1,340,000 -
RAM: GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 2800MHz CL15: 620,000 -
VGA: Gigabyte GTX 980 Ti OC G1 Gaming WF 3X 6GB: 2,780,000 -
SSD: Samsung 850 EVO 120GB: 280,000 -
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB: 170,000 -
70,000 :Internal DVD Writer: Asus 24X DRW-24D3ST+Pack -
160,000 :CPU Cooler: Enermax ETS-T40-BK Black Twister -
460,000 :PSU: Enermax Revolution X'T 730W Gold -
Case: Aero Cool Aero-1000 Black: 320,000 -
Monitor: Samsung Full HD S24D595 Plus PLS: 710,000 -
-------------------------------
7,500,000 تومان./
لینک به دیدگاه

من میگم کارت رو 390x بردار هم قدرت 980 هست ولی 4 گیگ رم بیشتر و قیمت ۴۰۰ هزار تومان ارزونتر برات در میاد.

واقعا متاسفم برای اونی که بهم منفی داده مگه amd مال بابامه که تبلیغ بکنم یا انودیا مال باباته که از پیشنهاد من ناراحت شدی و منفی دادی.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.....میگم یکی از دوستان این سیستم رو پیشنهاد داد.....نظرتون چیه دربارش؟؟؟

7,500,000 تومان./

دوستتون سیستم خوبی پیشنهاد داده !

البته cpu سری k رو بیشتر برای اور برمیدارن .

ssd رو پیشنهاد میکنم 250 بردارید .

980ti رو عموما برای 4k بر میدارن ! ( گرچه هیچ اصراری نیست !! ) . گزینه های دیگه ای متل کراس کردن 2 تا 390 هم هست که چندان توصیه نمیشه !!!

واقعا متاسفم برای اونی که بهم منفی داده مگه amd مال بابامه که تبلیغ بکنم یا انودیا مال باباته که از پیشنهاد من ناراحت شدی و منفی دادی.

چند روزیه که این شکلیه !!!

به من منفی مفت میدن !!! خوب بدن !!! . ببینم آتیش دلشون سرد میشه یا نه !!!!

لینک به دیدگاه

سیستم پیشنهادی دوستتون خوبه فقط بهتره پاور رو ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات بیشتر برداری برای آینده نگری و ارتقا یا اضافه کردن قطعه ای به سیستم در آینده ،مثل این لینک زیر که اختلاف قیمت آنچنانی نداره و فکر نکنم کیفیتش زیاد با پاور انتخابی دوستتون فرقی داشته باشه.

http://lioncomputer.ir/product/5028/GREEN+GP850B-OC%2B+Overclocking+Evo+80Plus+Platinum+PSU/

لینک به دیدگاه

من جای شما بودم یه مانیتور 2K مثل  ASUS VX24AH 24Inch WQHD LED Monitor میگرفتم لذت میبردم.

گرافیک 980  مثل Zotac GTX 980 AMP! Extreme Edition 4GB GDDR5 توی یه مانیتور 2K خیلی لذت بخشه

لینک به دیدگاه

دوستتون سیستم خوبی پیشنهاد داده !

ssd رو پیشنهاد میکنم 250 بردارید .

980ti رو عموما برای 4k بر میدارن ! ( گرچه هیچ اصراری نیست !! ) . گزینه های دیگه ای متل کراس کردن 2 تا 390 هم هست که چندان توصیه نمیشه !!!

چند روزیه که این شکلیه !!!

به من منفی مفت میدن !!! خوب بدن !!! . ببینم آتیش دلشون سرد میشه یا نه !!!!

ببخشید من زیاد سر در نمیارم....این  که فرمودین :

متوجه نشدم.....آیا این cpu مشکلی داره؟؟؟؟ بهترش هم هست؟؟؟

بعد این ssd  میشه یه توضیحی دربارش بدین و چرا 250؟؟

و این که 980ti مشکلی خاصی داره؟؟؟

بعد اگه هارد رو 2 ترابایت بگیرم مشکلی بوجود میاد؟؟؟؟

و این که رم 2 تا 8 گیگ با یدونه 16 گیگ چه فرقی داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

شما باید درایو C تون رو اس اس دی قرار بدین، اگه حجم 128 گیگ براتون کم نیست که هیچ، وگرنه پیشنهاد اکثر دوستان به شما 250 یا 256 گیگابایته

لینک به دیدگاه

من جای شما بودم یه مانیتور 2K مثل  ASUS VX24AH 24Inch WQHD LED Monitor میگرفتم لذت میبردم.

گرافیک 980  مثل Zotac GTX 980 AMP! Extreme Edition 4GB GDDR5 توی یه مانیتور 2K خیلی لذت بخشه

راستش گفتم که من زیاد اطلاعات ندارم.....فقط میخوام تا 5-6 سال خیالم راحت باشه......دیگه انتخاب قطعاتش با شما.....خریدش با من....

من منتظر یه لیست کامل هستم برای نتیجه ی تایپک....

لینک به دیدگاه

شما باید درایو C تون رو اس اس دی قرار بدین، اگه حجم 128 گیگ براتون کم نیست که هیچ، وگرنه پیشنهاد اکثر دوستان به شما 250 یا 256 گیگابایته

راستش نمیدونستم این مورد رو.....یعنی این ssd برای حافظه درایو c هست....

ویرایش شده توسط hosin2a
لینک به دیدگاه

آخه گرافیک 980ti خودش رو توی مانیتورهای حداقل 2 میلیون تومنی نشون میده، اگه بخوای سیستمت رو متعادل و در همه ضمینه ها قوی ببندی باید یه مانیتور خوب ولی با قیمت معقول هم بگیری تا گرافیکت خودش رو نشون بده. به طور مثال بد فریم ترین بازی سال اساسینز کرید یونیتی بود که توی رزولوشن 2k البته با آنتی الایزینگ خاموش شما میتونی براحتی 30 فریم بگیری

لینک به دیدگاه

راستش نمیدونستم این مورد رو.....یعنی این ssd برای حافظه درایو c هست....

ssd مثل همين هارد هاى معمولي و فرقش اينه که ديسک و هد نداره و توش شبيه حافظه فلش IC مانند هست که سرعت انتقال اطلاعات با ssd خيلي بالاست. مزاياى ديگش : دماى کمتر , مقاوم در برابر ضربه و تکان خوردن در حين کار و...

شما وقتي ويندوزتوت رو روى ssd نصب کنين , سرعت لود ويندوز و برنامه هاى که توى اون نصب کرديد بالا ميره و کار کردن با کامپيوتر لذت بخش ميشه.

cpu هم سرى هاى مه اخرشونK هست يعني ضريب باز هستن و ميتونين فرکانسشونو يکم تا حد قابل قبولي بالا ببريد و نياز به يه مادربورد خوب و کولر cpu و حتي پاور خوب داريد و از اون جاى که شما اهل اور نيستيد نياز نيست که سرى K برداريد.

پاور رو هم بيشتر سعي کنيد evga يا corsair يا cooler master برداريد حد اقل 750 که زياد پاورتون تحت فشار نباشه.

گرافيک رو هم با توجه به اين که تا 5 6 سال ميخوايد ارتقا نديد حتما 980 ti برداريد که در اينده با مشکل روبرو نشيد.

لینک به دیدگاه

7,500,000 تومان./

سلام این سیستم عالیه و از هر نظر تایید میشه خیالتون راحت باشه

لینک به دیدگاه

ببخشید من زیاد سر در نمیارم....این  که فرمودین :

متوجه نشدم.....آیا این cpu مشکلی داره؟؟؟؟ بهترش هم هست؟؟؟

بعد این ssd  میشه یه توضیحی دربارش بدین و چرا 250؟؟

و این که 980ti مشکلی خاصی داره؟؟؟

بعد اگه هارد رو 2 ترابایت بگیرم مشکلی بوجود میاد؟؟؟؟

و این که رم 2 تا 8 گیگ با یدونه 16 گیگ چه فرقی داره؟؟؟

در مورد cpu . شرکت اینتل برای پردازنده های خود سری k و غیر k تولید میکنند . سری k به سری ضریب باز ( با قابلیت اورکلاک ) و سری غیر k به سری ضریب بسته ( محدودیت در اورکلاک ) معروف هستند . ( البته این یک توضیح کلی هست و اصلا دقیق نیست )  . سری k کمی گران تر هستش و اگر شما اور نیستید میتونید با خرید مدل دیگر cpu در هزینه صرفه جویی کنید . یادتون باشه شما میتونید با اور کردن cpu خروجی بیشتری بگیرید اما اگر این کار اصولی نباشه cpu بر اثر حرارت آسیب می بینه یا سیستم از حالت پایدار خارج میشه و بلو اسکرین میده ( صفحه آبی مرگ ) مین های مدل z  هم بیشتر به همین منظور ( اورکلاک ) استفاده میشه . پس اگر نمیخواهید اور کنید میتونید مین و cpu رو ارزانتر بردارید اما پرفورمنستون کم نشه . ( گرچه اورکلاک فقط یکی از ویژگی این مین ها و cpu ها هست )

در مورد ssd بهتر 250 بردارید چون 120 چندان ارزش خرید نداره . ssd مخصوصا اگر از برند معتبر باشه در پرفورمنس سیستم اثر زیادی داره . البته در بازی زمان لود رو کم میکنه و موجب فریم بیشتر نمیشه .

در مورد 980ti باید بگم این گرافیک هیچ مشکلی نداره فقط برای مانیتور شما زیادی خوبه !!! گرافیک 980ti برای بازی در 4k ساخته شده . البته به این معنی نیست که نمیشه باهاش  فول اچ دی بازی کرد . برای 980ti فول اچ دی یک کار پیش پا افتادس .

در مورد هارد من اصلا حرفی نزدم . هارد 2 ترا هیچ مشکلی نداره . اما اگر منظورتون اینه که به جای ssd بگیرید باید بگم هارد سرعت ssd رو نداره .

در مورد رم من باز هم هیچ حرفی نزدم . اما به طور کلی دوتا 2 بهتر از یک 4 هست دوتا 4 بهتر از یک 8 هست و ... . البته در فرکانس و تایمینگ یکسان !

لینک به دیدگاه

درود

وقتی یک عدد رم دارید رابط رم با سی پی یو از یک مسسر ۶۴ بیتی رد میشه اما اگه دوتا رم رو دویل کنید رابط شما ۱۲۸ بیتی میشه که قطعا بهتره!

لینک به دیدگاه

سلام تازگیا یه سیستم گرفتم با مشخصات زیر به نظر شما می تونم ده سال روش حساب کنم.

mainbord asus X99-PRO/USB 3.1 ddr4

cpu Intel Core i7-5960X

vga  Radeon R9 Fury X  4GB HBM

ram  G.Skill  16GB 3200MHz DDR4

hard  SAMSUNG SSD 850 PRO 1TB

power  Green Overclocking Editon (OC) Series GP1600B-OC Modular Power Supply

manitor  LG LED IPS Ultrawide 25UM65-P

Sound Card  Creative Sound Blaster Audigy RX 7.1 PCIe

CPUCooler   CORSAIR Hydro Series H100i Extreme Performance Water/Liqu

لینک به دیدگاه

سلام تازگیا یه سیستم گرفتم با مشخصات زیر به نظر شما می تونم ده سال روش حساب کنم.

cpu Intel Core i7-5960X

نه !!!

هیچ سیستمی نمیتونه 10 سال دوم بیاره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu Intel Core i7-5960X

یکی از شاخ ترین سیستم حال حاضر

10 سال نه هیچ سیستمی دوام نمیاره

با ssd حال کردم 1ترا اونم پرو ماشاءاله بودجه @};-

لینک به دیدگاه

7,500,000 تومان./

با سلام خدمت دوستان....میگم اگه بخوام پاور سیستم پیشنهادی رو قویتر کنم ....مثلا 100-150 وات قویتر....چه پاوری رو توصیه میکنید؟؟؟

بعد

کیس مورد نظر در سیستم پیشنهادی رو من پیدا نکردم....ثانیا زیاد از ظاهرش خوشم نیومد......با توجه به این که من اطلاعات زیادی ندارم....شما چه کیس مناسب دیگری رو توصیه میکنید؟؟؟

بعد

حافظه ssd پیشنهادی 120 گیگ میباشد....اگر بخواهم آن را با یک حافظه ssd 250 گیگی عوض کنم...شما چه حافظه ای رو پیشنهاد میدید؟؟؟

همچنین به جای حافظه hhd 1 ترابایت ....2 ترابایت استفاده کنم چه مدلی را بخرم؟؟؟

بعد

برای مانیتور نیز زیاد آنگونه ازش تعریف نمیکردند در اینترنت.....شما چه مانیتور دیگری که هم باکیفیت و هم ساخت و بدنه با کیفیت داشته باشد....پیشنهاد میدهید؟؟

بعد یه سوال....

ببخشید شاید سوالم خنده دار باشه.....میگم توی این سیستم کارت صدا وجود نداره....پس کجاست؟

ویرایش شده توسط hosin2a
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...