رفتن به مطلب

دلیل بالا بودن قیمت بعضی از قطعات در ایران

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

میدونم که برای خیلیها جای سواله که چرا بعضی از کالاها با قیمت دو برابر در ایران فروش میره . بنده یه توضیح کوچیک راجبش میدم .

این مسئله بر میگرده به روش سودهی و بازاری کالاها . وارد کننده یا شرکت های معتبر کالاهای مختلفی رو وارد بازار ایران میکنن و قیمتها رو بر مبنای زیر اعلام میکنن :

1 - کالاهای ارزون قیمت رو نمیتونن سود زیادی بگیرن و برای افرادی میارن که قدرت خرید کمتری دارن و یا نیاز به کالاهای قوی ندارن . اینجور کالاها یا سودش کمه یا سود نداره یا در بعضی مواقع ضرر هم داره ولی برای جوری جنس حتما باید تو سبد کالای شرکت باشه تا مشتریها رو جذب کنه .

2 - خرابی کالاهای ارزون زیاده و شرکت محبوره خدمات بده و این هم هزینه کار رو زیاد میکنه

3 - گردش پولی کالاهای ارزون خیلی بالاست پس سرمایه اینجا گیر میافته

اینها همه باعث میشه که شرکت به فکر سود خودش بیافته میاد و :

1 - کالاهای هایند برای علاقه مندان و دوست داران و پولداران اینجور قطعات قطعه وارد میکنه .

2 - طرفداران اینجور کالاها بابت کالاها پول میدن پس مجبور میشن خرید کنن با هر قیمتی

3 - شرکت در کالاهای ارزون قیمت کم سود کرده پس برای جبران باید روی کالاهای گرون قیمت سود زیادی بکنه در نتیجه !!!!!!!!!!!

4 - وارد کننده کالاهای گرون قیمت در بازار ایران زیاد نیستن پس میتونن سود بهتری بگیرن

5 - خواب کالاهای هایند بیشتره و دیرتر فروش میره و این هم باعث میشه سود خواب سرمایه روش بیاد

پس دوستان شما حالا این تز خوبی هستش یا نه شما سود کالاهای ارزون رو در خرید کالاهای گرون دارید به وارد کننده میدید .

این فرمول در اکثر شرکتها استفاده میشه نه در همه شرکتها .

امیدوارم که مطلب روشن شده باشه و اگر سوالی دارید بپرسید در خدمتم

لینک به دیدگاه

سلام آقای حسینی

پس تکلیف خریدارانی که از نظر مالی متوسط هستند چی.....یه جنسه نیمه حرفه ای می خوان بخرن چی...

همین مادربورد رو من مثال می زنم..یه مینه 200 تومانی که very high end نیست که بخوان دوبرابر کنن...

حالا بگی یه مادربورد 400 تومانی باشه..آره یه چیزی...می شه 500 فروختش و چون آخره تکنولوجی هست می یارزه...

به نظرتون کسی که مینه 200تومانی ور می داره پولداره... به خاطر همین باید دو برابر بش انداخت...

اینا با این روش بعید نیست چند روزه دیگه..مادربورد 130 تومانی رو هم قیمت بزنن 400تومان....

آقای حسینی به نظر من این رویه.. هزاران دلیل هم که واسش بیارن این شرکت ها..

واسه کسی که اندکی هم از قیمت ها و ارزش قطعات حالیش باشه قانع کننده نیست....

و هیچ چیزی رو جز سودجوعی و تمع بیش از اندازهی اونارو نشون نمیده ...

البته این کارشون به ضررشونم هست خیلی از خریدارا مثل من از خرید اون کالا ها منصرف می شن به همین راحتی....

ممنون..

ویرایش شده توسط DIAMOND
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

میدونم که برای خیلیها جای سواله که چرا بعضی از کالاها با قیمت دو برابر در ایران فروش میره . بنده یه توضیح کوچیک راجبش میدم .

این مسئله بر میگرده به روش سودهی و بازاری کالاها . وارد کننده یا شرکت های معتبر کالاهای مختلفی رو وارد بازار ایران میکنن و قیمتها رو بر مبنای زیر اعلام میکنن :

1 - کالاهای ارزون قیمت رو نمیتونن سود زیادی بگیرن و برای افرادی میارن که قدرت خرید کمتری دارن و یا نیاز به کالاهای قوی ندارن . اینجور کالاها یا سودش کمه یا سود نداره یا در بعضی مواقع ضرر هم داره ولی برای جوری جنس حتما باید تو سبد کالای شرکت باشه تا مشتریها رو جذب کنه .

2 - خرابی کالاهای ارزون زیاده و شرکت محبوره خدمات بده و این هم هزینه کار رو زیاد میکنه

3 - گردش پولی کالاهای ارزون خیلی بالاست پس سرمایه اینجا گیر میافته

اینها همه باعث میشه که شرکت به فکر سود خودش بیافته میاد و :

1 - کالاهای هایند برای علاقه مندان و دوست داران و پولداران اینجور قطعات قطعه وارد میکنه .

2 - طرفداران اینجور کالاها بابت کالاها پول میدن پس مجبور میشن خرید کنن با هر قیمتی

3 - شرکت در کالاهای ارزون قیمت کم سود کرده پس برای جبران باید روی کالاهای گرون قیمت سود زیادی بکنه در نتیجه !!!!!!!!!!!

4 - وارد کننده کالاهای گرون قیمت در بازار ایران زیاد نیستن پس میتونن سود بهتری بگیرن

پس دوستان شما حالا این تز خوبی هستش یا نه شما سود کالاهای ارزون رو در خرید کالاهای گرون دارید به وارد کننده میدید .

این فرمول در اکثر شرکتها استفاده میشه نه در همه شرکتها .

امیدوارم که مطلب روشن شده باشه و اگر سوالی دارید بپرسید در خدمتم

اقای حسینی شما گفتید خرابی کالاهای ارزون زیاده...

منظورتون ارزون و گرونی در بازار ایران هست یا خارج از ایران؟

چون کالایی در خارج از ایران از یه کالای دیگه گرونتره ولی در ایران برعکس میشه...

لینک به دیدگاه

ممنون بابت تحلیلتون

ولی چند مورد دیگه هم باید به عنوان دلایل مهم بالا بودن قیمت قطعات کامپیوتر اشاره کرد ، از جمله :

1)تحریمها که مطمئنا موجب افزایش قیمتها میشود چون نمایندگان اصلی کمپانی ها محصولاتشون رو بطور مستقیم به ایران نمیفروشند و بنابراین واسطه ها و دلال ها در بازار موجب افزایش قیمتها میشوند. مضاف بر این به دلیل نبود نمایندگان رسمی کمپانی های مشهور که اغلب هم آمریکایی هستند ، معمولا هزینه تعمیرات و خدمات و گارانتی بالا میرود و شرکت وارد کننده ناچار به افزایش قیمتها برای تامین خدمات پس از فروش یکجانبه میشود.

2) تعرفه های بالای گمرکی مربوط به بعضی قطعات کامپیوتر

3)طمعکاری وارد کنندگان جهت سود بیشتر و عدم پیگیری اصناف برای کنترل قیمتها

لینک به دیدگاه

دوستان من نگفتم کار خوب یا بدی میکنن اینها دلایلش بود که یک دلیل دیگه که خیلی مهمه خواب سرمایه به دلایل اضافه شده .

دوستان در کل همینه که هست و باید تحمل کنیم و منتظر تغییرات در این زمینه باشیم . این مسئله به ضرر همست نه فقط مصرف کننده . وقتی شما قدرت خرید نداشته باشید بنده باید برم مکس بکشم پس همه با هم وابسته هستیم و در ضمن اگر سودی هم میگیریم به همون اندازه باید بریم جای دیگه سود بدیم برای خرید سایر کالاها برای خودمون چون ما هم مصرف کننده هستیم

لینک به دیدگاه

اقای لرد دلایل اصلی تری را مطرح کردن

چهار چوب واردات مشکل داره جدا از اون چیزی که داخل چهار چوب اتفاق میفته

عضو نبودن ایران توی مجامع تجاری معتبر-سیاست غلط قانون گذاری در حیطه گمرک

چهار چوب که درست بشه شرکت ها هم موظف میشن بر اساس اون عمل کنند و اگر نه که کی از سود بیشتر بدش میاد

اصلی ترین دلیل ها هم نمیشه گفت =D> @};-

لینک به دیدگاه

سامان جان اینهایی که می فرمایید و جناب لرد عزیز فرمودن دلیل اصلیه ولی دوستان سوالشون این بودش که چرا شرکتها این کالاها رو اینقدر گرون میدن و دلیل حال حاضر و اصلی این مسئله اونهایی هستش که گفتم و دلایلی که شما و برد عزیز میفرمایید کاملا درسته ولی کاملا ریشه ای که حلش خیلی خیلی سخته .

لینک به دیدگاه

خودمونی بگم با اون جمله که گفتید قدر قیمت های حالا را بدونید و زمان همه چیزا مشخص میکنه خیلی حال کردم

نشون میده افکارتون توی محیط بازار نمونده و خیلی فراتر از اون را هم نگاه میکنید واقعا من هم اینده درخشانی برای این سیستم it

کشور نمیبینم واقعاً کار سختیه تویه این بازار دوام اوردن و ادم فقط هم نباید از دید یه خریدار به مسئله نگاه کنه

کار شما هم واقعاً سخته من یه روزی میخواستم وارد این کار بشم اما وضع از حالا اشفته تر بازار بهه یه رشته دیگه کشوندم

لینک به دیدگاه

خودمونی بگم با اون جمله که گفتید قدر قیمت های حالا را بدونید و زمان همه چیزا مشخص میکنه خیلی حال کردم

نشون میده افکارتون توی محیط بازار نمونده و خیلی فراتر از اون را هم نگاه میکنید واقعا من هم اینده درخشانی برای این سیستم it

کشور نمیبینم واقعاً کار سختیه تویه این بازار دوام اوردن و ادم فقط هم نباید از دید یه خریدار به مسئله نگاه کنه

کار شما هم واقعاً سخته من یه روزی میخواستم وارد این کار بشم اما وضع از حالا اشفته تر بازار بهه یه رشته دیگه کشوندم

سامان جان ممنونم ولی همه کارها سخت شده عزیز . و ارزوی ارامش برای همه دارم واقعا این ارامشه که به هممنون کمک میکنه . شما اگر ارامش مالی و روحی نداشته باشی منه فروشنده به مشکل میخورم . شما اگر نتونی خوب خرج کنی من به مشکل میخورم . شما اگه مشکلات دیگه ای خدای نکرده داشته باشی من به مشکل میخورم . اینها چیزهایی که میدونم و واقعا روح و روانمو داغون کرده @};- =D> @};-

لینک به دیدگاه

از آنجا که همه چی برای خودش مافیایی داره( از آهن قراضه تا پوست موز ) فکر کنم واردات این قطعات هم داره

بلخره اوناهم باید یه چیزی گرشون بیاد حیونا ( ببخشید حیونکی ها )

تورم هم یه موضوع خیلی مهمه

راستی گمرک چقدر میگیره ؟؟

لینک به دیدگاه

از آنجا که همه چی برای خودش مافیایی داره( از آهن قراضه تا پوست موز ) فکر کنم واردات این قطعات هم داره

بلخره اوناهم باید یه چیزی گرشون بیاد حیونا ( ببخشید حیونکی ها )

تورم هم یه موضوع خیلی مهمه

راستی گمرک چقدر میگیره ؟؟

رقم گمرکی (فانونی اوکی هستش ) ولی هیچ وقت مشخص نبوده و هر چقدر تیغشون ببره میگیرن و بستگی به کالا داره معمولا قطعات کامپیوتر بلین 4 تا 8 درصده

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با تشکر از جناب حسینی مبحث جالبی هست

داستان واردات کالا علل الخصوص واردات اقلام سخت افزاری داستان عجیبی هست تو ایران.

البته مثل این که قرار که سامان پیدا کنه.

نظر شخصی من این که کسانی که واردات کننده کالا هستند باید در این زمینه تخصص داشته باشند باید دستگاههای نظارتی روی کیفیت این جور کالاها نظارت کنند که هرکالای بنجلی یا ریمارکی وارد نشود.

در مورد قیمت گذاری اصلاً با هیچ عقل ومنطقی سازگار نیست که کالایی که در همه جای دنیا با یک رنج قیمت خاصی مثلاً حداکثر قیمت بین چند فروشنده نهایتاً باهم بیست درصد باهم اختلاف قیمت دارند بعد همین کالا وقتی وارد ایران بشود با دوبرابر قیمت وارد ایران می شود البته منظورم از قیمت را باید قدری توضیح بدم

قیمتی که مثلاً در سایتهای فروش کالاهای سخت افزاری هست مخصوصاٌ بین المللی اش قیمت خرده فروشی هست ونهایی هست یعنی قیمتی هست که به دست مصرف کننده می رسه و عوارض TAX و مالیات مستقیم و کمرگ و مالیات بر ارزش افزوده VAT

و سود فروشنده هم اعمال شده است وگرنه قیمت عمده فروشیشون بسیار کمتر هست Shame%20On%20You.gif

روشی که شرکتها در پیش گرفتند برای دریافت سود بیشتر منطقی نیست و همین به رکود بازار هم دامن زده است

اگر انحصار در واردات نباشه و اول نیاز سنجی کنند که چه کالایی خواهان داره هم خواب سرمایه کمتر می شود وهم قیمت متعادل میشه .

بعدش اگر یک شرکت تعداد بیشتری از یک کالا وارد کنند سود بیشتری می برند تا این که یک تعداد محدود از یک کالا وارد کنند و سود زیادی ازان تعداد کم کالا بخواهند ببرند

واردات بیشتر قیمت کمتر و فروش بیشتر درتیجه سود بیشتر.

چون الان دیگه تجارت online شده مصرف کننده ها از قیمت کم وبیش در سطح دنیا باخبرند.

بخشی از هزینه هایی که شرکتها روی کالا می کشند مربوط به گمرک و انتقال اعتبار وارز و LC و حمل ونقل هست در این زمینه شرکتها ضعبف عمل می کنند چون بالاخره راههایی برای کاهش این خرده هزینه ها هست . شرکتها باید روی این بخش ها بیشتر کار کنند تا سربار هزینه های کالا کم بشه.

البته الان محدودیتهایی هست کسی هم منکرش نیست واین هزینه کالاها را افزایش داده است ولی این محدودیتها مطمئناً هم در آینده نزدیک از بین خواهد رفت .;)

لینک به دیدگاه

آقای حسنی الان مشکل اصلی تحریم بودن هست یامشکلات گمرک یا بازار ایران؟

لینک به دیدگاه

مشکل اصلی تحریم و گمرک که این مورد اخری دیگه شورشو در اورده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...