رفتن به مطلب

ماندن برق در usb،آیا مشکل از مادربرد است؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام می‌کنم به دوستان گل لیونی

مادربرد من مدل Z87 Sabertooth از برند ایسوز هست و یه مشکلی باهاش دارم که وقتی خاموشه باز هم برق در پورتهای USB جریان داره و دانگل وایرلس که اکسترناله چراغش روشن میمونه به علاوه اینکه اگر دکمه های کیبورد فشرده بشه،چراغهای کیبورد هم کامل روشن میشه:|با نرم افزار AI SUITE گزینه USB charging را خاموش کردم اما بازهم فرقی نکرد.به نظر شما آیا این یک مشکله و در آینده سیستم را خراب میکنه یا نوعی آپشنه و باید از تو بایوس غیرفعال بشه؟

ویندوز ۸.۱ و پاور گرین HE 380

با تشکر

لینک به دیدگاه

تا جایی که فیدبک مشتریا بهم میرسه تو ویندوز های 8 به بالا برق USB فعال میمونه

یه اسپیکر جنیوس با تغذیه USB بود رو وین 7 بعد شات داون خاموش بود ولی در ویندوز های جدید تر همچنان برق درش جریان داشت و یه نویز ملیح تولید میکرد

لینک به دیدگاه

تشکر میشه!آیا راهی نداره؟ آخه به هیچ دردی هم نمیخوره حتی چند بار قابلیت شارژ سریع را فعال کردم که البته فقط مال یکی از پورتهای USB 3 بود ولی باز هم غیرفعال شد و عملا استفاده‌ای نداره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای نگرانی نیست چون هیچ مشکلی برای سیستم ایجاد نمیشود دلیل فعال بودن یو اس بی در خاموشی سیستم برای شارژ کردن انواع وسایل شارژی نظیر موبایل و ........ که در خارج از کشور اکثر وسایل جدید قابلیت شارژ از طریق usb مادربرد را دارا هستند ایجاد شده است تا کاربر بدون روشن کردن سیستم قادر به شارژ کردن وسیله خود باشد .

اما روش غیر فعال کردن :

Start > Control Panel > Power Options > Change Plan Settings  > Change Advanced Power Settings > Change settings that are currently unavailable > Set USB selective suspend setting to Disabled under USB settings and then click OK to save the changes.

post-20014-0-36330800-1446582286_thumb.jpg

ویرایش شده توسط my lion
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوست عزیز جای نگرانی نیست چون هیچ مشکلی برای سیستم ایجاد نمیشود دلیل فعال بودن یو اس بی در خاموشی سیستم برای شارژ کردن انواع وسایل شارژی نظیر موبایل و ........ که در خارج از کشور اکثر وسایل جدید قابلیت شارژ از طریق usb مادربرد را دارا هستند ایجاد شده است تا کاربر بدون روشن کردن سیستم قادر به شارژ کردن وسیله خود باشد .

اما روش غیر فعال کردن :

Start > Control Panel > Power Options > Change Plan Settings  > Change Advanced Power Settings > Change settings that are currently unavailable > Set USB selective suspend setting to Disabled under USB settings and then click OK to save the changes.

دوست عزیز منم از مدل asus z87 - pro دارم و همیشه از پورت usb  موبایل شارژ میکنم

مشکلی نداره این یه امکانه از مادربرد ایسوس.

لینک به دیدگاه

• 7 سال بعد...

سلام برا ویندوز 10 هم میگین من کیبورد ارجی بی دار خریدم هروقت کامپیوتر رو خاموش میکنم هم اینکه پورت هابم (هاب) ال ای دیش روشن میمونه همم اینکه وقتی شاخه به محافظ سیستم وصل میکنم یه بار نور ار جیبی روشن میشه بعد خاموش میشه

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۴/۸/۱۲ در 16:59، pouyan_ta گفته است:

الان متوجه شدم ریپلی ۷ سال پیش بوده 🤦🏻

از توی بایوس باید غیر فعال بشه 

بهتره توی بایوس باید گزینه erp رو بزاری روی erp s4+s5

ویرایش شده توسط arvin_393
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، محمدحسین گفته است:

سلام برا ویندوز 10 هم میگین من کیبورد ارجی بی دار خریدم هروقت کامپیوتر رو خاموش میکنم هم اینکه پورت هابم (هاب) ال ای دیش روشن میمونه همم اینکه وقتی شاخه به محافظ سیستم وصل میکنم یه بار نور ار جیبی روشن میشه بعد خاموش میشه

بهتره توی بایوس باید گزینه erp رو بزاری روی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...