رفتن به مطلب

سوال درباره اندروید

Tommy Angelo
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به لیونی های عزیز

من تبلتم روته و نیاز به اپدیت اندروید دارم به دلیل نصب بعضی برنامه ها.نسخه فعلی اندرویدم 4.2 هست و چند تا سوال دارم!

۱~ایا برای ارتقا باید تبلت رو انروت کنم?

۲~بعد انروت,ایا دوباره میتونم روت کنم?

۳~از کجا بفهمم که دستگاهم بعد ارتقا کم نمیاره و اپدیت باعث مشکل نمیشه?ایا مثل PC سیستم موردنیاز داره?!!

تشکرمدل تبلت Asus Memo pad 8 me180a

لینک به دیدگاه

تاپیک شوت شد پایین :crying:  :crying:  :crying:

لینک به دیدگاه

میخواید آپدیت رسمی کنید یا غیر رسمی؟

برای غیر رسمی که نیازی به آروت کردن نیست و مطمینا تبلتون کم نمیاره.

لینک به دیدگاه

سلام

برای تبلت شما اندروید رسمی اومده یا کاستوم رام میخواین نصب کنید؟

لینک به دیدگاه

میخواید آپدیت رسمی کنید یا غیر رسمی؟

برای غیر رسمی که نیازی به آروت کردن نیست و مطمینا تبلتون کم نمیاره.

اپدیت رسمی چیست؟

اپدیت غیر رسمی چیست؟

دو نمره

لینک به دیدگاه

سلام

برای تبلت شما اندروید رسمی اومده یا کاستوم رام میخواین نصب کنید؟

کاستوم رام چیست?یک نمره
لینک به دیدگاه

روت امکان دسترسی به فایل های سیستمی رو میده که به همین دلیل بعضی از کاربر های حرفه ای که به کوکر معروف هستند اقدام به اصلاح و ساخت رام های میزنند که نسب به رام رسمی مزایا زیادی داره و به روز ترین هستند و به اسم کاستوم رام شناخته میشن که معمولا هم بیس این رام ها همون رام های رسمی هست و مرجع این رام ها XDA Developers هست

ابدیت رسمی رو خود شرکت سازنده دیوایس میده مثلا سامسونگ، ال.جی و... اما غیر رسمی رو کوکر

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

سلام

باید ببینی که برای تبلتت  از طرف خود سازنده تبلت .اندروید رسمی اومده یا نه .

اگر اومده باید تبلت انروت بشه تا اندرویدش  رو بتونی اپدیت کنی اگرم نیومده باید رام غیر رسمی نصب کنید در این صورت باید  تبلت روت باشه

از چه تبلتی استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

اگه روت کردید و میخوایید اپدیت OTA ( اپدیت با خود گوشی )  کنید مشکلی نیست .

وقتی اپدیت کنید هم احتمالا روت گوشی پاک میشه  چون بهتر هست قبل و بعد اپدیت گوشی رو فاکتوری ریست کنید.

اما اگر  ریکاوری نصب کرده باشید  اپدیت OTA  کنید گوشی بالا نمیاد و باید فلش کنید .

بهترین راه اپدیت گوشی ها هم فلش  رام هست .

روت کردن هم ربطی به کم اوردن گوشی نداره .  روت یعنی اجازه دسترسی به فایل های سیستمی.

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

سلام

باید ببینی که برای تبلتت  از طرف خود سازنده تبلت .اندروید رسمی اومده یا نه .

اگر اومده باید تبلت انروت بشه تا اندرویدش  رو بتونی اپدیت کنی اگرم نیومده باید رام غیر رسمی نصب کنید در این صورت باید  تبلت روت باشه

از چه تبلتی استفاده میکنید؟

من تبلتم asus هست ش تو اول صفحه هست,از کجا بفهمم که از تو دستگاه میشه اپدیت کرد?برنامه ای داره?
لینک به دیدگاه

اگه روت کردید و میخوایید اپدیت OTA ( اپدیت با خود گوشی )  کنید مشکلی نیست .

وقتی اپدیت کنید هم احتمالا روت گوشی پاک میشه  چون بهتر هست قبل و بعد اپدیت گوشی رو فاکتوری ریست کنید.

اما اگر  ریکاوری نصب کرده باشید  اپدیت OTA  کنید گوشی بالا نمیاد و باید فلش کنید .

بهترین راه اپدیت گوشی ها هم فلش  رام هست .

روت کردن هم ربطی به کم اوردن گوشی نداره .  روت یعنی اجازه دسترسی به فایل های سیستمی.

روشش چیه?
لینک به دیدگاه

روشش چیه?

ورژن اندرویید شما چند هست ؟

برای اپدیت برید قسمت About  گوشی software update  اونجا بزنید سرچ کنه که اپدیت براش اومده یا خیر .

در بعضی موارد  هم دیده میشه که برای رفتن از یک ورژن خاص به ورژن های بالا تر  که اپدیت خیلی کلی هست  مثلا از 4.4  به 5  باید گوشی فلش بشه .

لینک به دیدگاه

من هر چی گشتم انجمن تخصصی برای تبلت تون پیدا نکردم که برید اونجا به سوالاتتون رو بپرسید همون آدرسی که آقا معین گفتن برید ببینید براتون آپدیتی اومده یا نه اگه اومده بود بزارید خودش اتوماتیک آپدیت میکنه و تمامی نرمافزار ها هستن و پاک نمی شن .اگه موقع دانلود یا آپدیت ارور داد باید گوشی رو آنروت کنید و برای روت مجدد بستگی داره برای ورژن جدید آندروید گوشی تون روت اومده یا نه . معمولا برای تبلت ها رام کاستوم کم پیدا میشه ولی اگه پیدا کردید بهتر بدید براتون یک فرد ماهر فلش کنه چون امکان بریک شدن تبلتتون زیاد هست.

لینک به دیدگاه

ورژن اندرویید شما چند هست ؟

برای اپدیت برید قسمت About  گوشی software update  اونجا بزنید سرچ کنه که اپدیت براش اومده یا خیر .

در بعضی موارد  هم دیده میشه که برای رفتن از یک ورژن خاص به ورژن های بالا تر  که اپدیت خیلی کلی هست  مثلا از 4.4  به 5  باید گوشی فلش بشه .

زدم یه اپدیت 5 مگابایتی اومده بود که فک نکنم اپدیت اندریود باشه.موقع نصب اونم Error میده!

لینک به دیدگاه

سلام به لیونی های عزیز
من تبلتم روته و نیاز به اپدیت اندروید دارم به دلیل نصب بعضی برنامه ها.نسخه فعلی اندرویدم 4.2 هست و چند تا سوال دارم!
۱~ایا برای ارتقا باید تبلت رو انروت کنم?
۲~بعد انروت,ایا دوباره میتونم روت کنم?
۳~از کجا بفهمم که دستگاهم بعد ارتقا کم نمیاره و اپدیت باعث مشکل نمیشه?ایا مثل PC سیستم موردنیاز داره?!!
تشکرمدل تبلت Asus Memo pad 8 me180a

به سیستم عامل اندروید روی گوشیتون می گن ROM (رام)

سیستم عامل اندروید یک سیستم عامل متن باز یا open source هست. یعنی شما می تونید طبق سلیقه خودتون کد نویسی کنید و تغییرش بدید.پس بنابراین هر کس می تونه rom خودش رو بذاره تو اینترنت

رام ها دو دسته اند 

1) رسمی یا official: این رام ها توسط شرکت سازنده گوشی عرضه می شه و تست شده است و پشتیبانی رسمی و گارانتی داره

2) کاستوم custom : این رام توسط فرد یا شرکتی غیر از  شرکت رسمی گوشی عرضه می شه. از مزایاش اینه بهینه تره و قابلیت بیشتری توش گنجونده شده. از معایب هم بگم ممکنه تست نشده باشه یا نتونه از تمام امکانت سخت افزاری گوشی استفاده کنه

رام ها به 3 صورت آپدیت می شن

1)OTA: یعنی توسط خود سیستم عامل نصب شده روی گوشی بدون نیاز به برنامه خاصی---> رام های رسمی وقتی روت می شند ممکنه از این طریق دیگه آپدیت نشن ممکنه هم بشه

2) flash via recovery: که از طریق ریکاوری نصب شده روی گوشی می تونید فلش کنید و آپدیت کنید----> در این روش رام ها به دو صورت root شده و stock (بدون روت) عرضه می شن. از معایب احتمالیش اینه ممکنه مجبور شید برای بهینه کار کردن reset factory انجام بدین بعد از آپدیت

3)فلش از طریق کامپیوتر: توی این ورش هم از طریق کامپیوتر رام رو فلش می کنید  که تقریبا مجبورید قید فایل هاتون رو بزنید

اگر تبلتتون 4.2 رو جواب می ده با 5 هم مشکلی ندارید

لینک به دیدگاه

زدم یه اپدیت 5 مگابایتی اومده بود که فک نکنم اپدیت اندریود باشه.موقع نصب اونم Error میده!

اگه ارور میده پس باید آنروت کنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...