رفتن به مطلب

برتری gtx 470 نسبت به 5870

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان من گفتم شاید مفید باشه که بدونید کارت 470 توی بعضی جاها اونم نزدیک 5 درصد از 5870 عقب می افته که کم پیش میاد 470 از لحاظ معماری مثل لامبورگینی میمونه به هیوندا اینجا نمیشه توضیح داد بحث طولانی میشه در کل توی محاسبات پیچیده 470 میتونه خودی نشون بده میتونید تفاوت 470 با 5870 ا چند ماه دیگه حس کنید من هر دوشو داشتم الان 470 دارم با 1 عدد 4870x2 ای تی ای خیلی دوست دارم ولی حقیقت بر خلاف نسل قبل به نفع جیفوری هست توی tessalation یکی ازدوستان گفته بود که 5870 بهتره اما بر عکس کلا جیفرسا فریم کمتری از دست میدن در زمینه افت عملکرد خام معماری nvidia و amd به سختی میتوان قضاوت کرد که در حال حاضر الگوریتم های tessellation کدام شرکت دارای ارجحیت است.در مورد سه ازمایش اول نرخ فریم در stalker cop - dirt2 - aliens vs.predator بسیار اندک بوده ویا در بین کل شرکت کنندگان ثابت می ماند.در عین حال وقتی فشار کاری tessellation افزایش میابد محصولات fermi گرایش کمتری را برای از دست دادن نرخ فریم خود نشان میدهند. منبع عصر شبکه

در کل تا جایی که من تحقیق کردم fermi خیلی حرفهای تر و در اینده خودی نشان میده مثل intel vs amd .

ویرایش شده توسط mehdi over
لینک به دیدگاه

موافقم عزیز

معماری فرمی خیلی عالی هست

مخصوصا توی دایرکس 11

و این هم برمیگرده به تجربه nvidia

از این بحثها زیاد پیش اومده اما فن های ati همه جا بحث رو به جنجال میکشونن

@};-

لینک به دیدگاه

موافقم عزیز

معماری فرمی خیلی عالی هست

مخصوصا توی دایرکس 11

و این هم برمیگرده به تجربه nvidia

از این بحثها زیاد پیش اومده اما فن های ati همه جا بحث رو به جنجال میکشونن

@};-

دوست عزیز من خودم ati دوست دارم ولی دلیل نمیشه ادم حق و نگه من قبل از این کارت 5870 داشتم که مشکل سخت افزاری داشت برند ساپفایر من از 8800 gts به بعد دیگه جیفورس نخریده بودم 470 اول پشیمون شدم الان کاملا راضی ام با تست هایی که گرفتم مهم اینه که افت فریم نداره و وقتی فیزیکس روشن میکنی انتی الازینگ فعال میکنی جون کارت گرفته نمیشه من 5970 دیدو تو مافیا با فیزیک 4 فریم میده

لینک به دیدگاه

علی رقم اینکه من خودم حدود 9 ساله فقط دارم ATI میخرم ولی نباید از حق گذشت که همیشه دلم میخواست برای یک بار هم که شده این مسئله افت فریم با روشن کردن Anti-Aliasing رو حل کنه و همیشه پشت سر انویدیا نباشه. این مسئله مینیمم فریم برای گیمرها بسیار پر اهمیته و فریم ماکسیمم هر چقدر هم که باشه از یک مقدرای به بعد بی اثره در حالیکه فریم مینیمم بسیار حیاتیه. تو بازهای سنگین که حتی تا 50 فریم به سختی میگیرم اختلاف 10 فریمی (فریم مینیمم) کارتهای انویدیا با ATIجای تاسف داره. انشالله تو نسل بعد یک فکری برای این مسئله بکنند تا بالاخره ATI از زیر سایه انویدیا در بیاد.

البته بدون شک کارتهای ATI کارتهای خیلی قوی هستن ولی همان نکته ای که اشاره شد یکی از نقطه ضعفهای کارتهای این شرکت تا به الان بوده.این طور که تو اخبار میگن تو سری 6000 کراس فایر scaling بسیار بهتر میشه که این خبر خوبیه از اونجایی سری 400 انویدیا تو Sli Scaling خیلی قوی ظاهر شدند و کارتهای ATI یک مقدار عقب افتادند.

لینک به دیدگاه

با درایور جدیدی که گرفتم داره امید وارم میکنه تنها چیزی که از 5870 عقب می افتاد 3dmark vantag بود که رکورد 5870 زدم با 470

post-7096-031481800 1286489909_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

کشتی خودتو همجا تپيک زدی والا بلا 470 از همه بهتره خيالت راحت شد ؟

لینک به دیدگاه

برای من جای تعجه که دوستان یک کارت گرافیک میخرن و هی سعی میکنن باهاش رکورد بزنن و ثابت کنن که از یک کارت high-end برند دیگه بهتره. شما کارت میگیری که بتونی بازها رو بهترین جزئیات بازی کنی . نه اینکه که دم به دم تست کنی و همه جا بگی این کارت از فلان کارت بهتره. تا زماانیکه که نیازتون رو بر اورده میکنه چه اهمیتی داره که از یک کارت کدل بالاتر برند دیگه هم بهتره ؟؟!!!!

تا زمانیکه که یک کارت گرافیک نیاز خریدار رو برطرف میکنه حالا چه اهمیتی داره که از یک کارت دیگه بهتره یا نه ؟؟

سروش جان شما هم لطف کنید با عصبانیت برخورد نکنین .هر کسی علایق خودشو داره و ایشون هم کار خودشو داره میکنه و به کسی کاری نداره ولی اگر این باعث ایجاد مجادله بین طرفداران 2 برند بشه این تاپیک به سرعت بسته خواهد شد و از ایجاد هر گونه تاپیک مشابه جلوگیری میشود تا نظم حفظ بشه.

مهدی جان شما با تبلیغ کردن دائم انویدیا اینجا و آنجا عملا طرفداران AMD رو هم وادار میکنی جوابتو بدن که اگر باعث دعوا و مجادله بشه من شما رو مسئول بی نظمی میدونم و اخطار خواهید گرفت. این یک موضوع وبحٍث کاملا بی نتیجست که هیچ کدام از طرفین هرگز با هم کنار نخواهند اومد پس لطف کنین از این به بعد مواظب تاپیک زدنتون باشید.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

کشتی خودتو همجا تپيک زدی والا بلا 470 از همه بهتره خيالت راحت شد ؟

اولا ادب خوب چیزی مگه من مستقیم به شما چیزی گفتم به هر حال هر کسی علاقه ای داره من بارها گفتم خودم ati رو بیشتر دوست دارم و میپسندم من الان 470 دارم دلیل بر طرفداری ان ویدیا نیست من خودم در حال حاضر 4870 x2 هم دارم درضمن اینم پاسخ دوستان amd نسبت به قیمت بهترین کارایی داره و 5870 میدونم که 10 در صد از 470 قویتره من اصلا فن بوی هیچ چیز نیستم شما اینقدر حرص نخور در ضمن من همین 1 تاپیک رو زدم کجا من همه جا زدم؟

لینک به دیدگاه

برای من جای تعجه که دوستان یک کارت گرافیک میخرن و هی سعی میکنن باهاش رکورد بزنن و ثابت کنن که از یک کارت high-end برند دیگه بهتره. شما کارت میگیری که بتونی بازها رو بهترین جزئیات بازی کنی . نه اینکه که دم به دم تست کنی و همه جا بگی این کارت از فلان کارت بهتره. تا زماانیکه که نیازتون رو بر اورده میکنه چه اهمیتی داره که از یک کارت کدل بالاتر برند دیگه هم بهتره ؟؟!!!!

تا زمانیکه که یک کارت گرافیک نیاز خریدار رو برطرف میکنه حالا چه اهمیتی داره که از یک کارت دیگه بهتره یا نه ؟؟

سروش جان شما هم لطف کنید با عصبانیت برخورد نکنین .هر کسی علایق خوددشو و ایشون هم کار خودشو داره میکنه و به کسی کاری نداره ولی اگر این باعث ایجاد مجادله بین طرفداران 2 برند بشه این تاپیک به سرعت بسته خواهد شد و از ایجاد هر گونه تاپیک مشابه جلوگیری میشود تا نظم حفظ بشه.

مهدی جان شما با تبلیغ کردن دائم انویدیا اینجا و آنجا عملا طرفداران AMD رو هم وادار میکنی جوابتو بدن که اگر باعث دعوا و مجادله بشه من شما رو مسئول بی نظمی میدونم و اخطار خواهید گرفت. این یک موضوع وبحٍث کاملا بی نتیجست که هیچ کدام از طرفین هرگز با هم کنار نخواهند اومد پس لطف کنین از این به بعد مواظب تاپیک زدنتون باشید.

نه دوست من شاید ادم خیلی از کارارو واسه دل خودش انجام بده و گرنه من میدونم که 1 سری بازیها راحت اجرا میشن و 1 سری هم کمر 470 میشکنن هدف همین بود.470 high-end نیست به هر حال سو تفاهم پیش نیاد و دوستان ناراحت نشن من از همه معذرت میخوام اگر به خودشون گرفتن

لینک به دیدگاه

در بخش فروش هم من پستهای شما رو دیدم که بنچمارکهای 470 رو میزاری و با 5870 مقایسه میکنید . شما مختاری دوست عزیز و ممکنه هدفتم کمک بوده باشه ولی خودت بهتر میدونی که هر 2 سمت طرفدارای 2 آتیشه داره و همین مقایسه کوچیک میتونه باعث بحٍث و مجادله بشه چون هر کی یک چیزی میگه و کسی به بنچمارکها هم زیاد اهمیتی نمیده مخصوصا وقتی که 2 کارت فاصله خیلی کمی با هم دارند. متاسفانه 2 همه دنیا همینه و سر این 2 برند همیشه کاربرا با هم درگیر بودن. برای همین میگم 2 این جور مواقع تو پست دادن دقت کنید.

در ضمن پیرو قوانین سروش جان من از شما خواهش میکنم از ادبیات درست استفاده کنید و حتی اگز قصد اعتراض و نفی موضوع رو دارید باز رعایت ادب در درجه اول قرار میگیره .

با تشکر از همکاری دوستان

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

در بخش فروش هم من پستهای شما رو دیدم که بنچمارکهای 470 رو میزاری و با 5870 مقایسه میکنید . شما مختاری دوست عزیز و ممکنه هدفتم کمک بوده باشه ولی خودت بهتر میدونی که هر 2 سمت طرفدارای 2 آتیشه داره و همین مقایسه کوچیک میتونه باعث بحٍث و مجادله بشه چون هر کی یک چیزی میگه و کسی به بنچمارکها هم زیاد اهمیتی نمیده مخصوصا وقتی که 2 کارت فاصله خیلی کمی با هم دارند. متاسفانه 2 همه دنیا همینه و سر این 2 برند همیشه کاربرا با هم درگیر بودن. برای همین میگم 2 این جور مواقع تو پست دادن دقت کنید.

در ضمن پیرو قوانین سروش جان من از شما خواهش میکنم از ادبیات درست استفاده کنید و حتی اگز قصد اعتراض و نفی موضوع رو دارید باز رعایت ادب در درجه اول قرار میگیره .

با تشکر از همکاری دوستان

دوست من من نمیدونم اخه اگر یکی قویتر واون یکی ضعیفتر به ما چی میرسه من فقط خواستم اطلاع بدم همین سروش جانم چون میخواست 5870 با 470 من عوض کنه و من پشیمون شدم فکر کنم سر اون موضوع ناراحت تو تاپیک فروش هم من جوابو به اون دوستس بود که گفته بود 470 14000 امتیاز میاره منم گذاشتم که جواب بدم همین در ضمن هر دو خوبن و هر کس مسعول خودش هست و من میخام که با این دوستمون برخورد بشه چون قانون رعایت نکرده و منم به هیچکس و هیچ برندی توهین نکردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من کلی صحبت کردم و نگفتم شما به برندی توهین میکنی. فقط میگم چون از نحوه پست دادنتون معلومه میخواهید هر طور شده برتری 470 رو به 5870 ثابت کنید باید از اون ور منتظر کامنتهای نه چندان دوستانه طرف مقابل هم باشید.......

ما اینجا اول از همه مسبب اصلی رو با بستن تاپیک جریمه میکنیم یعنی کسی که این بحث رو راه بندازه ! حالا که فعلا نه دعوایی شده و نه چیزی ولی این جور تاپیکها همیشه عامل اصل مجادله بین طرفدارهای برندهای مختلف هستند و نه تنها سودی ندارند بلکه اخرش به بد و بیراه گفتن هم ممکنه ختم بشه.

اگر شما داشتی بیطرفانه از هر 2 کارت بنچمارک میزاشتی اون موقع مشکلی نبود و قانع کننده بود !

درضمن کابر محترم Soroosh به کسی بی احترامی نکردن و فقط لحنشون یک مقدار غیر دوستانه بود و ادبیات دوستانه ای نداشت که تذکر هم داده شد ! این دقیقا از همون جوابهایی است که با باز کردن اینجور تاپیکها خواهید گرفت واگر بخواهید موضوع را ادامه بدید منتظر جوابهای بسیار ناخوشایندتر هم میتونید باشید و اینجا مقصر اصلی سازنده تاپیک است که چنین بحثی رو راه میندازه !

دیگه همه میدونن بحث استقلال , پرسپولیس فقط تو دنیای فوتبال نیست ^^

در ضمن شما اینجا نگران اجرای قوانین نباشید و مدیران محترم کار خودشونو بلدن @};-

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

برای اینکه ثابت بشه برای من فرقی نداره اینم امتیاز 5870 خودم که امتیاز gpu بالاتر از 470 البته مثل 470 اینم یکم اور شده

post-7096-028916800 1286619335_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

با سلام کارته GTX470 کارته بسيار خوبيه اما چند ايرادي که داره اون رو از 5870 عقب ميندازه يکي مصرف برق بالاي اين کارته دماي بسيار بالاش صداي وحشتناکه فن من خودم شخصا حاضر نيستم بخاطره 4 يا 5 فريم بالاتر يا پايينتر از 5870 به اين کارت يعني GTX470 امتياز بالاييي بدم

بعد در برنامه 3d MarkVantage براي مقايسه دو کارته گرافيکي بايد GPU score رو مقايسه کني نه Overall score

البته 5870 و GTX470 هيچ کدوم نسبت بهم برتري خاصي ندارند تنها يک چيز که باعث ميشه از بين اين دو کارت يکيو انتخاب کني عشقه Brande

لینک به دیدگاه

قابل توجه دوستانی که فکر میکردند من فن nvidia هستم کارتم با دوتا 5770 عوض کردم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...