رفتن به مطلب

مانیتوری مناسب برای چندین منظور !!!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان میخواستم نظرتون رو بدونم در مورد یه مانیتور مناسب تا 800 و خورده ای !!!!

استفادش : برنامه نویسی / وب گردی / تماشای فیلم / گیم والبته بازی که انجام میشه روش هم با کنسول خواهد بود هم PC

توی مدل TN و IPS موندم و از اون مهمتر برند مناسب ... دل به دریا زدم و میخواستم Samsung SD595 رو بگیرم منتها چندین نفر رو دیدم که به شدن از کیفیت مونتاژ سام سرویس گرامی ناراضی بودند و میگفتند کاش ASUS میگرفتند / خلاصه موندیم چه کنیم ؟؟؟؟

از دوستان عزیز خواهش میکنم نظراتشونو بگن و اگر از موارد استفاده فوق تجربه داشتن روی مدل های مدنظر بهم بگن لطفن.

مدل های مورد نظر :

Samsung SD595

Samsung SD395

Asus VX239H

Asus VX238H

Asus VX228H

Asus VN247H

راستی برای مانیتورهای 27 اینچی چه فاصله ای از مانیتور داشته باشی بهتره ؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

Asus VX239H

این مدل رو من سه هفته است دارم بیشتر بدرد گیم میخوره خیلی عالیه روps4وxoneتست کردم خوبه رو بازی هایPcجالب نیست

مثلا metroرو نصب بکنی تصویر بازی خیلی wideمیشه و هیچکاری نمیشه کرد

این مدل  خیلی wideهست و بغیر از پایین صفحه دورش هیچ پلاستیکی نداره کلا صفحه نمایش هست

پنلشIPSعالیه

لینک به دیدگاه

این مدل رو من سه هفته است دارم بیشتر بدرد گیم میخوره خیلی عالیه روps4وxoneتست کردم خوبه رو بازی هایPcجالب نیست

مثلا metroرو نصب بکنی تصویر بازی خیلی wideمیشه و هیچکاری نمیشه کرد

این مدل  خیلی wideهست و بغیر از پایین صفحه دورش هیچ پلاستیکی نداره کلا صفحه نمایش هست

پنلشIPSعالیه

مرسی از جوابت موضوع گیم برام مهمه ! میشه کمی توضیح بدی مشکلش چیه دقیقن ؟؟؟ خودم راغبم به IPS منتها بخاطر Ghosting و این موارد موندم...

لینک به دیدگاه

مرسی از جوابت موضوع گیم برام مهمه ! میشه کمی توضیح بدی مشکلش چیه دقیقن ؟؟؟ خودم راغبم به IPS منتها بخاطر Ghosting و این موارد موندم...

اصلا بدرد استفاده ی pc gaming نمیخوره

همونطوری که گفتم تو رزولوشین مشکل دارند البته تعداد کمی از بازی های!صفحه بیش از حد کشیده میشه و خیلی عریض میشه این مورد تو بازی های کنسول نیست

تصاویر بازی کشیده میشه و حالت خودشون رو از دست میدن

شفافیت تصویر بالاست خیلی بالا رنگبندی عالیه و میتونی بیشترش کنی

خودش حالت GAME MODوGAME PLUSداره

game modترکیبات رنگ و تیزی لبه ی تصویر و بقیه چیزا رو ست میکنه

game plusبه بازی timerیا pointنشون POINTهم همون هدف صفحه است

ممکنه یه بازی اول شخص باشه که pointنداشته باشه میتونی از حالت game plusاستفاده کنی

توی فیلم ها مشکلی نیست و حالت Theater modداره

برای نویسندگی و کتاب خوندن حالتread modداره که باعث میشه چشاماتون اذیت نشه و از خوندن دست بکشید

در کل نمیدونم چرا تو بعضی بازی های Pcخیلی مسخره عریض میشه و هیچکاریش هم نمیشه کرد!

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

بهترین مدل ها در حال حاضر benq مخصوصا مدل های گیمینگش هست

از هر لحاظ عالیییییی

لینک به دیدگاه

BenQ RL2455HM

وسوسه انگیزه ولی....  پنلش TN هست... مانیتور فعلیم که ماله خیلی وقته پیش Samsung T1900 هست که ازشم راضیم  ... ولی خب جواب گو نیس و رزولوشن FHD نیازمه !

لینک به دیدگاه

ASUS VX248H 24Inch 1ms Monitor

برای هر منظوری حرف اول رو میزنه البته نسبت به قیمتش

قیمت کمتر هم میتونی ASUS VX228H 22inch LED Monitor رو بگیری

برای قیمت بالا هم BenQ RL2755HM 27inch 1ms Gaming Monitor چیز خوبیه

رزولوشن 2k هم هست که دیگه بستگی به خودت داره

موفق باشی

لینک به دیدگاه

Asus VX239H بگیر

سلام

کاملا با سعید جان موافقم!

یک مانیتور همه چی تموم هست.

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

اگه اندازه بزرگ میخوای بگیری، این مدل از بنکیو رو بگیر

http://digikala.com/Product/DKP-101842/BenQ-GW2760HM-LED-Monitor/%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%8A%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%8A-%D8%AF%D9%8A-%D8%A8%D9%86%DA%A9%D9%8A%D9%88-%D9%85%D8%AF%D9%84-GW2760HM

وگرنه همون ASUS VX239H از همه بهتره.

.

ویرایش شده توسط nazi94
لینک به دیدگاه

ینی پنل IPS مشکلات Ghosting و این مسائل رو نداره ؟

سلام دوست عزیز

اگر یک گیمر خیلی حساس هستید، پنل IPS‏ بدرد شما نمیخوره!

ولی اگر یک گیمر خیلی حساس نیستید و بیشتر کیفیت و طبیعی بودن تصاویر برای شما مهم است، قطعا پنل IPS‏ تهیه کنید.

تفاوت کیفیت پنل های IPS‏ و TN‏ از زمین تا آسمون هست و بسمت IPS‏ شدیدا" سنگینی میکنه!

ضمنا از خیلی دوستان گیمر همین فروم شنیدم گفتن وقتی از مانیتورهای IPS-AH‏ ایسوس مثل VX229H ‎‎& VX ‎239H ‎‎& MX ‎239H‏ استفاده کردند، دیگه نمیتونند به مانیتور دیگه ای نگاه کنند! ( سری VX ‎‎& MX‏ مانیتور فرق زیادی بجزء رنگ و اسپیکر داخلی سری MX‏ که بود و نبودش فرقی نداره چون کیفیت مناسبی نداره)

نکته : ضمنا" برای گیم از مانیتور IPS‏ بزرگ مثل 27" خوداری کنید چون دیگه روح یا همون گوستینگ کاملا" قابل مشاهده هست و بدرد گیم نمی خوره!

شادکام باشید :D

لینک به دیدگاه

مرسی از نظراتتون !

راسش مدل هایی که گفتین دیدم چند مدل  ویدئو... از نظر کیفیت رنگ IPS فوق العادست اما اون تار شدن تصویر خیلی دیده میشه که !؟؟؟؟؟

چشمم Benq rl2455hm رو گرفته بخاطر ورودی ها و سرعتش اما کیفیت تصویرش تعریفی نداره در برابر IPS و ظاهرشم دلچسب نیس .... توی IPS هم تو یه ویدیو دیدم توی یه بازی کاراکتر راه میرفت و اسمش که بالاش بود کامل تار میشد ؟!؟!؟! چطوری توی گیم این مشکل نمیتونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

عزیز انتخابای شما همینه

کیفیت خواستی در کنار گیمینگ مناسب :

asus vx24ah

asus vx239h

گیمینگ حرفه ای تر :

همون benq ها خودتون

و اگه کیفیت تصویر بیشتر خواستین به خاطر 8-bit بودن و همین طور 144hz و 1ms هم فکر میکنم بود lg 24GM77 که یک و نیم اب میخوره

کیفیت تصویر بالا + گیمینگ حرفه ای خواستین :

asus mg279q

دو و سیصد اب میخوره

موفق باشین

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

مرسی سعید جان !

تصمیم دشواریه .....

ممنون !

خواهش میکنم دوست عزیز

من خیلی خیلی REVIEW دیدم از مانیتورای مختلف( ولی مثل تجربه از نزدیک نمیشه ) و یک سال گذشته چند بار خواستم یه مانیتور بخرم نشد که نشد :|

یعنی هر دفعه یه اتفاقی میافتاد پول میپرید یا ..... حتی یه بار یه مانیتور دل دو تومن قرار شد بخرم دقیقه 90 قبل از واریز پول ، فروشنده گفت دست نگه دارین فعلا امکانش نیست : |

خلاصه IPS لذت خاصی داره از نزدیک دیدم IPS و TN کنار هم ک میگم

بعضیا از زمان پاسخگویی سری VX و MX ناراحت هستند و میگند کمی کنده ، این افراد گیمرای نسبتا هارد-کور هستند متوجه میشند

البته 5ms نیستند اصلا ... یه تست دقیق بود میدیم نتایجش رو تا 12ms هم میرفت زمان پاسخگویی همین سری!!

ولی در کل نظر من مثبته چون مانیتور خیلی سریع قبلا نداشتین عادت داشته باشین به سریع بودن

ولی اگه گیم خیلی براتون مهمه ، کیفیت تصویر هم میخواین!!

افزایش بودجه و خرید lg 24GM77 به مبلغ 1.450 یکی دو ماه پیش بودش

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

والا من T1900 سامسونگ دارم سالهاست که جز اولین 2 میلی ثانیه ها بود فکر کنم یه تست گوستینگ از vx239h دیدم همون رو تو مانیتور خودم اجرا کردم اصلن همچین وضعی نبود ، حالا تصاویرشم آپپ میکنم ببینین

من هاردکور گیمر سبک شوتر نیسم ولی حساسیتم بالاست !

از اینکه تجاربتو گفتی ممنون سعید جان ! حالا تصویر میزارم ببینین به زودی !

لینک به دیدگاه

اینم یه عکس که از مانیتور خودم و اون ایسوس تهیه کردم !!! خیلی تابلوئه گوستینگش !!! (ببخشید خیلی کیفیت نداره )

bo1s_test.jpg

لینک به دیدگاه

به این نتیجه رسیدم که benq rl2755hm رو بگیرم !

کسی داشته ؟ نظری هست ؟ خوشحال میشم بشنوم

لینک به دیدگاه

نکته : ضمنا" برای گیم از مانیتور IPS‏ بزرگ مثل 27" خوداری کنید چون دیگه روح یا همون گوستینگ کاملا" قابل مشاهده هست و بدرد گیم نمی خوره!

من دارم و بازی هم میکنم ، ولی مشکلی ندارم باهاش.

میشه یکی مثال بزنه چکار باید بکنم تو بازی تا مشخص بشه؟ :D

البته تا حالا یه مانیتور گیمینگ 1 یا 2 میلی خفن ندیدم از نزدیک.

در مورد دوستمونم خیلی کارای دیگه به غیر از بازی انجام میدن ، فکر میکنم IPS بهتر باشه.

مثلا برا فیلم دیدن خیلی مانیتور خوبیه همین MX279

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم یه عکس که از مانیتور خودم و اون ایسوس تهیه کردم !!! خیلی تابلوئه گوستینگش !!! (ببخشید خیلی کیفیت نداره )

bo1s_test.jpg

سلام

بهتره برای خرید از نزدیک مانیتور مد نظرتونو ببینید چون شک وتردیدهای بسیاری در ویدئوها وجود داره 

پیشنهاد منم همون ips هست / اگرم مثل بنده چشمان تیز و متاسفانه حساسی دارید و موشن بلور و یا همون سایه رو میتونید تشخیص بدین 

میتونید از مانیتورهای گیمینگ بنکیو استفاده کنید ولی خب اونوقت کیفیت و زیبایی تصاویر رو از دست خواهید داد 

مانیتور بنکیویی که انتخاب کردین برای بازی عالی هست ولی متاسفانه نه زاویه دید خوبی داره و نه کیفیت در حد انتظار 

بلاخره یا کیفیت رو انتخاب کنید یا بازی و سرعت پاسخدهی خوب رو 

بودجه محدودتون هم اجازه پیشنهاد مدلهای دو منظوره رو نمیده مثل مانیتور سری mg ایسوس 

در ضمن بنده از سری vx هم داشتم که واقعا مانیتورهای با کیفیت و خوبی هستند و هیچ مشکلی هم توش ندیدم ( بنده چشمان بسیار تیزی دارم )

از سری بنکیو هم داشتم که فقط به درد بازی و اینا میخورن ( البته مانیتورهای بسیار خوبی هستند ولی به پای ips های ایسوس یا هر پنل ips دیگه ای نمیرسن )

بنده نظرم اینه همون vx239h رو خریداری کنید تا هم از کیفیتش بهره ببرین و هم در بازیها ازش لذت ببرید / به چشماتون زیبایی رو هدیه کنید ( گناه دارن  :) )

لینک به دیدگاه

من دارم و بازی هم میکنم ، ولی مشکلی ندارم باهاش.

میشه یکی مثال بزنه چکار باید بکنم تو بازی تا مشخص بشه؟ :D

البته تا حالا یه مانیتور گیمینگ 1 یا 2 میلی خفن ندیدم از نزدیک.

در مورد دوستمونم خیلی کارای دیگه به غیر از بازی انجام میدن ، فکر میکنم IPS بهتر باشه.

مثلا برا فیلم دیدن خیلی مانیتور خوبیه همین MX279

درود

خب خدا رو شکر که مشکل ندارید چون خیلی ها از اون سایز پنل IPS‏ برای گیم استفاده نمی کنند!

در کل به حساسیت شخصی هر فرد برمیگرده که گوستینگ یا روح رو احساس کنه یا نه!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

مرسی از نظراتتون دوستان....

راسش تصمیمم جدی بود به گرفتن benQ منتهی الان باز تردید پیدا کردم!

زاویه دید که برام مهم نیس ! مستقیم جلو مانیتورم ! اما گوستینگ آزارم میده ! خیلی review دیدم مخصوصن که تو یکی یه بازی fps همزمان تو ips و tn بود و به وضوح روان بودن پنل benQ TN خودشو نشون میداد ! دوست دارم کیفیت رنگ ips رو اما میترسم پشیمون بشم تو گیم هاا ! تو شهرمونم جایی نیس برم از نزدیک ببینم....

یه نکته دیکه در مورد benQ داشتن پورت های زیادش هست که به کارم میاد........

دوباره تصمیم دشوار گشت....

لینک به دیدگاه

مرسی از نظراتتون دوستان....

راسش تصمیمم جدی بود به گرفتن benQ منتهی الان باز تردید پیدا کردم!

زاویه دید که برام مهم نیس ! مستقیم جلو مانیتورم ! اما گوستینگ آزارم میده ! خیلی review دیدم مخصوصن که تو یکی یه بازی fps همزمان تو ips و tn بود و به وضوح روان بودن پنل benQ TN خودشو نشون میداد ! دوست دارم کیفیت رنگ ips رو اما میترسم پشیمون بشم تو گیم هاا ! تو شهرمونم جایی نیس برم از نزدیک ببینم....

یه نکته دیکه در مورد benQ داشتن پورت های زیادش هست که به کارم میاد........

دوباره تصمیم دشوار گشت....

درود

دوست عزیز زیاد سخت نگیرید :D

شما دو تا انتخاب دارید،

1.‏ انتخاب پنل IPS‏ با کیفیت رنگ بالا.

یا

2.‏ انتخاب پنل TN‏ با سرعت باسخگویی بالا ولی کیفیت رنگ و زاویه دید پایین.

حالا شما باید یکی از اینها رو داشته باشید چون تا الان مانیتوری با هر دو مشخصات تولید نشده و یا اگر هم شده باشه قیمت فضایی داره!

پ.ن: به ندای قلبتون گوش بدید، تمام.

شادکام باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...